Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

lucyso
10. feb 2010

Ahojte, Isabelah gratulujem k malej a k super porodu, dufam, ze aspon z polovice taky budem mat aj ja 🙂 🙂 😉 ...
Prajem Vam vela zdravia a mliecka 🙂 .
Ak budes mat cas, mohla by si napisat ako ta to "chytilo"?
ja som prvorodicka a zacinam mat paniku, ze ci spoznam, ze to je uz "ono".. bojim sa aj toho, ze kedy mi odtrecie plodova voda.. dufam, ze nie, niekde v autobuse atd 🙂 🙂 🙂 🙂 ☹ ...
Bola si s lekrom dohodnuta na den porodu, alebo to prislo spontanne?
dakujem 😉

lucyso
10. feb 2010

Ospravedlnujem sa za moje vynechavanie pismeniek 🙂 🙂 , ale pisem rychlo a poleziacky 🙂 🙂 🙂

petulienka
10. feb 2010

kathy my uz mame potvrdeneho chlabceka a bude Timotej 🙂 ja uz sa tesim len nech to dobre dopadne, lebo vcera som bola na pohotovosti vypadla zo mna taka mala zrazeninka, ale vraj je vsetko ok len mam trosku nizsie placentu, ale maly ma 900 g. Vecer si robi u mna diskoteku, hlavne ked chcem ist spat a je to des lebo ma dost silno kope a co bude o mesiac neviem, ked uz teraz to je take bolestive... pri prvom tehul so synom som toto nezazivala nekopal tak silno 🙂

isabelah
10. feb 2010

Tak babuľky, doplním vám teda, čo som brala ja a čo som z toho potrebovala.
Pre bábo:
- jednorazové plienky 28 ks
- bavlnené plienky - pod hlavičku a pri kojení pod bradičku aspoň 6 ks (ja som potrebovala 8ks)
- košieľky alebo bodynká na každý deň a noc, plus rezerva (ja som potrebovala asi 5-6 bodyniek, lebo sme aj prekakali, aj precikali)
- ponožtičky, rukavičky, tenká čiapočka po kúpkaní a pri návštevách na chodbe
- z kozmetiky som používala krém na riťku, telové mliečko, krém na tváričku a krém Infadolan na šupinky, kúpali sme len vo vode, doma už používam penu do kúpeľa, všetko Seba med
- osušku a podložku na prebaľovanie
Mne sa maličká vyhádzala kompletne už po dvoch hodinách v tom erárnom oblečení, takže som vymenila všetko za svoje, nemocničný mala len vankúšik

pre seba:
- šľapky do sprchy
- papuče
- kozmetika (šampón, sprchový šampón, vložky - minula som 2 balíky, toaletný papier - 2-3ks, zubná pasta, kefka, hrebeň, krém, antiperspirant....)
- príbor, utierka
- nepremokavá podložka pod zadok do postele
- veľa vody (ja som vypila dva kartóny Lucky)
Košeľu a župan som mala erárnu, nebol problém každý deň si vypýtať čistú košeľu a všetky boli v erárnom, pokiaľ si pamätám, takže pohoda.

Niekto sa pýtal na chudnutie po pôrode, ja som dnes presne týždeň po pôrode a zatiaľ som schudla 10kg, pekne to ide samé dolu, asi aj kojením, aj som sa veľmi potila po pôrode, aj som konečne odpuchla... Takže nebojte sa, pekne kilečká pôjdu do hája 😉 .

isabelah
10. feb 2010

Lucyso, tak Ti prikladám popis môjho zážitku z tohto pôrodu, skopčila som Ti, čo som písala inej kamarátke, ale snáď postačí...
K Tvojej otázke ešte - nebola som s Dr. dohodnutá na ten deň, spustilo sa mi to spontánne - ja som ani nechcela nijaké zásahy, vyvolávania, EPI a pod. A okrem toho som mala TP až 9.2., čiže maličká sa narodila o týždeň skôr.

No, takto to prebehlo:
Pôrod mi začal kontrakciami o 01.23 v stredu, tak som si sledovala, či sa stupňujú a koľko trvajú, stihla som sa ešte raz osprchovať a asi osemdesiaty krát oholiť a o pol tretej som volala na mobil môjmu Dr., že kontrakcie mám každých 5 minút a trvajú cca 30-40 sekúnd. Bol u nás môj ocko, takže on ostal doma s Leonkom - ten to celé prespal :lol: .
O 03.15 som už bola na príjme, merali mi CTG a Dr. ma prezrel, bola som otvorená na 4-5 cm. Takže ma hneď prijali, o 03.45 som už bola vo vzdychárni, hneď som dostala klystír a išla som do sprchy. Števko bola smaozrejme celý čas so mnou, stopoval kontrakcie, držal ma za ruku... Potom mi Dr. pustil plodovú vodu (dosť to bolelo) a odvtedy sa mi kontrakcie radikálne stupňovali a boli silné a naozaj som ledva mala čas sa nadýchnuť. To už mohlo byť tak o 04.30. NO a keď už som ledva prešla meter, tak ma zobrali na sálu, tam som ešte jednu kontrakciu mala po stojačky, aby sa dieťatko ľahšie posúvalo - mala som pocit, že vypadne na zem, takáááááááá bolesť jak ďas. Ke´d skončila tá kontrakcia, mala som asi 10 sekúnd, aby som sa vytrepala na stôl a už bola ďalšia. Tú sme prežili, prekričali a pri ďalšej som na jedno zatlačenie vytlačila hlavičku a pliecka a na ďalšie zvyšok. Bolelo to naozaj riadne, ale poslúchala som lekára, zatlačila oči, nadýchla som sa a zatlačila čo mi sily stačili a tak to pekne išlo ako po masle. Keďže to bolo druhé dieťatko a nie veľmi vekovo vzdialené od prvého pôrodu, tak pošva bola veľmi flexibilná a nebolo treba nič strihať. Fakt takmer necítim, že som rodila, čo sa toho tam dolu týka. Pohoda. Potom som tam dve hodiny ležala, Števko sedel vedľa mňa a okolo 7 hod ma previezli do izby. O tri hodiny mi doniesli maličkú - ani ma nenechali pospať!!!!!!!!!!! Tak som už v noci nevládala a musela som poprosiť sestričky, aby mi ju aspoň na prvú noc zobrali, keď ma cez deň nenechali vôbec pozviechať :roll: . No a potom už bola len so mnou.

lucyso
10. feb 2010

Dakujem Isabelah, normalne som to pri citani precitovala 🙂 🙂 🙂 ... juj, dufam, ze aj u mna to pojde takto po masle.
Nechcem ani ja rodit pomocou EPI.No a tiez budem ma Deckova, tak snad dopadne vsetko OK.uz som sa bola s nim dohodnut. fakt mily chlap.
ja ani neviem ci sa bojim viac samotneho porodu a kontrakcii, alebo mozneho nastrihnutia, natrhnutia, zasivania....
na koniku som citala aj doslova hororove skusenosti..... asi som to nemala citat.. 😉 ☹

tintiniacik
10. feb 2010

Ahojte babulky. dnes som bola v poradni. Ide ma porazit mam vysoky tlak ☹ robili mi aj kultivaciu a o tyzden uz idem posledny krat a potom uz budem chodit do nemocnice.Neviete mi povedat ze ako to tam bezi v aky den sa tam do nemocky chodi alebo je to individualne.

tintiniacik
10. feb 2010

Isabelah tak ty si vobec nocnu koselu a zupan nebrala. Mam to uz v taske tak neviem ci to vybrat alebo nechat to tam??Ozaj brala si dost veciciek pre dietatko to by mi potom mohol aj priatel doniest ak by nieco.

janatt23
10. feb 2010

ahojte tehulky,
kamaratka rodila teraz z nedele na pondelok a ze super. sice bola dotrhana, ale chlapcek bol dost veliky. ale inac ze vsetko ok.
nas to caka trosku neskor, ale uz popredu stresujem ☹ chcela by som rodit prirodzenou cestou a bez EPI. len sa bojim tej bolesti...

kathy403
10. feb 2010

zuzana12345: je to moj 2porod,ale po13rokoch,takze si nic nepamatam.tiez len citam a robim si poznamky

petulienka: gratulujem k chalanovi!
dufam,ze si v poriadku aj s malym!davaj na seba pozor
a z toho kopania si nic nerob,moja mala robi to iste.ked chcem ist spat,vtedy zacne a nevie
kedy ma prestat.uz to chcem mat za sebou a drzat ju v naruci!

😎 😎 😎

isabelah: zvladli ste to uzasne,gratulujem!kiez by mala kazda taky porod ako ty! 🙂 😉 🙂

isabelah
10. feb 2010

tintiniacik, ja som nemala vobec koselu, ani zupan. A vecicky aj mne postupne manzel doplnal, ako som potrebovala.

petulienka
10. feb 2010

kathy maly je ok a ja tiez... tak sa len modlim aby sa to uz neopakovalo snazim sa viac odpocivat aj ked pri mojom malom dvoj rocnom to moc nejdem, ale sedim, polihujem ako to len ide, pozerame rozpravky a tak.. 🙂

ada18211821
10. feb 2010

ahojte babenky tak pripajam sa aj ja -isabelah gratulujem..
trosku odbocim chcem sa vas spytat na buduci tyzden idem prvy krat uz do nemocnice
na poradnu zevraj uz to nieje na poschodi ale na prizemi je to tak??

rommynka
10. feb 2010

Hej poradňa je teraz na prízemí v pravo chodí sa na rizikové, ja tam chodím každý piatok na srdiečko a prietoky, už sa neviem dočkať a strašne sa bojím 😅 chcela som sa spýtať je normálne že mi zmizli členky?(akože mi tak opuchli nohy) 😅 znamená to niečo? kedy to tak asi prejde?

ada18211821
10. feb 2010

diky rommynka za info..no ja mam tiez opuchnute nohy ale nikdy moja doktorka tomu nevenovala velku pozornost ale myslim ze asi nieje taka nastavajuca mamina ktora by stym nemala problem..ale ked sa ti to zda ozaj brutalne moc urcite sa nato ozvi..

sissik
10. feb 2010

rommynka merali ti na poradni tlak a vysetrili moc? ak ano a vsetko je v poriadku, tak to zmizne po porode. ak by nieco nebolo OK, asi by ta tam uz nechali

isabelah
10. feb 2010

Rommynka, mne zmizli tiez clenky, asi od 35.tg mi zacali miznut az mi celkom zanikli 😀 a potom mi puchli uz aj lytka a kolena, no hroza. Preslo mi to az teraz po porode, este v porodnici som neobula ani slapky poriadne len tak na pol nohy som smatlala.... Po porode sa mi velmi tie nohy potili, uplne som citila ako mi ta voda odchadza kazdym porom. Dnes uz mam 95% tej vody prec a nohy takmer normalne. Takze je to asi v pohode, nevsimaj si to.

rommynka
11. feb 2010

Uf tak to som rada, akože nohy mi opúchali trošku ale včera večer som zistila že nemám členky... dúfam že to prejde, tlak mi merajú mám stále 120/80 a moč vyšetrujú tiež a že všetko ok, tak asi už len počkať kým sa váženému bábätku môjmu uráči ísť von a potom to dúfam prejde 😀 ozaj ako bolia kontrakcie? viem že asi keby na mňa prídu tie moc bolestivé tak to spoznám ale ako spoznám prvé?

petulienka
11. feb 2010

rommynka ver mi ze to spoznas 🙂 drzim palce

isabelah
11. feb 2010

Rommynka, je to bolesť ako pri silnej menštruácii, začína v krížoch a pobrušku, sú to také kŕče, to, že sa sťahuje bruško nemusíš cítiť. Potom už len sleduj, či sa stupňujú, koľko trvajú, v akých intervaloch.... Prvé kontrakcie nebolia veľmi, v pohode sa aj osprchuješ, prejdeš, oblečieš... Pri záverečných Ti bude jedno aj kde si, aj kto Ťa vidí 😀 .

berus222
11. feb 2010

rommynka aj ja som opuchala. az tak, ze som si nemala co obut von. ja som kontrakcie nespoznala. az ked mi praskli plodovu vodu.

zanin
11. feb 2010

Tintiniacik nocnu koselu a zupan ti netreba. Dostanes erarne a vymenit si mozes kazdy den ciste. Zbytocne zaberu vela miesta v taske 😉

zuzana12345
11. feb 2010

kathy403
kopanie mame aj mi, ked sa chystame uz spat..ale nie je to az take hrozne..asi to este pride.. 🙂 vsetko mam rozpisane na papieroch co kupit, zabalit, atd..len kocik sme este nezohnali ☹ ..aky ste si vy vybrali?budes si brat aj neake oblecko pre male do nemocnice..alebo keby nieco prinesu ti? 🙂

zuzana12345
11. feb 2010

baby neviete aky je priplatok za doprovod k porodu?

isabelah
11. feb 2010

Zuzana, 16,60 Euro 😉 .

petulienka
12. feb 2010

zuzana za doprovod k porodou je 16,60 € / 500 korun

petulienka
12. feb 2010

aha uz to tu je, isabelah predbehla si ma :D som si to nevsimla

zuzanakarolinka
12. feb 2010

baby, mám radosť, dnes sa sestre po SC narodil v TT nemocnici druhý synček, mala spinal, myslím že to bude OK, ja som ho mala tiež, ťažko povedať dopredu, ale dúfam, že sa zotaví tak rýchlo ako ja, mne to trvalo asi 5 dní, celé bolesti a to všetko s tým spojené.
Tak nech sa jej darí aj malinkému

tantama
12. feb 2010

babulky ktoré ste už rodili dá sa isť aj s miminkom na chodbu keď príde návšteva?? ukázať malinké??? a ak nie ako sa to rieši keď máte mimi stále pri sebe a príde návšteva.. ďakujem 🙂

bubadlo27
12. feb 2010

tantama, babetko si na chodbu nemozes zobrat, mozes im ho ukazat cez presklennu stenu, je tam aj telefon, mozes pokecat, / teda su dva, ale ten jeden uz nefunguje min 3 roky 😀 /
ked ti pride navsteva, mozes poprosit mamicku na izbe, aby ti babetko postrazila, resp. ak natrafis na mile sestricky, zanesies ho do zadu, kde maju inkubatory a kde sa kupe, oni ti ho nachvilu postrazia 😉 🙂
ale chvila nie je hodiny, dokonca, mi hovorila jedna sestricka, ze jedna sikovna mamicka, im ho tam odlozila a 3 hodiny jej nebolo, uz si mysleli ze zdrhla 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre