Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

nejra
23. jún 2012

@elise drzim palce aby tam boli tie iste sestricky ako v roku 2006 a nestalo sa ti aj to,ze si doktorka pomyli pohlavie tvojho dietata a ani nevie komu referuje vysledky...a stefanikova korupcia sama o sebe ked kamaratke povedala do oci, ze chce peniaze ak si ju vybere k porodu...

nejra
23. jún 2012

@elise viem,ze to nie je hotel ale porodnica a prave taky profesionalny pristup by mali mat (nie az vtedy ak nieco dodrbu a hori im za pätami) sestricky radsej pozerali televizor ako by
postrazili babätka

elise
23. jún 2012

@nejra ja som jej nedala ani korunu a bola super starala sa stále skoro bola pri mne a pritom sme sa nikdy predtým nevideli iba som k nej posledný mesiac šla na poradnu v pôrodnici.chcem sa ťa spýtať reagovala si na to pýtala si sa alebo si im hovorila hovorila si s primárom. ja som mala pôrodný a popôrodný plán jasne napisane čo chcem čo nechcem ako chcem byť informovaná a ani stým plánom nebol problem. ja som mala dohodnutý pôrod ale nadštadard bol obsadený ale za 2 dni sa uvolnil (boli sme tam 7 dni) ale už som sa nesťahovala.

nejra
23. jún 2012

este som zabudla,ze postelne pradlo mi vymenili az na stvrty den-sanitarka ma oboznamila,ze ,,to nerobia stale...nakoniec sa uvedomila po telefonate a chodila sa pytat slusne ako sa mala ci treba vymenit bielizen

nejra
23. jún 2012

@elise ked videli,ze sa im kopia preslapy zacali sa ku mne chovat ako sa mali k pacientovi od zaciatku...ale to bolo az na siesty den hospitalizacie a ako pisem po vyhraznych telefonatoch a dalej nebudem rozvadzat....len pisem aku som mala skusenost ja a ak raz budem mat prilezitost,tak urcite si vyberiem inu pordnicu

nejra
23. jún 2012

@elise zamysli sa aj nad tym preco sa k tebe tak chovali-ci sa nebali,ze pochybili pri niecom...preco ti nespravili akutny cisarsky...maly priduseny...

elise
23. jún 2012

@nejra cisárky mi nerobili a ja som ani cisársky nechcela malý mal 3950 g a 53 cm, pochybenie z ich strany nebolo žiadne to môžem na 100 percent povedať. čo sa týka výmeny košiel tak košelu som si menila každý den a plachtu mi menili tiež každý den. neviem čo to bolo v roku 2006 ine ako teraz ale ja som bola spokojná. dokonca som aj darovala pupočnikovu krv a ako som pisala o prispevky dozadu nedokázala som maleho vytlačiť za 5 minut ako ostatne lebo bol veľľký ale aj kyslik mi podávali a manežl bol celý čas pri mne.

simisi
23. jún 2012

@elise plne s tebou suhlasim... 😉
@nejra akoze ked mas naplanovanu sekciu co ja viem na utorok,a na VIPke lezi mamicka od pondelka ci nedele,tak ju vysackuju?Nie je to tak,robi sa to tak,ze ak mamicku prepustia a ty mas este zaujem,tak ta prestahuju,tiez o tom viem svoje 😎

simisi
23. jún 2012

@nejra
@elise ja som rodila 2003,2010 a dnes prepustili sesternicu,ktora porodila svoje tretie babatko,a vsetko bolo v poriadku,tiez ju dvakrat rodila dr.Stefanikova 😉

simisi
23. jún 2012

este dodam,ze ani pri jednom porode som nikomu nic nedavala,ani pred ani po porode...
je mi jasne,ze kazda to mozme vnimat inak,ale kazdopadne by som nestrasila mamicky,ktore sa rozhodnu rodit v TT porodnici 🙂 🙂

nejra
23. jún 2012

@simisi to samozrejme nie, ale ked si tam od pondelka a v stredu sa uvolni izba a daju ju tej ktora zaplati namiesto teba,ktora ma mat benefit ako zamestnanec...asi tak...nebudem sa dohadovat ...viem o com hovorim a nikoho nestrasim..jasna vec,ze ostatne mozu byt spokojne ale i nemusia...ja som sa tiez do trnavskej porodnice tesila-mala som tam cosi aj odpraxovane ako studentka ale to co som zazila-to som si nepredstavovala ani v najhorsom sne...

elise
23. jún 2012

@nejra máte v kolektivnej zmluve že dostanete zdarma nadštandard? tak mátesuper odbory že to bolo vyjednane-

nejra
23. jún 2012

@elise ano mame,pred tyzdnom sme boli hospitalizovane na detskom a tam nam dal primar bez vahania,lenze tam sa o nu tak nebiju...

nejra
23. jún 2012

a este co sa tyka dr.stafanikovej-su tam ovela lepsi porodnici ako ona co sa tyka hlavne pristupu...vela zien si stazuje na bolestive vysetrenie od nej-co mozem potvrdit aj ja...mala som tu cest,nastastie nie ako tehotna ...to by som asi neprezila s tymi jej gelovymi nechtami-co je to za porodnika ak vysetruje s nechtami

simisi
23. jún 2012

@nejra mna rodil Bartkovjak a dr.Bucko,ktory ma mimochodom velmi milo prekvapil,kedze som mala strach,lebo sa mi zdal straaaasne mlady a neskuseny a porod bol uzasny,naozaj zazitok 🙂
dr.Stefanikova ma vysetrovala len raz,na poradni,nebolo bolestive a bola ku mne prijemna
vacsinou sa o mna staral dr.Deckov 🙂

elise
23. jún 2012

@nejra ja robim v oblasi kupelnictva a tiež máme mnohe výhody a zlavy aj tu aj v zahraničí ale klient je pre našu spoločnosť priorita ja keby som chcela isť na nejaku proceduru nebudem uprednostnená pred klientom, čo je správne v pripade voľných kapacit si môžem aj čas vybrať

nejra
23. jún 2012

@elise myslim,ze to akosi nechapes,koncim na tuto temu 🙂

romea
23. jún 2012

prosím nenadávajte tu na doktorov a pôrodníkov, všetko je o subjektívnom pocite danej pacientky rodičky, pokiaľ neexistujú dokázané objektvíne príčiny. Nám dr. Štefániková zachránila švagrinú teraz v utorok, za čo jej veľmi pekne ďakujeme, odrodila nás viaceré v rámci rodiny, má profesionálny a ľudský prístup. Každý vyšetrenie a iné veci vníma inak, ani mne nebolo po vôli keď ma počas kontrakcií vyšetrovali zdalo sa mi to strašné, ale s odstupom času to vnímam inak tak ako každí človek prežíva inak bolesť a predsa aj oni sú ľudia. To isté platí o sestričkách niektoré boli fakt super, iné som radšej pretrpela. Vy nemávate zlé nálady, tiež ste neboli nikdy mrzutí v práci? trošku sa skúste vžiť do ich pocitov, ako sa má cítiť lekár ktorí ťahá 24 desať minút pred odchodom mu privezú ťažký prípad, domov odchádza po ťažkej operácii o ďalších šesť hodín neskôr (čo má povedať že nechám to tak a idem ta hed), ide domov, informuje o stave svojho pacienta blízku rodinu, prepsípa sa pár hodín osprchuje sa a zas beží do práce, čo myslíte bude sa usmievať, samozrejme že môže vyšteknúť, vy by ste boli na tom ako?

dadica
24. jún 2012

Ako všade, aj v trnavskej pôrodnici sú lekári a sestry rôzne. Ja som tu porodila obe svoje deti, našťastie bez problémov. Pri dcére som mala z novorodeneckých sestier horší pocit (hlavne 2, ktoré počas môjho pobytu na pôrodnici mali službu asi 3x ☹ ). Prvý krát som rodila pri primárovi, bol fajn a druhý krát s pôrodnou asistentkou, skúsenou a veľmi profesionálnou. Izbovú som mala obidva razy dr. Havlíkovú, myslím, že dobrá odborníčka a dobrý ľudský prístup. Super sa mi zdal aj dr. Bartkovjak. Všetko je o ľuďoch a asi sa netreba slušne povedať, keď mám nejaké výhrady. Ak budem ešte niekedy rodiť, nemám dôvod ísť niekde inde.

dominikati
24. jún 2012

@danjelca Tak to mas pravdu

dominikati
24. jún 2012

@nejra Myslim,ze mas pravdu,mam podobne skusenosti,rodila som tam v toku 2006 a teraz tam idem zase.Nieze by som tam nejak extra chcela ist,ale je to najblizsie.tak dufam,ze po tych kixoch,co tam boli sa trosku uvedomili.

dominikati
24. jún 2012

@nejra Veru,to co ma byt,aby porodnik mal gelove nechty?Koli jej vytrtom mame my plakat?

moen
24. jún 2012

Ja som rodila pred pol rokom a som maximalne spokojna s Trnavskou porodnicou, s pristupom sestriciek aj doktorov. Rodila som u Dr. Stefanikovej a tiež som k nej chodila na poradnu a ziadne bolestive vystetrenie som u nej nezazila. Je to velmi mila pani doktorka. Ja uz mam za sebou viacero operacii a pochodila som rozne oddelenia v Trnave aj v Bratislave a musim konstatovat, ze Trnavska porodnica je na celkom slusnej urovni.

nejra
24. jún 2012

@moen ja som kricala od bolesti ako ma vysetrovala na pohotovosti,povedala mi,ze som hystericka a nasledne na to ma vysetril iny doktor a to sa neda porovnat...pani doktorka vie,kedy ma ako vysetrit aby sa jej to oplatilo hlavne...

nejra
24. jún 2012

ale ved zbytocne sa tu budem rozpisovat,vzdy dostanes lepsiu kvalitu ak priplatis...nehovorim,ze nie je odbornik,ale...ved staci si pozriet hodnotenie lekarov na internete a bez listka sa ani vietor nepohne...

nejra
24. jún 2012

@romea to je jasne,ale kazdy by si mal zachovat urcitu profesionalitu a kulturu spravania a nebyt ako hovädo bez prepacenia aj ked je prepracovany...ako mi moze povedat doktorka, ze som hystericka, ked ma surovo vysetri a kricim od bolesti,ledvaj docupitam do nemocnice? pochybujem,ze niekde v zahranici by ti povedal nejaky doktor, ze si hystericka...ako moze doktorka oznamit, ze ak ju chce mat pri porode, tak sa dohodnu,ze zaplati jej a nie nemocnice, lebo jej by sa to neoplatilo...to sa stalo mojej kamaratke...prosim,prosim,prosim kde sme toto uz...

romea
24. jún 2012

@nejra nejdem to tu rozoberat netvrdim zetrnavska nemocnica je super mam aj par zlych skusenosti ale tvoj negativizmus tu nebudem vyvracat. Co sa tyka tych penazi vseobecne sa vie ze ak si zazmluvnujes dr. skorovsetko ide nemocnici a on ma z toho prd. To ti povrdia aj oni sami a poriadne nahlas nieje to ziadne tajomstvo takze ako formu uplatku tento postup vobec neberiem 🙂 ak aj ma gelove nechty pani dr. vobec som si to nevsimla. bolest je vec vnimania sto ludi sto chuti staci ak napises svoj nazor nemusis hned vsetkych strasit 🙂

romea
24. jún 2012

@nejra s postupom casu ked vychladnu emocie to budes vidiet trosku inak tiez som mala trosku ine nazory tesne po porode za par mesiacov a teraz s odstupom skoro jedneho roku 🙂

jullinkka
26. jún 2012

@zyza
Ak sa smiem spytat kedy v auguste mas termin 😀 ci sa nahodou nestretneme 🙂

zyza
27. jún 2012

@jullinkka AHoj Julinka,tak ja by som mala mat termin zaciatkom augusta-stvrteho ...ty zrejme neskor,ale,ktovie ako to nakoniec dopadne...mozno sa aj stretneme.. 🙂
baby a co treba zobrat do nemocnice pre babo?pampersky,obyc,plienky,postolkove nohavicky a aj vlastne oblecko?+nejake mydielko a vlhcene utierky...?PAmpersky teda moje,ci davaju v nemocke?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre