Pôrodnica v Banskej Bystrici. Čo všetko si mám zobrať?

ellin
29. dec 2007

Ahojte, chcela by som sa opytat, ktora ste rodila v BB co vsetko je potrebne si so sebou zobrat do nemocnice - pre seba aj pre babetko. dakujem

rumka
29. dec 2007

ja sa chystám do pôrodnice a mám takýto zoznam: tehotenská knižka, občiansky preukaz a preukaz poistenca, sobášny list, hygienické potreby, nočná košeťa s rozopínaním na gombičky,župan, tehotenská poprda,prezuvky + do sprchy, vložky,toaletný papier,teplomer,jednorázová žiletka, príbor+ pohár, 3-4 bavlnené plienky. tampony pre dojčiace matky. No a pre bábätko: pampersky pre dojčatá, 1 košielka,vinohradská masť alebo rybia, vlhčené utierky, čiapočka, a dobrá nálada 😅

rumka
31. dec 2007

haló mamiy to sem nikdo nechodí rodiť alebo čo ?????????????????????????

maca793
31. dec 2007

ku svojim bežným veciam, ktoré patria do nemocnice pre dieťatko aj tie pampersky, ale na deň dávajú 4-5? už si nepamätám,košieľky tam deťom dávajú každý deň,oblečenie pre ne potrebné v deň odchodu, hlavne náladu , krížovky netreba, lebo i tak prespíte väčšinu času aj s dieťatkom. ja som prespala 😀

maca793
31. dec 2007

rumka
prajem ti nech to máš už čoskoro za tebou
elin
ty kedy máš termín?

adal
31. dec 2007

Ahojte,
rodila som v septembri a pre maličkého som si doniesla pampersky newborn, jednu košieľku, rukavičky, čiapočku. Každý deň sme dostávali 2 erárne košieľky pre bábätko, 5 plienok, dostali sme aj osušku pre malinké, 2 alebo 3? bavlnené plienky. V každom prípade Maca793 má pravdu, že krížovky sú zbytočné, pretože keď s dieťatkom momentálne nespíš, pozeráš sa naň ako na televízor, pretože je to neskutočne nádherný pocit, keď ho konečne môžeš vidieť a držať v náručí. 🙂 🙂 🙂
Rumka, Elin, tak nech Vám to všetko dobre dopadne. 😅 Ja mám na pôrod v Rooseveltke len tie najlepšie spomienky, som šťastná a vôbec neľutujem, že som sa rozhodla rodiť v BB. A dám Vám radu, z vlastnej skúsenosti 🙂 . Najlepšie je čo najviac chodiť a chodiť, aby dieťatko čo najlepšie zostupovalo dole, ja som sa za hodinku otvorila na 7cm, ale ani na chvíľku som si nesadla či neľahla, "oddychovať" budete neskôr. Verte mi, pomáha to... 🙂 🙂 🙂 Krásny Silvester! 😀 😀 😀

maca793
1. jan 2008

adal
ja som rodila aj dvojičky u nás, bola som spokojná aj so sestričkami na sále a aj na izbe.
naviac sa mi páčila sestrička Sonička. tá je bohovská.
baby, držím palce, aby ste to mali už čím skôr za sebou 😵

rumka
1. jan 2008

chodila som na cvičenie pre mamičky a cvičiteľka tiež vravela že chôdza je dobrá a že môžme používať sprchu a chodiť často na záchod roytiahnúť nohy a tak si sadnúť vraj to pomáha a ešte sa pohupovať na fit lopte tak uvidím čo bude pomáhať ale určite neostanem ležať
dakujem vám za povzbudivé riadky a prajem veľa zdravia v novom roku

donla
2. jan 2008

Ahojte - zapájam sa aj sem....

čo si budem brať do pôrodnice? My sme na cvičení dostali taký zoznam, čo so sebou do pôrodnice a myslím, že na tom zozname nie je nič navyše ako to čo už bolo uvedené... 😉

musím utekať zachvíľu sa ešte ozvem....

rumka
2. jan 2008

odpisovala som to z toho zoznamu aj nám ho dávali na cvičení aj môj dr. ho má na dverách 😎

maca793 ty sa mi stávaš normálne príkladom máš 3 detičky a stíhaš net ja som si len teraz dala zaviesť internet a už mi vraveli načo ti to bude ked sa ti narodí Lucka nebudeš mať čas a ja som ho chcem práve preto aby som mohla komuniokovať. Určite to potrvá kým si nájdem režim a zosúladím to s maličkou ale vidím podľa teba že to ide ved doma ostanem dosť dlho.

lukli
4. jan 2008

Ahojte, ja mam este porod pred sebou a rozhodujem sa, ci ist rodit do BB alebo do Zvolena. Byvam, alebo presnejsie budem byvat v Bystrici, ale zatial som pocula na porodnicu v Bystrici same negativa a az tu predchvilou som si precitala aj pozitiva. Najdu sa tu nejake mamicky, ktore by sa podelili so svojimi skusenostami - bud pozitivnymi alebo negativnymi z banskobystrickej porodnice?

nikusa9
4. jan 2008

LUKLI - ahoj, presne to ci BB alebo Zvolen som riešila aj ja, a nakoniec som ostala v BB...je to strasne individuálne, každá mame iné skúsenosti...ak sa ti chce, skus si prečiatat v teme -Roosweltova nemocnica a doktori .-ja som tiež napisala svoj zažitok z BB nemocnice, ale prave som ciatala aj to co pisala erique a bolo mi makko-fuu...Moja susedka tiež rodila v BB a v pohode, mala doktora Vodeckého..
budem ti držat palce aby si sa dobre rozhodla a bola spokojná!! 😉 😉 😉

ista
4. jan 2008

Caute Baby, som rada, ze je tu aj tema BB. Ja som rodila teraz 17.12. v BB (neocakavane cisarom)a z nemocnice som odchadzala 23.12. Ja som ale bola hospitalizovana kvoli prenasaniu uz pred porodom asi 4 dni, takze som sa tam zdrzala trosku dlhsie. Co s atyka zozanmu, co si doniest, tiez sa mi celkom osvedcil zoznam ,co sme dostali na cviceni,ale urcite by som si zobrala na vasom mieste aj vlastnu odsavacku, nikdy neviete, kedy ju budete potrebovat,hlavne,ak sa vam naleju prsia za noc,ako mne a potom to odstriekavat rucne, no ziadna slava. Tiez si zoberte vlozky do podprsenky,lebo potom to mlieko kade tade kvapka...tiez by s ami tam zisla aj nejaka stara volnejsia podprda na noc...Potom sa mi osvedcilo si zobrat viac nocnych kosiel,lebo jednu som "znicila" pri porode a potom tiez neviete,ci sa tam neohrejete dlhsie. Co sa tyka veci pre babatko, jednorazove plienky tam dostavate 5 na den, nam to len tak tak stacilo,takze treba zobrat. tiez masticku na zadocek. inak my sme mali na izbach zimu,tak sa mi osvedcila aj ciapocka a ja som davala nasej malej vlastne kosielky,lebo tie erarne su dost velke a tazko sa viazu.
Dalej, nezabudnite si zobrat kopu trpezlivosti,lebo tie podmienky byvania su dost biedne..dva zachody a dve sprchy na cele oddelenie, a nedajboze sa jeden zachod pokazi..netiekla nam v noci tepla voda, neviem, ci to bola docasna vec,alebo je to tam stale,ale urcite v noci netiekla aspon dva tyzdne. Na izbe tiez netiekla vzdy tepla,takze ani babatka sme v tej zime nekupali vzdy..
Inak s doktormi a sestrickami som bola z vacsej miery spokojna, samozrejme, vyskytne sa sem- tam nejaka netrpezliva osoba,ale ta vacsina ostatnych to vykompenzuje..ak chcete este nejake podrbonosti, kludne sa opytajte, pripadne si precitajte moj prispevok na www. porodnica. sk, kliknut hore na Bansku Bystricu a potom na nemocnicu.
inak najlepsie je uz doma, lebo to prostredie v Rooseveltke je dost deprimujuce. Keby som sa mohla rozhodnut, kde ist znova rodit, no neviem, ci by som isla znova, akurat ta odbornost lekarov ma tam drzala..neviem,ako by sme dopadli v inej nemocnici. tak drzim palce, da sa to prezit.

rumka
4. jan 2008

ahoj ista ako je to prosim ťa s kúpaním bábätiek a s dojčením ??? ukáže to sestra alebo si vedela s cvičenia aj ja som chodila na cvičenie tak niečo viem len ma zaujíma či v nemocnici má kto poradiť a čo strava berú ohľad že varia pre dojčiace matky?? 😒

nikusa9
4. jan 2008

rumka, ked som bola ja co nie je vobec daleko dozadu, tak sme dostali na veceru fazulu!!!no strava ako usita pre kojacu maminu 😠 ako sme prisli tak aj odisli...povedali nam že oni nemaju možnosť varit osobitne jedla co maju vsetci mame aj my 😒 😒

rumka
5. jan 2008

no paráda riadny výber ber alebo neber

nikusa9
5. jan 2008

rumka- ako sa citiš??

rumka
6. jan 2008

no celkom v pohode žiadne náznaky len sem tam stvrdne brušku a Lucka sa prevaluje hore dole som zvedavá ako obídem zajtra u dr.Vodeckého 😕

duracelko
6. jan 2008

Ahojte. Rumka vidim ze uz mas po termine, este stala sa malickej nechce na svet? ja mam termin v maji / asi budem rodit tiez v BB aspon nam tam nebude zima a bude uz teplejsie. ked uz mate zavedeny ten internet tak potom ked sa vratis z nemocnice urcite napis svoje zazitky a dojmy z BB nemocnice. Ozaj ja som rodila vo Zvolene pred 15 rokmi svojho prveho syna a bolo to tam presne take iste ako teraz v BB, otrasne sprchy, a velmi teplo ja som totiz rodila v auguste. tak ti este raz zelam vela trpezlivosti do porodu. janka z BB

duracelko
6. jan 2008

ak sa este nejaka zienka z BB pozrie na tuto temu, mam este jednu otazocku. je mozne v BB porodnici mat pri sebe pri porode sprievodnu osobu /konkretne manzela? vo zvolene viem ze je to mozne, tiez tam podavaju aj epiduralku v pripade velkych bolesti. je takato moznost aj v BB nemocnici?

nikusa9
6. jan 2008

DURACELKO- ja som mala pri sebe manžela, takže sa dá v pohode.Aj epiduralku daju ak chces, no mne to moj doktor neodporucal, ale ak chces v pohode 😉

rumka
6. jan 2008

dakujem DURACELKA pri pôrode môže byť manžel ale je to spoplatnené 1000sk ak sa dr. rozhodne že sú problémi pri pôrode tak manžela nepustí 😒 keď sa vrátim určite sa ozvem 😵

ista
7. jan 2008

Pisem trochu neskor. Co sa tyka kupania babtka, na oddelenie pride sestricka, rychlo oplachne babatko pod tecucou vodou z vodovodu a to je vsetko. Naucit sa to budes musiet sama a doma. Ja som sa to naucila rychlo, neboj, zvladnes to, len sa nebat. Na cviceni nas naucili, ze mame drzat babatko za ramienko a hlavicka ma lezat na predlakti..ak mas predsa len obavy,tak si kup nejaku podlozku.ale ja som uz presla na klasicke kupanie, babatku sa to velmi paci- teraz ma 3 tyzdne.
co sa tyka epiduralky, tak stale mam dojem, ze v Rooseveltke to nejako nemaju radi..mozno je to pre nich nieco, co ich zdrzuje,alebo im to narusa ich doterajsie zvyky...niezeby niekto nieco jasne povedal,lebo dobre vedia, ze na to mame pravo,ale nie je to tam ani nahodou bezna zalezitost, dokonca sa ma sestricka pytala,ze preco ju chcem (uz to s ami zdalo trochu prilis osobne).a este mi povedala,ze by som mala viac mysliet na babatko ako na seba..no coment! zeby to skodilo babatku,to som este nepocula..tak bolo to dost neprofesionalne, ze sa setricka k niecomu takemu vyjadruje. mne sa porod nakoniec skoncil cisarom takze som EPI nepotrebovala,ale mala som to vybavene a nikto by ma nepresvedcil,ze to nemam chciet. vsak sme v 21. storoci.

rumka
7. jan 2008

s bábätkami sa tam teda veľmi nekašlú aj nám na cvičení ukazovali ako máme chytiť bábätká len som chcela vedieť čiaj v nem. Je to ako keď to vidím na bábe ako na živo podložku máme tak to zvládnem 😉 😉 😉

lukli
8. jan 2008

Nikusa - dakujem za odpoved, ja som to aj potom nasla tu temu o roosveltovej nemocnici a doktoroch, ale naozaj mi to tak pripada, ze sa este budem dlho rozhodovat, vlastne az na jednu odpoved tam boli vsetko pozitivne skusenosti, ale napr co poznam mimo netu, tak je tych negativnych ovela viac.
A ked som este teraz citala tie prispevky od isty....no neviem neviem. a to to babatko oplachovali pod tecucou vodou aj vtedy ked netiekla tepla voda?
vyzera to tak, ze doktori su taki ako sa vyspia, mozu byt dobri, mozno sem tam ale maju zly den, ale tie podmienky... 😖

nikusa9
8. jan 2008

LUKLI-ja mam v podstate tiež taký pocit,že je viac maminiek ,ktoré nemajú dobré skúsenosti, alebo sa im v BB nepáčilo, ale ja som asi natrafila na dobrý termín,kedy mali doktori aj sestričky dobré nálady a tak som to zmakla v pohodičke 😉 este aj take "pomocné sily"co tam boli mi pomohli ak som niečo nevedala najsť...no taka ako ja som sa dlho rozhodovala a špekulovala asi to budes mat aj ty...Ja som sa trochu neskoro zacala zaujimat o Zvolen, ale ked som si pisala s jednou sestrickou, tak ma to chytilo..maju tam aj cvicenia pre maminy na ktorých spoznas dopredu sestricky a nie som si ista ci aj doktorov...no druhy porod ak by sa podarilo by som asi sla vyskusat tam 🙂 🙂 nesla som aj kvoli tomu,že som rodila u znameho,tak som na poslednu chvilu nechcela ist niekam inam,bolo by to take... 😒 a čo budete mat,babiku ci velkého fešáka? 😉 😉

rumka
10. jan 2008

od zajtra budem mať aj ja skúsenosti s pôrodnocou nemám žiadne príznaky ale kedˇže prenášam už musím ísť ležať ☹ dúfam že tam nebudem dlho ležať a Lucka sa skoro narodí zatiaľ sa majte pekne 😔

lukli
23. jan 2008

Nikusa- dik za info, ja ked som si nasla cas, tak som si tu viac toho poprecitala, a uz som tak skoro uplne rozhodnuta pre Zvolen a vyzera to tak, ze cakame fesaka. 🙂

rumka
14. apr 2008

duracelko, lukli ako sa máte a čo detičky? Dlho sme tu neboli ja mám 3 mesačnú Lucku je zdravá a krásna mám z nej veľkú radosť a pôrod bol v pohode. A čo ten váš?

lukli
30. jún 2010

ahojte, pozeram, ze sem sa teda dost dlho neprispievalo, ja sa znova rozhodujem o mieste porodu a ak sa tu najde niekto, kto v BB nedavno rodil alebo sa chysta rodit, tak by ma potesili nove informacie, o prostredi, doktoroch, sestrickach - spokojnost-nespokojnost a tak.... dakujem 🙂

krpcek2
3. júl 2010

Ahojte baby, pozerám, že dlho dlho nikto nič, tak prispejem. Tiež by som mala rodiť tu v BB a myslím, že nebudem špekulovať či tu, či ísť inde. proste to vydržíme a potom pôjdeme domov. Po prípade, ak bude voľná izba VIP, si zo berieme izbu VIP a bude všetko ok. Aj sprcha na izba, WC tiež, postieľka, posteľ, návštevy môžu byť s vami koľko chcú a koľko vládze žena po pôrode, žiadne návštevy na chodbe, kde si nemáš kde ani sadnúť, bábo ťažko vyniesť von a tak. Ale keď to zvládli iné, prečo nie my? Ja budem rodiť tu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre