Pôrodnica v Brezne. Aký majú prístup?

lolipop
2. nov 2006

Babenky prosim napiste mi niektore co rodili v Brezne ako to tam chodi pristup a tak
Babyyyyyyyyyyy 😠
dufam ze tu je nejaka breznianska rodicka 😕 fnuk please

deninka14
5. nov 2006

ahoj... ja som rodena breznanka, zijuca momentalne v BB. O breznanskom porode ti vela nepopisem, ale ako to tam funguje...robi tam moja mamina. A myslim, ze vsade je to rovnake.Ked mas znamych tak to ide hladko...ale pocula som, ze pristup doktorov je tam lepsi ako v BB. Drzim palce.Ja budem rodit v BB. 😒

daniela1977
6. nov 2006

Ahoj lolipop.Pytala si sa co som mala dotrhane z vnutra.Niektore baby su hrozne dotrhane z vonka az po zadok ja som nebola ale som nemohla vytlacit maleho tak mi pomahali a a tym som sa dotrhala zvnutra maternicaa mala som aj natrhnuty krcok ides rodit 🙂

krista
14. júl 2009

adamica • Dnes ve 14:17
chcem sa opýtať, aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Brezne.Akí sú tam lekári a sestričky.Bývam v Brezne, a jeden nikdy nevie či tam aj nebudem rodiť.Dakujem za vašľe názory.

vranka4
14. júl 2009

Ahojte 🙂 ,ja som rodila v Brezne trikrát,nemôžem povedať krivé slovo na gynekol.pôrod.oddelenie, aspoň čo sa mňa týka,dokonca tretí pôrod boli dvojičky,mala som obavy,či sa nevyskytnú nejaké komplikácie,či sa nerozhodnúť pre B.B.,keďže som zdravotníčka,robila som pred MD práve v bystrickej nemocnici,len na inom oddelení,nemala som práve najlepšie referencie na bystr. gynekol.odd.,preto som sa rozhodla pre Brezno a neľutujem to,personál bol veľmi milý-sestričky,dokonca aj pomocný personál-sanitárky,lekári tiež,ležala som dokonca 2 týždne pred pôrodom v nemocnici,možno nemajú také moderné prístroj.vybavenie ako v B.B.,ale ľudskosť im nechýba 🙂

pastuska
16. nov 2009

No ja som rodila v Brezne, bývam tu, ale akurát rozmýšľam, kam ísť rodiť druhý krát (musí byť sekcia). Pôrod v pohode - nemôžem sa sťažovať...ale následná starostlivosť zo strany sestier, ich správanie a hlavne to, ako mi nedoniesli malého, alebo doniesli vždy nakŕmeného glukózou (takže nechcel ťahať z prsníka), alebo keď mi ho raz sestrička doniesla s tým, že zoberte si ho mamička, už hodinu tam reve....no to už nechcem zažiť.

mishelin
16. nov 2009

ahojte,tak ja som rodila nedavno v brezne a mozem povedat ze som bola veelmi spokojna,pastuska mala som sekciu sestricky boli uple super malinkeho mi nosili na prikladanie,starali sa oneho,az kym som nesla prec,dali mi ho vlastne den pred odchodom aby som si to trosku "nacvicila" 😉

aj lekari boli supr,no fakt nemozem povedat krive slovo...

prvy porod som mala v BB a bol tazky vakuovom pumpou,no nechali mapelne potrpait,a pocula som ze nie su za sekcie,vela kolo toho spekuluju 😔

mishelin
16. nov 2009

cize ja bY som uz do bb nesla rodit 😉

pastuska
19. nov 2009

Lenže ja som chcela mať malého hneď pri sebe. Prvých 24 hodín aj tak spí, a potom som už bola na nohách, takže by som to zvládla aj bez nich..no a zabudla som, že prikrmujú aj sunarom z fľaše - videla som na vlastné oči...a akože baby friendly hospital...

mishelin
19. nov 2009

pastuska mne to ze ho prikrmovali nevadilo,ved co mal chudak jest ked ja som mlieko mala az na myslim ze 3 al 4 den..z tej vodicky by asi nevizil 😅 mne to vsetko vyhovovalo potrebovaal som si po CS oddychnut a ved maleho si teraz uzivam doma az az 🙂
to len moj nazor 😉

zuzkagonos
4. jan 2010

Ja som rodila v Brezne v 2005 a teraz tam pôjdem tiež. Bola som veľmi spokojná so starostlivosťou, pôrod super, manžel bol pri mne a na novorodeneckom ma naučili základné veci ako prvorodičku: prikladať, prebaliť, okúpať, ...
Chodím aj na cvičenie pre tehotné - odporúčam, milá sestrička a dozviete sa všetko potrebné. 🙂 🙂 🙂

renabr
5. jan 2010

Aj ja som rodila v Brezne 12/2004 a tiež pojdem za chvílu znova, mala som možnosť ísť aj do BB, no priamo personál z BB ma odhovoril, že lepšie je na tom Brezno, mama v BB pracovala tak pozná sestričky a doktorov, ja sa tiež na Brezno nesťažujem a pojdem veselo znova, a cvičenie pre tehotné takisto odporúčam 😉

zuzkap2
12. máj 2010

Aj ja som rodila v Brezne
prvy krat v roku 2003 a druhy v 2005 a bola som spokojna no a v novebri ak vsetko pojde dobre ma tu caka treti porod.
pastuska, moja svagrina rodila cisarskym tiez v Br a malu mala uz na druhy den pri sebe, takze ak ti to zdravotny stav dovoli tak urcite budes mat dietatko pri sebe

aninenka
22. dec 2011

ahojte zeny, ja som rodila v brezne v maji 2011 a velmi som spokojna. Bola volna aj ta nadstandartna izba tak som si ju priplatila a bola som tam, je na nezaplatenie mat vlastny zachod 😵 co s atyka porodu, na prvorodicku som ho mala rychly...ked sme prisli do porodnice v noci tak nas prijimala sestricka - vola sa Lamerova a sprdla ma ze preco nemam navleky a ze to najprv musim ist na prijem a tak ja som len kukala po nej ze ci jej nedrbe, v boelstiach a este riesit navleky a tak...ale ked videla ze sa to rozbieha, ze sa rychlo otvaram ze nesimulujem tak bola uz celkom ok ale chvalabohu som rodila akurat ked si menili sluzby a pri porode som mala uzasnu sestricku a dr.Kresakovu, ktora bola the best!Velmi zlata zena, utesovala ma, lebo som robila dost paniku, chytila ma za ruku ked videla ze som uplne mimo...inak sestricky na sestonedeli boli velmi mile, bola som zasita az po zadok, puchlo mi to, stale mi pichali nejake injekcie a nieco prikladali na ranu a bez reptania v pohode, vzdy ma prisli skontrolovat ci je vsetko ok, ci vsetko mam...to iste aj sestry z novorodeneckeho...ja som bola v takom soku z maleho, ze som si ho nevedela riadne ani v perinke chytit :DDDD...viete 25rocna prvorodicka, bez skusenosti..no des...maly bol papajko od narodenia, ja som mala velmi malo mliecka najprv a aj v noci som pobehovala s flaskou ked plakal nech mi urobia nutrilon...a bez reptania uplne v pohode, ukazali mi ako mam drzat flasku ako ho mam ulozit, ked sa napapa a tak...ked mi ukazovali kupanie tak to aj zopakovali a skontrolovali ma ked som si to skusala ja...chytenie a vsetko, dost som bola otravna ale stalo to za to, lebo doma som uz pomoc nepotrebovala...poslednu noc som bola na sestonedeli uplne sama :D, tak ma este seherezadu zavolali kukat :D

werciatko04
15. mar 2012

@aninenka
Ahoj aninenka , píšeš že si bola na tej nadštandartnej izbe ? ja mám do pôrodu ešte 2 mesiace ale chcela by som sa ťa opýtať ako sa da zarezervovať ta izba alebo sa nedá ? ked vlastne porodím tak im treba povedať že mám o nu záujem alebo už vopred to mám dať vedieť ? Neviem ako to je preto sa pýtam ?! Ďakujem za odpoveď . 🙂

aninenka
15. mar 2012

@werciatko04 ahoj, vies co pokial viem, tak sa bohuzial neda objednat dopredu. Ak budes mat statsie a bude volna tak ta do nej daju ked budes chceit. Ja som to povedala po porode ale mozes aj pred, ak ta to v tej chvili napadne. PO porode ma nechali este nejake dve hodky lezat na sale, este mi tiekla infuzia tak som im vetdy povedala, ze chcem tu izbu ci je volna. A ku komu chodis do poradne?

werciatko04
16. mar 2012

Aj som si myslela, že to tak to je že s anedá dopredu zaobstarať nevadí chcela by som no radšej tu izbu videla som fotky a vyzerá clekom vpohode ta izba a samozrejme že mať záchod a sprchu po ruke je určite super vec :D sama mám z toho strach už len z tej samotnej nemocnice neznášam nemocnice v živote som neležala v nemocnici a ked si predstavim že teraz musím 4-5 dní tak neviem akoto tam vydržím :D A platí sa za tu izbu až potom ked odchadzam alebo vopred ? A do poradne chodím k Švantnerovi prečo ?

laksmi
25. máj 2012

Žienky ja som rodila v marci 2012,prerabali okna na 5p. takže všetko bolo presťahované na 4p. improvizovaná pôrodná sála... na izbe nás bolo 5 žien!!! vždy som chcela isť na VIP-ku, ale mali sme izbu kde bola sprcha + WC takže celkom fajn. Sestričky sú rôzne...pozor však keď ste milá vy budú aj oni...čo mňa šokovalo, keď mi detska sestra chcela kúpať 3 dnove bábo v kúpelni (umyvadlo), kde na to neboli absolutne podmienky!!! okno kt. sa nedalo zatvoriť, odmietla som kúpať svoje dieťatko v takych otrasnych podmienkach, a potom sa ku mne správala hrozne! všetko jej vadilo, hneď ma sprdla čo robím zle atď. zvláštne však bolo že iné detičky sa nekúpali, tak prečo práve moje dieťa??? no čo si o tom myslíte?? Myslela som si že to bude horšie, ale keď som videla svoju dcérku nič som neriešila... ja som mala ako prvorodička štastie, rodila som pri dr. Štellerovi a pôrodná asistentka ( staršia čierno-vlasá pani) bola super...venovala sa mi, naučila ma správne tlačiť a pán dr. bol tiež v pohode 🙂 všetko je to o spolupráci a počúvaní... takže držím palčeky
🙂

siminkozuzi
20. dec 2012

Buduce mamicky a ja sa podelim o svoju skusenost ja som rodila17 jula2012 mimochodom datum kedy bolo na brezniansku porodnicu rusno az 5 porodov pan dr. Svantner prisiel oddychnuty 🙂 po dovolenke .My sme prisli rano 16jul o3.30hod cely den nic neslo sa to rozbehnut maminka ktora prisla po nas,nas predbehla az vecer okolo 11 hod sa to zacalo inak sestricka co mala sluzbu bola v takom strese,ze bola mila ako vred na riti 😀 ,ze ci sa musim prechadzat preco si nelahnem ze zavadziam (super v tych bolestiach)Potom mi dali infuziu pan dr bol v poho maly sa za pol hodinku narodil takze to bolo rychle ani nastrih mi nemusel robit a nejake 3 stichy este sme s dr.zartovali ze uz aj dost nech skonci. Sestricky na sestonedeli a novorodeneckom zlate zienky poradili,pomohli,vysvetlili prote zlatucke hned som povedala,ze do dvoch rokov sa vratim znovu 🙂

izmar
12. feb 2013

Ahojte :o) Ja som rodila v breznianskej pôrodnici na konci januára 2013 a môžem len vrelo odporučiť :o) pôrod som mala pomerne dlhý, ale aj lekári aj sestričky boli veľmi milí, aj na novorodeneckom :o) Keďže som bola prvorodička, všetko mi ukázali, aj čo sa týka starostlivosti o maličkého, aj laktácii... ani raz sme nemali fľašu... keď sa mi rozbehlo mliečko, mala som boľavé hrče na prsníkoch, ale vďaka radám, soluxu a starostlivosti sestričiek sme to zvládli a kojíme sa :o) Môžem povedať len samé pozitívne skusenosti a chvály :o) Klobúk dole pred nimi a jedno velikánske ďakujem :o) aj vizity, či už ženské alebo detské, prebehli vždy v pohode a s úsmevom... dokonca aj pani sanitárky a iní personál bol veľmi ochotný :o)

zunka26
4. mar 2013

Aj ja som priviadla na svet mojho syna tam narodil sa 13. piatok ,16 hodin 25-rocna prvorodicka 😉 Ked zacali porodne bolesti tak som sa pomaly prestavala ovladat a velmi som im tam javkala, za co ma sestricka sprdla ci som si myslela ,ze deti nosi bocian 😝 ? Po niekolkych hodinach ked si ma nik nevsimal som si chcela vypytat epiduralku, uz sa to nedalo vydrzat 😠 tak ma tiez okomentovali, ze to sa musi objednat uz v 5. mesiaci a pichal to len jeden clovek, ktory tam aj tak nebol, rozhodli sa ma priviazat na postel, do jednej ruky infuzia a cakaj,,, zrazu sa vsetci okolo mna stvorili, boli na mna mili, az na tu sestricku, ktora aj vtedy nieco riesila,ale som ju nepocula ,lebo som kricala ako o dusu 😀 .Zachranila ma p. Kresakova zlata lekarka , ktora ked som si uz po porode vydychla a bola som stastna ako blcha a vravim uz to mam konecne za sebou, v tom ma doktorka pohladka po ruke a vravi moja zlata ty to mas este len vsetko pred sebou . Takze rada spominam na brezniansku porodnicu , uz to bude pomaly 8 rokov,, 😕

zdenushka
13. mar 2013

Ja som nečakane a neplánovane rodila v breznianskej pôrodnici 3.3.2013. Bola som na víkend u rodičov a začala mi odtekať plodová voda, tak som šla do nemocnice a aj porodila tam. Bola som veľmi spokojná so všetkým. čo sa týka doktorky, nemôžem povedať žiadne zlé slovo. Bola jednoducho úžasná. Ona to tiež nemala ľahké, bola som jej piata rodička v poradí v jeden deň. Sestričky a ostatný personál sú tam takisto úžasné. Počas kontrakcií mi radili ako dýchať, pretože som nestihla absolvovať nejaký ten kurz, a taktiež aj pri pôrode mi radili ako tlačiť. Na oddelení šestonedelia a na novorodeneckom sú takisto skvelé sestričky, nemajú problém poradiť. ODPORÚČAM!!!

14ivuska88
25. aug 2013

Zdenushka ja som rodila tiez v br 3.3 2013 chlapeceka o 7 rano
🙂 Ak si dobre pamatam a Ak sa nemylim tak Ty mas dievcatko ivku ??
?

bobaska666
16. júl 2014

Ahojte maminky, koho by ste doporucili ako najlepsieho porodnika v brezne? A neviete ako sa da zabezpecit vopred nadstandartna izba na sestonedeli?

ukulela
20. sep 2014

Nenajde sa nejaka mamicka s aktualnymi skusenostami z porodnice v Brezne? Citala som, ze maju napr. porodnu postel, kreslo aj stolicku - da sarodit aj na stolicke? Buduci tyzden idem na poradnu, tak sa popytam, len realna skusenost by tiez pomohla ...

werciatko04
25. sep 2014

@bobaska666 určite Chudík a Svinčiaková .

lucianicova
24. feb 2015

@ukulela ahoj rada by som vedela ako to prebiehalo a či si bola spokojná s BR nemocnicou ja mám termí v juli 2015 a rada by som si niečo pozisťovala nevieš náhodou ako sa dá vybaviť nadštandardná izba a chcem sa spýtať či ti babo po pôrode dali na telo a či si mohla byť s ním a či ho náhodou nedokrmovali vo pred ti ďakujem

ukulela
24. feb 2015

@lucianicova tak vo vseobecnosti: bola somvpodstate spokojna, nadstandard sa vybavit neda, musi byt volny, ked rodis, neda sa zarezervovat (ja som rodila, ked mali plno, plno, tak som mohla snivat 🙂
rodila som s miernou komplikaciou (napisem ti do spravy) ale maleho mi po porode na chvilu prilozili. potom odniesli, obriadili (neumyvali, len utreli, odvazili, ...) priniesli prisat a doniesli az na izbe na prve kojenie. okrem prvej noci (rodila som pred polnocou) som ho mala stale. dokrmovat ho nemuseli, ale mamickam davali na poziadanie nutrilon.
co bolo na jednotku, bola starostlivost sestier, pocas aj po porode. pomahali mne s mojimi poporodnymi problemymi aj okolo maleho - takze tam klobuk dolu. pomohli mi aj dobre rozbehnut kojenie.
strava - ako v nemocnici ... dorazili ma kapustove fliacky na jednu veceru ...
vybavenie izieb - no,ako v CSSR (aspon teda ta moja) ale napr okna vymenene nove a podlahove kurenie - takze to bolo plus.
ak budem v BR este rodit, zazmluvnim si lekara. teraz sm sla "na blink" vyborne sa ku mne spraval Dubiny,prijimala ma Becova (tiez velmi prijemna) a aj Chudika chvalia ...

doboska1
17. mar 2015

@lucianicova Milá budúca mamička 🙂 Každý pôrod je individuálny a jedinečný, ale podľa mojich skúseností a sledovania, určite sa nemáte čoho báť, keď sa rozhodnete priniesť na svet vaše dieťatko práve tam. Pôrodnica má obdobia preplnenosti a naopak obdobia, keď ste na oddelení sama 🙂 Ja som rodila v júny 2014 tu v Brezne, aj napriek tomu, že som z okresu Rimavská Sobota. Neľutujem a ani nikdy nebudem. Určite sem pôjdeme odrodiť aj naše druhé bábo. Doktori sú láskaví, srandovní a pokiaľ nie sú komplikácie, pôrod prebehne s úsmevom. Dôležité je, že táto nemocnica má vyškolené pôrodné asistentky, ktoré sa vám po celú 1.dobu pôrodnú venujú. Konkrétne môj pôrod bol dosť zdĺhavý, kvôli pomalému otváraniu, ale aj p.dr. Sotolijuk aj pôrodná asistentka urobili všetko, aby som porodila v ten deň. Služby sa vymenili a pri pôrode bola p.dr.Krešáková - úžasná osoba, jemná, príjemná. Nakoľko som komplikácie nemala, dcérku pri po pôrode hneď položili na bruško, na 5 min, potom tak ako bolo písané v článku vyššie, bola odnesená na meranie, očistenie a doniesli ju priložiť. Sestričky na oddelení pomôžu aj bez vašich otázok. Myslím, že väčšina žien odchádzala tak, že kojila. Mne strava veľmi chutila - v porovnaní s inými nemocnicami, perfektná!!! 🙂 VIP -ka musí byť voľná, vopred zazmluvniť sa nedá, nakoľko nikdy neviete, kedy nakoniec porodíte 😉 Pri problémových pôrodoch sú privolaní buď dr. Dubíny-čo je zástupca primára, alebo pán primár Chudík - ako ďalší lekári. Obaja sú určite najväčší odborníci. Čo sa týka dokrmovania, sestry sú názoru, že prvé 2 dni dieťa papať ešte nemusí a pracujú na rozbehnutí mliečka od mamičky. V prípade, že mliečko nenabehne, po vašej prosbe dokrmujú Nutrilonom HA. Na pohľad je oddelenie dosť zastarané, ale to či máte ružovú stenu s tapetami a televízor v izbe, nie je prvoradé - všetko čo potrebujú majú a ten prístup a starostlivosť vynahradí všetko! Jediná nevýhoda celého oddelenia je, že nemajú v dispozícii prístroje potrebné pre rizikových či predčasne narodených novorodencov...preto ich okamžite prevážajú do BB. Veľa šťastia a krásny zážitok 🙂

happy30
2. dec 2015

Ahojte baby,nie je tu medzi vami niekto kto planuje rodiť tu v Brezne okolo jula 2016?

luciia0811
5. jan 2016

Ja som rodila v novembri 2012 a úplne celé zle. Prístup k rodicke akože 0 bodov a tak to aj dopadlo. Akútny cisár. Teraz v januári idem znova. Chcem rovno cisárskym lebo sa brutálne bojím tak dúfam že to prežijem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre