Pôrodnica v Brezne. Aký majú prístup?

lolipop
2. nov 2006

Babenky prosim napiste mi niektore co rodili v Brezne ako to tam chodi pristup a tak
Babyyyyyyyyyyy 😠
dufam ze tu je nejaka breznianska rodicka 😕 fnuk please

nastaa
30. máj 2016

@anoja ďakujem, myslím pozitívne samozrejme, len jednoducho sa bojím, že ak si ako pôrodnicu vyberiem BR, tak budem mať šťastie na toho šaša. Ja proste pri ňom neodrodím, je mi nepríjemný a nedokážem sa na neho ani pozrieť. Incident s ním je v podstate ešte čerstvý, asi tak mesiac, takže preto som ešte nevychladla. Veľa žienok má s ním dobré skúsenosti, veď ja som si jeho ako svojho lekára vybrala vlastne na odporúčania iných, ale ľutujem to. Ja som s ním dobrú skúsenosť nemala, doslova bol v ambulancii, keď som bola na kontrole, vulgárny, uštipačný a rozdrapený bez štipky súcitu. S revom som vyšla z ambulancie a už som sa tam nevrátila, len som bola zaniesť žiadanku od svojho nového lekára... 😕 Strašne ma to láka ísť rodiť do BR, pretože počujem na tú pôrodnicu samé chvály, len sa proste obávam, že vychytám k pôrodu Štellera. 😒

anoja
31. máj 2016

@nastaa bože 😲 ja som šla rodiť prvého syna, odtiekla mi zelená plodová voda, tak sme hneď leteli do nemocnice, bola to sobota večer 20:00, keď už som bola na pásoch hore v pôrodnici, Šteller prišiel po naliehaní sestričky s hrozným krikom a nadávaním o 21:30, že doslova: "pre kú pi*u" som prišla, že on zbožňuje prvorodičky, čo robia z pôrodu cirkus (fakt som nekričala, bolesti boli znesiteľné) že on odrodil tisícky detí tak vie čo má robiť, vyšetril ma tak bolestivo, že zo mňa krv doslova liala. Povedal, že presne ako si myslel, že iba pre koko*tinu ho vyrušili a odišiel. Sestrička len smutne na mňa pozrela a dala ma na čakačku a celú noc bola so mnou len sestrička, bolesti strašné, stále som mala pocit, že potrebujem ísť na veľku, sestrička za ním bola dvakrát, ale neprišiel a o pol siedmej ráno ma v takom stave našiel Dubíny a ten len nadával, že ako ma mohol nechať takto, hneď mi sono spravil, vyšetril ma, vyvolávačky, nezabralo a tak šla akútna sekcia lebo mladý bol zaseknutý (skrížil sa zrejme ešte počas kontrakcií lebo pri príjme bol hlávkou dole). Jasné, že Šteller tam už nebol, ale aj keď boli komplikácie po pôrode, chvala Bohu mám živého a zdravého syna... Ja to Štellerovi nezabudnem nikdy, mamina bola zdesená, potom mi povedala, že pred viac ako 30timi rokmi rodil aj mňa a že robil ešte väčší cirkus, ale to mal problém s tým, že mamina mala 38rokov a tretie dieťa 😲 že do nej skákal, ale prišiel oco a ten že do neho nahúkal tak sa skrotil... nemám pekných slov na neho... ale priznám sa, že ma ani nenapadlo, že mi bude pri druhom pôrode, to bola už plánovaná sekcia, tak som si hovorila, že on predsa doobeda neslúži, tak ho nechytím 😀 no naša princezná sa rozhodla, že nepočká na plánovanú a vypýtala sa na svet o deň skôr v noci a just on mal príslužbu... našťastie som to zistila až po pôrode, aj keď by mi asi nič nepomohlo, keby som to vedela skôr

nastaa
31. máj 2016

Preboha, ako niečo takéto môže vôbec ordinovať? Ku mne bol tiež vulgárny na poslednej kontrole. Bola som totiž jeho pacientkou, ale už som prestúpila k Dr. Bielikovi do BB. Na poslednej kontrole u neho som sa ho po sone spýtala, aké je bábätko priblížne veľké, koľko meria a váži. Jednoducho ma to ako budúcu maminu zaujímalo. On na to začal húkať, že načo sa vypytujem také, k*kotiny, doslovné p*čoviny, ktoré mi netreba vedieť. Ešte dačo na mňa šomral, ale už si nepamätám presne čo, lebo ja som bola v úplnom šoku a sedela som tam ako obarená. Nakoniec len dodal, že nejde brechať, lebo si od neho ešte zoberiem kartu. Potom mi podal môj záznam a povedal dátum ďalšej kontroly. A ako som vstupovala do kabínky sa obliecť, ešte po mne zakričal, že mi treba sexovať a potom sa pýtať pičoviny. Za normálnych okolností by som si tento prístup nenechala a servítku pred ústa nekládla, lenže ja som bola úplne v šoku a ešte aj tie tehotenské hormóny robia svoje, takže som len ako obarená vyšla z ambulancie bez slova... 😒 A ak by sa takto správal ku mne pri pôrode, ako napr. pri tvojom pôrode, tak neviem čo robím. Ja by som ho dala zažalovať. Ako sa môže doktor takto správať k žene pri pôrode? Ako môže takto odborník pristupovať? Je mi z toho na grc... Viem, že je dobrý odborník a zachránil veľa detičiek, dokonca aj mojim známym, ale po ľudskej stránke je to chrapúň. Chcela by som rodiť v BR, lenže sa bojím, že náhoda bude sviňa a tohto paka vychytám pri pôrode. Ale vraj sa dá doktor zazmluvniť, tak ak pôjdem do BR, určite si zazmluvním. Maminina krstná robila sestričku tam v pôrodnici a pozná tam ostatné sestričky a aj Dr. Dubínyho a Dr. Krešákovú a ona mi poradila, aby som si doktora zazmluvnila. Tak uvidím ešte ako čo, ako sa rozhodnem.

19janula87
4. jún 2016

@lolipop Rodila som v Brezne pred dvoma tyzdnami svoje tretie dieťa. Prvé dve som odrodila v BB...No prístup na pôrodnici, ako aj na novorodeneckom je neporovnateľný...Brezno iba odporúčam😉

19janula87
7. jún 2016

@nastaa ešte k lekárom...mňa odrodil Dr.Dubíny a je to neuveriteľne dobrý lekár a hlavne človek 😉

nastaa
16. jún 2016

@19janula87 o Dr. Dubínym som už počula, vraj je to poklad lekár. No uvidíme, kam sa rozhodnem. Ešte mám trošku času na rozmýšľanie 🙂

19janula87
16. jún 2016

@nastaa ja ešte raz by som chcela niekedy v buducnosti, ale urcite Brezno....aj pôrodne asistentky, sestricky, sanitarky na nezaplatenie 😉

salome51
16. jún 2016

ja osobne ak by som nemala opäť rodiť pri primárovi a musela by som si vybrať, tak asi by som najviac verila Dubínymu. Robil mojej mama hysterektomiu a pravdu povediac trošku to dobabral, ale aj tak by som jemu dôverovala najviac a potom asi Dr. Svinčiakovej. Tá ma síce vyšetrovala ako tehotnú 2x pod dohľadom primára, ale zdala sa mi šikovná. Ešteže stíham odrodiť pri primárovi kým odíde do dôchodku už nadobro. 😉

nastaa
21. jún 2016

@19janula87 ja ak budem rodit v BR, tak si chcem doktora zazmluvnit ak sa bude dat, pretoze fakt nechcem riskovat, ze tam bude Steller. 😒 A nastevne hodiny tam funguju ako? Je presne stanovene odkedy - dokedy?

nastaa
21. jún 2016

@salome51 tak primara by som mohla stihnut aj ja, kedze termin mam v auguste 🙂

anoja
21. jún 2016

@nastaa no s tými návštevnými je to tam "sranda", oficiálne sú Po-Pi od 15:00-17:00 a víkendy od 13:00-15-00, ale cigáňov pustia hocikedy... to sa už aj sestričky sťažovali na to, mne mal muž doniesť vložky, prišiel o pol tretej a úžasná dôležitá vrátnička ho nepustila, ale keď som jej povedala, že od rána tam bolo hore milión cigáňov (a tí fakt chodia v 20 členných tlupách), tak sa len usmiala, že "no a čo"!!! Môj muž jej vtedy veľmi od srdca povedal svoje... Potom mi samé sestričky hovorili, nech muž chodí cez rehabilitácie, tam nie je nik a prejde pekne k výťahu a šup hore 😉 totiž na lôžkové dali dvere na fotobunku a ak nie sú otvorené stále, tak ich otvára len a len vrátnik... druhýkrát som sa rozčúlila, keď som šla na kontrolu po sekcii... malú som mala so sebou, nemala som ju kde nechať a vrátnik ma nechcel pustiť, lebo majú vycapenú ceduľu "zákaz vstupu s kočíkom", úžasný zakomplexovaný pán mi povedal, že mám kočík nechať pri vchodových dverách a je mu jedno či aj s deckom, či bez...

nastaa
21. jún 2016

@anoja fuuu, tak to nie je bohvieco. Tak ciganske rodiny uprednostnuju, tych pustaju jedna radost a mojich rodinnych prislusnilov pustia len v case otvaracich hodin?? No pekne 😒 neviem sa rozhodnut ci ist teda do BB alebo do BR. Do BB to mam asi necelych 10 km, kym do BR 30. Zajtra mam velke sono u doktora, tak sa popytam aj na jeho nazor. Ale ak sa rozhodnem pre Brezno, dufam, ze to nebudem lutovat najma kvoli tym navstevnym hodinam. Inak pocujem ma BR porodnicu len same chvaly

suelin77
23. jún 2016

@nastaa pred dvomi mesiacmi som rodila v brezne, a ku mnd navsteva chodila len mimo navstevnych hodin.... 😁 nikto s tym nrmal problem. Dokonca som isla za navstevou trj hodiny po porode 😂😂😂

anoja
23. jún 2016

@suelin77 sestričky na oddelení nemali najmenší problém, len dole ak drblo v bedni vrátničke, tak nepustila cez tie fotobunkové... (ja som rodila pred 4 mesiacmi)

nastaa
24. jún 2016

tak to som rada, že by nemal byť problém s návštevami aj mimo návštevných hodín. 🙂 už som na 70% rozhodnutá pre pôrodnicu v Brezne.. ďakujem baby, že ste sa podelili o svoje skúsenosti. dúfam, že mi všetko dobre dopadne a budem mať z BR len dobré dojmy 🙂

suelin77
25. jún 2016

@nastaa drzim palceky 😀 vsetko bude super, uvidis 😁 ja som sa tam citila ako vo wellnesse 😂😂😂😂

mircalla
25. jún 2016

@nastaa Preboha, ako moze mat niekto dobre skusenosti s vulgarnym lekarom? Ved u lekara nejde len o to, aky je odbornik, ale aj o pristup. Ja by som toto okamzite riesila staznostou na vedenie nemocnice.

nastaa
26. jún 2016

@suelin77 ďakujem, dúfam, ze všetko bude OK. Ale už to chcem mať za seboooou !! 😀 najmä kvôli tým horúčavám teraz. A dúfam, že v BR budem mať aj ja pocit, ako keby som bola na welnesse. 🙂
@mircalla no neviem ako to je možné, ale ja s nim rozhodne dobrú skúsenosť nemám. A ja som bola jeho pacientkou v jeho súkromnej ambulancii, nie v nemocnici, tak som sa veľmi nemala kde sťažovať, len si vyžiadať môj záznam a od neho odísť, co som aj urobila. Len občas máva služby v pôrodnici v BR a bojím sa, aby som ho nevychytala.

mauzi
5. okt 2016

Mala som dva porody, oba v Brezne. Prvy rok 2012 a ojrem starych sprch a zachodov mi nic nevadilo, super pristup a ani znamych som nemala 😉
Rok 2016 detto, ale nanovo urobene aj sprchy aj zachody. Za mna spokojnost maximalna 🙂 a baby, rodil ma teraz Steller, nevedela som co cakat, lebo kadeco som pocula...no povuem vam, pri porode bol super. Dokonca bez nastrihu !!! 🙂 🙂

19janula87
5. okt 2016

@mauzi presne tak isto, bez nastrihu, bez šitia...už len kôli tomu by som chcela ešte jedno dieťa 😀

mauzi
6. okt 2016

@19janula87 no ja som mala prvy s nastrihom,a tak za tento druhy som vdacna 😉 ale do dalsieho dobrovolne uz nepojdem 😀

19janula87
6. okt 2016

@mauzi ja mám už troch chlapov, prvý dvaja narodený v BB, tretí v BR...a už len kôli pôrodu by som šla ešte raz 😀 😀 😀

janka2812
24. jan 2017

vsetko super,az na dr. Kresakovu...podla mna jedna necitliva zena,ktora namiesto toho aby zenu povzbudila tak ju este viac zdepta...

mauzi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suelin77
26. jan 2017

@janka2812 podla mna je rozdvojena osobnost... z vlasnej skusenosti ti davam za pravdu. Pred 5timi rokmi mi tak slovne ubizila, ze za tych 5 rokov som na nu dobreho slova nepovedala.... No teraz, ked som mala problem s mlieckom, prisla, povzbudila ma, pekne sa somnou rozpravala, milo, vtipne...sama som neverila, ze to je ta ista zena...mozno mi zachranila "kojenie" takze teraz to ma u mna vyvazene...aj ked nikdy nezabudnem...ktovie od coho zavisi, ze kedy sa bude s kym a ako rozpravat
....

lundus
21. apr 2017

Ahojte, aku mate prosim skusenost v Br nemocnici s druhyl porodom, ked prvy bol cisarsky? Je automaticky druhy cisarsky, alebo nechavaju rodit prirodzene?

salome51
21. apr 2017

@lundus ja som chodila k Dr. Chudíkovi. Priviedol na svet oboch mojich chlapcov a oba pôrody sekcia. Druhá sekcia bola robená kvôli predošlej. Tiež som chcela prirodzený druhý pôrod ale synček bol veľký tak nechcel riskovať komlikácie. Prvá sekcia bola robená vertikálnym rezom a jazva je omnoho väčšia ako pri "klasickom" reze. Toť moja skúsenosť.

vravara
29. okt 2017

Ahojte! Rodila som v Brezne pred rokom. Skusenost hodnotim velmi negativne.
Rodili sme dve naraz. Moj priebeh bol zo zaciatku rychlejsi, ale bohuzial doktorka to zle odhadla a na porod zobrala najprv druhu rodicku aj ked sestricka jej hovorila,ze ta druha mamicka este nebude rodit.
Samozrejme len co ju napychli na infuziu, zacala som rodit ja.
Na mna uz ostala len druha porodna postel, ktora je z roku päť. Neda sa polohovat ani tam nie je ziadne drzatlo. Prosto len rovna postel.
Doktorka a sestricka zacali predomnou chaosit, ze nevedia ako tam budem rodit, ze ved tu ani nie je miesto na dieta,ze sa tam nedostanu, ze sa nemam kde chytit... no uplne ma zdeptali. Dovera v cudu.
Manzel so mnou vobec nemohol v "dycharni" byt (tak sa to myslim vola). Pustili ho len ked som uz tlacila. A aspon ze tam, lebo mi musel drzat hlavu.
Som rada, ze som to prezila a ze bolo dietatko v poriadku.
Ta druha mamicka isla nakoniec na cisara...(ked som uz odrodila) Chúďa tiez si vytrpela.

Po porode som mala strasne nizky tlak a na izbe som odpadla. Styri dni som nemohla ani prejist par metrov. Aj tak vsak za mnou nemohol nikto na izbu. Musela som dietatko zobrat do narucia a niest ho ukazat manzelovy na schodisko. Ledva som tam s prestavkami zasla. Ani stolicky tam nie su, ale pre velky nastrich som sediet aj tak nemohla...
Chcela som vip izbu, ale bola obsadena. Kedze vsetky ostatne rodicky mali v ten tyzden cisara, ja jedina som musela chodit na schodisko...
V Brezne rodit neodporucam.

lundus
29. okt 2017

@vravara a mozem sa opytat ako sa volala doktorka u ktorej si rodila?

vravara
29. okt 2017

@lundus nepamatam si presne meno. Chyba vsak bola hlavne vo vybaveni nemocnice. Okresne mesto by fakt mohlo mat aspon dve normalne porodne postele.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre