Pôrodnica v Dolnom Kubíne. Aké máte pocity?

veronika13
22. aug 2006

ahojte kočky, bola ste niektorá v pôrodnici v Kubíne? Ja síce nie v pôrodnici, ale ležala som na gyn.-pôr. odd. Aké máte skúsenosti, pocity...? Ja som bola milo prekvapená z doktorov, žiaľ niektoré sestričky nič moc, ale niektoré boli v pohode. Chcela by som počuť názor niektorej, ktorá ste tam rodili, ležali, aby sme sa my z tohoto kraja mohli lepšie pripraviť 😉

ewka1980
13. jan 2012

@danka.k ,ja tiež poznám tu babu,čo rodila chudina 7 dní :( ,a bohužiaľ to je všetko pravda čo napísala lucka127,cisársky jej jednoznačne NEplánovali,chuda bude mať traumu do smrti s pôrodu,pochybujem,že dalšie bábo bude niekedy este chcieť,po tomto čo zažila...ved to je chore,aby prvorodičku nechali takto trápiť,a keby nemalo bábo váhu ako by malo mať,načo pchali potom do nej vyvolávačky? 🤐 DO neba volajúce ,normálne toto...

danka.k
13. jan 2012

@ewka1980 pozri nikto nevie ako to tam presne bolo tak tazko sudit... vasa kamoska povie, ale nepovie isto vsetko... lekari by ti urcite povedali inu verziu.. nikoho sa nezastavam, ale naozaj nevieme co vsetko tam bolo...

ewka1980
13. jan 2012

@danka.k Ved jasné,teraz si bud ekaždý tvrdiť svoju pravdu.....ale ja osobne nemám tiež dobru skusenosť s Dk ☹

danka.k
13. jan 2012

@ewka1980 ja zas naopak.. s DK velmi dobru skusenost a s MT nie......

lucka127
13. jan 2012

@danka.k
pocuj nie si ty nejaka sestricka z dk? ked sa ich tak velmi zastavas 🙂
dnes som bola u sunalovej a dalsia pani sla do mt rodit pytam sa to tu je casto a sestricka velmi casto az je to zvlastne...tak asi ostatni triez vidia ja v podstate az na moj odsraty porod nic na dk nemam ale toto co sa tam robi v poslednom case je uz naozaj privela..vies do vtedy sa do hory chodi kym sa z nej ozyva, chvalabohu je ta kocka v poriadku-mimochodom pocas celeho pobytu si ich az zubami zastavala lekarov, ale teraz po ma na vsetko iny pohlad dokonca jej dorobili aj ten cisar..ale to som tu uz nechela pisat no neda mi to..dali jej spinalku uz ked mala zavedeni epidural..a zacala im tam vrieskat od bolestia aviac si nepamata az po hodine a pol sa brebrala..tak toto uz naozaj zavana ..a povedala mi ze viacej nechce ziadne babatko nie je to normalne aby prvorodicke takto poriesili psychiku sak to je na hlavu

ewka1980
13. jan 2012

@danka.k ,a v Mt prečo nie? ja počuvam na martin,samé chváli.....nevravím že v dk,su zlý dr,ale môhlo by to tam fungovať lepšie....

lucka127
13. jan 2012

@ewka1980
aj v mt maju svoje plusy a minusy..ale aspon ta nedorobia lebo tam si tro dovolit nemozu 😀
a sprska na izbach to je fakt superr
a navyse teraz tam behaju aj laktacne sestry a sestricky a mne prevelmi pomohli s kojenim mne sa maly vobec neprisaval ale kazde krmenie pri mne nejaka bola aj o druhej v noci a pekne sme to poriesili, teraz s uz aj vdaka nim kojime bez klobucika a malicky je najspokojnejsie babatko🙂)

ewka1980
13. jan 2012

@lucka127 ved bodaj by sa tak chovali,všade ku mamičkám....nie ,dakde vidia,ze žena prvorodička,tak to odpravia chytro....a pokoj...

danka.k
13. jan 2012

@lucka127 nie som sestricka 😀 😀 😀
vies keby bola tato nemocnica nejaka zla nechodia tu rodit pacientky zo ziliny, a dokonca ani z bratislavy nie...

@ewka1980 nepacil sa mi pristup lekara pri porode, priviezli ma tam v noci, porod predcasny a doktor taky "mily" dobre ze mi nepovedal co ich tam otravujem, ze sa mu chce spat... a ta starostlivost po porode no nic moc.. tu ma chodili kontrolovat stale maternicu stlacat, a tam v MT za mnou neprisiel absolutne nik, maternica sa mi zvinula opacne vdaka nim, tu mi to bolo normalne cudne preco sestricka za mnou furt chodi tak som sa jej spytala ci je to normalne, tu sa ta aj deckarky chodili furt pytat ci nieco nepotrebujeme a tam nik neprisiel. bola baba na izbe jedna so mnou, za cele 4 dni za nou neprisla detska sestra s tym ci nepotrebuje pomoct, kupanie neukazali, neprisli sa spytat ci ma dost mlieka proste nic.... a ze ci chceme nejake tabletky od bolesti no nehrozilo.. jedno plus co to ma je ze su navstevy na izbe povolene a kedykolvek nie ako tu.

lenkaa222
13. jan 2012

teraz je najhoršia nemocnica v dk, pretože sa tam stalo pár zlých prípadov..teda nikto nevie ako to bolo, iba lekári a dotyčné mamičky..aa mamička povie kamoške to, druhej to..a už je to dopletené a najhoršia nemocnica...aj v inych nemocniciach sa to stava..aj v slávnej MT sa to možno stava možno aj horšie..ale nerozoberaju to tak nikto o tom nevie..

ewka1980
13. jan 2012

@danka.k aha...no to sosm nevdela....kamošky dve tam rodili min,rok,a nevedeli si to tam vynachváliť,aj prístuip,dr,a celkovo.... ktovie potom,čím to je .... 😕

lenkaa222
13. jan 2012

@ewka1980 sto ľudí, sto chutíí

lucka127
13. jan 2012

@danka.k
asi si tam davno rodila vsak? ja prveho v roku 2006, ale ten pristup na prijme sa velmi nezmenil v noci teda🙂ale zase co sa starostlivosti tyka su velmi super a teraz najma aj babatiek co sa tyka su najsamlepsi kazdu chvilu tam niekto bol vizita kazdy den na kupanie volaju na novorodenecke, a velmi pokrocili-super je to ze je tam aj maldy personala adoktorky ktore boli fakt velmi mile a chapave a velmi ma povzbudzovali ked mal malicky zle hjodnoty bilirubinu..ja si fakt stazovat nemozem, aj zensky dr chodili kazdy den a maternicu stlacali, sestricky chodili stale ci entreba cipok od bolesti alebo tak neviem myslim ze sa fakt posunuli dopredu a jedno co sa mi velmi paci maju novy pristup k babatkam tu v dk tak plakali babatka az to bolo na nevydrzanie tam sa snazi vyjst v ustrety potrebam babatka aj tak nam to bolo prezentovane ze nie krik na pluca ale k spokojnosti mamicky a baabtka-mne to urobilo tak velmi dobre na psychiku ze aj vztah k Benjaminkovi si uzivam uplne naplno a pozeram sa na to vsetko inak..vravia nie ako kedysi popucit babatko pred kupanim dat jest a spat, ale ked babatko je hnevlive netrapit ho kupanim alebo gymnastikou fakt postupili 🙂 mne sa pristuo velmi pacil a v dk som taketo nieco nezazila len drbanie za cumle a neviem co ale kazde babatko je ine a hnevlivym je lepsie s cumlikom..aj ked laktacne poradkyne ukazovali mnozstvo inych sposobov ako zbytocne cumlik nedavat,keby som si mala vybrat sla by som tam opat..a prvorodickam tiez odporucam je to nadherny start do zivota mamicky a prvych kontaktov s babatkom kde netlcu do hlavy ze je normalne ked babatko stale place a je to super na plucka 😖

lucka127
13. jan 2012

@lenkaa222
ja netvrdim ze nie ale rodila som tri deti tak hadam uz za tie roky viem posudit🙂)

lenkaa222
13. jan 2012

@lucka127 tak teda ty si tam zažila iba úžasne zážitky...neviem ked maju na starosti 10 bábatiek a su dve sestričky tak ako všetky bábatká utíšia...takže im tam plakali a sestričky vraveli, že nech si cvičia pľúcka, že budu z nich speváci...každý má iné skúsenosti a zbytočne nadávať na nemocnicu kvôli zlým skúsenostiam a odrádzať iné mamičky..zlé meno pre nemocnicu

lenkaa222
13. jan 2012

@lucka127 áno ale doba, prístroje, lieky, choroby, praktiky..všetko sa posúva a modernizuje

lucka127
13. jan 2012

@lenkaa222 a este jedna vec ma napadla k tomuto..zatial s kym som sa rozpravala kazdy ma zlu skusenost z dk, nie ja im nechcem poskodit ani nic ale to su fakty..len dve zatial z kamosiek povedali ze v dk ok..dalsie a najma komplikovanejsie pripady...uff uff,aj jedna pani prednedavnom som sa s nou rozpravala ze z dk ju poslali len na pozorovanie do mt kde jej hned ako ju hospitalizovali spravili cisarsky lebo nemala ozvy srdiecka velmi velmi nizke tak v hodine dvanastej..a to mam priamo od nej ako aj od kamosky s ktorou som denno denne volala a rodila tych 7 dni..

danka.k
13. jan 2012

@lucka127 v 2008 som tam rodila.... no ved kazdy ma zazitok iny, keby idem rodit este raz tak do MT po mojom zazitku nejdem, kazdy ma iny zazitok inde a tam mu bolo lepsie.

lucka127
13. jan 2012

@lenkaa222 to nie to veru nechcem kydat, len proste mi je to luto a mozno to treba napisat takto natvrdo nech sa tam trochu spamataju a daju si an to pozor, vies rdcsej takto a mamicky si vyberu nieco lepsie ako by im mali porobit nieco horsie..to je moj nazor samozrejme..ja nikoho odrazdat nechem ani ine len tiez sa divim ze zatial vsetko od doki cupita do mt, kde inak je dost nevyhoda ze nehospitalizuju kym neodteka plodova alebo nie si otvorena tusima spon na 3-4

lenkaa222
13. jan 2012

@lucka127 ja práve naopak poznám dosť ludí čo sa na DK vôbec nesťažovali, práve naopak si pochvalovali...
každý má iný názor, iné skúsenosti...aa zase mamičky čo ešte nerodili v dk tak zbytočne sa budu trepať do mt, ked im sa môže v dk zapáčiť...je to tak...sto ludí, sto chutíí..ako som už raz napísala

lucka127
13. jan 2012

@lenkaa222 to mas tiez pravdu bodaj by to tak bolo a lekari nezabudali na to co slubovali ked dostavali diplomy.. 😉

julinkadk
14. jan 2012

Z toho čo ste baby popísali mám pocit že v DK sa páči takým, čo mali bezproblémový alebo rýchly pôrod (možno ako Danka.k.) A prvorodičku, čo má možno nejaké komplikácie alebo pôrod nepostupuje...nechajú trápiť 7 dní. A ona chúda v tých bolestiach verí lekárom/sestrám....že to tak asi má byť, že robia čo môžu.... Ešte ked niekto rodí 3dni, že skúšajú s vyvolávačkami, len aby to nebol cisarák sa dá nejako pochopiť... Ale 7dní bolestí je moc :( Jedna baba tu písala že prišla rodiť z BA do DK a nevie si to vynachváliť...lenže samozrejme mala vybaveného pôrodníka....a ked to na ňu prišlo, venoval sa jej naplno. rodila prirodzene. Písala že rodila v príjemnej atmosfére, pri tlmenom svetle atď. Keby to náhodou nešlo v ten deň jej spraví cisarák a nenechá ju trápiť tolko dní... takže tie pozitívne ohlasy báb z iných miest na nemocnicu DK sú hlavne tie "dohodnuté pôrody". Ale každý nech si spraví svoj názor.

danka.k
14. jan 2012

@julinkadk moja krásna ty prd vieš aký som ja mala prvý pôrod. Áno druhy som mala úžasný, ze od prvej kontrakcie som porodila do ani nie hodiny. Ale prvý bol hrozný a práve ten som rodila v martine a kubinskym doktorom vďačím za to ze moje dieťa zachránili a aspoň na pár dni oddialili pôrod.

danka.k
14. jan 2012

@julinkadk a koľko deti si ty odrodila v dk ked si taká o múdra? Skús ísť rodiť do Ba či sa ti tam bude páčiť

julinkadk
15. jan 2012

@danka.k ja neviem čo sa tak rozčuluješ, ja proti tebe nič nemám, a už vôbec som nepísala o tvojom prvom či druhom pôrode....či čo to píšeš. Len som myslela že si asi mala bezproblémový pôrod ked DK chváliš. /napísala som možno ako danka.k/...už ťa tu nespomeniem ked si to neželáš... ten príspevok nebol zameraný proti tebe. Jasné že s DK sú aj dobré skúsenosti ako máš ty... Neviem podla čoho súdiš že som taká múdra, len som napísala čo si myslím, to je všetko. BA pôrodnice som ani nespomenula, tak neviem čo ma tam posielaš rodiť.

danka.k
15. jan 2012

@julinkadk podľa teba je tuším tato téma o tom čo najviac kydat na našu nemocnicu. Aby tu už nik nešiel rodiť, lebo tu chcú všetkým iba zle. Tu som mala dobrý zážitok tak napíšem ze som mala dobrý zážitok, bola som spokojná. A Mt som mala zlý zážitok tak by som tam už nešla. Kazdy môže vyjadriť svoj názor, akceptujem každého, každému vyhovuje niečo iné. Mne príde dosť ľúto ked sa ma niekto snaží prehovoriť ze s touto nemocnicou to ide dolu vodou, lekári sa nesnažia, nechávajú ženy trpieť.

julinkadk
15. jan 2012

@danka.k vobec nie, ja som napísala nech si každý spraví svoj názor. a prehovárať niekoho? to isto nie.ved každý sa aj tak sám rozhodne kde porodí... už som tu niekde písala že moje kamošky/bývalé spolužiačky chvália DK...takže viem že sú aj dobré ohlasy na DK. ale prevyšujú tie negatívne skúsenosti....aj z mojej rodiny bohužial.... ja sa sama rozhodujem medzi DK a (ZA - kde mám známeho). preto to tu občas čitam.... a väčšinou len negatívne skúsenosti.

danka.k
15. jan 2012

@julinkadk lenže tie negatívne skúsenosti popísané tu sú viac menej tak mojej kamoske sa stalo, jedna z dediny tak mala. Kazdy nech si tu píše svoj zážitok a nie o niekom inom ako to tu niektoré robia. Lebo nevedia celú pravdu ako to bolo. Veď aj o @lenka222 sa tu popísalo ohľadom jej pôrodu dobre bludy a hneď vznikajú reči. Kazdy nech si píše za seba a hneď to bude inak vyzerať.

ewka1980
15. jan 2012

😉 ja sama za seba možem povedať,že prvý pôrod oproti druhému,nebol fakt "nič" porodila som ako prvorodička za 4 hodiny,(aj napriek tomu,že mi "niečo" zabudli v maternici) a mala som ešte väčšie bolesti,ako pri pôrode....ked do mna pchala sestrička ibalgin,a ked už videla po 2 hodinách ako s azvýjam ,šla po dr....druhý pôrod,bol katastrofálny.....dali mi o 9 večer vyvolávačku,o 12,som dostala také strašné bolesti,čo som myslela ze sa budem hore stenou škriabať(verte mi či nie,do rána sa nebola ani jediný x,na mna pozrieť sestrička) o 6 ráno som šla na wc,to som už riadne krvácala...šla som na sestersku izbu,s tým,že už krvácam,(šla som doslova popri stene ,čom som nebola schopná už ani riadny krok,spraviť) a viete čo mi povedala,sestra ked som prišla konečne k nim....Víndete si sama na sálu,či vám dám vozík? Tak ako toto ked mi povedala,som mala dosť fakt 🤐 ,žena ledva žije,a oni maju takýto prístup....ale zase na sále ,sa fakt o mňa starali(myslím,že aj kôli epidurálke) kontrolovali,mi každu chvilu tlak...atd....to nemožem povedať,takže toto je moja skusenosť,s 2 pôrodov....urobte si názor teraz vy 😕 😉

hhanna
15. jan 2012

ja som rodila svoje prve dieta v roku 2003 prisla som otvorena na 8 palcov. mala som vtedy 19 a zle znasam bolest. ked som zacala rodit zaujmala som sa len ako to mna boli a preco to tak boli. vobec som nespolupracovala s doktorom ani so sestrickami nepocuvala som co mi hovori iba ja som si stale svoje nech to uz prestane.ked sa mala konecne narodila neplakala a bola fialova.a to porod trval Pol hodiny aj sbolestamy.
druhe dieta som rodila v roku2008 po dohode s lekarom pretoze malemu strasne rychlo bylo srdiecko rodil ma ten isty doktor ako moje prbve dieta teraz som bola starsia vedela som co ma caka prisla som aj s partnerom mna vysetrili on sa preobliekol a stretly sme sa na sale .serstricky ma neustale kontrolovaly aj doktor za mnou chodil a ked prislo k samotnemu porodu robila som vsetko co my pobvedal spolupracovala som a moje dieta sa narodilo bez problemov.nemozem na nemocnicu v dolnom kubine povedat ani jedno krive slovo.ukazali my vsetko co sa maukazat aj ked som bola druhorodicka maly kludne mohol mat cumli ked som bola unavena ochotne my ho,zobrali.bola som pri porode aj mojej sestry a tiez tam nebol nijaky problem.ked sa maly narodil bola som s nim v tej ich pripravovni a potom my ho daly na ruky a staly sme pri postely sestry ktoru este zasivali.tym chcem povedat ked spolupracujete a pocuvate a nemudrujete ako bx ste vy boly vystudovane gynekologicky a vsetko prebieha normalne nevim ziaden problem tak vsetko je tyk ako to ma byt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre