Pôrodnica v Dolnom Kubíne. Aké máte pocity?

veronika13
22. aug 2006

ahojte kočky, bola ste niektorá v pôrodnici v Kubíne? Ja síce nie v pôrodnici, ale ležala som na gyn.-pôr. odd. Aké máte skúsenosti, pocity...? Ja som bola milo prekvapená z doktorov, žiaľ niektoré sestričky nič moc, ale niektoré boli v pohode. Chcela by som počuť názor niektorej, ktorá ste tam rodili, ležali, aby sme sa my z tohoto kraja mohli lepšie pripraviť 😉

kaciatko81
22. aug 2006

ahoj, ja som sice z ba, ale chodim k lekarovi do dk. a som spokojna. v ba som mala velmi zle skusenosti.

lubecka
22. aug 2006

Kaciatko, k akemu doktorovi chodis.. ja chodim k jednemu tiez a som velmi spokojna

tretulka
22. aug 2006

ahojte, ja som kubincanka len cca rok a s mojim gynekologom som velmi spokojna, je skvely...celkovo som zatial pocula len chvaly na porodnikov z DK, ale viete ako top ju 100 ludi 100 chuti...na buduci tyzden mam termin porodu, ale uvidime ci sa to nespusti skor...nfo o pobyte na porodnici podam potom 😉

ritaklea
17. okt 2006

Ahojte!

Kto tu už má skúsenosti z pôrodnice v DK?

vavka33
18. okt 2006

Ja som rodila dceru v d.k. a idem tam rodit aj druhe babo.

ritaklea
18. okt 2006

vavka... Ako si pochvaľuješ Kubínsky personál a oddelenia? 🙂

vavka33
18. okt 2006

Myslim,ze su zlaty a fakt sa snazia,ale urcite je tam aj par neprijemnych ludi,ale ti sa mozno niekomu tak nejavia-je to individualne.Kazdej zene vyhovuje niekto iny

ritaklea
18. okt 2006

A u akého doktora si?

vavka33
18. okt 2006

U doktorky Reguliovej.Ale dceru som rodila pri Ondrejkovi.

ritaklea
18. okt 2006

Ondrejka bol pri pôrode fajn? Zaujímalo by ma, či vytvárajú príjemnú atmosféru. Či poftipkujú, alebo sú dôležitý a ufučaný...

vavka33
18. okt 2006

Bol mily-po porode,potom uz vtipkoval-dovtedy nemal cas.Doktor ja pri tebe uz len pri samotnom porode-poslednej faze,inak su s tebou porodne asistentky a to su anjeliky-aspon jedna urcite,bez nej by som asi "umrela",ale pochvaluju si vsetky a snazia sa ti maximalne pomoct-teda v ramci ich moznosti

ritaklea
18. okt 2006

Tak to je fajn... Už sa na to teda teším... A strihali ťa? Ak tak bolí to zašívanie veľmo? 😒 😉

vavka33
18. okt 2006

Ano,nastrihli ma.Sitie som absolutne necitila,len take jemne tahanie.Ak ta to bude boliet povedz im pichnu ti tam este viac umrtvovacky.

tinusa25
20. jún 2007

Caute zienky, ak mate niektora skusenosti s porodnicou v Dolnom Kubine, bola by som vam velmi vdacna, keby ste nieco o tejto porodnici napisali. Idem tam
rodit v auguste, tak zhanam nejake info. Su tam aj nejake nadstandartne izby?

veronika13
autor
31. aug 2007

no tak vraciam sa k "svojej" téme 😀 a môžem pridať skúsenosť. Rodila som v Kubíne a bola som veľmi spokojná. Personál na pôrodnej sále super, doktor tiež, všetci profíci ale aj ľudský, na 6nedielke tiež, sestričky jedná báseň, odporúčam každému. Čo sa týka tých nadštandardných izieb to veru neviem, na gyn.-pôr. oddelení viem že jedna je, ale na 6nedelnom asi nie, ale v izbe sú max. 3 mamičky, je tam vanička na kúpanie, potreby pre bábätko, kôš na plienky, ktoré teta zoberie a donesie čisté 😀

nikuliq_
2. sep 2007

ahojte, tiež som rodila v DK. aj som ležala mesiac pred pôrodom na gyn.-pôr.odd. 😖 Pôrod bol ťažký ale vďaka jednej úžasnej žienke sa to dalo vydržať.Personál aj všetko na šestonedelí bol super! MIlí, trpezliví, ústretoví doktori , sestričky, novorodenecké. Jediná vec, ktorú by som vytkla bolo ranné umývanie izieb a všetkých priestorov. po tom čo pani upratovačka prebehla mopom našu izbu okrem toho že tam ostalo jazero vody, na ktorom som sa šla zabiť pri každom kroku tam bol taký ťažký chemický smrad ktorý zadúšal mňa a desila som sa, že to má dýchať malý. tak som ho vždy odniesla na novorodenecké a o takú polhodku som si šla zas poňho. tam to umývali samozrejme tiež, ale kým prišli k našej izbe tam to už bolo suché a vyprchané. 😉
Ináč pôrodnicu v DK môžem vrelo odporúčať!

culinka
9. nov 2007

Ahojky,tiez som rodila v Kubine,bolo to uplne super.ak budem mat dalsie dieta urcite pojdem znova tam. 🙂

emjee
29. máj 2009

magdal1 • 2d, 8tt • 21. máj 2009 o 10:04
ahojte, vie mi niekto poskytnut informacie o porodnici v Dolnom Kubine, doporucit porodnika? Zvazujem aj Cadcu, ma velmi dobry ohlas. Som zo Ziliny.

danu • 1d • 21. máj 2009 o 12:34
tu je tema o porodnici v Cadci
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

domcek • 1d, 7tt • 21. máj 2009 o 12:35
magda ja som rodila v DK ale pred 7 rokmi a a ak vsetko dobre dopadne v januari tam pojdem znovu.
Vyborni lekari aj sestricky. Prijemne prostredie.

magdal1 • 2d, 8tt • 21. máj 2009 o 12:45
Dakujem domcek , vidim,ze mame termin v januari, mozno sa stretneme, my cakame tretie babatko

magdal1 • 2d, 8tt • 25. máj 2009 o 11:52
ma niekto nieco aktualne, kto tam teraz rodil, piste, piste, som zvedava

ema1987
16. jún 2009

No mi sa do kubinskej nemocnice chystame v novembri vie mi niekto nieco povedat viac o tom ako to tam chodi teraz?????
🙂 🙂 🙂

severankasr
11. júl 2009

Ahojte, v septembri sa chystam rodit do Kubina svoje prve dietatko, vie mi niekto poradit, co si mam priniest so sebou do tejto porodnice? Co potrebujem priniest pre babo do nemocnice? Ako je to tam teraz? Nerodili ste tam niektora tento rok? Ktory porodnik je dobry? Aky je tam teraz personal? Pomozu sestricky pri dojceni,kupani a prebalovani ak som prvorodicka? Dakujem vam za informacie. Nie som odtialto, pristahovala som sa,takze sa mi vsetky informacie zidu. Je to niektora, ktora ma termin na jesen a ide do kubina? Zvazovala som aj Trstennu, ta je pre mna blizsie, ale nemam moc dobre referencie, takze skor ten kubin volim.

magdal1
11. júl 2009

ahoj severankasr, ja som rodila v 12/2007, sestricky na porodnych salach boli super, prijmala ma primarka MUDr. Blahova, velmi mila a rodila (zial neviem meno) mlada lekarka, bola som spokojna, hlavne s tym,ze sa da rodit po sediacky na polohovatelnom kresle, bez vyviazania noh, len volne zapretych vpred. Uz pocas 1. doby puorodnej si na puorodnom boxe, maju tam tusim 3., takze intimne prostredie s loptou, sprcha a wc na chodbe.
Pre dietatko netreba nic, kosielky , mast, plienky ( puozivaju tam bavlnene - ale da sa), daju vsetko na sestonedeli. Az pred odchodom z puorodnice domov, staci ked Ti donesu vecicky pre babatko. Svoju som mala akurat bavlnenu ciapocku( tenku) pre babatko. Pre seba vlozky, uterak, kosele (davaju oni, ale mala som aj svoje), hygienicke potreby.
Na izbe su po 3 matky, ale snazia sa davat po 2. Na izbe je rooming in, babatko Ti na noc zoberu ak chces alebo aj pocas dna, ak by si bola velmi unavena, sestricky ukazu kupanie aj prilozenie k prsniku. Ak nieco nebudes vediet len sa pytaj.
Neviem ako to tam vyzera teraz.
Ja som zo ZA a urcite puojdem do D. Kubina alebo Cadce ( ak zistim,ci sa tam da rodit po sediacky bez vyviazania noh).

severankasr
12. júl 2009

ahoj magdi, dakujem ti velmi pekne za odpoved,dufam, ze za toho poldruha roka sa to nezmenilo k horsiemu, to vies, po prvykrat, clovek nevie do coho ide, tak mu taketo info velmi pomozu. Hadam sa ozve niekto, kto rodil tento rok v DK, ako sa to tam zmenilo. prajem vsetko dobree

emmka3
12. júl 2009

ahojky severanka, tak ja som rodila skoro tento rok 😉 na vianoce 2008 ... myslim, ze podla popisu, je to u nas v DK stale rovnake ... vecicky pre babo ti vsetky daju, pocnuc plienockami, kosielkami, zavinovackami, mast na ritku, lieh, teplomer, vatove tycinky, kefka na vlasky a aj dudlik, ak je babo placlive 😉 Pre seba si zober vlozky a spodne pradlo, ked sa rozbehne laktacia tak aj kojenecka podprda a vlozky do nej sa zidu ... nocne kosele som ja mala ich, prakticke, mozes menit aj niekolko krat do dna, stale si v istom, ked sa podari nehoda ... ja som ocenila aj zabky do sprchy ...

emmka3
12. júl 2009

severanka,a pokial ja viem, rozdiel medzi Tstenov a DK je v tom, ze tam su nie moc nakloneni podavat EDA-u a myslim, ze tam nie je room in

emmka3
12. júl 2009

ale ak by si chcela viac referencii na DK porodnicu, kludne napis aj do nasej mamickovskej temy v regionoch ... Mamicky z Dolneho Kubina je jej nazov 😉

emmka3
12. júl 2009

A pozeram ze si z NO, tak so mnou rodila jedna z NO, lebo chcela EDU, ale nemala porobene vysetrenia (zla info od jej gynekologicky, ze sa to robi priamo pred porodom, c je blbost, treba si to obehat este ako tehu, tak ku koncu), takze nakoniec rodila naostro, ale dalo sa 🙂

nina41
12. júl 2009

ahojte ja som rodila teraz 2 tyždne dozadu,ako piše emmka v dk sa nič nezmenilo,sestričky su tu prijemne ,ale ak by si niečo nevedela po pôrode vždy sa treba spytať a takisto aj lekarov,

severankasr
12. júl 2009

dakujem vam babenky, vsetky info velmi ocenujem ako pristahovalec,dufam,ze to zvladnem 😉

emmka3
12. júl 2009

neboj, zvladli ine, zvladnes aj ty 😉 (toto som si ja stale opakovala pred porodom) ... treba mysliet pozitivne 🙂

olalka
11. aug 2009

aj ja sa chystam rodit do kubina. to tam fakt netreba ani pampersky pre babo? a take zakladne veci ako toaletak? to hadam ano, ci nie?
je fakt, ze na tom zozname, co do porodky je napisanych len par veci a ja som si zbalila tasku ako svet 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre