Pôrodnica v Dolnom Kubíne. Aké máte pocity?

veronika13
22. aug 2006

ahojte kočky, bola ste niektorá v pôrodnici v Kubíne? Ja síce nie v pôrodnici, ale ležala som na gyn.-pôr. odd. Aké máte skúsenosti, pocity...? Ja som bola milo prekvapená z doktorov, žiaľ niektoré sestričky nič moc, ale niektoré boli v pohode. Chcela by som počuť názor niektorej, ktorá ste tam rodili, ležali, aby sme sa my z tohoto kraja mohli lepšie pripraviť 😉

lambor
27. mar 2014

ahojte, otec pri pôrode vyšiel tuším nejakých cca 16€

grenka
17. apr 2014

@klarionela kto ti povedal ze sa nevemuju rodickam a su zly???

klarionela
18. apr 2014

vsetci a nasla sem dost prispevku na fore.....ale jak to tak vypada tak je to jedno a budu muset asi rodit v cechach,tam si vyberu tu nej nemocnicu a budu mit klid:D tady na slovensku potebuji nejaky spesl papir abych tu mohla rodit a nevim jestli mi ho daji .....tak si udelame dovolenou v juli a pojedeme do cech s priatelom....

V kubine mas baby friendly hospital .....viac variant co mozes robit nez porodis....sprcha,fit lopta,hudba,aroma terapie.....babo mas hned po porode polozene na brucho, a za dve hodiny kdyz je vse ok tak ste spolu na pokoji......coz v Trstenej sou zly a zjapou po prvorodickach.....ja sem sice prvorodicka ale starat o dite se umim ,mam mladsi sestru a starsi sestra ma dve deti.....takze pece o mimi mam v maliku.....a nechci aby po me nekdo zjapal......a je tam hodne nastrihu....v kubine ked nechces a neni to treba tak ti ho neurobej....ja sem pro prirozeny porod bez epiduralu a v kubine prirozeny porody podporujou....a dokrmuji lzickou ne flaskou.....

grenka
18. apr 2014

@klarionela ja som rodila obe deticky v trstenej co pises tak to ja zyram...fit lopta je sprcha takisto nik nezjape .. dieta tiez dostanes na brusko epifural ti nik nenuti..ja som mala prvy tazky porod bez epi dali mi iniekciu proti zmierneniu bolesti dami sa ma opytali..pit vodu ti daju na porodnej sale ak sa ti zle lezi pocas otvaria mozes chodit okolo porodnej postele ako to bolo u mna😉 ak ti to pisali baby tak rodili pred 10 rokmi.ja som pol roka po porode a nemozem.nic povedat na tu porodnicu...je tam izba kde mozes byt sama s babatkom😉never co vsetko pisu...po porode sa sestricky pytaju ci od bolesti treba nieco alebo zastriekat ranu ...ja som sa roztrhla nedalo sa tomu zabranit...drzim palce nech sa roxhodnes ako.chces;-)

grenka
20. apr 2014

ospravedlnujem sa za chyby pisala som z mobilu 😠 😅

jankaferancova
25. apr 2014

Babuľky,neviete prosím Vas či sa platí za to,ked si vyžiadam,aby bol pri plánovanej sekcii moj lekar Dr.Tholt?Viem,ze pri prirodzenom porode sa normalne plati,ale ci aj za sekciu.Dakujem pekne!

obcansr
29. apr 2014

@grenka no ja som rodila pred 6 rokmi v TS ale ako na odd boli super ale pri porode som mala riadnu kravu a to je pravda, nedala sa mi napit ešte po mne aj zjapala že nemožem pit vobec, potom mi dala len omočit pery , zle sa mi ležalo a ani okolo postele som chodit nemohla, som sa tam zvíjala na tom stole, a povedali mi že mi dávajú injekciu proti bolesti ale ako mi to dali tak som myslela že umriem ešte horšie bolesti som mala tot moj zážitok z porodnice v TS, neviem vela žien sa stažuje , možno že podla toho na koho natrafia, možu tam byt aj dobré sestričky ale aj riadne potvory to asi všade

danka.k
29. apr 2014

@obcansr s tym pitim pocas porodu su rozne teorie, mne napriklad v MT sami ponukali pit 🙂 🙂 🙂 🙂.

grenka
29. apr 2014

@obcansr To bolo pred 6 rokmi 🙂 teraz je to ine...ja nemozem nic zle povedat 🙂

avokinagic
12. máj 2014

@erikaaaa4 ahoj, prosim ta, pred epiduralom si mala len tie vysetrenia, zaplatene a bez problemov ti ho pichli? lebo viem ze napr v RK su s tym obcas problemy, nechaju ta rodiť bez aj ked to mas zaplatene a vraj to nemal kto pichnut. tak by ma zaujimalo, ako je to v DK 🙂

erikaaaa4
13. máj 2014

@avokinagic ahoj ,v DK to robia 24 hodin denne...no mna poslali na vysetrenia (stihla som ) pretoze ja som z TS a nejak som to nemala zapisane v karte ani nikde ze tie vysetrenia mam z trstenskej nemocnice....a to je vsetko v cene 100 eur aj nieco a platis po porode kym odides z porodnice 😅

avokinagic
21. máj 2014

@erikaaaa4 dakujem. a este mam jednu otazku. Ako to je ked niesi z DK ale chces tam rodit..bola si tam uz aj pred porodom? Kedy prvy krat? Ako? Co? Neviem ako to prebieha, kedze budem prvorodicka.

erikaaaa4
21. máj 2014

@avokinagic nie nebola som tam predtym normalne som prisla ked ma chytili bolesti....tak mi povedala aj moja dr lebo som jej vravela ze chcem ist do DK ,jediny problem bol ze som nemala zaznam nikde o tych vysetreniach na epidural tak mi ich museli robit nanovo 🙂

avokinagic
21. máj 2014

@erikaaaa4 ok..aspon viem na co si dat pozor 🙂 dakujem veeelmi pekne...aj ked casu mám ešte dosť 😀

atomica87
21. máj 2014

@avokinagic ja som tam rodila neplanovanym cisarakom dva dni po termine. Kedze som mala gyndosku daleko, chodila som tam aj na poradne posledny mesiac kazdy tyzden, da sa tam ist aj na tehotenske cvicenie, aj na pripravu pred porodom. Ale ak tam zacnes chodit na poradne, tak tam uz musis aj rodit.

A co sa tyka porodnice...neviem co tam maju, kedze mi robili cisarak na poslednu chvilu, ale personal tam bol az na dve sestricky a jedneho lekara uplne skvely. Maleho som mala pri sebe....dokonca o den skor som si ho vypytala, lebo po cisaraku davaju az na treti den, a ja som uz druhy bez neho nezvladala 😉 tak mi ho dali a nonstop chodili sestricky kukat ci vsetko ok, ci to zvladam, velmi mile boli. Vsetko ma s nim naucili robit...kupat,obliekat, povysvetlovali starostlivost....fakt spokojnost

avokinagic
21. máj 2014

@atomica87 a ako dlho trva priprava pred pôrodom? lebo oni maju na nete velmi malo info

atomica87
21. máj 2014

@avokinagic cvicenia su myslim v utorky a priprava je len raz, trva to asi max hodku, ja som na nej nebola, ale porodna sestra, ktora ju ma na starosti, mi to vysvetlovala. Je to o tom ze ti ukazu vsetky priestory, povedia ako prebieha porod, a vysvetlia dychanie, daju ti zoznam veci co si priniest do porodnice....vravela, ze to dychanie vedia vysvetlit aj cez prvu dobu porodnu, ak zena spolupracuje, tak som sa na to vykaslala. Ja som tam chodila cez vianoce totiz a bolo to dost o drzku cestovat tam 40km kazdy tyzden v tom stave...je velmi mila, kludne jej zavolaj, povie ti viac.

avokinagic
21. máj 2014

@atomica87 Dakujem, ja mám este cas ale urcite si to niekam poznačím a nejaky mesiac pre zavolám..tak ja to mám par km z Ružomberka takže to budeme problem tam raz odbehnut 🙂

anetaa
30. júl 2014

@avokinagic Ahoj, ja som z Turčianskych Teplíc a rodila som v D.Kubíne. Ja som tam chodila počas celého tehotenstva-ku p.doktorovi Tholtovi. Chcela som ho mať aj pri pôrode (odporučila mi ho kolegyna, je z D.K.). Tak som namiesto toho, aby som chodila ku svojmu doktorovi do Teplíc chodila počas tehotenstva k nemu, čo bola super voľba - je fakt skvelý, aj ako doktor aj ako človek.
Ak budeš chcieť, môžem ti ohľadom pôrodu v DK napísať viac do internej pošty (už som raz jednej kočke takto písala, tak by som ti v podstate "skopírovala" nejaké moje odpovede), aby si mala bližšiu predstavu čo by ťa mohlo čakať 😉.

mizu89
30. júl 2014

@anetaa ahoj ja tiez chodim do DK ku Tholtovi od zaciatku tehotenstva bude ma mat on pri porode ako moj gynekolog alebo nejaky iny doktor?Lebo ja idem rodit cisarskym tak preto sa pytam.A pri cisarskom neviete mi povedat ci moze byt aj otec dietata?Lebo zatial som sa docitala ze nie.

avokinagic
30. júl 2014

@anetaa ahoj, jasne ak budeš mat čas budem vďačná za každú info.

mizu89
2. sep 2014

Ahojte mamicky chcela som sa spytat co vsetko potrebujem do porodnice do D.Kubina.Neviete mi povedat co vsetko tam poskytuju????

atomica87
28. sep 2014

@mizu89 otec pri cisarskom nemoze byt. Ja som tam rodila pred 20 mesiacmi a nemohol byt. Moze pockat a po porode mu ukazu dieta. Zoznam maju na poliklinike, poridna asistentka mi ho dala.
Nemusela som nosit plienky, boli textilne, ale inak klasika vsetko co aj v inych porodniciach. Toaletak, vlozky, odsavacku priniest...ja som bola po cisaraku, nemala som ju a lutovala som. Na celom oddeleni ani jednu nemali.

atomica87
28. sep 2014

Babg ktore mate skusenosti...ak som prveho rodila v DK cisarskym, druheho budem cisarskym autimaticky? Alebo nechavaju rodit prirodzdne?

ukulela
28. sep 2014

@atomica87 zalezi od dovodov ... ak bol prvy krat velky/zle otoceny a teraz tobude ok, tak podla mna skor uprednostia vaginalny porod. aleak masinu zdravotnu kontraindikaciu (operacie, choroby, ... ) tak cisar. radsej prekonzultuj slekaron. ... a tiez zalezi, kdejeulozena placenta napr po prvom cisarskom - kazdy pripad je individualny.

mizu89
28. sep 2014

@atomica87 a ta odsavacka sa mi velmi zide?lebo porodna baba mi napisala ze dieta mi daju cca na 3 den.predtym mi ho donesu len na krmenie a nic a otcovi ukazu ked sa bude vazit...

atomica87
28. sep 2014

@mizu89 asi ako komu. Ja som lutovala ze ju nemam. Rodila som o 13:00 o 15:30 som sa prebrala, o 16tej mi uz maleho priniesli ukaxat. Nosili mi ho kazde tri hodky cca, na noc som ho nemala. Na druhy den ma postavilito nas uz aj mm bol kuknut, cely den mi maleho nosili cca kazde 3-4 hodky....a na treti den rano ma prestahovali na izbu k mamickam, chceli mi ho nosit, ale ja som si ho vyziadala a bebol s tym problem. Na noc mi ho chceli vziat, ze nech po cisaraku oddychnem, povedala som ze nie, tak mi ho aj na noc nechali....
Zalezi od toho ako sa budes citit a oni ti vuhoveju.

mizu89
28. sep 2014

@atomica87 ak sa smiem spytat nebolo ti smutno za nim ked ti ho nosili cca kazde 3 hodiny a cez noc si ho nemala?

atomica87
28. sep 2014

@mizu89 no ja som ten den po cisarskom mala problem sa vobec pohnut. Ked mi ho doniesli, som si ani sadnut nedokazala...smutno by bolo, ale asi viac by ma trapilo keby plakal vedla mna a ja by som ho nedokazala vziat na ruky.

mizu89
28. sep 2014

@atomica87 aha chcem sa informovat lebo neviem ake to je a chcem vediet ze co ma caka.kolko je zena po cisaraku v nemocnici?cca 5 dni?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre