Pôrodnica v Dolnom Kubíne. Aké máte pocity?

veronika13
22. aug 2006

ahojte kočky, bola ste niektorá v pôrodnici v Kubíne? Ja síce nie v pôrodnici, ale ležala som na gyn.-pôr. odd. Aké máte skúsenosti, pocity...? Ja som bola milo prekvapená z doktorov, žiaľ niektoré sestričky nič moc, ale niektoré boli v pohode. Chcela by som počuť názor niektorej, ktorá ste tam rodili, ležali, aby sme sa my z tohoto kraja mohli lepšie pripraviť 😉

bond188
23. nov 2011

Ja som tiez rodila v auguste 2011 v DK.Pri porode som mala super doktora .nemuseli ma vobec nastrhihavat a to som bola prvorodicka.Ale to ostatne katastrofa.mala som zaplatenu EDU ,ktoru mi nestihli pichnut,takze bolesti otrasne.O jednej v noci sme prisli na prijem,priatela poslali domov vraj rodit este nejdem a ze ho potom zavolaju.samozrejme ze ho potom nezavolali a ja v tych bolestiach som to nevladala.Sestricky ma dali na iizbu a uz o mna nikto nezakopol a to som fakt kricala od bolesti na celu izbu.Porodna sestra po mne hulakala ze sa mam ukludnit ze co vrieskam.A na sestonedeli ani nehovorim.Zenske sestry boli sice uzasne ale detske otras.Prsniky som si koli 1 tyzdnu v porodnici hojila 2 mesiace.nikdy viac

lucia084
9. dec 2011

lucia084 Pekny večer.Ja som rodila v DK 2x.V januari čakame tretie babo a do DK pojdem aj treti krat.
Na porodnicu nemozem povedat nic zle,aj ked boli veci,ktore sa mi nepacili,ale co....vsetci maju toho dost.Ci my-ubolene mamicky,alebo oni- vycerpane sestricky. ☹
A co si na porodnici navyberate? Odrodit si to treba tak ci tak.Boliet to bude,ci budeme rodit v Trstenej,alebo v Prahe.A na epiduralku by som nesla...
Takze tak.

monulienka1
1. jan 2012

@bond188 rodila som posledny augustovy tyzden,2011,moja ak si nepocuvala a nespolupracovala,sama si mozes za problemy tiez som bola prvorodicka nemala som ziadne problemy,ak si panikarila tak jasne ze ti nenechali poruke priatela,uznaj ze oni vedia co je v tomto pripade pre tebe a babatko najlepsie,a o prsniky sa pred porodom treba starat,takze prepac ale nemas pravdu je to uzasny personal,a hlavne tie porodne asistentky,praca na nezaplatenie

monulienka1
1. jan 2012

@monulienka1
@bond188 a este nieco,ked som tam v auguste 2011 rodila na izbe c.19 lezali 2 prvorodicky...ja som nemala nervy pocuvat ich,tak obdivujem personal co ich zvladol

monulienka1
2. jan 2012

rodila som tohto roku v auguste ako prvorodicka,vyklepana zo zivota nieto este porod,nestazovala som sa ked nastali kontrakcie plodova voda odtiekla ani neviem kedy,vsetky porodne doby preskocene, mala sa narodila na prve zatlacenie,uzasna porodna asustentka Janka,skvela pani doktorka Reguliova.Naozaj je DK na urovni co sa tohto tyka novorodenecke sestricky su anjelikovia,vela mi pomohli aj ukazali ako s babatkom,ked som potrebovala oddych bez problemov malicku vzali aj v noci,aj sestricky z oddelenia boli super,vdaka patri aj peni primarke Blahovej,nabuduce pojdem zas len do DK,klobuk dole pred takouto pracou

bond188
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monulienka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monulienka1
3. jan 2012

@bond188 a vobec mohla by si porodit aj v Sarajeve, mas slobodnu

lenulienka2011
3. jan 2012

@bond188 ty si ale drzana

lenulienka2011
3. jan 2012

@monulienka1
@monulienka1 je pravda co pise monulienka1,aj som lezala v rovnakom case a tiez pamatam 2 dievciny co sa stale stazovali,s touto porodnicou mam veeeeeelmi dobreee skusenosti,

lenulienka2011
3. jan 2012

@bond188 mohla si odrodit v inej porodnici ked si taka madam nechytajte ma...

lenulienka2011
3. jan 2012

@bond188 to by som chcela vidiet teba ty nadhera z nebies...

smoukinka
3. jan 2012

jooj sa tu vadite 😀 aj ja sa tam chystam v marci tak som teda zvedava 🙂 dufam ze to prezijem 😒 alebo ze to preziju tie sestricky lebo ked mna nieco boli som hrozne protivna 😖

lucka127
8. jan 2012

Baby ja som cim dalej tym viac z DK rozcarovana ☹
Chvala Bohu ze som sla do Martina!!
Kamaratka je v DK uz od 3.1 ze rodit plodova jej zacala odtekat po duskoch, otvorena na 1..dnes je 8.1 a stale nerodi, davaju jej kazdy den vyvolavacky 3x do krcka maternice a vraj ma cas..dnes ked som s nou volala bola totalne unavena mala aj kontrakcie ktore sa pocas tychto dni tam stupnovali a zase ustali otvorila sa len na dva, vcera jej sla uz aj krv a ruzova voda..a lekari stale nic vraj niektore zeny takto rodia..ja nemam slov a myslim ze je to kravina 😠 porodila som tri deti ori prvom som rodila 16 hodin co som sa tiez neotvarala a uz som mala ist na cisar ked sa to konecne rozbehlo, jej hovorili ze cisar urobia rano ak nic a dnes je uz 14:42 a chudina sa stale trapi vraj uz mala kontr. kazdych 5 minut ale zas ustali a od vcera ju nikto nevysetril..nechcem v zlom ale som zvedava kam az toto nechaju dr zajst...nemam slov posudte sami..k tym kontrakciam mala ich uz odkedy jej zacala odtekat plodova cize od dna 3.1 😖 dufam len ze babatko aj ona budu v poriadku a lekari konecne s nou nieco urobia...ja sice nie som doktor ani nic ale podla mna to neni normalne nechat zenu takto trapit, poriadne nespala aj vsetko a ak by sa to aj rozbehlo pochybujem ze bude vladat vytlacit po tolkych neprespatych nociach.. 😢

julinkadk
8. jan 2012

@lucka127 preboha to čo píšeš je fakt hrozné....ja by ňou tak volám mm/priatela alebo mamu nech tam príde spraviť poriadky, nech s nou už niečo robia. Ved 6dní ju nechať trápiť nie je normálne. To ju obdivujem že to vobec tolko dní vydržala....

lucka127
8. jan 2012

@julinkadk a stale to trpi vravim keby som bola tvoja rodina nabehnem tam zbalim ti 4 svestky a beriem ta do mt..ale ona ze uz ked tolko vydrzala vydrzi..vravim len aby si tlacit vladala je mi z toho hrozne..jeden den v bolestiach je moc a nie takto..ale ona veri svojmu dr..hadam vsetko dobre dopadne a vedia co robia.. 😖

julinkadk
8. jan 2012

@lucka127 no presne som to chcela napísať, dva dni by som možno vydržala a keby nič so mnou nerobili, podpísala reverz a šla do MT, ved je to pol hodka až 40min autom z DK. Ved ale 6dní pri nej nie je ten istý doktor či? má ho vybaveneho k porodu? to by ju isto takto nenechal. a teraz cez víkend to je najhoršie, v nemocke sedia všetci na zadkoch dovtedy kým nie je niečo akútne, až potom sa zdvihnú... Od kamošiek som vždy počúvala dobré ohlasy na DK, ale teraz čo sa tam robí je už moc:((

lucka127
8. jan 2012

@julinkadk
ide to tam dole vodou..veru, ma Hrudu a mal byt pri porode teda tak mi to akosi vravela bol v piatok hadam potom ostrihon a dnes je tam vraj tiez neviem..chuda, obdivujem ze nezmizla odtial

julinkadk
8. jan 2012

@lucka127 strašné až mám zimomriavky ked si predstavím v akom stave musí byť:(( hádam to dobre dopadne. do 24hodín od odtečenia plodovky by sa malo porodiť...potom je to nebezpečné, infekcie atd...... podla mna už dávno mala mať cisársky ak to inak nejde.

lucka127
8. jan 2012

@julinkadk jej ale odteka vraj po duskoch ale dnes uz nic tak neviem-no ale ked jej vcera sla uz krv aj s vodou..je to divne tak ci tak

ewka1980
8. jan 2012

@lucka127 to je ozaj brut.....toto,....ja mám taký strach tam isť ...uz teraz mám stresy s toho...ked vidím,ako robia ☹ kks,no ale tolko dni trpieť...no ja by som tam už nepáchla... 🤐

lucka127
9. jan 2012

@ewka1980
no dnes jej uz dali na 7 den EPI tak hadam porodi...tyzden rodit chudina ta uz dalsie asi nebude chciet ☹

smoukinka
11. jan 2012

jemiiiiiiiiiiiiiiiiin to ako ju mohli tak trapit????? ved to je hrozne ak to budu robit tak aj so mnou tak tam rovno skolabujem 😢

lenkaa222
11. jan 2012

v nemocke v dk to neni také hrozne ako tu píšete... neviete ako to presne bolo a čo sa robilo... ležala som tam vyeše mesiaca a starali sa o mne normálne... tak sa neobávajte, nikdy neviete na akého doktora, doktorku, sestričku narazíte...aký majú den a všetko...my tiež nemame stale dobrú naladu

julinkadk
11. jan 2012

@lenkaa222 tu teraz nešlo o dobrú či zlú naladu sestričiek či doktorov. Nechať niekoho v bolestiach 7 dní... ☹ to neviem či je normálna starostlivosť ☹ keby mala zaplateného pôrodníka, toto by sa isto nestalo. je to smutné ako to v dnešnej dobe všetko funguje.... a máš pravdu že nevieme ako to presne bolo....... možno už porodila 🙂

lenkaa222
11. jan 2012

@julinkadk ved ano v bolestiach 7 dni je hrôza..ale myslim, že ked jej odtekala len plodovka, tak jej musela mať stále dosť ked nerodila...kolké ženy su tehu a maju malo plodovej vody...a myslim, že v dk su celkom dobrí a skusení odborníci a vedia čo majú robiť...že by ju len tak nechali 7 dní v bolestiach sa mi nezda... noo nevieme ako to cele bolo

danka.k
11. jan 2012

baby ako lenka napisala neviete ako to tam presne bolo.... neviete ktory je tyzden, ci ma babatko zodpovedajucu vahu uz, ak nie chcu ho tam nechat co najdlhsie, su tam viacere faktory ktorymi sa oni riadia, zbytocne sudit ked neviete celu pravdu.. oni urcite vedia co robia. ja na DK nemozem povedat ani pol zleho slova, a pravdupovediac do MT by som nesla uz!

monulienka1
13. jan 2012

@lucka127 nech poprosi o pomoc pani doktorku reguliovu-zlata dusa

lucka127
13. jan 2012

@danka.k
no takto🙂
porodila rovno na 7 den a aj tak cisarom nie koli vahe babatka..predsa keby ju chceli udrzat nedostavala by 3x denne vyvolavacky 🙂 ano mala bola mensia vahovo 2470tusim ak si dobre pamatam,ale to dr vedel dopredu a neviem ak dobre si pamatam rodila na svoj posledny termin..z 3 a nakoniec to doriesil Dubcak-vraj ma nieco s porodnymi cestami..tak pochybujem ze to bolo udrzanim...teda len ak by vyvolavacky mali opacny ucinok..

danka.k
13. jan 2012

@lucka127 doktori neradi robia cisárske. Preto ho robia až v poslednom rade pokiaľ tam nič iné nie je. Viem ze sú plánované sekcie, ale tam sa už dopredu vie ze normálne to nepôjde, pokiaľ tomu nič nenasvedčuje nie je dôvod

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre