Pôrodnica v Dolnom Kubíne. Aké máte pocity?

veronika13
22. aug 2006

ahojte kočky, bola ste niektorá v pôrodnici v Kubíne? Ja síce nie v pôrodnici, ale ležala som na gyn.-pôr. odd. Aké máte skúsenosti, pocity...? Ja som bola milo prekvapená z doktorov, žiaľ niektoré sestričky nič moc, ale niektoré boli v pohode. Chcela by som počuť názor niektorej, ktorá ste tam rodili, ležali, aby sme sa my z tohoto kraja mohli lepšie pripraviť 😉

hanyem
18. mar 2013

@6lucia69 ahoj. ja som v DK rodila pred 6 rokmi, ako to tam teraz vyzera? kto je vlastne primar? akí su doktori? kolko sa plati za epidural a za manzela pri porode? kludne mi mozes aj do spravy napisat. 😉 a dakujem

dps
8. apr 2013

Ahojte, mam taku otazku ma niekto skusenosti s cisarskym rezom v kubine ? mam ist rodit urcite cisarskym a neviem ako sa rozhodnut ci martin ci dolny kubin, sice som z namestova ale trstenu som vyluccila , poradte mi niekto prosim 🙂

6lucia69
23. apr 2013

@hanyem

Ahoj no tak vyzerá to tam tak celkom dobre, Primárka je teraz Pani Bláhová, veľmi užasná pôrodníčka, ja som ju mala pri pôrode mala som cisársky rez. Dokktori su všetci fajn za to ti ručím, epiduralka stojí 109€ cca .. a manžel pri porode myslím 20 € albo 30 € vieac určite nie. :D :D ešte nejakéé otázočky?

6lucia69
23. apr 2013

@dps

Ano ja mam.. mala som cisarsky..V Dolnom kubíne su naj. anesteziologovia :D ak mas dake otazky pytaj sa :D rada odpoviem

hanyem
23. apr 2013

@6lucia69 ani nie, lebo som sa rozhodla pre RK porodnicu...radsej (ked je moznost vyberu), ale inak dakujem za info 😉

dps
23. apr 2013

@6lucia69 ako dlho si sa zotavovala po reze ? a maliinke ti kedy dali ? ranu si mala velku alebo v pohode ? mam vela otazok ale toto su tie najdolezitejsie rozhodujem sa a neviem ci budem v dobrych rukach 🙂 a kolko dni si lezala ?

magdal1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikaaaa4
7. aug 2013

@6lucia? prosim ta kolko si platila za epidurlaku?

matrix87
7. aug 2013

ahojte, prosím vás, v oktobri idem rodiť a mám celkom obavy z toho... také klasické ako pred prvým pôrodom... a chcela by som sa opýtať, ako to funguje v pôrodnici. ležala som na gynekologickom oddelení, tam to bolo v pohode. ale z pôrodnice mám asi trocha strach... tak prosím, ak máte niekto nejaké čerstvé a hlavne pozitívne informácie, tak sem s nimi 🙂

lambor
9. aug 2013

Ahojte, ja som rodila tento rok začiatkom apríla. Prvé tehotenstvá, ktoré ale skončili potratmi som ležala v Dolnom Kubíne, nakoniec sa mi podarilo vynosiť a porodiť dievčatko v roku 2009 v Trstenej, a tento rok som to vyskúšala opäť v Dolnom Kubíne, aj som tam pred pôrodom nejaký ten týždeň ležala na gyn. oddelení. Musím povedať, že je tam príjemnejšie než v Trstenej, hlavne čo sa zariadenia izieb týka, a hlavne aj vyšetrovacích miestností, aj pôrodné sály sú úplne o niečom inom. V Trstenej zastaralé, v Kubíne sa človek cíti aspoň trošku konfortne, alebo teda v rámci možností príjemne.

V žiadnom prípade nechcem zhadzovať personál v Trstenej, ale teraz v Kubíne som sa cítila naozaj veľmi dobre, bolo mi vysvetlené čokoľvek na čo som sa spýtala. S mojimi tehotenstvami mám najprv problém udržať si bábetko, no nakoniec mi pri obidvoch dcérkach vyvolávali pôrod.
V Kubíne mi teraz robili záťažový alebo oxytocínový test, vďaka ktorému sa teda pôrod pekne aj rozbehol. Prvý pôrod trval 12 hodín, tento cirkom 5 a bol oveľa lepší než prvý. Rozdiel bol aj v tom, že pri prvom som nemala manžela, kedže mi v Trstenej tvrdili, že tam môže byť manžel len v tretej dobe pôrodnej so mnou, kdež to v Kubíne mohol byť so mnou od začiatku, až do konca, + ešte aj 2 hodiny po pôrode mi tlačil rukou brucho, aby sa sťahovala maternica - veľká pomoc, že som si to nemusela držať sama!!!!

Ja určite Kubínsku pôrodnicu odporúčam, a to aj keď si porovnám s Trstenskou pôrodnicou. Netvrdím, že v Trstenej je zle, ale myslím si podľa mojich skúseností, že v DK sa viacej venujú rodičke než v Trstenej, nehovoriac o tom, že tam sa mi ušla nie zrovna príjemná pôrodná asistentka, a v DK som ich mala dokonca dve a obidve boli príjemné.

A ako najkrajší zážitok celého svojho doterajšieho života dávam ten okamih, kedy mi maličkú položili okamžite po odrodení na prsia ...... na to v živote nezabudnem ,.... niečo neopísateľné ......

Držím vám mamičky/tehuľky všetkým palce.

misselin
17. aug 2013

@lambor ahoj mozem sa opytat co si potrebovala do porodnice?diki 🙂

lambor
20. aug 2013

ahoj Misselin, pre seba veci ako hocikde inde na oddelenie, plus teda vacsie vlozky, podlozky pod seba do postele, netreba tam ani pribory, ani pohar, na izbe je priamo pri posteli pohar, take nove to vyzera byt, nie nejake 50 rocne. Pre babatko treba veci v ktorych pojde domov. Inak su tam v izbach v skrinke kazdy den veci pre dietatko na prezliekanie, aj na zabalenie. Ja som si doniesla do izby tekute mydlo. Ved clovek si tam stale potrebuje umyvat ruky, a ked este s takym novorodeniatkom robi. Nic ineho mi tak nenapada .....
Plienky jednorazovky sa nenosia ... aj ked ak chces, tak dovolia davat aj tie.

avokinagic
9. okt 2013

chcem sa opytat, pracuje este na pôrodnici MUDr. Tholt? a je mozne v DK si priplatit ze vyber doktora pri pôrode?

erikaaaa4
25. okt 2013

ahojte,pred dvomi tyzdnami som rodila v DK a citim potrebu sa vyjadrit....rodila ma nejaka mlada dr bola riadne suoper ako aj sestriccky pocas porodu sme vtipkovali mali somnou riadnu trpezlivost pretoze ja som riadna citlivka aj na injekcie nieto na bolesti ...aj ta anesteziologocka a jej pomocna sestra boli uzasne drzali ma za ruku pretoze ze som aukala ako decko :D no fakt riadna trpezlivost a dokonca mi urobili vlastnym fotoaparatom video ked mi malu vybrali z bruska a same mi to navrhli riadne mile vesele a vsetko od sestriicek cez pani doktorku aj primarku..ked som prisla vsetko mi vysvetlili kedze som bola prvorodicka kde co ako bude nasledovat kam idem co mi idu apreco mi idu robit no vsetko...po porode ma odviezli na izbu hned sa mi dali najest hoci uz bolo po obede oni vedeli ze pridem a odlozili mi ...jedna sestricka sla somnou na zachod aj do sprchy aby sa mi nieco nestalo potom mi dali do ruky zvoncek aby som zazvonila keby nieco ...a este mi doniesli konvicu s cajom,celu dobu boli vsetci mili a starostlivi a kedze som mala moznost pocas tehotenstva lezat v trsteneskej nemocnici viem ze ani slusnost ani ochota ani mile spravanie voci tehotnej zene v nemocnici nie je samozrejmost musela som sem napisat ze v DK porodnici je uzasni personal a moc im dakujem !!!!ps: uz na treti den mi nik nechcel verit ze som po porode ,tak dobre som vyzerala aj sa citila 🙂 a urcite to bolo ich zasluhou takze dakujeeeem 🙂

maminecka232
26. okt 2013

Ja by som do Kubínskej pôrodnice neposlala ani nepriateľa..Otrasný večne odutý personál,nie som náročná ale to čo som zažívala tam bol otras.. ďalšie 3 detičky som rodila v Trstenskej pôrodnici a bolo to najlepšie rozhodnutie aké som mohla urobiť.. a dokonca aj tam som mala k dispozícii rooming in..personál tam bol strašne zlatý od upratovačiek po lekárov.. sestričky z novorodeneckého aj napriek tomu že som bola 4 rodička sa o mňa zaujímali čo sa v Kubínskej nemocnici ako prvorodičke nestalo ani omylom..takže ak sa niekto nevie rozhodnúť odporúčam Trstenú.. a Kubín by som obchádzala

lusynda1
28. okt 2013

@maminecka232 pozdravujem. mohla by si upresniť kedy si tam rodila? mám taký pocit, že minimálne 4r. dozadu čo si myslím, že je už neaktuálna reakcia na kubínsku pôrodnicu. za posledné 2roky sa tam myslím dosť zlepšili aj na pôrodnici aj na novorodeneckom. aspoň som tak počula aj od známych čo tam rodili tohto roku aj pár rokov dozadu. Bola som tam osobne na pokeci s PA ktoré boli naozaj veľmi zlatučké poukazovali mi oddelenie čo kde ako asi prebieha, porozprávali sme sa povymieňali si zopár názorov. Pýtala som sa čo je počas pôrodu možne, nakoľko si budem písať "pôrodný plán" s asi neštandardnými prianiami, chcela som vedieť či mi v mojich požiadavkách bude možné vyhovieť a povedali že áno. Prajem si úplne prirodzený pôrod bez medikamentov, urýchľovačov, prepychu plodovky, bez nástrihu aj v prípade že sa roztrhnem chcem sa radšej roztrhnuť, a chcela by som rodiť v polohe v kľaku na štyroch alebo v kľaku vzpriamene nad čím sa trocha čudovali ale povedali že to možne bude ak si to želám že ma nebude nik nútiť do niečoho čo nechcem. Pýtala som sa PA medzi štyrmi očami či je v nemocnici pôrodník ktorý by s týmito vecami mohol mať problém tak mi povedala že nie, že tam nie je nik taký kto by ma tlačil do niečoho čo nechcem a že sa budú snažiť mi v tom vyhovieť. Myslím že pomohlo to že sa už 2roky robí hodnotenie slovenských pôrodníc a niektorí sa zobudili a uvedomili a myslím že kubínska pôrodnica patrí momentálne k tým lepším na SR. Vychadza mi to aj z toho hodnotenia pôrodníc aj zo štatistík. napr. nástrih hrádze je v DK vykonaní pri cca 40% pôrodov čo je v rámci slovenska jedno z najnižších čísel čo ma milo prekvapilo čo naopak ma nemilo prekvapilo bol ružomberok 82% nástrihov a takéto čísla má väčšina pôrodnic a pritom WHO odporúča 10-13% nástrihov(epiziotomii). Myslím že aj to svedčí o tom že sa v DK snažia veci zlepšiť. prosila by som tie ktoré sa vyjadrujete k pôrodniciam aby ste svoje skúsenosti konkretizovali časovo a aj konkrétnymi menami. ďakujem

bucecka
12. dec 2013

Ahojte, rodila som v DK pred 12 dňami a neviem si to tam vynachváliť. Personál bol super od prijatia až do prepustenia. Sestričky aj doktorky milé, aj sme sa posmiali, ujo anesteziológ, ktorý mi dával epidurál tiež super so zmyslom pre humor. Bol mi pri pôrode aj manžel a vtipkovali sme spolu s personálom a keď sa nám už narodilo bábo, hneď mi dali na brucho ešte také zakrvavené a biele, super pocit a nemali problém odfotiť nás, ešte nám to aj oni pripomenuli , aby sme si nachystali foťák a tak. Potom bol manžel so mnou ešte 2 hodiny po pôrode. Chodili sa nás často pýtať, či je všetko OK, či dačo nepotrebujeme, či sa mi dobre leží a tak, no starali sa príkladne. Aj keď som už bola na izbe, tak boli všetci milí, aj tety upratovačky, kuchárky a tak, tiež sa chodili pýtať, či dačo nepotrebujeme, ako sa cítime, či nás dačo nebolí. Bábätká sú s mamičkami na izbe, ale chodili sa pýtať, či si ich na noc chceme nechať, alebo či ich majú zobrať k sebe, aby sme si pospali a každé ráno nosili čisté plienky, perinky a košielky a keď bolo treba navyše, nebol s tým žiadny problém. Ani jedlo nebolo zlé. Takže keď to zhrniem, túto pôrodnicu jednoznačne odporúčam a som rada, že som sa rozhodla ísť rodiť do Dolného Kubína. Nemenila by som

schvarzy
9. jan 2014

Nemocnicu v Dolnom Kubíne jednoznačne odporúčam, rodila som koncom roku 2013 a bola som veľmi spokojná. Od začiatku až po koniec. Milé sestričky aj lekári. Mala som termín pôrodu 18. december a malý sa v tento deň aj narodil, Začalo sa to rannou kontrolou, kde na ultrazvuku vykazoval menšiu veľkosť, preto si ma nechali v nemocnici, že skúsime záťažový oxytocínový test, ktorý zabral a spustil pôrod. Rodiť som chcela s epidurálom, ktorý som mala dopredu vybavený, treba na to určité vyšetrenia. Oxytocín zaberal o druhej mi dali prvú infúzku a o piatej som už bola otvorená na 4 cm, tak som zavolala manžela, a pichli mi epidurál. Celý čas tam bola príjemná atmosféra a mala som súkromie, s manželom sme celý čas kecali, veľmi ma podporoval, každú hodinku ma prišli skontrolovať ako sa darí bábu a ako pôrod napreduje, o ôsmej sme už boli úplne pripravení, na prvorodičku to bola fakt rýchlovka. Tu nastal problém, lebo aj keď som sa snažila, malého som vytlačiť nemohla, kvôli úzkej panve a skrátenému pupočníku, takže nasledovala akútna sekcia. Po sekcií som malého hneď videla a aj počula prvýkrát zaplakať. Manžel bol pri celom jeho ošetrení a ešte mu ho aj nechali pol hodinku. Hneď na druhý deň mi ho nosili na priloženie, ešte mi ho však nemohli nechať nastálo, kedže som bola slabá, ale ďalšie tri dni sme boli celý čas spolu. Sestričky z novorodeneckého boli veľmi príjemné, všetko vysvetlili, pokecali, jednoducho zlaté. Ak budem rodiť ešte raz tak určite v Dolnom Kubíne.

zevdavamama
12. jan 2014

Ahojte dievčatá, ak máte také dobré skúsenosti, tak zahlasujte: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

domimisik
5. feb 2014

Ahojte, žienky, ktora rodila v poslednej dobe v kubinskej nemocnici, čo všetko si treba doniest do porodnice? Ja som tu rodila pred 5 rokmi, určite sa pomenilo veľa. Ako je to s poplatkami? Ďakujem

erikaaaa4
16. feb 2014

@bucecka aj my sme sa tam posmiali a ze porod :D

erikaaaa4
16. feb 2014

@domimisik neviem ake poplatky myslis ale ja som platila 100 eur za epidural inak nic

domimisik
17. feb 2014

@erikaaaa4 no to som myslela Erička, otec pri porode a epidural. Prosim ta a co vsetko si potrebovala doniest si do porodnice? myslim pre babo, či iba veci ked ide babo domov? alebo mam nosit aj pampersky?

erikaaaa4
17. feb 2014

@domimisik otec pri porode to netusim.....potrebujes hygienu pre seba to jest na umyvanie ,uterak,papuce toaletny papier!!!! :D vlozky kup si tie poporodne stoji to par supiek a je to na nezaplatenie .....mozes aj salku a pribor ale ja som nemala to len ak mas problem s nemocenskymi :D a pre babo len to v com pojde domov ani pampersky nemusis ani nic,vsetko ti daju ....

domimisik
17. feb 2014

@erikaaaa4 super, dakujem veeelmi pekne za radu 🙂))

erikaaaa4
17. feb 2014

@domimisik ked este nieco kludne sa pytaj ...inak vrelo odporucam keby tam mali vyrivku tak je to tam ako welnes :D

domimisik
18. feb 2014

@erikaaaa4 jooj ja viem Erička, ja na Kubinsku nemocnicu nemozem dopustit 🙂 odrodila som tam dve deti, len to uz bolo 8 a 5 rokov dozadu tak som len chcela vediet ci sa to tam nezmenilo nahodou. Ale vidim ze sa to asi iba zlepsilo 😀

klarionela
19. mar 2014

Ahojte baby,som ceska a chcem vedet jestli mozem rodit v dolnom kubine uplne normalne...??? Trstenou som zavrhla lebo mi pride z recenzi ze sa tam nevenuji rodickam....a ze sou tam zly....

atomica87
19. mar 2014

Ja som rodila v dk pred 14 mesiacmi, tiez odporucam. Rodila som cisarskym, mohla som si vybrat ci chcem uplnu alebo ciastovnu anestezu. Dosla som na poradnu o osmej rano, dva dni som prenasala, na utz sa zistilo vela problemov, maly bol v deflexnej polohe, dva krat obtoceny pupocnikovou snurou, a podla utz mal ma 4, 5kg. O 13:10 uz bol na svete. Vsetky predoperacne a ostatne vysetrenia som stihla za cca dve hodky. Nakoniec sa narodil o kilo mensi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre