Pôrodnica v Dolnom Kubíne. Aké máte pocity?

veronika13
22. aug 2006

ahojte kočky, bola ste niektorá v pôrodnici v Kubíne? Ja síce nie v pôrodnici, ale ležala som na gyn.-pôr. odd. Aké máte skúsenosti, pocity...? Ja som bola milo prekvapená z doktorov, žiaľ niektoré sestričky nič moc, ale niektoré boli v pohode. Chcela by som počuť názor niektorej, ktorá ste tam rodili, ležali, aby sme sa my z tohoto kraja mohli lepšie pripraviť 😉

magdal1
18. aug 2009

olalka- ja som rodila v 12/2007 a naozaj som pampersky nepotrebovala,pouzivali tam bavlnene plienky (az pri odchode domov samozrejme treba 🙂) toaletak som mala, ale zda sa mi,ze aj ten tam mali.

olalka
19. aug 2009

dakujem magdal 🙂 , aspon niekto sa mi ozval, asi pre istotu par pampersiek zoberiem, a pripadne mi mangel donesie, aj ked to bude mat dalej 🙂 . aj teraz sa chystas rodit do dk, ci skor zilina ?

magdal1
21. aug 2009

rozmyslam o Cadci,musim to omrknut,mam to blizsie, inak DK 😉

terenova
4. sep 2009

ahojte dievcence.ja som tiez rodila v DK a bol to pre mna neskutocny zazitok.Kedze som este nikdy nebola v nemocnici ,velmi som sa bala.Cakalo ma tam velmi mile prekvapenie.Porodnica je velmi utulna .Personal vynikajuci.Sestricky na porodnici ako aj na oddeleni sestonedelia nemaju jedinu chybu.Mna rodila moja osobna lekarka dr.Blahova.Nemala som jednoduchy porod a za tu dobu sa pri mne vystriedalo 6 lekarov .Po odteceni plodovej vody sa mala narodila po 36hodinach nakoniec cisarskym rezom.Mala zle narotovanu hlavicku.Nesla vytlacit.Aj ked pani primarka dr.Blahova mala uz po sluzbe a este dokonca meniny Ostala pri mne az kym sa mala nenarodila.Na lekarov sa v Dk mzete spolahnut. Doktorky Blahova ,Reguliova a Starovecka boli pri mojom porode vyborne zohrane .Pripadala som si ako v Interhoteli a nie ako v nemocnici.Takze nevahajte a rodte v Dk bez obav.

Ps:Porodnicu v Trstenej nepoznam ale moja teta tam rodila obe deti a uz by tam nikdy nesla.Ona je este k tomu zdravotna sestra.Asi vie o com hovory

terenova
4. sep 2009

ozaj zabudla som na jednu velmi dolezitu vec.v Dk vedie sestricka Milka Drengubiakova prenatalnu pripravu.Je to anjel.chodila som tam asi od 23tt az do konca a vela som sa tam naucila.

marta..
7. sep 2009

ahojte baby mna caka porod o mesiac mam termin 8.oktobra a podla toho co pisete o kubinskej nemocnici by som obavy z porodu nemala mat aj ked je to moje prve babo 🙂 .potom napisem ja ako som dopadla a aky som zazila personal 😉

olalka
10. sep 2009

tak ja uz to mam v DK za sebou 🙂 , takze mozem len potvrdit slova terenovy, sestricky aj lekari uplne uzasni, lezala som najskor dole na porodnom a potom na sestonedeli a na oboch oddeleniach to bolo super, nemozem sa stazovat na jedinu zensku sestru ani lekara. a to som tam lezala uz pred porodom par dni, mala som planovanu sekciu.
jedine, co som nebola az tak spokojna boli detske sestry, boli tam sice niektore uplne uzasne a zlate, ale boli aj neprijemne, co ma dost zaskocilo. neukazali mi na zaciatku ako prilozit malu, sice som si nastudovala nieco na nete, ale teoria nie je prax, takze mala sa prisala zle, dohryzla mi bradavky do krvi, bolelo to hrozne, jedna mi vynadala, ze ju zle prikladam, zobrala ju a odisla, pomoc ziadna 🙄 a ked som rano poziadala dalsiu, ci by mi nepomohla, tak na mna vyhukla, ze o kojeni som mala byt poucena v poradni- tak neviem, to sa mi tam ta sestricka v poradni mala aj prisat? aby mi to ukazala? aj som si poplakala, ale boli tam fakt aj zlate sestricky, ktore sa mi potom velmi venovali a vsetko ukazali. ja chapem, ze kazdy mame obcas zlu naladu, ani ja nie som vynimka, len po porode je zena precitlivela a nevie, co a ako, tak je snad normalne, ze ocakava nejaku radu a pomoc.
ale keby som si mala vybrat, tak sa zasa rozhodnem pre DK, fakt to stalo za to 🙂

anetaa
26. nov 2010

S porodnicou v DK som bola velmi spokojna. Rodila som 18.10.2010 a porod bol super. Mala som EDU, takze porod bol bez bolesti. Cely porod sme mali na sale srandu, bolo velmi prijemne, pritmie, len ja, moj manzel, pan doktor a pani por.asistenka. Ked uz prisiel cas, nabehol aj ostatny personal (sestry z novorodeneckeho, pediatricka,..), na polohovatelne kreslo mi namontovali rucky na drzanie a na zapretie noh a mala vysla na takych 5 zatlaceni. Pliecka isli tazsie von, tak ma nakoniec museli aj nastrihnut (inac robil doktor vsetko pre to aby nemusel). Vsetko ale bez bolesti. Tak ostali len slzy radosti. Po porode mi malu hned polozili na brusko a po jej osetreni mi ju znovu priniesli na prisatie. Ked ma po dvoch hodinach previezli na sestonedelie, tak mi malicku hned priviezli na rooming-in. Ak ale chcete mat babo hned pri sebe treba to ale sestrickam povedat uz na sale, lebo vacsinou prvu noc daju deti na novorodenecke oddelenie. Moj porodnik bol moj gynekolog doktor Jozef Tholt a patri mu moje velke vdaka. Taktiez aj sestrickam a doktorom na sestonedeli-boli naozaj super.
Co sa tyka sestonedelia, so sestrickami sa da vzdy dohodnut. Treba ale vzdy povedat co chcete. Ak nepochodite u jednej sestricky, treba zajst za druhou (100 ludi, 100 nazorov). Netreba sa bat a treba povedat co chcete. Celkovo su ale velmi ustretove a mile. Ak mate babatko na novorodeneckom a nechcete aby vam ho dokrmovali, treba im to povedat. Ak je dokrmovanie potrebne, su 3 moznosti: 1.materskym mliekom (od inych mamiciek), 2.glukozou, 3.umelym mliekom BEBA. Doporucujem si dietatko dokrmovat samostatne,pretoze na novorodeneckom odd. vacsinou pouzivaju flasku s cumlom, co rozhodne nieje vhodne na podporu dojcenia. Vypytajte si odstriekane materske mliecko(popripade vase vlastne) a dokrmujte lyzickou.
Strava na sestonedeli nic moc-urcite to nieje urcene vyslovene pre mamicky po porode. Je to vseobecne menu nemocnice, takze je na mamicke samotnej, ci si da fazulovu polievku a podobne. Na prizemi je ale bufet, takze hladom trpiet nebudete.
Sprchy spolocne ale podla mna v super stave a citota je velmi dodrzovana. Izby prijemne. Ubytovanie na izbach-vacsinou po dvoch, iba pri vacsom "navale" ubytovavaju po troch. Na izbach su aj balkony s krasnym vyhladom na Kubin a okolitu prirodu 🙂.
Ja som bola celkovo velmi spokojna a urcite sa do Kubinskej nemocnice rada vratim, ak budeme cakat druhe babatko 🙂.

landrea
2. feb 2011

sup sem s nejakymi novymi skusenostami 🙂

xena1
11. feb 2011

aj ja by som bola rada keby sa tu niekto ozval s novymi infoskami.... 🙂 caka ma porod,a chcela by som epidural---

mirka1985
22. feb 2011

ahojte, aj ja by som sa chcela spytat ako to je s epiduralom v DK? Kolko stoji, ked si ho zaplatim, tak mi ho bude mat kedykolvek kto pichnut?

b1105
10. mar 2011

@mirka1985

Stoji to 100 euro a musi sa urobit vysetrenie pred porodom par tyzdnov.

ata22
10. mar 2011

ale pripadne ak vysetrenie krvi chyba,dokazu ho tam este spravit.ja som mala taku skusenost.

landrea
8. apr 2011

ahoj dievcence,
pisnite prosim viac o podla mna dolezitych infoskach...

je mozne tomuto
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=poro...
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=poro...[cmd]=INFO&cHash=f91c48b5

cca doverovat ( kedze je mi jasne ze je to vdy inak)
ak niektora z vas mala zelanie nestrihat , len teda v najjkrajnejsom pripade.. snazili sa? percenti maju male
pripadne ak ste mali akekolvek zelanie skusili sa mu aspon priblizit?
papa

zojab
13. apr 2011

ahojte baby, mohli by ste napisat aj co si vziat so sebou do porodnice v DK? v kazdej porodnici to inak funguje a neviem co mi bude traba

sofiniki
16. apr 2011

Do tejto pôrodnice nepotrebuješ vôbec nič ani pre seba ani pre babatko . Aspon ked som tam ja pred 2 rokmi rodila nabalila som si všetko a nevyužila som nič. Teda len toaletný papier 😀

qvendolinka
19. apr 2011

NEODPORÚČAM NIKOMU RODIŤ DO DK.
Rodila som v októbri 2010 v DK. Bol to príšerný zážitok. Sestričky neochotné, drzé. Pôrodníčka mladučká, strašne vyklepaná a neskúsená. No bieda. Syn mal nad 4 kg a nechali ma trápiť sa, skoro sa pridusil, nemohla som ho vytlačiť a napriek tomu nepomohli. Nakoniec ho brali do inkubátora, lebo bol celý ružový. Tam bol 5 dní, nechceli ma k nemu púšťať, nevraveli nič o jeho stave, proste nenormálne správanie. Na izbu stále behal dakto, raz upratovačky, raz primári, raz sestričky, vkuse niekto. Človek nemal pokoja. Hustili do nás - čo sme boli prvorodičky, že nič nevieme. Nikdy viac sa tam nevrátim. Preplakala som tam celý pobyt a to nás tam držali 9 dní, lebo malý kvôli neochotnej pôrodníčke skoro zomrel na udusenie.

qvendolinka
20. apr 2011

Do pôrodnice v DK treba, len pre seba veci. Dieťatku dajú všetko. Dávajú len plienky, pampersky vôbec.

kviotecek
26. máj 2011

ja som bola v kubine velmi spokojna a to som pred porodom lezala 5 dni pred porodom na 2 pos. super pristup a potom som isla cisarskym lebo sme mali velke babatko a potom na 3 pos bolo uplne super ja na sestricky nemozem povedat nic zle jedna sestricka na novorodeneckom bola na h...o ale to bola jedina z tych vsetkycch ludi ktori tam boli ja odporucam rodila som minuly rok v auguste

lucka127
27. júl 2011

Mate niekto aj nove skusenosti?

lucka127
3. aug 2011

To uz nikto nerodi v Dolnom Kubine? 😀

mmmbobacik
9. aug 2011

Caute dievcata,aj ja som rodila svoje dve zlaticka v DK.Jedno v 2004 a druhe v 2009.mala som sa dobre.mam tam aj kamosku sestricku Magdusku zaroven ju pozdravujem.som sice z RUZOMBERKA ale bola som rada ze som sla do DK.Odporucam aj ostatnim mamickam

lucka127
10. aug 2011

Babenky fakt nikto uz nerodi v dk???
Potrebovala by som nove prispevocky nech viem posudit ci cestovat do Ruzbakuuu 😒

monulienka1
15. aug 2011

potrebovala by som vediet co stoji sukromna izba na 1 den v D.K,ak poskytuju pre rodicky take nieco

lucka127
16. aug 2011

@monulienka1
no ja ked som bola rodit tak take nic nebolo a spolocne socialky co je dost brutalne 😕

denisekkk
22. aug 2011

Ahojte, ja som rodila 25,10 2010 cisarskym a mozem povedat ze som bola spokojna. Moc dakujem Dr Tholtovi aj celemu personalu. starli sa o mna super aj o malu. Jedine co mi vadilo bola strava ale co uz, nic nieje dokonale🙂

maminka142
1. sep 2011

Neviete mi povedať, či v DK chodí ku pôrodom ešte doktor Hartel?

lussy211
2. sep 2011

@vavka33 Pri Ondrejkovi?A on Ťa normálne odrodil v DK?Lebo viem že on má ,,sídlo,, v RK🙂Aký bol?

vavka33
4. sep 2011

Ahoj,ano,rodil ma v D.k.,to mal este sidlo tam,ved to bolo v roku 2000.A aky bol?No cely vikend si ma nevsimal,az po 28 hodinach,ked ho uprosili sestricky,aby mi nieco pichol na uvolnenie,lebo uz som nevladala a potom mi dal infuzku a uz to slo rychlo....no hovoril vsetko,co robi,a pri siti som nic necitila,bol super,lebo mi napichal dost injekcii aby ma to nebolelo,lebo ma dlho sil,bola som cela dotrhana....Inak nemam co by som povedala....

lenkalibor
3. okt 2011

caute dievcata, ja sa chystam rodit do DK cca o necele 2 tyzdne. Ked vas zaujima ako to funguje v DK anjlepsie je zucastnit sa predporodneho cvicenia ktore robi sestricka na prijmovej gynekologii p. Drengubjakova (da sa najst na nete aj kontakt). Okrem toho ze s nami cvici kazdy tyzden v utorok o10-12hod, sucastou cvicenia je aj to ze rozoberame rozne temy, dala nam zoznam co do porodnice v DK a dokonca sme si presli aj cele porodnicke oddelenie - t.j. prijem, porodne saly, miesto kam beru novorodenca a pod. Akoze vrelo odporucam, tam sa dozviete fakt vela je to zlata dusa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre