Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

chrenkovae
6. sep 2010

hlavne netreba stresovať treba byť teraz čo najviac v klude a ževraj ked už ide do tuheho tera spolupracovať s lekarom aj so sestričkami a hlavne dobre dychať no tak uvidime ako to všetky zvladneme 🙂

strapco13
6. sep 2010

@chrenkovae ked pojde do tuheho..dychanie nepomoze 😅..teda aspon mne uz nepomohlo nic
ale nic netrva vecne..a v momente ako mas male u seba, vsetky tie bolesti su tatam...uz len malinke v naruci
ak mozem poradit..z vlastnej skusenosti..to polohovacie kreslo- -si daj napolohovat co najviac do sedu
a na vyuzivanie gravitacie a predychavanie tych kontrakcii, ked este nesmies tlacit je z mojej osobnej skusenosti najlepsia tato poloha: klaknut si na ten stupienok pri stole a drzat sa stola a nechat alebo opacne , ked podopiera sestricka
neviem ci som to dobre opisala alebo chces foto 😅 ..je slusne 😅 ..inak fotil to mm a netusim kedy

chrenkovae
6. sep 2010

@strapco13 dakujem za radu ak môžem tak aj foto by bolo dobre všetky skusenosti ma potešia

strapco13
6. sep 2010

tak teda moja malickost par minut pred velkym treskom 😀 😀

strapco13
6. sep 2010

sakra nepridalo fotku 😠 ...este raz

strapco13
6. sep 2010

bud som chodila kolo stola..neodporucam..fyzicky vycerpalo...ale to urobi aj porod 😉 alebo som bola v tejto polohe..alebo som sa vystverala na stol, vylozila nohy na tie podpery a presviedcala vsetkych, ze uz chcem rodit 😀 😀 ..na co ma vzdy vysetrili a donutili zliezt, ze este nie...posledne 2 cm som sa nechcela otvorit..lebo maly mal snuru kolo krku 2x a nepustalo ho to dole..ale nastastie ho to nedusilo ani nebol modry..apgar 9/10 ...neplakal hned

chrenkovae
6. sep 2010

@strapco13 no je to zaujimave teda uvidim ako to budem znašať ja ked ty začali kontrakcie ake to bolo čo ta najviac bolelo.ja som už mala termin v sobotu otvorena som na jeden prst kontrakcie stale nepravidelne a to mi len tvrdne brucho a trocha citim ako sa mi stahuje maternica to je asi všetko

lucinka83
6. sep 2010

@chrenkovae podla mna je to strasne individualne, kazda ma iny prah bolesti, takze ked Ti jedna mamicka povie, ze to bolelo strasne a ina, ze skoro vobec, obe mozu mat pravdu a Ty aj tak uvidis az pri svojom, ale neboj, ked nam daju nase drobciatka, zabudneme na bolesti aj my🙂 vrav si stale, ze s kazdou bolestou si blizsie k babatku 🙂

strapco13
6. sep 2010

mne kontrakcie nezacali...teda netusila som, ze tie bolesti zadku mam od nich 😅 ...nahmatala som si zlatu zilu, tak som myslela, ze od nej..no prvorodicka..ale v noci mi nic nebolo a rano som sla na vyvolavacku..prenasala som vyse tyzdna podla USG, podla poslednej mrsky skoro mesiac /haproval mi cyklus, tak sa mi nedlao urcit/...no a kedze som sa neotvarala, tak som mala planovanu vyvolavacku..no a prisla som do nemocky, nic mi nebolo, a doki pri vysetreni, ze otvorena na 4 cm...tak mi po priprave /sprcha YAL - miesto klistiru, odporucam/ pichol vodu a potom to slo rychloo..o 10 pichol vodu, 2 a pol hodky pravidlene kontrakcie, ktore sa dali predychat s usmevom a radostou, potom ma uz usmevy presli 😅 ..ale dalo sa predychavat, super bolo ked mi mm tlacil pri kontre silno na krize a ja som na nom visela zavesena kolo krku a fucala..no posledna polhodka kym mi dovolili tlacit bolo o dusu, to nezabralo nic..no trosku pomyslenie, ze u to teda bude za nami a myslienka, ze uz budem maz maleho v naruci.. no a pri tlaceni to nie je bolest, to proste tlacis a dychas a ine nevnimas no a 15,13 sa drobec narodil 😵 😵 😵
epi som nemala..a netusim o com su poslickovia..mne stvrdlo brucho za tehu asi 20x dokopy za posledny mesiac pri chodzi

strapco13
6. sep 2010

@lucinka83 to je pravda...ja nemozem povedat, ze to nebolelo..ale nemozem povedat, ze sa to neda prezit..a v tej chvili ako som si prvykrat objala maleho, tak som na ne zabudla
teraz viem povedat, ze ano bolelo, ale su aj horsie veci 😉

chrenkovae
6. sep 2010

@lucinka83 ja sa praveže nebojim lebo neviem čo ma čaka to je to ale maš pravdu ked už budeme mať malinke pri sebe na bolesti zabudneme 🙂

lucinka83
6. sep 2010

@strapco13 krasne si to napisala 🙂 ako manzel zvladal porod? K akej detskej chodis?

ika33
6. sep 2010

@strapco13 - gratulujem k synčekovi 🙂,

Vidím kočky, že to už máte na mále. Ja somna tom tak, že mi Dr. povedal, že nech sa snažím viac oddychovať, lebo zatial som sa neotvárala ale krčok mám taký mäkký ako keby som mala o dvatýždne rodiť, to mi povedal na poslednej kontrole 31.08., Teraz idem 13.09. a doky povedal, že nech mu ešte vydržím aspoň do 01.10., tak teraz ležím ale už ma to nebaví, všetko ma už bolí. Ale musím ešte vydržať, lebo teraz je to ešte skoro rodiť. Inak povedal, že ak môj krčok zostane takto mäkký tak budem mať super pôrod.

chrenkovae
6. sep 2010

@lucinka83 ty komu chodiš?

strapco13
6. sep 2010

@ika33 dakujem..maly bude mat 10 mesiacov, leti to...z porodnej vahy 3600g vyrastol na 10,5 kil valibuka 😵 😵 , kojime sa, lubi aj papat..tak to namom aj vidno 😵 😵

@lucinka83 manzel bol so mnou pred porodom a po porode, na samotne tlacenie nechcel byt dnu..ani ja som nenaliehala...on je totiz ten typ, ze ked nevie pomoct /a tam teda tlacit za mna nemohol/, tak stresuje..no a to v tej chvili potrebne nie je...tak trpel vonku, lebo netusil, co sa deje v nutri 😅 ..a pravdu povediac..uz pred tlacenim som ho vyhanala zo saly 😅 a fakt netusim, kedy naozaj odisiel 😅

s malym chodim k MUDr. Repkovej..je zlata, sikovna

lucinka83
6. sep 2010

@chrenkovae k primarovi, detsku budem mat asi Szitasovu, ak nas zoberie 🙂

lucinka83
6. sep 2010

@strapco13 u koho si rodila? 🙂

strapco13
6. sep 2010

@lucinka83 Szitasova je tiez dobra
rodila som u Dr. Havranka, on je aj moj gyn, ja by som nemenila..ale on je aj moj kamos, takze to je o inom

lucinka83
6. sep 2010

@strapco13 tak to je super 🙂 a babatko si mala na aky dlhy cas po porode u seba?

strapco13
6. sep 2010

fuha..hned ako ho odsali som ho mala pri sebe...tu polhodku urcite, ze mi ho po 6 hodinach znovu donesu..potom po 2 hodkach ma brali na izbu, ale po dalsej hodke som si ho vypytala..lebo strasne plakal /bola som v tej poslednej izbe, pred novorodeneckym/..tvrdila som sestricke, ze on je to urcite..proste som poznala ten plac 😵 ..sestricka mi s usmevom povedala, ze to nemozem vediet, ze je to on..ale aj tak mi ho hned doniesla, a ze naozaj plakal on..uz vtedy bol mamin cecok..a stale je 😀 😀 ..tak som ho mala dost dlho do noci, aj laktacna mi pomahala s prilozenim...v noci mi ho nosili, a od rana bol uz so mnou, len kedze som bola sama na izbe, tak preistotu ked som sa sla najest, osprchovat, tak som ho dala postrazit na novorodenecke
ked budete mat nejake otazky ohladom babetka, kojenioa..kludne sa pytajte sestriciek na novorodeneckom...su zlate, nie vsetky vzdy vsetko vysvetlia hned samy od seba..maju dost roboty, ale akonahle sa pytate, tak si nejak usporiadaju cas a venuju sa

chrenkovae
6. sep 2010

@strapco13 to si ma potešila že sestričky takto poradia to budem určite potrebovať pomoc

katelyn
6. sep 2010

@ chrenkovae tu detsku co si spominali si daj myslim danku harusincovu ja k nej chodim sice nie do grobu ale do abrahamu a naozaj je super...

@sofia vratim sa k tomu janickovi to nebol janicek ale jancik ten co ta vysetroval jancik je starsi pan u ktoreho je uplne normalne ze z neho tiahne alkohol takze je lepsie zabezpecit si lekara lebo jeho mat pri porode no nechcela by som ho... a co sa tyka mladeho janiceka je to velmi prijemny clovek a lekar ktoreho tak lahko nestretnete ja som pred cca dvoma rokmi potratila na zaciatku stvrteho mesiaca a on ma prijimal v nemocnici pri tejto udalosti a bol fakt super bola som dost z toho nestastna a dokonca celu noc chodil za mnou ci som ok a potom rano mal ist dom po nocnej a dostal aby ma vycistil bol naozaj super a co poznam baby co u neho rodili si ho nevedeli vynychvalit...

ja chodim k dr.havranekovi ale poviem vam velmi uvazujem nad zmenou lekara teda dr. janiceka lebo viem ze je super a kedy vlastne je mozne chodit k nemu??

strapco13
6. sep 2010

@chrenkovae keby si potrebovala rady ohladom kojenia jednak tu na MK v teme tu si baby radime pri kojeni
https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/
potom stranka http://dojcenie.wordpress.com/ je venovana kojeniu a moznym problemom pri kojeni

lucinka83
6. sep 2010

@strapco13 dakujem! takze si treba pytat babatko 🙂 a v nemocnici maju laktacnu, ci si si volala nejaku

chrenkovae
6. sep 2010

@katelyn hej ona robi aj v abrahame aj v grobe dakujem za radu

strapco13
6. sep 2010

@lucinka83 oni ho donesu..ale ked chce skor, tak si kludne vypytaj maleho...uvidis ako sa budes citit ..su zlate..vies ked mas dieta u seba..tak o jedno dieta menej co sa musia starat oni 😉 ..sestricky z novorodeneckeho funguju ako laktacne..a jedna z nich je aj laktacna..ale meno si nespomeniem..lenze nie je vzdy v robote..praqcuje na smeny, nie ako denna sestra

katelyn
6. sep 2010

apropo ja som rodila u dr. havraneka a bol super aby to zas nevyznelo ze som neni spokojna som velmi ale zas mi dost nevyhovovalo ze on nie je doki z nemocnice a nebol za mnou ma ani pozriet ci som ok to mi prislo trosku neosobne ale porod bol super naopak a islo to dost rychlo sice som mala 19hodin kontrakcii ale nebola som vobec otvorena az rano som sa otvorila na 2cm a ked mi pustil o 11tej vodu tak to islo rychlo nakolko maly sa narodil o 12.55 rodila som osem minut a myslim ze vela urobi ak spolupracuje clovek s lekarom myslim ze to bolo vsetko ok...aj nastrih som mala taky ze tri stichy vonku a dva vnutri ze uplne super ale pre mna bolo najhorsie prave to sitie 🙂

manika77
7. sep 2010

@strapco13 ako ma pobavila ta fotka normalne som si spomenula na svoj porod 😒

ja som rodila na starej sale ale 😖 a mne najviac pomahalo ked som sedela na fit lopte 😉 tiez som nerodila dlho na prvorodicku bola som tam osem hodin ale kontrakcie som mala len takych pat hodin 😉 ale dalo sa sice to bolelo ale stalo to zato 😎

manika77
7. sep 2010

a neviem kto tu spominal ze ide k Szitasovej velmi mila pani doktorka ja som tam bola s malym lebo tam nenni nasa...a bola velmi mila aj k malemu i napriek cirkusovaniu ani nezvysila hlas ani nic podobne 😉

maminecka26
7. sep 2010

ahojte maminky....takze ako to vyzera, pomaly aj mna caka uz porod, kedze som v 36tt a idem rodit do GA, chodim ku Havrankovi, ja som s nim velmi spokojna, pred rokmi som unho rodila aj prve dietatko a nemala som s nim ziadne problemy. Chcela by som sa Vas spytat. Ako je to s tou platenou izbou???alebo apartmanom po porode? neviete o tom nieco??? co to stoji a zaroven ako si to mam objednat? diky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre