Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

strapco13
7. sep 2010

@maminecka26 Na apartman musis mat stastie, ay bol volny, objednat sa neda...cenu teraz neviem, ale bolo to kolo 500SK na noc..cize do tych 20e na noc by to malo stat.
Neviem ci si ju vedia planovane cisarske objednat, ale niekedy je volna aj zadna izba pred novorodencami, tam som bola sama, ma zvlast WC, ostatne maju 2 izby spolu spolu, a tato izba je len 2-postelova..mne az posledny den priniesli spolubyvajucu

evitkamalicka
7. sep 2010

@maminecka26 ahojky, apartman sa da objednat ak vies presny termin a nie je uz nan obsadeny, stoji 19,75€ za noc, ja som bola v apartmane teraz pri druhom

ika33
7. sep 2010

@maminecka26 ahoj, ja som v 34tt ale vizerá to tak, že budem rodiť skôr, tak sa tam možno stretneme. Inak aj ja by som bola za apartmán ale keď nebude aj tak dobre. Zatial čo som bola v nemocke mi vždy dali dobrú spolubývajúcu, tak keďby to aj teraz tak vyšlo možno by to bola aj lepšie. Aspoň by som mala s kým hodiť reč, niekedy. 🙂 Inak nemocnica Ga má vlastú stránku a tam sú aj poplatky z aapartmán. Ale určite to bolo do 20€. Pozerala som to už dávno ale viac to určite nebolo.
A aj vieš čo budeš mať? Ja dievčatko 🙂

lucinka83
7. sep 2010

@ika33 meno viete? :D

ika33
7. sep 2010

@lucinka83 - no z manželom sme sa zhodli na mene Lea 🙂, len v poslednom čase čítam, že je ich už nejako veľa

sofhia
8. sep 2010

a co epiduralka v Galante? su s tym problemy okrem toho, ze tam anesteziologicka nie je stale? da sa na nej dohodnut s lekarom? ja mam primara...ale zatial sme sa o porode nebavili, uvidime co zajtra.

chrenkovae
8. sep 2010

@sofhia vidim že sa zajtra chystaš do poradne aj ja ale už si ma tam aj nechaju ja som mala termin už v sobotu malinkej sa nechce isť von tak snad zajtra to vide.prajem pekny zbytok tehotenstva ešte si to uži.

sofhia
8. sep 2010

@chrenkovae a ja tebe zelam co najrychlejsi a najlepsi porod, drzim palce, napis potom ked budes mat cas svoje dojmy, a skusenost. nech to mas co najskor za sebou.

chrenkovae
8. sep 2010

@sofhia diky moc určite napišem a veru nech už to mam za sebou 🙂

sofhia
8. sep 2010

@chrenkovae potom ti uz budeme vsetky tu len zavidiet....takze uz si zbalena? beries si aj nieco speci?

maminecka26
8. sep 2010

vdaka evitkamalicka za info..... ika33 len sa s porodom neponahlaj....nech malinka rastie tam kde treba 🙂.... mozno fakt budeme mat stastie, ze sa tam stretneme, hoci neviem dokedy to zvladnem ja 🙂

ika33
8. sep 2010

@maminecka26 - no do pôrdou sa teda moc nehrniem len neviem čo si zmyslí moja malinká ale dúfam, že to dotiahneme do správneho dňa. Bola by som rada, keby ešte rástla v brušku. No a možno budeme mať na seba šťastie kto vie 🙂, tak sa drž aj ty ešte máš času 🙂
@chrenkovae tak ti prajem rýchly pôrod bez komplikácii držíme palčeky.

chrenkovae
8. sep 2010

@sofhia zbalena som už komplet špeci ani nie pre malinku neberem nič to mi donesu až na druhy den podla mna je to hned zbytočne.Ale to čo je najpodstatnejšie mam určite zbalene

chrenkovae
8. sep 2010

@ika33 dakujem moc moc 🙂

lussy007
8. sep 2010

@chrenkovae chcela som sa spytat co si treba zbalit do nemocky... pomalicky si zacinam nakupovat veci tak aby som na nieco nezabudla... 😅

strapco13
8. sep 2010

@lussy007 na tekto stranke mas to, co treba do nemocky
http://www.studioprezeny.sk/index.php?page=3
+ podlozky pre chorych pod seba, vlozky by som doporucila, tie porodnicke..maju ich v lekarnach, ale tusim aj v tescu som videla, Yal doporucujem, na predpis je lacnejsi, doporucujem na samotny porod si zobrat nemocnicne pradlo, a potom na druhy den sa prezliect do svojho, nech si svoje nezaspinite
a hlavne si zoberte deku pre dieta..v nemocke je kosa 😝

lussy007
8. sep 2010

@strapco13 dakujem..... ozaj a oblecenie pre babo?

strapco13
8. sep 2010

@lussy007 na prvy den davaju oni svoje..kosielku a latkovu plienku..kym sa prvykrat nevycika a nevykaka..toto potrebuju vidiet..potom mozes bud pampersky alebo latkovky, co chces..potom Ti ho oblecu do erarneho, ale mozes prezliect..mne hpo doniesli v bodycku takej staroruzovej farby..den som to vydrzala a potom som ho prezliekla do svojho..kazdy sa ma pytal, ze ako sa vola dcerka 😅 ..a ja mam chlaaaapaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lussy007
9. sep 2010

@strapco13 😀 malinky... chvilku musel byt ako dievcatko.... a to staci ked mi manzel donesie na druhy den vsak? a ten Yal si musim kupit sama alebo ho predpise lekar?

strapco13
9. sep 2010

@lussy007 staci, ked donesie na druhy den..ale to oblecko nezabera vela miesta
YAL si mozes kupit, ale na predpis gynekologa je lacnejsi

lussy007
9. sep 2010

@strapco13 a latkove plienky tiez alebo sa nebali nasiroko..... kazdy mi vravi inak

strapco13
9. sep 2010

@lussy007 ja som mala latkove plienky..ale pouzivala som ich..vzdy ti vymenia za ciste, ked zaspinis..na grckanie, na perinku, pri prebalovani, pod hlavicku a pod
co sa tyka balenia na siroko..v porodnici sa nebali na siroko..potom po 3-4 tyzdnoch pojdes k ortopedovi a ten ti povie, ze treba 😅 ...lebo genetika v strednej europe je taka, ze je tu vacsia predispozicia k vrodenej luxacii bedrovych klbov..cize ti povedia, ze preventivne treba
ja pri dalsom babu budem viazat uz v porodnici..sice sme boli OK ..ale maly si dlho nevedel zvyknut na to siroke balenie a zhorsolo sa mu spanie

novan
10. sep 2010

Ahojte,

ja budem rodiť tiež v GA. Chodím k primárovi Ščasnému, nemenila by som, je veľmi super. Vždy má dobrú náladu (a to psychicky babám veľmi pomáha, podľa mňa), poradí a ked sa človek spýta pekne všetko aj vysvetlí. Asi pred vyše mesiacom som bola na pohotovosti v GA v noci, slúžila nejaká dr. Zimmermanová, vraj je doktorka v Šali a tu mala iba službu na pohotovosti ale poviem vám u tej by som rodiť nechcela, a ani len za lekárku by som ji nechcela. Sestrička ju v noci zobudila, prišla úplne strapatá a ešte mi k tomu aj dobre vynadala, že či sa chodí o tomto čase. Vyšetrila ma dosť nepríjemným spôsobom. Ked mi už došla trpezlivosť som jej povedala svoje, že ja tu nie som zo srandy a bola by som radšej keby som mohla doma spať! Možno sa trocha uvedomila, ale potom už zmenila tón akým sa so mnou bavila. Na pohovosť som išla lebo som mala dosť silné bolesti, ale vraj sa mi iba rozťahovala panva. 2dni na to som hned išla aj k svojmu doktorovi pre istotu a ked som mu povedala, že som bola na pohotovosti hned povedal, že o tom vie a ja mu na to hovorím, ale asi som bola zbytočne a on, že nikdy nie je zbytočne, veľmi ma potešil jeho prístup, on je fakt super. Neviem aký bude pôrod ale rozmýšlam nad epidurálkou (pri menštruácii som mala bolesti na 3-4 ibalginy denne) tak som si povedala, že ked to má byť pri pôrode ešte horšie tak sa dám radšej napichať injekciami, vraj primár tieto vecí robí vynikajúco tak uvidím (každý ma od toho ale odhovára).

sofhia
10. sep 2010

@novan ahoj, no ja som mala presne take bolesti pred 2 tyzdnami, presne ako si ty v 28.t. , a na odporucanie znamej som isla po 2 dnoch lekarovi, tiez chodim Scasnemu a nemenila by som a ani nebudem, ale nanestastie mal dovolenku a vysetroval ma dost neprijemne Dr. Janicek - starsi, sklony k alkoholu, najskor mi vynadal ako malemu decku, ze som mala dojst hned v noci, ako sa mi to zacalo - bolo to niekedy okolo 3 rano, a nebolo to az take nevydrzatelne....nuz ako vidim... aspon som sa vyhla neprijemnemu zazitku v noci. inak ja som tiez za EPI, kedze neznasam bolest a som prvorodicka, o porode sa so mnou primar zatial bavit nechcel, vraj o mesiac, tak potom ti poviem jeho postoj 🙂 a btw. tie bolesti mam obcas stale...

evitkamalicka
10. sep 2010

@sofhia to nebol Janíček, ale Jančík....Janíček je mladý, super lekár

sofhia
10. sep 2010

@evitkamalicka sorry, citim sa blbo, ze si stale neviem zapamatat jeho meno, tak uz si to zapamatam, dakujem za upozornenie, hej, viem, ze on ta odrodil, citala som si dnes historiu tejto nemocnice, aby som sa dozvedela co najviac 🙂

evitkamalicka
10. sep 2010

@sofhia s Jančíkom mam aj ja zle skusenosti z prveho porodu, nastastie ma len vysetroval, ale nikdy viac, spraval sa ku mne jak k zveri a tie blbe komentare

hippokrates
10. sep 2010

evitkamalicka @sofhia aj Dr. Jančík je super lekár, aj ked je trosku starší ako Dr. Janíček...som smutná, že zase osočujete lekárov, to sa nepatrí...človek nikdy nevie...ja mám veľmi dobré skúsenosti s Dr. Jančíkom a zopakujem Vám, že je najlepším odborníkom - lekárom na oddelení...

evitkamalicka
10. sep 2010

@hippokrates ja nikoho neosocujem, len som povedala aku mam skusenost, to snad este mozem

novan
10. sep 2010

No ja ani dr. Jančíka ani Janičeka nepoznám takže neviem posúdiť. Poznala som ešte voľakedy dr.Lackoviča, no to bol tiež prípad :( k nemu som chodila voľakedy dáááávno, potom na odporúčanie sestry som sa prehlásila k primárovi, on je skvelý, normálne sa k nemu vždy teším na poradňu, aj si zavtipkujeme, je perfektný. Nie je tu niekto kto rodil v GA epidurálom? Sofhia: ja som sa s ním ešte tiež nebavila o pôrode, na to je ešte čas si myslím. Skôr sa ja viac bojím personálu (sestričiek), neviem ale čo som počula na sestričky od iných ľudí, nemyslím novorodenecké oddelenie ale v celej nemocnici, že majú hrozný prístup k pacientom, tak dúfam, že aspoň na novorodeneckom budú sestričky milé 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre