Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

svetluska4
30. sep 2010

@strapco13 jaaj ja som uz mala v halve predstavu jak v amerike, ze nejaky doktor so supermodernou ambulanciou, ktory na poziadanie pribehne s kozenou aktoveckou k tebe domov, a ktoremu treba zvlast cvakat prasulky.

strapco13
30. sep 2010

@svetluska4 to si mala potom otehotniet tak o 100 rokov neskor tu na slovensku 😝

manika77
30. sep 2010

@svetluska4 dobra predstava 😉

svetluska4
30. sep 2010

@strapco13 hahaha, veru tu ani o 100 rokov to tymto tempom nebude. Politici sa len hadaju kto viac zhrabne a na dolezite veci prasulky nie su.
Ehem, ze pozdravujem manzelika, este je stale v SESKu?

lussy007
30. sep 2010

@manika77
@strapco13
@svetluska4
...a nebolo by to fajn??? 😀 😀

svetluska4
30. sep 2010

@lussy007 jaaj ani nehovor, radsej si priplatim, ako cakat v cakarni hodiny medzi chorymi a s chorym dietatom.

manika77
30. sep 2010

@svetluska4 my chodime k doki az po jedenastej nikoho tam nidky neni 😀 vsetci chodia rano my neskor a uplna pohodicka 😉

lussy007
30. sep 2010

@svetluska4 ja som to takto poriesila hlavne koli nasim tmavsim spoluobcanom.... niezeby som bola rasistka ale mam skusenosti ze oni su prvoradi ... najchorejsie deti maju a tak..... dufam ze sa aj tomuto vyhnem 😅

strapco13
30. sep 2010

@svetluska4 este je..a od koho mam pozdravit..aspon krsne meno..na fotke neni dobre vidiet..ale tip: Zuzana?

svetluska4
30. sep 2010

@strapco13 jj, dobre si pamata 🙂

strapco13
30. sep 2010

@svetluska4 pozdravuje 😉

svetluska4
30. sep 2010

@strapco13 ozajky a aky je vas Matko, tiez taky sikulko? za chvilku bude mat rocik, uz aj zacina chodit alebo je este za psika (na styroch) ?

svetluska4
30. sep 2010

@lussy007 no my v Sali mame nastastie dost deckych lekarov tak mame z coho vyberat a co som si vsimla tak k nasej nasi spoluobcania nechodia .

ppismenko
1. okt 2010

krasne ranko.....vie mi niektora dohodit par mien dobrych detskych lekarok v sali? to mam len tak ist za nou /ked si vyberiem/a spytat sa jej?kedy to mam vybavit? pred alebo po porode?tolko otazok hned z rana 🙂)
dakujem

strapco13
1. okt 2010

@svetluska4 Matulko je sikulko...uz chodi sam, pekne papa, chory este nebol, celkovo je sikovnucky 😵 😵 😵

lussy007
1. okt 2010

@svetluska4 to mas stastie 😉 ...

svetluska4
1. okt 2010

@ppismenko doktora pre babo treba oslovit pred porodom, lebo pri prijme na porod sa ta na to budu pytat. Nasa doktorka , ked sme sa boli opytat ci si nas zoberie do agendy, tak nam dala vizitku a podpisali sme prazdny formular pre poistovnu. My sme s nasou pani doktorkou spokojny, vysvetli pomoze, dokonca ked sme boliv cudzine a volala som jej ze maly je soplavy tak mi poradila co a ako a ake lieky si tam mam pytat. Ale my sme nahodne vybrali, hehe zapacilo s ami meno na dverach. Ale v Sali je vela detskych lekarov , staci nabehnut na detsku polikliniku a vybrat si. Ak chces vediet viac napisem cez IP.

katelyn
1. okt 2010

@ppismenko nie si povinna informovat lekara o tom ze si si ho vybrala staci sa rozhodnut a nahlasit v nemocnici jeho nemo, jemu poslu papiere a ty mu zavolas po prichode dom z nemocnice a on pride na treti den sa na vas pozriet a vtedy si vas teda male zaradi do agendy nie je potrebny ziaden suhlas pred tym od neho...

strapco13
1. okt 2010

@katelyn ale slusnost kaze informovat sa a dohodnut sa s dr ..a pokial nie si z jeho obvodu a ma plny stav tak nemusi zobrat..mal by..ale nemusi

ppismenko
2. okt 2010

@svetluska4 ahoj,bola by som velmi rada keby si sa mi ozvala cez ip.....dakujem

katelyn
2. okt 2010

@strapco13 to je osobny pohlad na vec ci kaze alebo nie..samozrejme nie je zle informovat ale nie je to ani povinnost ako pisala svetluska ze ho treba informovat..ja som reagovala len na to ze to nemusi robit ak nechce..

strapco13
2. okt 2010

@katelyn ja si myslim, ze slusnost by mala byt vzdy a nie je to len vec osobneho pohladu
a myslim si ze lekari si aspon tu trosku slusnosti, ze ides za nim a dohodnes sa, zasluzia

svetluska4
2. okt 2010

@katelyn no, moja osobna skusenost je, ze ked som odchadzala z prace tak som sa odhlasila od firemneho lekara z agendy a veru som mala problem sa prihasit k lekarovi v Sali. Nakoniec ma zobrala p.dr. ktora ma pridelenu obec kde teraz byvam, ale aj to si myslim ze iba preto lebo musela. Ziadny iny dr. ma nezobral. Ale som s pani dr. spokojna.
Tak prsne ako pise strapco, ak ma plny stav tak ta nemusi zobrat, a nahlasi lekara bez toho aby o tom ten dr. bol nejak informovany a chodit potom pravidelne na poradnu k lekarovi, ktori o to nestoji , no neviem. Ja velmi dam na pristup lekara k pacientovi a predsa len ked sa jedna aj s lekarom od zaciatku ferovo tak nikde nie je problem.

ajkaag
2. okt 2010

@katelyn a mimochodom vies ze ta vlastne lekar vobec nemusi prist na treti den pozriet? ze niektori lekari to maju tak ze musis ist ty k nim aj s babetkom? Ja len aby si raz nebola sklamana co vsetko sa "musi" a "nemusi"

svetluska4
2. okt 2010

veru veru, my sme tiez tak absolvovali prve vysetrenie, ale mne to max. vyhovovalo, lebo cestou z porodnice sme sa zastavili odovzdat papiere nasej dr. a ona ze kde mam babo, ja ze cakak s tatkom v aute, no reku nech ho prinesiem a budeme to mat hned za sebou. tak sme vsetko vybavili a mali sme potom volno pre seba a nemusela sa starat ci pride nejaka kontrola alebo nie. 😉

manika77
2. okt 2010

ani u nas nebola doki doma 🙂

manika77
2. okt 2010

a tiez si myslim ze je lepsie za nou skocit a dohodnut sa predsa len moze mat dovolenku to bol aj nas pripad ked nas pustali z porodky..takze asi tak 🙂

katelyn
3. okt 2010

@ ajkaag ja som nepisala ze musi vas prist pozriet ja som pisala ze mu zavola a on ti povie co a ako dalej...ale vacsina normalnych lekarov funguje ze pride lebo asi chape ze male tyzdnove dieta je lepsie navstivit doma ako ho prenasat hore dole...

katelyn
3. okt 2010

@ svetluska4 ja som doteraz nikdy s tym problem nemala ze by nejaky lekar nebol ustretovy ja som mala len do dobre skusenosti a to aj ked som sa vopred nedohodla s lekarokou ze som si ju vybrala ako detsku a nahlasila som to az v porodnici...

sofhia
4. okt 2010

kocky, budete chciet podpisat peticiu proti znizeniu rodic. prispevku? ktore ano, a su z GA, nech sa mi ozvu, prisla by som s harkom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre