Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

leanela
2. nov 2010

no keby so to malo aj u mna taky rychly priebeh nemusela by byt epi 😀

leanela
2. nov 2010

Ele aj tak je to dost smutne ze na Epi je v GA taky hlupy system a neda sa to riadne zajednat na akukolvek hodinu 😠

strapco13
2. nov 2010

@leanela system nie je hlupy..len je malo lekarov anesteziologov ☹ ..a musis uznat, ze nemoze byt primarka nonstop v sluzbe

svetluska4
2. nov 2010

no ono tam bola este jedna kocka co robila epi ale je tusim na materskej. Ale uz by sa pomaly mala aj vratit, neviem presne, @strapco13 nemas nejake info o tom?

strapco13
2. nov 2010

@svetluska4 ta baba sa uz vratila ale nie na plny uvazok..a nesluzi, a v noci od maleho neodchadza

leanela
2. nov 2010

jasne ved jedna osoba to nemoze vsetko zastresovat na 24 hod. to mi je jasne len ma mrzi ze to nieje ako v inych vacsich mestach, ved porod nieje na gombik, ked to na mna pride v noci alebo cez vikend, nemam narok na ulahcenie priebehu. To sa lahko povie zalezi to od stastia ale vela robi psychika, keby som vedela ze idem na Epi bola by som pokojnejsia (aj keby som ju nakoniec nepotrebovala) ako pocitat listky na margaretke bude Epi nebude Epi.. 😕
Pri prvom drobcovi som bola dohodnuta s anesteziologickou ale nakoniec som sla aj tak cisarskym teraz by som rodila rada prirodzene ak to bude mozne ...ved uvidime ako to nakoniec dopadne

strapco13
2. nov 2010

@leanela no do 3 rokov po cisarskom....neviem, ci nebude zas CR..u koho budes rodit?

trinitka87
2. nov 2010

ahojte, chcela by som sa spytat ci sa v posledny mesiac chodi na kontroly len do nemocnice.....dakujem
alebo ako to je?? 😨

strapco13
2. nov 2010

@trinitka87 zavisi ci mas dohodnuteho dr a ci on ma sono a monitor na ambulancii

leanela
2. nov 2010

chcela by som u Vaska, v podstate do bude skoro 3 roky bez 3 mesiacov, myslis ze pojdem automaticky hned na cisarsky

leanela
2. nov 2010

chodim k nemu do Sale

leanela
2. nov 2010

Znama rodila po 2 rokoch po CR normalne, ale ked je to nebezpecne tak nie, budem sa riadit pokynov porodnika

strapco13
2. nov 2010

@leanela ono vela zavisi od toho ako mas zhojeny rez....jazva je vzdy miesto, ktore je najslabsie, tam to moze prasknut
cize aj keby si sla rodit vaginalne..co sa podla mna da /ale tu strasne zalezi aj od lekara, Dr Vaska osobne nepoznam, tak neviem co preferuje 😅 /...bud niekde v kutiku duse pripravena aj na cisarsky, aby si potom nebola sklamana, ze sa nedalo..moze sa stat, ze sa ti porod rozbehne prirodzene krasen a nastane /nemusi nastat/ nejaky problem..lenze to sa moze satat aj bez predchadzajucej sekcie
nech ta Dr riadne vysetri, hlavne obôlast jazvy, ci je dostatocne pevna--a ide o to ako sa ti hoja rany..ak horsie, tak skor by som volila sekciu..ak mas dobre hojenie ran, tak si myslim, ze to mozte zvladnut aj bez sekcie..ale nie som porodnik

trinitka87
2. nov 2010

@strapco13 dajme tomu, ze nemam dohodnuteho dr, a chodim dr. Havrankovi

a este je moznost pozret si porodnicu este pred porodom ?

strapco13
2. nov 2010

@trinitka87 nemocku sa da pozriet aj skor...skus sa tam kuknut..ale neviem kedy sa robie prehliadky
Dr. Havranek ma monitor..cize mozes chodit do konca k nemu..ale pokial ho nemas dohodnuteho, tak by bolo fajn byt aj v nemocke, nech o tebe aspon nieco vedia..hlavne ak mas nejake poziadavky ohladom porodu a poporodnej doby v nemocke
ja som rodila u neho--je super 😉

trinitka87
2. nov 2010

@strapco13 este sme sa nebavili ohladom porodu, ani nijake extra poziadavky nemam. nemam ani tusenia co mam ocakavat, alebo ako to tam chodi, tak sa popytam,ale keby si vedela poradit budem rada.

strapco13
2. nov 2010

@trinitka87 myslela som take..ci odmietas nastrih, pustenie plodovej vody, ci chces babo hned na prsnik /co je super pre rozbehnutie kojenia a nadviazanie toho krasneho vztahu, co je medzi matkou a dietatom 😵 /, ci suhlasis aby bolo dieta na novorodeneckom, alebo ho chces hned stale u seba, ak sa nerozbehne hned laktacia /ale pozor kolostrum je hned a to je tiez mliecko/, ci suhlasis s dokrmovanim alebo cumlom /radsej nie...cumel a flasa kazia spravne prisatie/, ci chces byt s malym na vysetreniach a pod
netreba zabudnut, ze od prveho nadychu je matka a otec zakonny zastupca dietata a teda maju pravo /a aj povinnost/ vediet a rozhodovat o vsetkom..a byt tiez pouceni o vsetkom

trinitka87
2. nov 2010

@strapco13 mne taketo veci vobec nenapadli... 😔 budem si to musiet zapisat keby nieco, dakujem

strapco13
2. nov 2010

@trinitka87 ..no pomaly sa pripravuj 😉
dam ti linky na super stranky, ktore ti pomozu zorientovat sa v tom co chces a co nie
su zamerane hlavne na podporu kojenia..ale su tam veci aj do buducnosti, o spolocnom zivote s babom ....ak aj nechces kojit /ale podla mna kazda mama chce 😉 /
http://dojcenie.wordpress.com/
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/od...
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...
http://www.kojeni.net/omne.php
ak budes /mozno/ potrebovat laktacnu poradkynu http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...
ohladom porodu /je to byvala GA porodna asistentka, robi inde/.. http://www.studioprezeny.sk/ ..robi aj kurzy pre tehpotne, aj rychlokurzy..je dobra

trinitka87
2. nov 2010

@strapco13 dakujem velmi pekne, a rychlokurz trva kolko? lebo na normalny nechodim lebo som pn.
na MD idem 13.12. ci by som stihala rychlokurz?

strapco13
2. nov 2010

@trinitka87 ja som bola 2x..lebo som sa definitivne rozhodla, ze ho chcem absolvovat v 38 tyzdni 😀 😀 aspon som to mala v cerstvej pamati pri porode 😀 😀
mne sa nechcelo chodit na ten s cvicenim

trinitka87
2. nov 2010

@strapco13 nehovorim, ze cvicenie je zle, ale mna by skorej zaujimali info ohladom dojcenia, priebeh porodu, co sa kedy deje a tak, aby som sa aspon trosku oboznamila. nie ze pridem do nemocnice a neviem co bude. co ma caka...
tak asi tak. taketo nieco by mohol obsahovat rychlokurz.

leanela
2. nov 2010

@strapco13 dakujem 🙂 mas pravdu musim byt pripravena na obe varianty, inak rana po CR sa mi hojila zle aj sa zapalila ☹ ale moj porodnik preferuje prirodzene tak dufam ze vsetko dobre dopadne 😎 pekný den

strapco13
2. nov 2010

@trinitka87 na jej stranke mas zoznam, co potrebuje do nemocky /ta studio pre zeny/...rychlokurz bol o tom..v skratke tehotenstvo / boli sme 2 mamicky vo vyssom stadiu, takze nemusela kecat o zaciatkoch/, dost sa venovala priebehu porodu, ja kedze som bola blizsie k porodu som mala aj nacvi dychania a tlacenia pri porode /niekedy to moze spustit porod, co u mna v 38 tt by nebol problem/, rozne ulavove polohy pri porode, potom sme sa venovali aj dojceniu, poporodnej starostlivosti o babo, o porodne poranenia, o bradavky po kojeni a tak

strapco13
2. nov 2010

@leanela lepsi je prirodzeny porod...rychlejsie sa zena zotavi, je skor schopna starat sa sama o seba a o babo..ja tiez preferujem prirodzeny...ale ako Dr ti musim povedat aj o moznych rzikach..cize je lepsie zmierit sa s oboma variantami...mensie riziko poporodnych depresii 😉

trinitka87
2. nov 2010

@strapco13 este raz dakujem 🙂

novan
2. nov 2010

kočky, ktoré chodíte k primárovi - zajtra idem prvýkrát hore na 10.poschodie, koľko pacientiek tam máva v stredu? asi tak jak dole na prízemí alebo viac,menej?? Iba aby som vedela či mám ísť veľmi skoro ráno alebo len skoro ráno ;)

manika77
2. nov 2010

@trinitka87
@strapco13
ja neviem mna sa vobec nepytali ked som porodila ci chcem maleho na prsnik zobrali ho prec len mi ho ukazali, ani ci suhlasim s dokrmovanim dokrmili ho, dudel tiez nie len mi ho doniesli s dudlom...ani o nastrihu nebola rec nastrihli ma...to sa tam tak vela zmenilo? 😕

svetluska4
2. nov 2010

@manika77 ja som sa tiez nic dopredu nedohadovala, o nastrihu som sa s dokym rozpravala este na ambulancii a on robi nastrih ked vidi ze je potrebny , a strihal dobre lebo som nic necitila 🙂 Babo mi po tych prvotnych ukonoch dali na prsia ale nemala som sil mu dat cickat tak som ho len bozkala a hladkala. O dokrmovani nebolo ani reci , ja som rodila v noci a rano mi maleho hned doniesli na kojenie, tak neviem ci ho dokrmili. pri kontrolach babatka som nebola ale sestricky a p. dr. mi potom povedali co a ako. A dudlik som mu dala jeho vlastny, s prisatim boli problemy aj bez toho (kvoli mojim bradaveckam). Mne tam vlastne nikto v nicom neodporoval, hehe ved sa ani necuduj, ked ma poznas z roboty 🙂 ja musim mat prehlad o vsetkom 😉

strapco13
2. nov 2010

@manika77 nezmenilo ☹ ..pokial sa matka neozve..tak si robia podla svojho..ja som napisala, ze ak o niecom uvazuje..teraba to prebrat dopredu
matka ma na to pravo
ja som si maleho vypytala skor ako ho planovali doniest, nebol problem, chcela som ist s nim na nejake vysetrenie, nebol problem /podotykam, dotycna sestricka sa az potom dozvedela kto som, nepozname sa osobne a podla mena vsetci v nemocke/
cize ak matka nieco chce, ma si za tym stat..ak je jej jedno ci ju nastrihnu, tak sa o tom bavit netreba /ja som mojmu dr povedala, ze nastrih chcem/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre