Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

novan
6. nov 2010

No dnes som to aj ja trochu prehnala s upratovaním, vešala som záclony atd a nie je mi teraz najlepšie. Pobolieva ma brucho, slabulinko ale predsa, ale zas neviem či to v mojom štádiu už nie je normálne ☹

novan
7. nov 2010

Baby,ktoré chodíte k primárovi kedy a hlavne kde vám povedal váhu bábätka? a povedal vôbec? dole na prízemí alebo hore na desine? pýtam sa preto lebo mne tvrdil, že mi to povie hore ale ked tak nad tým rozmýšlam dole má novší ultrazvuk ako hore a dole mi to povedať nevedel.

secret
8. nov 2010

@novan ahoj,asi v tomto Ti veĺmi neporadím,keďže som len na začiatku 😒 ale napíšem svoju skúsenosť z predchádzajúceho tehu.Po vyšetrení ultrazvukom,tým starým klasickým (pred 6-rokmi),keď som čakala syna mi lekárka asi v 7-8 mesiaci,povedala,čo je asi aj trochu smiešne a nepochopiteĺné aby som po večeroch jedla sladkosti,lebo vyzerá ,že dieťa bude mať pravdepodobne malú pôrodnú hmotnosť .Ja som síce aj som bola dosť štíhla,ale že môže mať toto súvis 😅 ..nakoniec sa syn narodil so štandardnou pôrodnou hmotnosťou 3,55 kg.takže taká moja skúsenosť,ale myslím si, tiež ,že ak dole má novší ultrazvuk,mal by to vedieť povedať aj tam,ale nie som si fakt istá..

vavrikova
10. nov 2010

ahojte kocky uz som davno nepisala jaksa nam narodila dcerka uz nemam tolko casu visedavat na nete,malicka nam pekne raste uz ma 3840gramov mera 52centy,vcera sme prepichly uska je krasna.

sonita
11. nov 2010

ahojte chcem sa opýtať vie mi niekdo pomôcť z interbankingom ked chcem poslať niekomu na účet tak mám ísť na tuzemské dakujem prosím do IP prvýkrát to budem robiť
@vavrikova ahoj gratulujem 😉 😉 😉

vavrikova
11. nov 2010

@so nita ahoj rada bi som ti pomoradila ale ja sama nievim z tim narabat 😠 ,dakujemti urcite voloda ti stim poradi.

svetluska4
11. nov 2010

@sonita ano treba ist cez Tuzemske , ked ides posielat do slovenskej banky, ked do zahranicnej tak das zahranicne.

sonita
11. nov 2010

@svetluska4 -dakujem

sofhia
12. nov 2010

@vavrikova gratulujem, a kde ste prepichovali uska? ja nad tym tiez ciastocne uvazujem...a v ktorom mesiaci / tyzdni ste?

vavrikova
12. nov 2010

@sofhia ahoj gratulujem k dcerenke je krasna,u svojej deckej sme prepichli uska tento tizden v utorok pekne sa jej to hoji ,najlepsie je prepichnut do3mesiacov ,potom babetka zacinaju vsetko skumat budu si tahat uska ,dokal bude mat 3mesiace to uz nebude vobec bolet.

marika1977
12. nov 2010

@novan ahoj...no neviem,ale aj mne vahu urcoval janicek na hornom sone na 10ne...a ak mam dobre infosky,tak ščastny je od včera na dovolenke...ja som sa akurat dnes vratila z ga nemocnice 🙂
@sofhia gratulujem k dievcatku 🙂

novan
12. nov 2010

@marika1977 To je super, tak potom ju podľa mňa bude vedieť povedať aj môj doki mne 🙂 A to s tou dovolenkou viem, idem k nemu bud. týždeň v piatok, on ma tak naordinoval tak sa hádam nepomýlil a bude už späť z dovolenky. Ak sa môžem spýtať s čím (kvôli čomu) si bola v nemocnici, a je už všetko o.k.?

marika1977
13. nov 2010

@novan mam prezretu placentu,to znamena ze moze zinfarktovat a odumriet....ale sme na tom dobre lebo si picham flexiparin na zriedenie krvi tak by mala uz placenta vydrzat do konca a vyzivovat babo tak ako ma...vsetky testy som mala dobre v norme aj malinka pribera tak ako ma tak ze som kludna 🙂

novan
13. nov 2010

@marika1977 Fúúúha :( no dúfajme, že bude už len dobre a ako píšeš vydržíte do konca celý a zdraví. Ja osobne som o takom niečom ako "prezretá placenta" ani nepočula doteraz. A to čo píšeš ten flexiparin to si ty picháš sama tak jak majú cukrovkári inzulín? toto je pre mňa všetko nové. Držím moc moc palce aby bolo všetko o.k.

marika1977
13. nov 2010

@novan tak nejak...na predpis mam striekacky a 1xza den..ale uz to tu nejaka baba pisala ze si to picha aj ona a co sme boli v nemocke tak si to pichali vsetky co boli so mnou na izbe...ja som tu na fore o tom uz citala.placenta sa postupom tehu meni na mrtve tkanivo,je to normalny proces,ja mam ten problem ze u mna sa meni rychlejsie ako je to normalne a to je sposobene nejakou infekciou alebo takym volacim len u mna nic nenasli ziadne zvysene hodnoty z nicoho tak nevedia s coho sa mi to posramotilo...ale relativne je este dobra len nejaky kusok s nej je odumrety ostatok je plne funkcny a zasobuje babo kyslikom aj vsetkym tak ako ma...aspon tak nejak mi to doki vysvetlil 🙂

novan
13. nov 2010

@marika1977 aha, dakujem za vysvetlenie, teraz tomu už troška rozumiem. Ale jak ti nato prišli?

marika1977
13. nov 2010

@novan ono to vedel uz aj laluha ale povedal ze to nieje taky zli stav placenty a janicek mi povedal cosi podobne,len on ma chcel mat pod lekarskym dohladom aspon tyzden na ociach ako sa nas stav bude dalej vyvijat...on je clovek,co asi nic nechce nechat na nahodu a radsej sa na 100%uisti stavom svojich pacientok...no ak by sa mi to zhorsovalo tak ma domov ani nepusti...ale to mi hned povedal,ze neslubuje,ze v nemocnici ostanem len tyzden...ale chvala bohu sme ok 😀 to mi kontrolovali prietoky a vahu babatka,aj na pohyby babatka sa pytal kazdu chvilu a kazdy den 2xna monitore...vo stvrtok idem zas tak dufam ze budeme bez zmeny a pribraty a zdravi 🙂 🙂 🙂

marika1977
13. nov 2010

@novan este som zabudla dopisat,ze oni to nejak vidia ten stav placenty na ultrazvuku...tam to vedia rozlysit a aj mi na nu pisali ze G3 to je nejake cislo podla coho sa oni riadia pri zrelosti..

novan
13. nov 2010

@marika1977 No ja tiež v poslednom čase počujem na Janíčka len samé chváli, a ked som bola na monitore bol tam a fakt bol milý, vysvetľoval vtedy niečo svojej pacientke a aký fešák, hm hm 😉 Podľa mňa si uňho v dobrých rukách. Ja idem v piatok k dokimu, akurát sa o deň obídeme 🙂

marika1977
14. nov 2010

@novan skoda,by sme sa mozno stretli....je mili a je puntickar...a to je to najlepsie.no neviem,ci by na nho mala nejaka z jeho pacientok zleho slova,a co je tiez pozitivum,ze "nenatahuje vacky"ako podaktory 😖 ale urcite si ho uctim nejakou drobnostou ked porodim 😉

evitkamalicka
14. nov 2010

@marika1977 super, ze uz si doma....inac ja chodim tiez k Laluhovi 😅

marika1977
15. nov 2010

@evitkamalicka laluha nieje zli...neviem ako ine,ale ja si ho vazim aj ked u mna spravil kix,lebo mi urcil chlapceka a pritom budem mat dievcatko 😨 tak to bol tedy sok pre mna...teraz uz len janickovi budem chodit az do porodu 🙂

lucinka83
15. nov 2010

@novan mne povedal hore v 36tt

vavrikova
15. nov 2010

@marika1977 nebojsa aja som mala taku istu diahnozu asi este horsu mne povedal Janicek ze mi malicka prestala rast ze na ultra zvuku vidi ze ma 2500g a mala sa narodila amala 2750g,nebojsa vsetko bude okej ja som si pichala flaksiparin sama do stehna mala som ich10 a minulasom9 a uz som isla rodit.

marika1977
16. nov 2010

@vavrikova juj tak to by bolo super 🙂 ja mam tiez celu krabicku ani neviem kolko ich tam mam este....moja mala v 34tt 2,300 a pribera,tak povedal janicek tak hadam to na aspon tie 3kg dotiahneme 😉 ale videla som v nemocke malinke 2,600 2,700 deticky donosene uplne zdrave tak dufam ze aj ta moja bude v poriadku 😉 ja si tiez picham do stehna len ma stve ze si robim modriny...a v ktorom tt si malu porodila?

mandy55
16. nov 2010

ahojte babulky, chystate sa niektora v decembri na sekciu? ja ano, este nemam presny termin, ale mozno sa s niektorou stretneme 🙂

novan
16. nov 2010

@lucinka83 a uhádol? aspoň približne?

vavrikova
16. nov 2010

@marika1977 aj ja som mala vies jake modrini ale to je najmenej nech je len vsetko vporiadku,ja som rodila 38+5,necelich 39tiznov nestresuj but kludna.

marika1977
17. nov 2010

@vavrikova tak to si velmi pekne vynosila...s takymto tt by som aj ja bola spokojna no uvidime...velmi tvrdne brucho az prilis...ale urcite to este vytiahnem par tt 😉

mimuska77
17. nov 2010

Caute dievčatká,myslím že už sa možem aj ja k Vám pomaly pridat tiež mám s niektorými podobný termín a možno sa stretneme 🙂 Ja chodím k Mudr. Zimmermanovej v Sali a ja som s nou spokojná ak nepojde na dovolenku tak aj ja si ju vybavujem k porodu 😅 ,má aj klinický den v Ga a aj služby.Už si pomali začínam chystat veci do porodky nech nestresujem na poslednú chvílu,už sa nám to pomaly ale isto blíži.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre