Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

sofhia
29. nov 2010

@strapco13 hej, presne, dakujem ti, a prosim ak mas cas, napis mi este ci sa tam objednava, alebo ci sa cvici v skupine, ci individualne, ci sa plati? vobec nic mi nepovedal....diky

strapco13
29. nov 2010

@sofhia vidis na to som uz aj zabudla..najprv sa objednaj..0317833302..to cislo mam na sprave pre maleho ..Dr Kubániova, sestricka Ti da termin - den, to ta najprv dr vysetri...tusim sa tam chodi nejak od 9 do 11..ale spytaj sa preistotu, potom absolvujete prve nejake cvicenie a potom chodis praviodelne, kedy povedia..a na cvicenia a na kontroly k dr sa s malym predbiehaj...deti maju prednost..taky je tam system, takze nie ze budes slusne cakat, kym sa vsetky babky vysuchtaju..oni maju cas..mna na to dokonca upozornil jeden starsi pacient, ze co cakam, mam male dieta, mam ist dopredu
cvici sa individualne, podla toho co naordinuje dr, preplaca to poistovna, cize my sme neplatili nic
maly mal trosku skrutene nozky, lebo som prenasala a uz ich nevedel povystiera,cize nic take vazne..a maly chodil najprv 7dni na masaze a cvicenie a elekroliecbu potom kontrola a 7 dni znovu masaze a cvicenie a dali nam laseroterapiu

sofhia
29. nov 2010

@strapco13 si strasne zlata, velmi pekne ti dakujem. 🙂 sa mi paci ako velmi rychlo reagujes, a ze vzdy si tam, kde ta treba 😉 vazim si to,
super odpoved, tesim sa, velmi .
ako je na tom maly teraz s nozickami?
nasa mala nastastie tiez nema nic vazne, teda viem, lebo to mala moja sestra....nozicky jej idu stale k sebe ako v brusku, treba jej ich masirovat pri kazdom prebalovani.
ako dlho si balila nasiroko?

manika77
29. nov 2010

@sofhia my sme chodili tiez na rehabky tam oproti bille..chodili sme dva mesiace k velmi milej rehabilitacnej k Betke...chodili sme august september 09..inak aj doktorka co tam je bola velmi mila a ochotna..prajem vela pevnych nervov lebo deticky tam placu ☹ ale sestricky ti mile radi ukazu ze to vobec neboli..fakt su tam strasne zlate sestricky..

novan
29. nov 2010

Baby viete mi niektorá poradiť, ako to je v GA nemocnici po pôrode či okúpu bábätko alebo len poutierajú? podľa najnovšieho vraj už nekúpu bábätká hned po narodení len neviem či to platí aj na Galantu :(

strapco13
29. nov 2010

@sofhia maly ma nozicky super...od 10, mesiaca chodi uplne sam..ziadne za ruky navlacovanie sme nerealizovali..trakze sa nemusim stazovat na bolesti chrbta..nechala som cely vyvoj uplne na neho..jasne, ze som mu ukazovala ako sa nieco robi..ale ziadne pasivne navlacovanie, ziaden chodak a pod.

@manika77 aj my sme chodili k Betke na cvicenie...ta je fakt zlata 🙂

@novan uz len poutieraju, na sale sa nekupe, a v podstate nekupu ani potom, v nemocke sa len sprchuje, alew ukazu ti nasucho ako drzat dieta pri kupkani, sprchovanie si mozes vyskusat..pokial sa nestane, ze je nahlaseny vypadok teplej vody..vtedy sestra dobehne predtym a tak rychlo umyje vsetky deti, ze som nestihla ani kuknut a uz utierala 😀 😀 😀

novan
29. nov 2010

@strapco13 😀 dakujem, a len dúfam, že v GA nie je zas tak často výpadok teplej vody, či? 😉

strapco13
29. nov 2010

@novan bol len raz za tu dobu co som bola..ale to bola planovana odstavka, ze od-do, kvoli nejakej vymene ventilov ci co..bolo to normalne vypisane

sofhia
30. nov 2010

@manika77 dakujem velmi pekne za odpoved, idem tam teraz rano volat.

sofhia
30. nov 2010

@strapco13 maly je sikovny, tiez si myslim, ze treba nechat vela veci na prirodu, ale uvidime ako to cele bude prebiehat...momentalne sme na zaciatku. 😀

marika1977
30. nov 2010

@lelagula ahoj moja...ja som dnes na teba myslela a popytala som sa janicka...tak je tam kazdy den od rana 7.00 ordinovat zacina o 8.00 a v utorok a stvrtok je celi den na porodni ci tak nejak...a inak on ostava v praci podla potreby 😀 uz maju ultrazvuk opraveny a spravil mi krasnu fotocku tvaricky malej...prva do albumu 😀 aj mi ju vazil a ma pekne 3kilecka...no nieje to malo ked taham len 37tt....

lelagula
30. nov 2010

@marika1977 ahoj jee dakujem si zlata 😉 fu to kazdy den aj cez vikend?no fakt ho pracicka musi bavit 😉 malinka ma krasnu vahu a ty pojdes normalne ci cisarsky?ja tam idem v piatok tak by mal byt u seba v ordinacii?

marika1977
30. nov 2010

@lelagula ja budem normalne rodit...ja mam uz odskusane aj mensiu som mala 4,200kg a s porodom nemam problem teda dufam ze to bude tak aj tento krat 😉 urcite ho najdes,ak nebude v ordinacii tak na porodnej sale alebo vizite ale bude tam...no cez vikendy neviem,ja som sa pytala na tyzden...sak on domov chodi asi iba spavat 😅 ja idem este vo stvrtok na poradnu teraz som bola len na ultrazvuku...jaj a ordinacia su 6te dvere take z gulou vonku ak tam nebude sestricka skus prve tiez z gulou to tam maju ultrazvuk a kludne zaklopkaj 😀

lelagula
2. dec 2010

@marika1977 tak zajtra idem som zvedava co vybavim a ty ako dnes na poradni? 🙂

marika1977
3. dec 2010

@lelagula ja som dopadla celkom v pohode...porodne cesty mam vraj uz nachystane na porod a povedal,ze u mna ako 3rodicky moze kedykolvek zacat...dufa len ze aspon do toho 38tt vydrzime a povedal aj to ze cakat do 40tt nemoze lebo mam prezretu placentu tak ak nezacnem rodit skor,tak 9.12na poradni si dohodneme datum kedy 😀 vela stastia s panom doktorom 😀 a obzri si ho,je to fesak a kludne sa pytaj aj pokecaj...da sa s nim 😀

nika30
6. dec 2010

ahojte viete my poradiť čo si treba vziať do GA porodnice? 🙂

mandy55
7. dec 2010

babulky ktore ste rodili teraz nedavno ako bolo v nemocke? nebola tam zima, treba si vziat deku aj pre seba alebo staci len pre babo? kamoska tam rodila v septembri a fukalo cez okna, tak predpokladam, ze teraz tam musi byt vacsia zima. a tepla voda tiekla stale? 🙂 dakujem inak uz mam termin na 27.12 na sekciu, tak sa mozno s niektorou uvidime, papa

vavrikova
7. dec 2010

ahoj ja som rodila v oktobri nebola zima malasom postel pri okne,tepla voda tiekla stale,dobre bolo sestricki su tam super,papa.
@mandy55

marika1977
8. dec 2010

@nika30 je toho dost.pre teba:zupan papuce aj gumenne do sprchy pizamo2x spodne pradlo kojenecka podprda mydlo telove toaletak uteraky tampony na prsia...hyg.potreby,jednorazove podusky aspon 5kus,vlozky ziletky...a hlavne pribor+pohar...doklady..niektore beru aj klysiyr ja mam tiez.pre babo nejake vecicky:tepla tenka ciapocka rukavicky dupky body kosielka svetrik ponozticky... jednorazove plienky aj platene tak3kus zavinovacka,perinka deku urcite pre babo zober,teplomer telove mlieko sprchovy calciovu mast pytiol jednorazove utierky flaska dudlik aj odsavacku na mlieko..neviem ci som nieco nevynechala ale ja mam tolkoto pobalene teda okrem odsavacky 😀

nika30
10. dec 2010

@marika1977 ďakujem a to pre bábo treba všetko oblečenie brať a aj zavinovačku?

marika1977
10. dec 2010

@nika30 oni ti tam daju na babo nejake veci kosielku a perinku ale co som si vsimla vsetky mamicky tam mali aj svoje oblecko z domu...a radsej zober alebo aspon deku lebo ked bude fukat silny vietor tak aj fuci cez okna...ale z jednej stranky je to aj dobre aspon sa toci vzduch 😵

marika1977
10. dec 2010

@nika30 a este benzin alkohol na dezinfekciu pupika babatka aj nejaky zasyp na ritu mozes

nika30
10. dec 2010

@marika1977 deku si beriem to už mám zbalené 🙂 tak ešte ten teplomer hodím do tašky a mám už všetko 🙂

nika30
10. dec 2010

@marika1977 všetky ostatné veci mám 🙂

majaja75
11. dec 2010

@mandy55 ja som rodila v novembri a nebola zima, mne deku netrebalo ale pre babo je dobre vziať do postielky-pod neho

@nika30 ja som nebrala pre malu oblečenie, oni dali, aj latkove plienky...a ak sa niečo zašpiní tak v poho vymenia, sestričky su zlate

sofhia
11. dec 2010

jeej kocky, a tie co idete rodit normalne je fajn mat so sebou plavacie koleso, aby sa vam lepsie sedelo pri jedeni, a aj celkovo - mne sa lepsie kojilo po sediacky. a este tusim nebola spomenuta mast na bradavky, najlepsia je ta co sa nemusi umyvat z DMky, alebo z Aventu, a sobasny list si vezmi - kopia staci /hoci mi sme mali original, alebo prehlasenie o otcovstve.

nika30
11. dec 2010

@majaja75 díky aspoň nemusím ísť nabalená ako mikuláš 🙂

majaja75
11. dec 2010

@sofhia ahoj, kolkateho si rodila? ja 2.11. Možno sme sa stretli

sofhia
11. dec 2010

@majaja75 ja 4.11., mozno ano :o) do kedy si bola v nemocke?

strapco13
11. dec 2010

no plavacie koleso je super 😉 ..ale je aj nenapadnejsie nieco
http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre