Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

katelyn
27. dec 2010

no hej ja predpokladam ze si to zas pretiahnem ako pri malom 🙂)) celkom som v pohode ale bolo mi dost zle teraz sa to ustalilo 🙂)) a ty vsetko v poho?
no mam vybrateho havraneka ja som rodila u neho aj maleho a bola som spokojna...a ty u koho budes rodit?

henika30
28. dec 2010

Ahojte!Ja som tu nová.Možem sa k vám pridat,ja mám termín koncom marca a začiatkom apríla.Budem rodit asi cysárskym a chcela by som sa opýtat že aké to je?máte bolesti potom,a malinkého kedy prinesú po sekcii a čo treba do porodky brat!
Gratulujem všetkým maminám ktoré ste už porodili 😉 😉 😉 😉

katelyn
28. dec 2010

@henika30 ahoj...no mne to tiez teraz vyzera na cisarsky ale dufam a modlim sa ze sa maly umudri a otoci sa lebo ti poviem pravdu podla mna pokial nemusim naozaj tak nechcem v ziadnom pripade absolvovat cisarsky lebo ja som prve rodina normalne a uz ako som isla dom som mala zahojene stihy a klamala by som ze som este tyzden nestonala ale dalo sa to zvladnut no a po pravde ked som videla baby po cisarskom no neviem dufam ze budem rodit normalne 🙂))
a co sa tyka bolesti urcite kazda z nas ma iny prach bolesti tak to ti je tazko povedat ci budes mat a ake ale urcite nejake hej 😉

majaja75
29. dec 2010

@henika30 ahoj, ja som rodila aj cisárskym aj prirodzene (druhý pôrod som mala akutny cisarsky-tiež sme od začiatku tehu zvažovali pre a proti, nakoniec sme sa s doki dohodli že to skusime prirodzene, no nastali prblémy a musela som ísť sekciou). Môj názoe je taký že lepšie bolo pri prirodzenom pôrode, je pravda že si zašita zo spodu, ale rekonvalescencia je lepšia, mala bude mať 2 mesiace a stale cítim miesto kde ma šili na bruchu. Našťastie sa mi rana nezapálila ale aj tak je to citlive na dotyk (nebolí to teraz). Rodila som o 15.50 a malu mi ukazali večer okolo 20-21. Potom ju nosili sestričky na kojenie,nnemala som ju na izbe (to mi ju dali deň pred odchodom) Po sekcie si tam 4 dni. Po sekcii ležíš 24 hod, potom ťa postavia, daju dole kateder. Odporuča sa začať čím skôr chodiť.. Aj ja som to tak robila, lebo lahnuť a vstať na ich postel bolo pre mňa ťažké, takže radšej som chodila, alebo bola na stoličke.

henika30
29. dec 2010

@majaja75 Dakujem ti! 🙂 🙂 🙂 No ja som už dvakrát bola operovaná,takže len dúfat viem že to nebude horšie po cisárskom!Bola som zvedavá že čo a ako!A ešte čo by som chcela vediet že čo treba do porodnice!Dakujem!

majaja75
29. dec 2010

@henika30 pre teba treba: popôrodné vložky, podložky do postele, vlhčené utierky, 2 nočné košele, podprsenky, hyg. potreby,uterak, osuška, ponožky, župan, toaleťák, papuče, šlapky do sprchy, odsávačka na mlieko (prípadne požičaju-ale maju ich málo a môže sa stať že nebudu mať).
Pre bábo. plienky, vlhčené utierky, lieh a vatičky na pupček, vatičky na uško, mydlo. Ja som nemala svje oblečenie, oni davaju. Je dobre si vziať deku do postielky, lebo je tam ta podložka a ta je studená.

leanela
29. dec 2010

@katelyn ahoj, mne tiez hrozi cisarsky lebo sekciou som rodila aj prvy krat, ale radsej by som vyskusala prirodzeny porod. Na cisarsky sa teda vobec netesim prvu noc som vobec nespala strasne bolesti ale vacsinou sa rodi cisarskym aj druhy krat takze ziadne pozitivne vyhladky nemam. A este mam aj podla knizky placentu dole co prirodzeny porod asi do uvahy neprichadza. V piatok pojdem do poradne popytam sa. Chcem rodit u doktora Vaška.
Mate niektora skusenosti?

leanela
29. dec 2010

@henika30 Heni mozno sa v tej porodnici aj stretneme 😀

katelyn
29. dec 2010

@leanela no mne hrozi cisarsky pokial sa maly neotoci ale modlim sa kazdym dnom aby sa otocil...neviem preco ale taky vnutorny pocit mam ze ten spontanny porod bude len ovela lepsi i ked si aj pri tom vytrpis...tak uvidime...a co sa tyka doktora vaska priznam sa ze ho ani nepoznam takze neviem co je on zac...

safirko
30. dec 2010

ahojte,ja mam termin 10.3., chcem rodit v Galante. viete mi niektora poradit ktory lekar je najlepsi, pripadne je nutne si vybavovat doktora k pôrodu? dakujem.

marhulka13
30. dec 2010

@safirko ahojky, no ja chdim k dr. Scasnemu, je ok, trochu rychly mi pride 😀 a same chvaly som pocula na mladeho Janicka, no nepoznam ho....

katelyn
30. dec 2010

@safirko ak mozem tak ja mam sice havraneka ale ja by som ti tiez odporucila janiceka mladeho ale bacha je tam aj jancik toho nie to je starsi pan doktror ale nie preto ale on je sice odbornik ale niekedy to neodhadne s alkohol ale mlady janicek je super ....

safirko
30. dec 2010

@marhulka13 dakujem za odpoved. chodim doktorovi do seredi, mala by som si ist vybavit lekara, alebo to mam nechat tak kym pride môj den ,,d,,? čakám prvé bábätko a vôbec neviem či si mám vopred niečo dohodnúť.

safirko
30. dec 2010

@katelyn dakujem za odpoved, len neviem ci si mam dopredu ist vybavit niekoho zo spominanych, lebo ja chodim lekarovi do seredi.

marhulka13
30. dec 2010

@safirko odrodit ta musi ktokolvek, ked to na teba pride a podla mna je zbytocne si niekoho zazmluvnit, ked ich v ga nepoznas 🙂

leanela
30. dec 2010

tiez si myslim ze nikoho nepotrebujes ked ich aj tak nepoznas. Ja chcem u Vaska lebo je aj moj gynekolog 😵

henika30
30. dec 2010

@leanela Ahoj!No možno,uvidíme.Kedy máš presne termín,mne ešte tak presne nevedeli povedat! 😉 😉

henika30
30. dec 2010

@majaja75 Jaj dakujem ti velmipekne. 🙂 🙂

devu10
30. dec 2010

@marhulka13 ktokolvek ta odrodit - odrodi to je jasne, ale myslim, ze je dost dolezite mat niekoho dohodnuteho pre dobry pocit a istotu, duplom pre prvorodicku🙂

marhulka13
30. dec 2010

@devu10 to hej, no ak by som nikoho nepoznala, podla coho vyberat?? tooolko pozitiv a negativ som uz pocula na vsetkych, ze by ma to chaosilo... no aj mne sa zda, ze je lepsie mat daku znamu tvar pri sebe, koho som uz videla 🙂

devu10
30. dec 2010

@marhulka13 no sak tam mozes ist a vybrat si na zaklade sympatii, ja som dala na odporucania.... a tak som isla k nemu do ordinacie a bola som teda moc spokojna

marhulka13
30. dec 2010

@devu10 ved jasne, ak mas niekoho, kto ti v tom poradi objektivne, je fajn... aj tak sa pred porodom musi chodit do nemocky, takze sa tam tí lekari daju spoznat

katelyn
30. dec 2010

jasne ze vas musia odrodit ale myslim ze naozaj je dobry pocit mat dohodnuteho niekoho koho si aspon par krat videla a nebudu si ta tam len tak podavat..ja viem ze mne to tiez nepadlo dobre kedze som cakala na mojho lekara a sa tam okolo mna kade kto tocil no nebolo mi to jedno a naj som sa citila ked prisiel moj lekar ..ale je to asi kazdeho osobna vec resp kazda to citime inak 🙂))

devu10
30. dec 2010

@marhulka13 ja som vlastne ani nikdy nebola v nemocnici v GA, nikdy som ani nevidela tych lekarov, ale nechcela som ist do nemocnice kam patrim, tak som sa pytala - dostala odporucania - navstivila som ho u neho v ordinacii a zdal sa mi v pohode, tak som sa pre neho rozhodla ked som dosla do nemocnice na prijem, tak ma mal vysetrit nejaky doktor co tam bol (Janicek ) tak som bola v strese, ci to moj doktor stihne, lebo to bolo celkovo dost rychle. Janicek ma hned zobral na salu bol mily a vsetko, ale ked dosiel moj doktor(Havranek) tak som bola spokojnejsia a kludnejsia🙂 ale celkovo tych co som videla pri vizite vyzerali vsetci v pohode🙂

pici
30. dec 2010

@marhulka13
ahoj neviem sice aki su porodnici, ale s baranom, scasnym, havrankom a janickom mam osobne skusenosti, aj jancikom. bola som dvakrat v nemocnici a velmi spokojna s ich pristupom

hippokrates
31. dec 2010

@katelyn p.Dr.Jančík je výborným lekárom. Prosím Vás, nekazte mu renome, ved ho ani nepoznáte. ( to su reči: jedna babka povedala..) Zopakujem, je najlepším odborníkom na oddelení...

marika1977
31. dec 2010

@katelyn uplne s tebou suhlasim...ja som od 35tt chodila k janickovi a som s nim nadmieru spokojna...a ja viem co hovorim,ja mam uz 3tie a galantskych gynekologov aj byvalich salskych poznam dost dobre.... janicek je najlepsim lekarom akeho som kedy mala a som veeeelmi rada ze som si akurat jeho vybrala...jancik rad vtipkuje...mne po porode ostalo velke brucho tak si zo mna utahoval ze ci tam nahodou este nenechali dvojicku 😀 😅 😀 ..

marika1977
31. dec 2010

@safirko galantsky lekari su znami ochotou a dobrym pristupom k pacientkam...z vlastnej skusenosti ti viem odporucit janicka...strednu dceru som rodila u babisovej,ona bola ku mne tiez super a velmi si ju chvalim ale momentalne je na materskej...uvidis,z janickom budes velmi spokojna...on aj ked ma plno prace,vzdy si najde cas ak ho potrebujes,je maximalne ustretovy ochotny vsetko vysvetlit a velmi dobre sa stara o svoje pacientky,nic nenechava nic na nahodu.

novan
31. dec 2010

Baby pár dní - týždňov som tu nebola a nechce sa mi spätne čítať všetky vaše príspevky len nadviažem na posledný komentár Mariky1977, má pravdu aj Janíček je super ale ja osobne najviac odporúčam primára Ščasného. Rodila som uňho a bol super. A k personálu len toľko, že som bola fakt veľmi milo prekvapená, sestričky ako na novorodeneckom tak aj na 600nedelí boli fakt veľmi milé, ochotné a mne dokonca aj nemocničná strava chutila. Jedine čo môžem GA nemocnici vytknúť sú sprchy. Je pravda, že sú pekné nové ale strašne je v nich zima a tak isto aj na izbách, ale tam sa to ešte dá zachrániť el.ohrievačom, mne ho priniesol manžel a poviem vám išiel mi nonstop, deň noc celé 4dni čo som bola v nemocke, no musela som im narobiť pekný účet, hihi 🙂 Ked pán boh dá o pár rokov tak už teraz môžem vyhlásiť, že chcem rodiť len u primára a naisto v GA nemocnici 🙂

barbarka
1. jan 2011

ahojte
@safirko ja som rodila pred viac ako rokom v galante a lekara som zazmluvneneho nemala a dopadlo to vyborne. Pri porode bol doktor Kartalik , uplna spokojnost. lepsie by som si isto nevybrala 😉 ten mlady co ho spominaju- asi sa volal jancik bol tiez super ten ma mal posledne dva tt na poradni. takze ak nikoho osobne nepoznas, ja by som to riskla. mne napr. pan primar nevyhovuje a po jednej skusenosti s nim , by som ho moc pri porode nechcela 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre