Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

eviitka
9. jan 2011

@pici ja nikoho o nicom nepresviedcam,len tu interrpretujem nazory a hlavne skusenosti porodnej asistentky s adekvatnou praxou,to je vsetko,zjavne ma bud zle citate,ale zamerne zle chapete..ale v pohode,to je slovenska natura...nikdy som netvrdila,ze v GA robia iba cisaraky,nikde to tam nie je,len ze ich robia doktori velmi radi,aby mali svoju vynutenu sluzbu,ktoru ste si u nich predplatili,co najrychlejsie za sebou..to su zase skusenosti inych bab,co som tu citala a s kt.som sa o otm rozpravala,detto od sestricky,ktore samozrejme s kolegynami z inych proodnic o tom debatuje a GA porodnica je vseobecne znama svojimi cisarakmi jak na beziacom pase.
nemam v zaujem si objednat ziadnu dulu,ci co,pisala som,ze sa radsej odmenim sestrickam,co sa tam o mna budu starat,ako doktorovi,nechapem,odkial tieto reci beriete,zastavuje sa mi rozum...klasika slovenske mamicky-najskusensejsie,lebo uz rodili...raz,dvakrat...a nazory osoby,ktora odrodi denne 10 mamiciek samozrejme znevazuju..nemam slov..

strapco13
9. jan 2011

@eviitka nikto tu neznevazuje ziaden zdravotnicky personal..tak bacha na slova...nikto tu nenapisal, ze sesticky a porodne asistenky nevedia nic
ano v GA je dost cisarskych....ale strasne vela ich je na ziadost mamiciek...napr v den ked som rodila bolo 7 porodov a z toho jeden cisarsky aj to urgentny...proste to neslo, baba prisla na prijem so mno, kontrakcie jej zacali a zrazu utalo ☹

pici
9. jan 2011

@eviitka tak ja si zase myslim, ze so vsetkymi mamickami ktore absolvovali cisarsky v galantskej nemocnici si asi sotva hovorila, a pochybujem ze aj so vsetkymi lekarmi. a myslim ze porodnik je na to porodnik, ze sam vie urcit, co je pre zenu vhodnejsie.. ci sa trapit 12 hodin ked je zjavne ze dieta nevytlaci alebo radsej sekcia. dost pochybujem ze z tych opytanych, vsetky prisli na salu a doktor im urobil hned sekciu lebo si chcel este pozriet televizne noviny...
prepac ale v tvojom pase je sered a to mi pride este stale na slovensku, tak neviem co sa navazas do slovenskej natury. ja som nerodila, a ked budem, budem v galante u svojho doktora. ktory ked uvazi ze budem rodit sekciou, tak budem,. snad nie som mudrejsia ako doktor.... a moj ma asi tak 15 rocnu prax, tak si myslim ze zopar mamiciek urcite odrodil... a tu tvoju PA alebo dulu, nikto neodsudzuje, ani jej nazory, dokonca ani tvoje, to ze ich nezdielam , je snad zase moje pravo na nazor. nie?
ty si sa vyjadrila , ze ides do TT rodit, aby si sa vyhla cisaraku , lebo ten by si asi v ga mala... su veci, ktore neovlyvni ani doktor ani dula ani nikto, a ked jednoducho nebudu podmienky na normalny porod splnene, budes rodit cisarskym aj v tt...

strapco13
9. jan 2011

@eviitka a este jedna rada....ja neodsudzujem trnavsku nemocku...ale nie su velmi prokojenie zamerana nemocka..takze ak si sa rozhodla rodit tam a kces svoje dieta kojit..maj dohodnutu aj laktacnu poradkynu uz pred porodom a nastuduj si k tomu veci
toto myslim naozaj vazne, nie kvoli tomu, ze sme tu pisali o dohodnuti si dr a pod

devu10
10. jan 2011

@eviitka zaujimave odkial berieš istotu na tt- fakultnu nemocnicu??? moja osobna skusenost nic moc(bola som len na gynekologii na zaciatku tehotenstva) a teda, ja som absolvovala cely predporodny kurz v tt materskom centre a sama som sa rozhodla ist rodit do GA a jednym z faktorom bol celkovo personal porodnice - ochotni a mili ..... aj ked moj vtedajsi lekar z tt mi povedal ze vybavenost trnavskej nemocnice je urcite lepsia ako GA, hlavne ak by nastali komplikacie s babatkom. Vobec nebanujem, a hlavne ak si planujes pisat porodny plan, tak skor v GA ti ho akceptuju. Dulu si v podstate mozes priviest do ktorej kolvek porodnice a zaplatis si poplatok tak isto ako keby si tam mala manzela, ale v TT nemocnici jej slova nikto nebude brat nejako extra važne. A teda ja som bola za uplne prirodzeny porod, bez injekcii a vsetkeho. Co v pohode akceptovali okrem nejakej injekcii po porode na stiahnutie maternice. Este pred porodom som si vybrala lekara, ktoremu som v podstate povedala čoho sa bojim atd. s tym, ze to akceptoval a ostatne som nechala na nom --- ved on je lekar a on ma rozhodnuť kedy co a ako. Preto by som si ja osobne vzdy vybrala lekara k porodu, lebo aj ked asistentky a sestričky su s tebou v konecnom dosledku viac, ale lekar je ten čo rozhoduje!!!!! Je potom už len na tebe či daš nieco aj sestričkam, ktoré to nečakaju a staraju sa o teba najlepsie ako vedia aj tak...... Čiže ja by som šla aj dalšie dieťa jednoznačne rodiť do GA.

svetluska4
10. jan 2011

no teda zasnem, ze aj v tejto dobe tu niekto uprednosti nejaku "babicu" pred kvalifikovanym lekarom. Ja si ani predstavit nechcem ako by to dopadlo keby som nemala pri porode svojho lekara. Rodila som normlane aj ked by to bolo jednoduchsie a menej komplikovane keby bol cisarak. Nie je pravda ze sa v GA uprednostnuje cisarsky. Doktor je ten co povie rozhodne ano alebo nie. A ked nie je ziadny dovod na cisarsky urcite sa kona normalny porod. Jednoducho doba je taka ze sa robia viacej cisarske ale pravda je aj ze deticky sa rodia vacsie a mamicky su utlejsie. treba sa pozriet aj do minulosti ked sa cisarske velmi nerobievali kolko deticiek a aj mamiciek bohuzial prislo o zivot.
Co sa tyka duly ci porodnej asistentky, je to to iste akoby ste mali pri sebe manzela ci mamu, Dulu do "akcie" aj tak nepustia, a porodna asistentka nieje skolena na krizove situacie a povedzme si pravdu porod je velmi vrtkava zalezitost. Ale je to kazdeho slobodna vola ako sa rozhodne.
Ja som prve dietatko rodila s vybranym doktorom a druhe budem urcite tiez. Ma moju a aj manzelovu absolutnu doveru.
Galantska nemocnica nie je sice najmodernejsia ale snazia sa a porodnu salu maju vynovenu a myslim si ze dobre zorganizovanu, tym zohraty.
Nie kazdy moze zdielat moj nazor, tomu neberiem, ale kazdy ma veci tak ako si ich zariadi.

marika1977
10. jan 2011

pripajam sa do temy 😀 kazda z nas preferuje nieco ine a kazda mame svoj nazor...ja som v GA odrodila uz 2deti...baby ale na personal nedam dopustit...sestricky sa staraju o nas ako o vlastne deti...a doktory maju kazdy svoje povahy a tiez su to len ludia ale da sa s nimi...niektory su zhovorcivejsi iny menej...rodili so mnou mamicky z nitry zo senca...co myslite,preco prisli odrodit do niebohvieak vybavenej GA nemocnice?koli personaku a dobrej starostlivosti...asi mali inde zle skusenosti...ja fakt nemozem tentokrat povedat kriveho slovka,o mna sa postarali velmi dobre a najlepsie na vsetkom bol ten tak povediac ludsky pristup 😉 podla mna mnohe z vas maju podobnu skusenost

marika1977
10. jan 2011

@siss_sz ze janicek ma malo pacientiek??? 😀 tak to si na omyle...on je jednym z najvytazenejsich porodnikov na oddeleni...ale je super to mas pravdu aj ja jeho mozem odporucat 😀

siss_sz
10. jan 2011

no myslela som to tak, ze sa u neho nikdy dlho necaka... tak sa mi mozno len zdalo, ze ma malo ... ved chvala Bohu, ze ma dost, nie? 😉

marika1977
10. jan 2011

@siss_sz ja viem 😀 ...no ma tych pacientok pozehnane len on je vlastne len porodnik,tak ze ma len tehotne pred porodom tak asi preto sa ti to zdalo...ja som k nemu chodila od 35tt a poviem ti ze ked som mala rano na 8mu prijem do nemocky(koli zdrav.problemom)tak to vselijake vysetrenia a p.doki kmytal...to sa mi venoval pol hodku potom utekal k pacientke co rodila potom zas mna vysetril potom sa ospravedlnil ze musim pockat,siel operovat,potom zas k rodicke...o 1dnej som uz lezala v izbe a prisiel za mnou ze este ideme na ultrazvuk.....no nedalo mi to a opytala som sa ho..pan doktor,jedli ste dnes uz vobec volaco????len sa na mna usmial a ze...nastihol som...a ja na to ze...sak za chvilu tu budu behat len vase nohavice ak nebudete poriadne jest,tak sa nam stratite 😀 😀 😀 on je vzdy v pohybe,ja ho az obdivujem ako si vsetko u kazdej pacientky vie zapametat 😉

tatata
11. jan 2011

No baby ale sa tu hadate 🙂 Kazdopadne v niecom treba suhlasit s Evitkou - tiez mam pocit ze z platenia doktora pri porode sa stava pomaly standard a potom ostatne zeny co si povodne nechceli zaplatit lekara si ho budu musiet zaplatit lebo sa k nim bude spravat horsie. A kedze clovek rodi raz, dva krat za zivot tak si radsej priplati..malo by sa to zrusit cele obalkovanie porodnikom...neviem kolko ide priamo im ale tiez mi to pripada akotake uplacanie. Ved ako doktori su povinni sa o teba postarat a spravat sa milo...ci sme si ich uz tak rozmaznali ze bez obalky budu na nas len vrcat a budu arogantni ?

strapco13
11. jan 2011

@tatata aby som ta uviedla trosku do realu..ty si platis doktora preto, ze ho chces mat pri porode a on je potom povinny Ti byt k dispozicci 24 hod 7 dni v tyzdni...cize aj mimo sluzby, musi prist aj ked si prave doma lahol spat, ci prave si ohrial jedlo, ci je po sluzbe, ci je vyspaty alebo nie a pod..cize si platis za to, ze ho mozes v ktorukolvek dennu, ci nocnu hodinu "otravovat"
kto nechce, je mu jedno koho bude mat pri porode, ten platit nemusi..bude mat pri porode sluzbukonajuceho lekara, ktory je tam a ma to zaplatene od nemocky
nemozes chciet od lekara aby prisiel kedykolvek z domu len tak, zadarmo...lekar tiez nema chlieb zadarmo, rovnako musi platit za benzin..ked sa z domu otoci naspat do roboty..aj ked by mohol byt so svojou rodinou
a o tomto je zazmluvnenie si porodnika

sofhia
11. jan 2011

@strapco13
@tatata
plny suhlas so strapco, a okrem toho, u niektorych je to, ci si zaplatis a kolko dobrovolne, necakaju to automaticky.
a tatata ja si pracu lekarov a sestriciek velmi vazim, robia ci sviatok ci nedele, ci nocne... a musia byt v pozore. neviem ako ty ale podla mna si lekari tie peniaze zasluzia. len mi je luto sestriciek, lebo aj oni by si zasluzili.

ja na galantsku nemocnicu nedam dopustit, mala som sice stastie a ako prvorodicka netradicne 20 min porod (2. fazu), ale verim,ze vdaka sestrickam na novorodenenckom kojim, vsetky boli velmi trpezlive a ochotne, a okrem toho je tam jedna laktacna poradkyna, ktora je naozaj dobra. ja len odporucam.

kiculka
11. jan 2011

ziaden lekar porodnik nepride za zenou s tym, ze ked mu neda obalku, ze ju neodrodi. Presne ako tvrdi
@strapco13, je to o tom, ze ked si ho niekto zazmluvni, musi mu byt k dispozicii nonstop bez ohladu na to, z akej cinnosti ho prave vyrusia. Ked nechcem, nikomu nic nedam a hotovo. Lekara nikto nemoze prinutit, aby robil nieco zadarmo, nikto sa necuduje, ked si taky murar alebo jemu podobni vypytaju 20 eur za hodinu natierania steny, kazd emu to pripada samozrejme, nehovoriac o tom, ze sa im este aj prosit treba, aby nieco urobili.

@sofhia ja som tiez mala kratky porod, ale mozem povedat, ze kojim vdaka svojej silnej voli a vdaka mame, ktora mi v prvych tyzdnoch velmi pomohla s malym. Ani pes tam o mna nezakopol a po dvoch hodinach intenzivmeho revu a mojho zufalstva prisla konecne sestricka do izby s tym, ze uz dlho place a co s nim robim. Instrukcie mi davala sestricka o jedenastej vecer, ked ma priviezli na oddelenie na tom voziku, kde mi sanitarka "pomohla" zist sposobom, ze tuto na kraj si sadnite a prejdite k posteli. Ale ja to beriem tak, ze je to jden zacarovany kruh, setricky su naozaj malo zaplatene za svoju pracu, asi tak.

katarina_04
12. jan 2011

ahojte, no chcem sa k Vám pridať do diskusie. Ja tiež chcem ísť rodiť do GA. Lenže momentálne chodím k svojmu gyn. v NR, ale plánujem aj zmeniť gynekológa kvôli tomu, že som sa presťahovala do Serede...
Čítala som toto fórum, čítala som to pozorne lebo si chcem vybrať doktora a zvládla som to za 2 dni uffff 🙂
ale tu ste ma všetky uistili, že sa nemám čoho báť...počula som už aj ja všeličo na galantskú pôrodnicu, ale tu som sa utvrdila, že chcem rodiť práve v GA. Rátam s tým, že sme všetci len ľudia a nie stroje a máme raz slnečný deň a raz je taká búrka, že až až....
Som v 27t a vo februári idem na poradňu, tak som zvedavá čo mi povie p. doktor.
A viem aj to, že posledný mesiac sa chodí na vyšetrenia do nemocnice, tak preto som to tu všetko prečítala, aby som vedela ako to chodí, keď poviem dokimu, že idem rodiť do GA.
nebudem sa vypytovať čo zabaliť do pôrodnice a podobné vecičky - všetko to tu je spomenuté, len Vás chcem poprosiť ak náhodou máta pre mňa nejakú radu, tak som samé ucho 😎
ďakujem

evitkamalicka
12. jan 2011

baby ja som si neplatila ani pri prvom ani pri druhom porode nic a to som pri prvom ani netusila, ze bude cisarsky, ale nejako som necitila potrebu zazmluvnovat si lekara

strapco13
12. jan 2011

@evitkamalicka ved o to ide..ak nemas pocit, ze tam potrebujes konkretneho dr..tak si nezazmluvnis..ak mas pocit, ze ho tam chces a si pri nom kludnejsia, tak si zazmluvnis...aj o tom je demokracia..mas moznost sa rozhodnut, ci chces alebo nechces..respektive, ci na to mas alebo nemas 😅
a teda ty vies povedat, ze neplatila som a bola som spokojna..aj to je vizitka pre lekara 😉

@katarina_04 podla toho co chces a ocakavas od porodu dame rady 😉 ...podla pocka si zober aj nieco teple /ak bude zima/..cez stare okna dost fuci 😅 , ak chces kojit http://dojcenie.wordpress.com/ a tuto na MK diskusia dakujeme annag..je venovana kojeniu
ak kojit nechces..su tu diskusie venovane umelym mlieckam
ja sa chystam na porod urcite do GA nemocky, inde by som nesla

katarina_04
13. jan 2011

@strapco13 ďakujem veľmi pekne, a jasné že chcem kojiť veď nič lepšie pre moje zlatíčko si neviem ani predstaviť, len dúfam, že mi to bude umožnené. A stránku už mám - už si ju tu niekoľko krát spomínala, takže začínam študovať.
No a tá nemocnica v GA - čím ďalej tým som presvedčená, že asi ani ja nebudem vymýšľať a pojdem tam.
ďakujem

pici
13. jan 2011

@katarina_04 z vonku vyzera ta nemocnica ze clovek by si povedal, ze tu ani umret nechce.. ale personal, od lekarov, cez sestricky sanitarky atd si neviem vynachvalilt. lezala som dvakrat na gynekologii a vdaka sestrickam som sa tam citila ako v tabore... / iba vecer neboli diskoteky /... predtym som nikdy v nemocnici nebola a predstavovala som si vselijake hnusne sestricky , ktore ohrnaju len nosom, ale bola som velmi skutocne velmi milo prekvapena... dokonca po pol roku si ma pamatali ze som tam lezala, boli mile, porozpravali sa s tebou, vysvetlili, ked som revala, utesili... naozaj klobuk dole. ked sa raz dozijem toho, ze budem rodit, v galante urcite...

katarina_04
13. jan 2011

@pici, 😀 ďakujem za povzbudenie ...a už som videla GA nemocnicu, pár krát som tam bola.... a fakt, človek si povie, že niečo strašné, ale na druhej strane po všetkých tých čítaniach tu v MK som sa utvrdila, že nemusí byť všetko tak ako to vidím očami...

pici
13. jan 2011

@katarina_04 pozri, ides tam rodit. nie na relaxacny wellness pobyt. su tam skvely doktori aj personal vyborny. z vonku otras ale ved ktora stara nemocnica je dnes pekna.. ziadna...

katarina_04
13. jan 2011

@pici, no tak toto si mi presne vytrhla z úst....že prídem, odrodím a odídem teda dúfam, že nebudú komplikácie...
no veď čo môžeme čakať, keď nie sú peniaze, teda nie sú na potrebné veci...na ostatné nechcem to tu rozoberať sa vždy nájdu....

sofhia
13. jan 2011

@katarina_04 aj ja som sa bala, ake to bude strasne, nebola som v nemocke este, a priznam sa, ze som bola poriadne prekvapena. a inak velmi rychlo to ubehne...budes si zvykat na uplne nove veci - byt mamou,a drobceka ti daju na izbu hned 2. noc... a aj ta strava usla, aspon som schudla 😉

katarina_04
13. jan 2011

@sofhia, ďakujem za povzbudenie, čím ďalej čítam tieto chváli na personál na pôrodnici, tým viac sa teším.....už nech je apríl 🙂

jenny_fer
13. jan 2011

Ahojte, ja som už raz rodila v galante pred 3,5rokom u Dr. Barána, bola som spokojná, spontanny pôrod relatívne v pohode, a vo februari sa chystam znova. Je tu niekto kto tiež bude rodit vo februari? a ešte to funguje tak že návšteva môže byť s vami na izbe? dakujem 🙂

leanela
13. jan 2011

myslim ze nastevy mozu chodit na izbu ale ja by som bola asi najradsej keby to tak nebolo pokial sa nejedna o jednotku izbu. Predsa mamicky potrebuju aj sukromie.

svetluska4
13. jan 2011

@strapco13 gratulujem k tehulkovaniu. vidim ze to mame zase po sebe 🙂 my este nevieme co cakame ale hadam vo februari u budeme vediet, teda asi urcite lebo koncom februara ideme do hlohovca na 3D 4D. Moj muzicek si je 100% isty ze bude dievcatko 🙂 no uvidime , jednoznacne je toto tehu o nieco inaksie ako so Samkom.

@leanela myslim ze navstevy na izbu nie su uz povolene a ked tak asi iba manzel. moja sestra bola rodit minuly rok v oktobri a mali to tak vylepene na dverach a aj segra vysla von do tej chodby pre navstevy aj s babatkom. Co viem urcite je ze aksi na sukromnom apartmane tak s tymproblem nie je tam mozes mat navstevy aj na izbu.

andrea999
13. jan 2011

ahojte..moja švagriná bola hospitalizovaná 28 dec.a porodila 5.januára...po celý čas čo tam bola,boli
návštevy na oddelení zakázané a na chodbe mohli byť babätká len chvíľu,len pozrieť a odniesť na izbu..
primár chodil každú chvíľu a upozorňoval mamičky,nech idú s nimi na izbu...ale tak ja zas súhlasím s ním,
keď som rodila pred dvoma rokmi,tak návštevy chodili na izbu a mne to išlo na nervy..ja som našich na izbu nezavolala
a za mamičkou čo bola so mnou na izbe, prišli štyria z rodiny a sedeli pri nej...a možno aj preto mi to vadilo, lebo
som v ga nemocke robila sestričku 🙂 🙂

vera1132
14. jan 2011

ahojte, navštevi na izbu nemôžu byť, iba mamičky čo su čerstvo po cisarskom tak manžel môže isť za nou ale len na 5 min. Navštevi sa prijmaju na tej malej chodbičke. a babatka tam môžu byť len chvilu aby nenachytali niake chorobi alebo niečo.

katarina_04
14. jan 2011

ahojte, hmm mala by som na Vás otázku - 2.februára idem na poradňu, to budem asi tak v 30tt. Chodím doktorovi v NR, ale rodiť sa chystám do GA lebo už bývam v Seredi, už som to spomínala. A chcem vedieť, že čo a ako a kde mám ísť v nemocnici v GA, keď mi môj gyn. povie, že už mám ísť na vyšetrenia do nemocnice???? Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre