Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

diwa
29. apr 2011

@denika0711 a ta obcianka necaka nahodou dvojicky? lebo ja som rodila necele 2 tyzdne dozadu a ona tam bola vtedy uz 23ti den a bola na izbe oproti..oboje dvere zavrete, ale to chrapanie bolo stale pocut 🙂

denika0711
29. apr 2011

@diwa nie nemyslela som prave na nu,ale inak aj ona teraz porodila prave ked som bola aj ja...ale ju som nepocula..😀

diwa
29. apr 2011

@denika0711 no chvalabohu.uz mi jej bolo aj luto.tolko dni v nemocnici, hotova uz bola

siss_sz
29. apr 2011

@denika0711 @diwa nahodou ta bola milaa... ja som s nou lezala este na 9ine... ale chrapala statocne 😉

diwa
29. apr 2011

@siss_sz hej hej, ta bola mila..len to jej chrapanie nie 🙂ale chuda uz tak znicena..mna by slahlo tolko byt v nemocnici..ale tak uz to ma za sebou

siss_sz
29. apr 2011

@diwa veru, chvalapanu božku (ako by ona povedala 😀)

adkoalauri
30. apr 2011

@little84 Ja som k primárovi prešla 3 mesiace pred pôrodom-aby ma odrodil, ale nakoniec ( primár odišiel lyžovať) som rodila u Dr. Janíčeka. A to som sa s ním dohodla v stredu a piatok bol malý na svete 🙂

climbi
30. apr 2011

ahojte.neviete náhodou ze aké má priezvisko ciernovlasá sestricka roby na sále,jej meno je Mirka-dakujem

little84
4. máj 2011

@siss_sz dakujem,tak to mam este dost casu za nim ist 🙂

little84
4. máj 2011

@monchis dakujem,uvidim teda,mozno za nou skocim a skusim sa opytat,ci by sa dalo len parkrat ist 🙂

little84
4. máj 2011

@peta1230 aj ja prave preto vaham,lebo idem pravdepodobne cisarskym,tak mi to pride zbytocne..a ty uz mas cisarsky isty? a z akeho dovodu,ak smiem vediet?ja som mala termin 4.8. ale lekar mi ho uz presunul na 1.8.,tak uvidime,kedy to nakoniec bude,mozno sa v nemocnici aj stretneme 🙂

little84
4. máj 2011

@adkoalauri tak to je super,ze sa s nim da takto dobre a narychlo dohodnut 🙂 a ako si s nim ako s lekarom bola spokojna?

sigsauer
4. máj 2011

@little84 ahoj, aj ja som nedávno rodila v galante, rodila som cisárskym narýchlo a na sále bol okrem môjho doktora aj dr. janíček, a on je aj izbový lekár a tiež si myslím že je v pohode.

sigsauer
4. máj 2011

@diwa neviem či rozprávame o tej istej, ale ja keď som rodila, tak tam bola taká silnejšia a mala rodiť niekedy v marci a bola tam už vtedy lebo mala všeljaké problémy a ja som s ňou bola na izbe jednu noc a som myslela že ma natiahne, lebo tak chrápala že celá izba sa akoby triasla... a potom keď som išla do druhej izby, tak aj tam to bolo počuť...ale ona nečakala dvojičky

sigsauer
4. máj 2011

@laura28 Ahoj, kamarátka u nej rodila ale povedala mi toľko že to bol rýchly pôrod..🙂 ja keď som bola v ga v porodnici s tým že som malú prenášala, každý deň a zastavila, na chodbe sa opýtala ako sa mám, či sa malé ešte nepýta na svet a keď prišla do izby, tak tam spravila super náladu

little84
4. máj 2011

@sigsauer dakujem za nazor,zatial som nic zle na jeho adresu nepocula,vsetci si ho chvalia 🙂

little84
4. máj 2011

baby,mate niektora skusenost s oteckom pri porode?ako sa k tomu stavaju v Galante,nemaju s tym problem? ja budem mat asi cisarsky,ale ak by sa mala narodila normalne,tak by ocino chcel byt pri nas..

diwa
4. máj 2011

@sigsauer toto bude asi ina..ja som rodila 18.4. a vtedy bola v 38tt..cize urcite nemala rodit v marci..🙂

siss_sz
4. máj 2011

@little84 a kv.comu mas mat ten cisarsky? Dr.Janicek inak ked netreba, CS vyhradne nerad robi... no my sme mali otecka pri porode, Dr. ho tam vyslovene "cakal", mi hovori, ze dufam, ze pride vas manzel..aj ked som sa bola pozriet v porodnici este pred porodom ze co a jak... tak tiez sestry, ked som sa pytala, ze keby otecko nebol pri porode, tak keedy uvidi babo ona na mna tak cudne pozrela, ze "nepride manzel?:-O" no podla mna teda v GA su radi, ked su manzelia pri porodoch... inak neviem, ci pustaju aj na salu k CS... asi zalezi od Dr. ...alebo nech npisu baby, co boli CS ci mali az na sale manzela...

afrederik
4. máj 2011

Ahojte, v Ga nemocnici nie je problém s prítomnosťou otecka na sále pri normálnom pôrode,no a pri cisárskom zaleží od dr.,niektorí dovolia byť oteckom na sále aj pri cisárskom,to viem z vlastnej skúsenosti 🙂 🙂 🙂 ,ale iba ak nie je rodička v celkovej anestéze....

laura28
4. máj 2011

@sigsauer a svetluska4, dakujem dievcata za odpoved. Skoda ze tu nema niektora z vas osobnu skusenost s touto lekarkou, ja to pravdepodobne necham na nahodu, lebo ako tak citam, tak v ga nemocnici, nieje ziaden lekar nejak problemovy. Vychadza mi termin na sobotu, takze epidural nehrozi:(

sofhia
4. máj 2011

@little84 je to super, urcite ak je ochotny si ho zavolaj, personal je s tym OK, mne to velmi pomohlo...moze tam byt aj v pohode aj v 1. dobe porodnej a pomahat ti ju prekonat... a moze hocikedy odist pocas porodu, ak by to nezvladal.
nastastie u mna bola 2 faza rychla, takze manzel bol strasne stastny ze bol s nami, aj ja som bola, a bol to pre neho zazitok na cely zivot.

little84
4. máj 2011

@siss_sz mam uzku,nesumernu panvu..este to zavisi aj od velkosti babatka,ale ja nechcem riskovat..
tak to som rada,ze maju v Galante takyto pristup...a co sa CS tyka,citala som,ze pri celkovej anasteze otecko pritomny nemoze byt ale pri spinalnej ano,len ci to tak plati aj v GA,to netusim..

little84
4. máj 2011

@sofhia rozpravali sme sa na tuto temu a povedal,ze by chcel byt pri nas a ja som za,vzdy som tuzila po tom,aby pri porode bol aj otecko...tak uvidime,ci budeme mat moznost..

siss_sz
4. máj 2011

@little84 no tak ak budes chciet ist CS, neviem..mna Dr. pred porodom este raz premeral, predtym na zac. tehotenstva som mala tiez hranicne hodnoty panvy... a potom uz to bolo OK...
takze ja si myslim, ze ak -ked sa bude dat - by si chcela ist prirodzene, tak Dr. Janicek je ten pravy k tomu, aby ta zbavil vsetkych obav a strachov...drzim palce 😉 ... ale ak budes mat vsetko OK a aj tak by si chcela ist CS, tak podla mna "na poziadanie" ti ho nebude chciet spravit.. no, talk drzim palce, nech je vsetko OK!!! 😉

little84
5. máj 2011

@siss_sz a ake si mala miery panvy,ak smiem vediet..? mne hovorili,ze panva ostava aka je,ze s tym nic nenarobim..a urcite,ak by sa dalo prirodzene,tak som za,netuzim po cisarskom na poziadanie,radsej by som rodila normalne..lenze nechcem,aby nas nechali dlhe hodiny trapit sa a nakoniec by z toho musel byt cisarsky,tohto sa obavam najviac.. 😒 dakujem,verim ze bude vsetko v poriadku,ako ma byt 😉

siss_sz
5. máj 2011

@little84 neviem, nepamatam..iba viem, ze ten posledny som mala tusim 20 a ten je vraj najdolezitejsi... a ze pod 20 je "uzka panva"..ale naozaj sa mi rozsirili vsetky udaje, tento posledny tusim len o 1cm..ale stacilo... maly vyklzol ako po masle😀
no a preto je dobre, ze si si vybrala Dr.Janicka... ten urcite neurobi nic,aby ta trapil a bude ti pomahat 😉 a urcite sa ti vyjadri aj k tym rozmerom, ked mu o tom povies... 😉

little84
5. máj 2011

@siss_sz tak ja mam posledne cislo 17 😅 som zvedava,o kolko sa teda rozsirim a ci to bude stacit..
urcite mu to poviem ked za nim pridem a som zvedava,ako sa malinka nakoniec narodi..uz sa neviem dockat 😉

siss_sz
5. máj 2011

@little84 aha, co som nasla.. vlastne tvoj pripad a to, co ja hovorim 😉
http://zena.atlas.sk/sluzby/poradne/gynekologic...

evelin116
5. máj 2011

@little84
@siss_sz ja som si tiez myslela ze budem urcite cisarskym lebo som mala mala panvu a aj som bola dost utlla co sa teraz neda povedat 😀 a stale som nechapala ako to dieta zo mna vyde a dr. vsetko je v poriadku ze budem normalne...a do dnes sa cudujem ze mala vysla bez problemov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre