Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

little84
6. máj 2011

@siss_sz dakujem,takze sa dam este urcite v deviatom mesiaci odmerat a uvidime 🙂

little84
6. máj 2011

@evelin116 pozerala som tvoje fotky,mame asi podobnu postavu 🙂 takze aj u mna je este sanca..a u koho si rodila?

evelin116
6. máj 2011

@little84 ja som rodila u primara dr. scasneho a som nad mieru s nim spokojna..je velmi zlaty a ochotny.

evelin116
6. máj 2011

@little84 a kolko si vazila pred otehotnenim?

little84
6. máj 2011

@evelin116 aj ja sa este rozhodujem medzi Janicekom a primarom,tychto dvoch mi odporucali..
vazila som 45 a doteraz som pribrala asi 7 kil..a ty?

siss_sz
6. máj 2011

@little84 vyber si Janicka 😉

silvia0111
6. máj 2011

@little84 suhlasim s
@siss_sz

siss_sz
6. máj 2011

@silvia0111 😉

little84
6. máj 2011

@siss_sz @silvia0111 uz som sa skoro na 100% rozhodla pre Janicka.takze ak ma neodmietne,bude to on u koho sa malinka narodi 😉

peta1230
6. máj 2011

@little84 ahoj no ja idem cisarkym, pretoze mam kratsiu o 7mm lavu nohu a tym mam aj panvu zle polozenu....takze aby som neohrozila aj male aj seba je lepsie ked pojdem takto.....no asi sa stretneme.....sice som pocula ze ked mam ist cisarskym a ma termin na 28.7. tak vraj doktori ho robia skor, aj pred terminom, aby som sa nezacala otvarat? ci ako to je?

silvia0111
6. máj 2011

@little84 myslim, ze ta neodmietne

siss_sz
6. máj 2011

@peta1230 hej, skorej sa chodi..asi tak o dva tyzdne... 😉

evelin116
6. máj 2011

@little84 no ja som vazila 47 a potom som schudla na 44...a potom som uz len priberala nahor..celkom som pribrala 17 kil ☹ ja ti len odporucat mozem primara s janickom nemam skusenosti...ale viem ze oni dvaja dost vela spolupracuju ked je zlozitejsi pripad. este mas daleko od porodu tak este sa to moze zmenit.

peta1230
7. máj 2011

@siss_sz coze??? to tak skoro? ze uz o dva tyzdne???

siss_sz
7. máj 2011

@peta1230 preco? aky mas termin? 😲

peta1230
7. máj 2011

@siss_sz no ja mam 28.7. tak to uz potom mozem cakat ze porodim aj polke jula???? lebo viem ze pred cisarskymi sa zeny beru skor....len som nevedela ze o kolko skor.... a ani sa necaka kym odtecie plodova voda???

siss_sz
8. máj 2011

@peta1230 nie... 🙂ked odtecie plodova voda, tak uz len rychlo-rychlo, aby sa nespustil normalny porod... podla mna... ale kamoske sa to presne stalo, pomaly cakala na CS a potom voda... to si mala vidiet, jaks a rychle zisiel operacny tim... 😅

sissika
8. máj 2011

@laura28 ahoj, to v GA nedavaju epiduralku cez vikend? ja som si myslela, ze to je uz vsade non-stop...

siss_sz
8. máj 2011

@sissika nie je to vsade non-stop, sledovala som hodnotenie porodnic v casopise MAMA A JA... a v GA je to ako keby len v "pracovnych hodinach" 🙂 alebo lepsie povedane, "vynimocne" 😉

little84
9. máj 2011

@peta1230 ano,je to tak ako napisala siss_sz,planovany CS sa robi asi tak o 2 tyzdne skor aby sa nespustil porod..ja by som bola moc rada,ak by som teda mala predsa len cisarsky,aby to bolo po 23.7 aby malinka bola lev.. 🙂 ale hlavne aby bolo vsetko v poriadku..

little84
9. máj 2011

@evelin116 tak to sme na tom podobne,ja som zo zaciatku tiez chudla,do piateho mesiaca mi bolo velmi zle..a teraz sa tesim,ze uz konecne priberam,som zvedava,kolko mi zas pribudlo 🙂 tak je to este daleko do porodu,ale nie az tak moc a cas velmi rychlo leti,ani sa nenazdam a uz budem v porodnici 😉

sigsauer
9. máj 2011

@laura28 možno neporodíš v deň termínu. ja som malú prenášala skoro dva týždne, myslela som že už prasknem, muž ma odviezol týždeň po termíne do pôrodnice s tým že ma tm doktor vypísal, že prenášam, dostala som 3 vyvolávačky a ani jedna mi nezabrala, lekár robil aj hamiltona-ten hmat n otvorenie krčka, ani to nepomohlo, netuším čo sú kontrakcie, lebo som žiadne nemala a nakoniec mi malú museli vybrať narýchlo cisárskym, lebo by mi ani cez panvu neprešla, kedže mala 4600 g a 55 cm a monitor ukázal na obed slabšie ozvy srdiečka. ja som tiež čakala na deň termínu, do postele som si položila nepremokavú podložku keby mi voda odtiekla a vidíš nakoniec som rodila iný deň.

laura28
9. máj 2011

@sigsauer ja si skor myslim, ze urcite skor ako mam termin. Ja som takto prenasala syna, tyzden ma napichavali vyvolavackami a v piatok som mala uz planovanu sekciu na 7 h a nakoniec som dostala nad ranom kontrakcie a maly sa narodil prirodzene o 9.20 hod. Tak som sama zvedava, lebo malinka je oproti synovi aktivnejsia a tlaci mi na branicku, takze sa pomaly otvaram 🙂

laura28
9. máj 2011

@sissika ja som sa vsetko potrebne docitala na tejto stranke
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=poro...

little84
9. máj 2011

@svetluska4 ahoj,tak vcera sme boli na tom 3D v Hlohovci a bolo to super,uplne ine ako v DS,malinka je v poriadku,mame dvd a fotky..krasny zazitok 🙂

svetluska4
9. máj 2011

@little84 som rada ze sa vam pacilo, vedela som ze Hlohovec nesklame 🙂 ja som na nich pocula len pozitivne veci

laura28
10. máj 2011

@svetluska4 a little84 ak myslite syna a otca Brestanskych, tak oni su fakt jednicky. Mne bolo povedane, ze vela doktorou robi 3D a 4D ultrazvuk, ale ak chcete geneticky ultrazvuk tak jednoznacne len k tym ktori maju certifikat a ten sa robi v USA ,tusim .Dr. Brestansky ho ma, preto som si ja jeho vybrala a bola som u neho dvakrat a za kazdym spokojna.

peta1230
10. máj 2011

@svetluska4 ahojte, ja idem zrovna teraz vo stvrtok na 3D, tak som zvedava...co vsetko si tam mam brat???
dakujeeem 🙂))

laura28
10. máj 2011

@peta1230 , tehotensku knizku a uterak

svetluska4
10. máj 2011

@peta1230 tehotensku knizku odo mna nikto nepytal ale ved tu aj tak musis stale nosit so sebou, karticku poistenca tu treba urcite a uterak je nevyhnutny, lebo totho geliku bude teda po celom brusku 🙂a keby si chcela nejaku speci hudbu ako podmaz na CD o 3/4D ultrazvuku tvojho drobca tak si kludne dones. On tam ma aj svoje na vyber ale ma tam toho tolko ze aj mne trvalo kym som si vybrala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre