Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

peta1230
20. máj 2011

@deticky123
@marhulka13 - take zeny ktore opustia svoje deti nemaju podla mna pravo podla mna byt uz nikdy matkami....nepochopim taketo krkavcie zeny..... su zeny ktore sa modlia mesiac co mesiac len aby mohli otehotniet a take ktore su tym obdarene si to nezasluzia....

marhulka13
21. máj 2011

@peta1230
@deticky123 uplne s tebou suhlasim, pretoze podla seba viem, ze vzdy sa da najst riesenie. ja ked som otehotnela, ostala som akurat bez prace, priatel tiez bez prace, byvali sme v podnajme a rodicia daleko. no miesto toho sme sa aj tak rozhodli babatko nechat, priatel cele dni chodil po meste a zhanal pracu, co sa mu aj podarilo a ja som zacala pracovat doma. vzdy sa da najst riesenie

devu10
21. máj 2011

tak ale ma to aj vyhodu, potom niekto kto nemoze mat vlastne tak si moze aspon take osvojit a najlepsie hned take malicke nech si aj tie mamicky a oteckovia mozu uzit co najmensich drobcov....

deticky123
21. máj 2011

@devu10 no nanestastie tie zeny co nechcu svoje deti sa tak stavaju negativne aj k tehotenstvu...mozno piju,fajcia,mozno ani na pravidelnu poradnu nechodia,alebo uzivaju nejake lieky,drogy 😠 😠 ...,mali by vymysliet nejaku legislativu o adopciach,zeny ktore z akychkolvek dovodov nechcu svoje dieta,by mali uz v tehotenstve najst adoptivneho rodica a prezit s nim tehotenstvo a nova matka by mala to dieta aj matku co ho "vynosi" pod kontrolou. jaj a ani nespomeniem,ze kto je otcom ?? ked som rodila pred 10 rokmi,bola v nemocke jedna zena o ktorej sa sepkalo ze to dieta mala od vlastneho otca 😨 strasne,na druhy den ju aj brali do trnavy na infekcne,lebo mala nejaku pohlavnu chorobu...

evelin116
23. máj 2011

No baby ja ako som cakala na porod tak som tam pocula asi 10 zien rodit...a jednu doniesla sanitka prelozili ju na stol a dobehol lekar pozdravili sa a babetko uz plakalo no netusim ci dr.si stihol dat vobec rukavice alebo ju odrodila sestricka ale to ma uplne dostalo.To bola sila a sme sa cudovali so sestrickami spolu aka to bola rychlovka ani oni to nechapali.

artemis29
23. máj 2011

Tak ja som pred mesiacom rodila v Galante, sekciou, u svojho lekára Dr. Šišáka a bol pri tom aj primár (Sčasný). Môj doktor bol perfektný, došiel mimo služby, takisto anesteziológ Alžírčan Abdul (potom sa nezľaknite 😀 ) bol super 😉 . Čo sa týka primára, vraj je nepríjemný, keď mu niekto nedá "do vrecka" a pri mne to platilo dvojnásobne, keďže som rodila veľmi mladučká 😠 , ale aspoň dovolil, aby bola mamina pri mne, aj keď pri cisárskom je to zriedkavé. Tak isto nám dovolili, aby bola so mnou na izbe, čo bola výhoda vlastne pre nich, keďže okrem toho, keď mi prišli vymeniť infúzku do našej izby sestričky ani nevošli a aj ich prácu musela okolo mňa robiť mama. S výnimkou dvoch, ktoré boli naozaj dobré, ale veď to je o ľuďoch 🙂 . Čo sa týka starostlivosti o novorodencov, tiež tam boli dve veľmi milé sestričky ale aj jedna menej príjemná a to tiež nehovorím o primárovi detského oddelenia 😖 . Celkové hodnotenie by som dala 7/10 🙂

evelin116
23. máj 2011

@artemis29 ja si tiez myslim ze preto bol na teba primar taky lebo on nema rad moc mlade mamicky uz som raz zapocula ako sa rozculoval ked tam prisla baba a mala 15...s toho si nic nerob. A ta sestricka z novorodeneckeho nebola taka vyzsia blondyna so sale? A s tymi peniazmi nieje pravda ked mu nedas do vrecka ze je nepriemny...ked som rodila tak odrodil aj ine co neboli jeho pacientky a ani sluzbu vtedy nemal.a tak isto sa k nim spraval ako aj mne.

sissika
23. máj 2011

@artemis29
@evelin116
nemyslim, ze by mal problemy len s mladymi, mne napriklad vynadal, ked som sa na zaciatku tehu dostala do nemocnice, ze co chcem uz taka stara, na co som cakala doteraz, a kvoli tomu mam problemy ... proste bol strasne neprijemny, on ma vtedy zobral na oddelenie, bola som cela vystrasena, lebo som krvacala a od neho som odchadzala s placom

evelin116
23. máj 2011

@sissika on je proste taky ze si svoj nazor povie..a aj mne vynadal ale brala som to v pohode...za to ze mi vynadal tak nemusi byt zly clovek a dr. on sa stretava strasne vela pripadmi a niekedy toho ma dost vela a zato je niekedy nepriemny ved aj on je clovek a urcite to tak nemyslel.Chodim k nemu uz par rokov a tiez nieje vdy priemny ale ja mu to nezazlievam ako som hovorila aj on je len clovek a tiez ma len jedny nervy

artemis29
23. máj 2011

@evelin116

@sissika

No mal veľmi blbé poznámky, ale posledný deň, keď ráno prišiel na vizitu, tak som akurát kojila malého a prišiel ku mne, pohladkal ma po vlasoch ( 😨 😨 😨 😨 😨 ) a povedal, že nám praje veľa šťastia do života... Nechápala som z toho, ale mamina vravela, že možno práve preto, že videl, že sa o malého starám a nevykašlala som sa naňho 😅 no neviem, naozaj...

A tá sestrička, hej myslím že blondína bola... Taká nepríjemná.. Ale dve čiernovlasé čo tam boli jedna s dlhými a jedna s krátkymi vlasmi na novorodeneckom boli perfektné 🙂

sissika
23. máj 2011

@evelin116 ja neviem, ale podla mna, ked je uz lekar, tak ked aj ma tu zlu naladu, alebo zly den, nemusi si to vybijat na pacientkach, hlavne, ked som od strachu skoro skolabovala, ze krvacam, a potom na mna este aj nakrici???

evelin116
23. máj 2011

@artemis29 no vidis predsa nieje taky hrozny..a presne ako si povedala tak sa spametal

marhulka13
24. máj 2011

@sissika tiez chodim k Šcasnemu, no mas pravdu, zlu naladu si am vybit inde. na mna ked je drzy, ja som tiez, niekedy aj viac ako on a tak si teraz uz skoro nedovoluje. dokonca sa mi ponukol, ze mi vyberie materske znamienka 😅 zo mna si raz robil srandy, ze ked som rysavka, ci som taka divoka aj v posteli, a ze som mala kricat, ked sme to s muzom robili a nie teraz sa bat, tak som sa ho spytala, ci to chce so mnou vyskusat a moze zhodnotit moj krik aj vtedy aj potom....

silvia0111
24. máj 2011

@marhulka13 no toto ....
jednej pani, uz mohla mat okolo 35-40 povedal, jej babo malo zltacku, ze ci ho ma s cinanom, ked je zlte
druha mala v postielke takeho velkeho medveda, a tej povedal, ze jeeej to sa nam tu uz aj medvede rodia?

marhulka13
24. máj 2011

@silvia0111 vie byt sprosty, no treba mu odpapulovat spät, ked moze on, mozem aj ja.

sofhia
24. máj 2011

@silvia0111
@marhulka13
haha ked ja si myslim, ked citam tvoj posledny komentar Silvia, ze skor chce byt vtipny 😀 😀

silvia0111
24. máj 2011

@sofhia no nie vzdy to tak vyzera

svetluska4
24. máj 2011

kocky , inak nechapem, ako moze byt taky voci zenam ktore nepozna. Mna sa tiez dotklo ked mi na velke vizite pred vsetkymi doktormi povedal ze sak vsetko ok a do roka som tam spat. Akoby som mala rodit jak na beziacom pase. 😠

sissika
24. máj 2011

@svetluska4 ved aj mna na velkej vizite normalne vyhodil, a rozpraval o mne, akoby som tam ani nebola, vraj tato tu este stale je? vypiste jej papiere, len tu drzi miesto inym ...

deticky123
24. máj 2011

dievcence,primar oddelenia by mal byt vzorom a prikladom pre vsetkych lekarov...ziadne trapne poznamky,nemiestne vtipky o sexe,to sa predsa nepatri aj gynekolog je lekar az na to,ze nepozera pacientom do hrdla ale inde...trocha ucty a intimity by sa malo zachovat....aby po potrate povedal zene "ta ma doma tri deti,moze ist... tak to sa veru nepatri...(ta zena som bola ja 😢 )

ivi163
24. máj 2011

ahojte baby.scasny je nevychovany a necitlivy. Akoze vtipky od tial potial, nie kazda to zoberie v pohode,hlavne by mohol vediet ze ked sme tehotne a par dni po porode sme citlivejsie ako inokedy. Ja som sa u neho informovala ohladom epiduralky a povedal mi ze som sebecka a myslim viac na seba ako na dieta - jasne ze som zbytok dna prerevala.Hlavne ze napr. v BA uz tak rodi kazda druha.Tiez mi povedal ze uz mam strasne moc rokov na dieta (32),citila som sa ako z cirkusu.Pritom som otehotnela na prvy sup a ziaden problem som v tehot. nemala.Co to sudi, ci ma mamina 15 alebo 32, nech sa zaujima o zdravoty stav.

deticky123
25. máj 2011

@svetluska4 aj mne to povedal ked som porodila tretie mimi,mozno mu to pripadalo ako na beziecom pase,ale to by nemala byt jeho starost! skor by sa mal sustredit na to aby matka isla domov z porodnice s najvacsou spokojnostou,ja viem ze to nie je hotel,ale predsa len rodia sa tam nove zivoty 😉 ja doverujem lekarom,vazim si ich ,len sa hnevam ked je taky clovek studovany,ktory si zasluzi respekt,povysenecky a necitlivy.

evelin116
25. máj 2011

Nic ine tu neviete len ohovarat...pozrite priniesol vam zdrave dieta na svet ci nie? Tak si zasluzi troska respektu za to nie!

siss_sz
25. máj 2011

@evelin116 mozno to nie je ohovraanie, ale sklamanie... ja sa na to tiez inak teraz pozeram, pripar ma specificky zmysel pre humor... mna sa nikdy nedotkol, ale pocula som rozne zarty a fakt su maminy v urcitych obdobiach citlivejsie, ze sa ich to dotyka, mozno inokedy by sa tiez zasmiali... tak clovek si potom viac vazi asi lekarov, ktori su CITLIVI... mozno keby sa tebe stalo nieco hrozne a vtedy je k tebe niekto necitlivy, tiez by si tak povedala...
ale pravda tiez je, ze ked sa nemoze ten druhy branti - v tomto pripade primar - je to nefer aj voci nemu...

evelin116
25. máj 2011

@siss_sz no ved o tom hovorim aj ja..ked su niiektore s nim az tak nespokojne tak nech k nemu nechodia a nech si ziadaju vsade svojho lekara. Aj mne uz vynadal a tiez srandoval a nepisem to tu. Ved kazdy sme volaky a on je taky proste. Ved ked sa to mamicke nepaci ako vtipkuje vsak nech mu to vrati nie je jej to sef ze mu to nemoze povedat..tak ja nechapem co tu maju za problem s nim. Vsak nech mu to povie do oci ked im vadi ako sa sprava.Ved na tom nic nieje

marhulka13
25. máj 2011

@evelin116 mne to tiez nepride ako ohovaranie, skor vyjadrenie svojej skusenosti. napriklad tu moze zabludit nejaka kočka, co si hlada gyndosa a ked si to precita, sama uzna za vhodne, ci jej takato osoba bude vyhovovat alebo nie. a nejde len o primara ale o vsetkych lekarov. ak je niekto citlivy, nech k nemu nejde, ak ho ma na haku, nech ide. No na vizite sa mu neda vyhnut, ziadnemu. Tak preto mozu byt prekvapene, ze takto niekto jedna, lebo su zvyknute na iny pristup. A nic take sa tu o nom nevravi, ziadne klebety, iba skusenosti, takze nema sa preco branit, iba ak by sa pisali klamstva.

maca_p
25. máj 2011

@evelin116 pozri, aj primar ma pristup na net, aj on sa tu moze vyjadrit. pred casom nejaka baba napisala neg. skusenost "vraj" na dr. janiceka a ten sa tu veru aj ozval. a myslim si, ze primar to sem tam cita len tak zo zvedavosti 😀.

post lekara, lekara - primara este nedava nikomu pravo na to, aby znevazoval inych ludi - zeny, pacientky, klientky, spoluplatkyne... ved keby sa k tebe cynicky, sarkasticky, dehonestovane k tebe spravala pokladnicka, pani za priecinkom v banke, policajt, urcite by sa ti to nepacilo a nenechala by si to len tak...
ano, ina vec je, ze pacienky sa stale boja lekarov, nevedia s nimi totiz komunikovat.

sissika
25. máj 2011

@evelin116 ohováranie je o niečom inom, mne sa to stalo, čo som napísala a predstav si, nemala som silu brániť sa, keď som myslela len na to, aby som nestratila bábätko ...

sissika
25. máj 2011

@maca_p nejde ani tak o to, že by sme sa lekárov báli, ale keď sme v nemocnici, predsa sme len na nich odkázané, povieš niečo, a možno sa ten lekár bude k tebe chovať ešte horšie, potom čo spravíš? Nemôžeš sa zdvihnúť a odísť...

sigsauer
25. máj 2011

@artemis29 Ahoj, nie som si istá, ale myslím že si ťa pamätám z poradne v jelke u dr. šišáka, alebo sa mýlim? možno sa mýlim, ale viac krát som tam sretla podobné dievča ako ty s maminou a ešte jedným malým dievčatkom, až si tp nebola ty, tak prepáč. Inak tiež som rodila sekciou u dr. šišáka a môžem iba chváliť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre