Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

sissika
3. jún 2011

@micurka aj podľa mňa skôr normálny pôrod, ako ja som prvorodička, ale čo som počula, tak radšej spontánne 🙂 a aj ja chcem s epidurálkou

svetluska4
3. jún 2011

@sofhia kolko teraz stoji epi? ja som chcela aj pri prvom porode ale sme prisli v noci a za dve hodky bolo po vsetkom. Tentokrat mame planovany porod a to epi urcite chem. diky

siss_sz
3. jún 2011

ale v GA co viem moc epi nedavaju...aj preto ju nemaju v cenniku, aj Dr. Klementova hovorila, ze v GA moc nerodi sa s epi...musite prist a odrodit v "pracovnom case" 🙂

svetluska4
3. jún 2011

@siss_sz ved prave, kedze budem mat riadeny porod bude to v "pracovnom case" buduci tyzden uz hadam buem vediet kedy, tak musim zbehnut za anesteziologickou a dohodnut sa, len chcem vediet kolko prasuliek si mam pripravit.

siss_sz
4. jún 2011

@svetluska4 tak si jedna z tych stastnych 😉

ivi163
4. jún 2011

@svetluska4 drzim palce aby to vyslo. U koho budes rodit? Tiez som mala dohodnute epi ale malinka sa vypytala na svet v nedelu-tak z toho nic nebolo. Ale aspon som na seba teraz hrda,ze som to vydrzala 😉 , asi to takto malo byt. Podla mna sa priamo opytaj dr. Orlickej ze kolko ...

svetluska4
4. jún 2011

@ivi163 No dufam ze sa mala nevypyta skorej, original termin mam az 22., ale doktor ma teraz sleduje a ked sa zacnem otvarat tak ideme na to. Moj porodnik je dr. Vasko, je aj moj lekar a tiez som s nim rodila aj maleho a som s nim velmi spokojna 🙂 V utorok idem na poradnu tak uvidime ako sme na tom a previrm si aj to epi 🙂

tintinka1
4. jún 2011

@peta1230 ja som tiež rodila cisárskym v Galante. No a poviem ti že som bola pripravená na horšiu bolesť.Keď som v okolí počúvala aké je to strašné sa postaviť a tak.... dalo sa to super zvládnuť. Mne rehabilitačná sestra poradila , že jak sa budem stavať mám si čo najviac tlačiť rukou na tú ranu a bolo to omnoho lepšie. Pre mňa bolo najhoršie to , že bolo vtedy strašne teplo a vždy ako som sa chcela postaviť tak sa mi zatočila hlava 😖 Neboj zvládneš a najväčšiu motiváciu budeš mať v bábätku. Držím palce 🙂

marhulka13
4. jún 2011

ja som rodila spontane, ak chcem druhe, musim sekciou, no ja som tiez skor za prirodzeny..navyse uz mam brucho tolkokrat sité, ze to uz nevyzera dobre teraz 🙂
navyse ja sa bojim narkozy, neviem preco 😖

marhulka13
4. jún 2011

@sissika prirodzeny je viac fascinujuci, ked vidis, ako babatko ide von a co sa s nim robi, ako vyzera a tak 😀 ja som mala chut na chvilu aj prestat rodit a len sa kukat, ze vav, to co je 😀 😀 😀 😀

sissika
5. jún 2011

@svetluska4 ja som sa svojho lekara na tu epi pytala, hovoril, ze je to do 100 Eur, ja tie peniaze dam mojmu porodnikovi a on vsetko vybavi, teda aspon tak sme sa dohodli

sissika
5. jún 2011

@marhulka13 a načo sa dat rezat, ked netreba? a vraj prirodzene sa ta rana, co ta nastrihnu aj rychlejsie hoji, ako na bruchu

myounghee
6. jún 2011

@svetluska4 ahojky... takze na 80% dievcatko 😵 😵

vavrikova
6. jún 2011

ahojte kocky od kedy sa nam narodila dcerka par krat som pisala,porad te mi co bi som mala uzivat strasne som schudla po porode,jednu chibu mam v setko ma vznervoznuje,nemam dobry vztah zo svokru lebo ma nechcela,skrz ňu hadamesa z manzelom,boimsa o svoju rodinu, vola kedy mislim ze skoncim zle napiste mal niekto nieco take podobne ☹ ☹ ☹ ahojte.

svetluska4
6. jún 2011

@myounghee jujuuuu, tak bude doma babinec 🙂

marhulka13
7. jún 2011

@vavrikova ja som tiez nehorazne schudla po porode, ale ja som mala poporodnu depresiu, ale otrasnu, maleho som ani vidiet nechcela. uz som sice z toho vonku, brala som lieky a tie mi pomohli. no pravda je, ze ja som si sama zavolala svokru, neskutocne mi pomohla a manzel bol velmi trpezlivy, lebo ja som hrozne veci stvarala ☹ ☹ neprajem nikomu zazit nic podobne

svetluska4
16. jún 2011

kocky, ako to je teraz s EPI v GA? pocula som ze sa to uz zmenilo alebo sa v blizkej dobe ma zmenit a ze epi uz nie je problem kedykolvek. Je potrebne zajst na anestezilogicke vopred alebo staci nahlasit pri prijme ze chcem epi? nemate s tym niektora cerstve skusenosti ?

siss_sz
16. jún 2011

@svetluska4 a tvojho gyn. si sa nepytala? ten by to mohol vediet...ci?

adkoalauri
16. jún 2011

@svetluska4 Kamarátka teraz rodila v sobotu s epi a ten černoch ju na to nahovoril

svetluska4
16. jún 2011

@siss_sz no ved prave moj doki uz nemava sluzby v nemocke, chodi len k porodom a dohodnutym operaciam. On mi spominal ze by to malo takto byt po novom, ja som mu aj povedala ze chcem epi ale vsetko zalezi od toho kedy sa zacnem otvarat.

siss_sz
17. jún 2011

@svetluska4 jaj, prepac... 🙂
ty chodis k tomu Vaskovi? ci to niekto iny?

svetluska4
17. jún 2011

@siss_sz tak tak, k nemu chodim a som velice spokojna, bol aj pri prvom porode takze nad inym som ani neuvazovala. Teraz ked sa to blizi uz riesim len take tie technicke zalezitosti 😀

siss_sz
17. jún 2011

@svetluska4 tak potom daj vediet nove info... poznam ho aj ja, je velmi prijemny! 🙂

katrenka111
17. jún 2011

Caute baby a mate aj niektora skusenosti s MUDr. Baránom??? On má tiež v Galante v nemocnici ambulanciu???Lebo viem ze má v Kralovej pri Senci.....
Nie som z Galanty tak sa pýtam lebo som pocula na neho chvaly......

siss_sz
17. jún 2011

@katrenka111 ano, ma v GA ordinaciu... viac neviem🙂

mata1001
18. jún 2011

@katrenka111 ja k nemu chodim...je to velmi dobry dr., som s nim spokojna.mala som ho aj pri porode.a ako siss_sz napisala v ga ma ordinaciu a ordinuje v pondelok a v piatok. 🙂

katrenka111
18. jún 2011

@mata1001 Ahoj, diky za info.... no uvidim... ty si rodila v Galante?? Mne sa najviac pozdava asi nemocnica Antolská.....

mata1001
19. jún 2011

@katrenka111 ano rodila som v Ga,chcela som aby ma odrodil dr.Barán,ktory poznal moj zdrav.stav. 🙂
ty ku komu chodis?chcela by si k nemu prestupit?
mozes mi napisat aj IP 🙂

babe19
20. jún 2011

@svetluska4 a ja som si myslela,ze si uz porodila 🙂 raz som ti písala IP 🙂 drzim palce,nech je vsetko OK!!!! p.s. más pravdu, MUDr. VASKO je super!!!!

adriana8
22. jún 2011

ahoj baby, ako to tu tak čitam aj tie stranky pred tým ne dr. sčastneho niektore nemate dobre srdce...podla mna to je vec názoru...je to tiez len človek a tiež má svoje chyby a nieje dokonaly...ale zase ked sa nad tym tak zamyslite, myslite si že je primárom len tak? ja ho nevychvalujem ani ho nehanim..je to taky isty človek ako mi...ja chodim k nemu a ked som isla rodit a pytala som sa ho ci by mi isiel k porodu tak mi sam povedal že by rad povedal na 100 percent ano ale moze sa hocico stat...moze mu do toho nieco dojst a podobne...bola som rada ze mi to takto povedal lebo keby povedal že ano pridem a neprisiel by asi by som sa bola hnevala...ale mala som ho pri porode a pritom nemal ani sluzbu...akurát odchádzal domov ked som mu povedala ze idem rodit...isiel nieco vybavit...vela krát volal ako som na tom a potom prisiel....kazda co k nemu chodi ma na neho iny názor ale ja osobne som s nim spokojna...a aj po porode som mal nejake tazkosti a bol velmi velmi ochotny...🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre