Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

ivi163
12. júl 2011

@deticky123 to si mala super. Ja som napriklad vobec necitila potrebu tlacit, tlacila som iba ked mi povedal. Na kontrole po sestonedeli som sa dozvedela ze som dostala zbytocne vela "oblbovacej" infuzie. Fakt som mala desne tocenie hlavy,mdloby a od bolesti mi to nepomohlo. Uz by som si to dalsi krat nedala.

maca_p
12. júl 2011

@adkoalauri niet nad dobre zamiesany carovny koktail prehnany zilami 😀 . napr. v TT porodnici je iba 12 hod. lezanie, potom pacosku postavia aj po spinalke. tu v GA po 24 hod. co mi viac vyhovovalo.

zuzanka169
12. júl 2011

ahojte baby mam na vas otazku ktora ste uz rodili v Galante nedavno som sa dopocula ze treba si tam vsetko zobrat myslim na veci ze aj nocnu koselu na porod pre mimi vsetko aj sampony ze uz nedavaju oni ziadne vlastne veci je to pravda neviete o tom nieco? ja som tam rodila 3 roky dozadu a vsetko bolo ok dali vtedy aj koselu aj pre mimi veci kym mi manzel nedoniesol......dakujem vam za vase odpovede

siss_sz
12. júl 2011

@zuzanka169 pred 4 mesiacmi este dali aj mimi aj mne koselu...

zuzanka169
12. júl 2011

@siss_sz tak dufam ze to este maju tak 🙂

deticky123
12. júl 2011

@zuzanka169 pre babenko daju vsetko,okrem plienok,musis mat pampersky,len niektore maminky somrali,ze maju skarede,obnosene vecicky,tak im odporucuju vlastne,moje deticky nosili nemocnicne vecicky aj perinku a domov som ich brala vo vlastnom slavnostnom obleceni 😉 ,tvoj doktor ti urcite da zoznam,co potrebujes do nemocky,napr rychlobezku,kremik na ritku atd,a zupan a nocnu koselu ti daju,preco by si si spinila svoju,kazdy den som si vzala cistu 🙂

maca_p
12. júl 2011

@deticky123 rychlobezku myslis tu ortutovu? smernice EU ju zakazuju pouzivat, uz by nemala byt ani v predaji. mne pyzamo nedali, ani som nevedela, ze je tato moznost... ledva som vystacila s 3ks vlastnymi. ale behali tam baby v tych erarnych, takze asi su k mani.

afrederik
12. júl 2011

Ahoj,ja som rodila pred 3,5mesiacmi,Košele aj oblečenie pre babätko dávajú v pohode,bábätko je oblečené vlastne iba v košielke,okolo nožičiek má bavlnenú plienku a tak je dané do perinky.Čo sa týka teplomeru pre bábo,mala som digitálny teplomer do konečníka,al nikto neriešil či teplomer máš alebo nie.Kozmetiku a plienky pre bábo treba určite,inak ostatné dávajú.

deticky123
12. júl 2011

@maca_p 🙂 na zozname bolo pisane rychlobezka,ale ja som brala digitalny teplomer,nocnu koselu mi dali hned na porodnej sale,kazdy den po sprche som si vzala novu,boli na chodbe na stolicke 😉 a v sprchach je kos na pouzite kosele 🙂 a tie ortutove teplomery sa v nemocke este pouzivaju,na 9.posch som lezala,zabudla som si svoj teplomer,tie stare tepl nosili 😝 doma mam jeden na pamiatku,zdedeny po babke 🙂

evelin116
13. júl 2011

@zuzanka169 ja som rodila vo vlastnej kosele ale ked si vypitas tak ti sestricky daju..a malu hned po porede ti este oblecu do nemocnicnych veciciek..a ani ma nesuryli aby som ju prezliekla do svojich a spitala som sa ci si ju mozem prezliect do vlastnych a sestricka mi povedala ze je to na mne ze nemusim ked nechcem.ale mali strasne nervy ked som jej dala bady nikdu jej ich nezapli a potom ju to tlacilo.akurat co musis mat tak su tie plienky jednorazove a kozmetiku ale ani tu odo mna nechceli ale niektora ju pytala neviem preco jej to vadilo alebo co.takze sa nic nezmenilo ako si pisala

vera1132
13. júl 2011

@zuzanka169 mna ked prijmali, ja som ešte nemala zo sebou veci, a chceli mi ponúknuť ich, no dakujem pekne, tak to som si radšej počkala kým mi priatel doniesol moje veci do pôrodnice.
ale malého som z celého pobytu v nemocnici asi polku mala v ich a polku v našich. viacej im išlo o tie plienky, a drogeriu, aby ti vedeli ukazať čo a ako. a asi tak najdôležitejšie mi prišiel ten lieh na pupček. to pri každom prebalovaný som menila. 🙂

zuzanka169
13. júl 2011

@vera1132 jej tak je este dobre ze som si uz ich pobalila 🙂) aj pri prvom miimiii mi ponukali ale to som nechcela len som nevedela za ten cas nieco zmenilo alebo nie.....bo som pocula nejake klebety o tom.

zuzanka169
13. júl 2011

@deticky123 ahoj no tak som rada ze vsetko ostalo po svojom ale malej budem aj tak davat vlastne vecicky pre istotu 🙂) pri prvom baby som sa pytala lekara ze co do porodnice a atd mi povedal ze sa mam opytat mamiciek co rodili ze ake veci potrebovali on take zoznami nema

zuzanka169
13. júl 2011

@evelin116 no tak este to je po staron no neva aj tak súz mam secko pobaalene moc nechcem tie nemocnicne vecicky 🙂)

deticky123
14. júl 2011

@zuzanka169 🙂 teraz ked sa v nemocke pouzivaju pampersky,babenko sa cele neprepisa ako ked sme balili do latkoviek,takze netreba kufor veciciek 😉 hlavne body-nka v takomto teple,drzim palce 🙂

little84
15. júl 2011

@deticky123 tak ja by som bola velmi rada,ak by som sa nastrihu vyhla,ale verim tomu,ze lekar mi ho spravi len ak to bude naozaj nevyhnutne..a budem posluchat 😉

little84
15. júl 2011

@siss_sz tak uz som sa opytala,ako je to s tym cisarskym..takze zatial to u mna vyzera na prirodzeny porod,ak by to neslo,tak sa da pichnut spinalka a bude cisarsky ale ak by boli nejake problemy a nebol by cas cakat na ucinkovanie spinalnky,tak ma uspia okmazite..comu sa dufam vyhnem..ja uz som bola uspavana a nemala som s tym ziaden problem,ale teraz to je ine,chcem vidiet malinku hned ako sa narodi 🙂

siss_sz
15. júl 2011

@little84 joj, tak uz sa ti to krati...ale verim a drzim palce, ze vsetko bude OK 😉

babe19
15. júl 2011

@little84
@ivi163 jej aky je svet maly,to len tak na margo píšem,my sa poznáme všetky tri,čiže ja vas osobne 🙂)))) paráda!

babe19
15. júl 2011

@little84 a ako píše @siss_sz všetko bude OK,uvidíš!!!!!

deticky123
15. júl 2011

@babe19 aj ja som pisala " siss_sz" a neskor sme zistili,ze sme susedky 😀

deticky123
15. júl 2011

@babe19 aj ja som pisala " siss_sz" a neskor sme zistili,ze sme susedky 😀

babe19
15. júl 2011

@deticky123 hihi,to je super,vidís,svet je az prílis malý 🙂

ivi163
16. júl 2011

@babe19 😉 cmuk

babe19
16. júl 2011

@ivi163 dakujem!!!! uz len 4 dni a naše deti budú mať 4 mesiace 🙂 teraz sme boli v nemocke,že? ako to ubehlo,bože

zuzanka169
16. júl 2011

@deticky123 tak to som rada ze su pampersky bo pri malom to bolo strasne vkuse prezliekat a atd. dakujeme

peta1230
17. júl 2011

cafte baby...ktora idete rodit tak do 10 dni???? aby som vedela s kym sa tam stretnem....... 🙂))

zuzka_cz
17. júl 2011

@peta1230 ja mam termin 27.7., tak uvidime ako sa podari 🙂

peta1230
17. júl 2011

@zuzka_cz no ja mam termin 28.7. 🙂)) tak sa asi stretneme..... 🙂)) a este nechytas stresy z toho? lebo je sa zacinam trosku bat, vies neviem co ma caka 🙂

evelin116
18. júl 2011

@peta1230 peta nemas sa coho bat aj ja som sa bala ze nebudem vediet co mam robyt a ako ..ale predsa od toho su tam tie sestricky a oni ti vsetko krasne vysvetlia a na koniec som zistila ze vazne sa nemam coho bat. 🙂 drzim palce nech vsetko dobre dopadne a hlavne nech ste zdravucky 😉 potom pridaj foto

suee
18. júl 2011

@peta1230 tak mozno sa uvidime 🙂 mam sice termin 1.8. ale zatial to vyzera na skor 🙂 v stredu mam poradnu, tak budem vediet viac 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre