Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

libka1
6. sep 2011

@strapco13 nie je mi potom jasne naco si ludia doplacaju take nehorazne sumy ked z toho neplynu ziadne vyhody a dostanes presne tie iste sluzby aj ked si nic nedoplatis... tot nazor pacienta, je mi jasne ze s tvojim kedze si lekarka bude tazko rovnaky...

strapco13
6. sep 2011

@svetluska4 v prvom rade musia dat zeny najavo co chcu a treba to povedat lekarom a poistovniam..a nie len klabosit na MK
lekar nevie co pacientka chce ak mu to nepovie..su nauceny robit svojim systemom, co im vyhovuje, ak niktpo neprotestuje tak preco by to menili...ale zmenu treba pomaly jemne na nej trvat, nie nahucat na lekara, ze chcem toto a toto..slusnostou sa dosiahne viac
moj dr vedel co chcem a aj ked sa mu to nepacilo tak mi to spllnil ..vyhadala som si nastrih /osobne zdravotne problemy nesuvisiace priamo s gynekologiou/, on ma nechcel nastrihnut

strapco13
6. sep 2011

@libka1 plynu ti z toho vyhody..mas tam lekara ktoreho chces, ktory ta sprevadzal celym tehu aj predtym, pozna tvoj zdravotny stav, vie co chces pri porode..a navyse nikto ta nenuti zajednat si lekara
ale ako som pisala v predchadzajucom prispevku..ak chcete zmenu, treba to dat najavo verejne, tlacit na poistovne, ministrerstvo zdravotnictva, komunikovat so svojimi lekarmi

svetluska4
6. sep 2011

@strapco13 ja sa na svojho lekara nemozem stazovat, jeho styl mi maximalne vyhovuje a na 100% mu doverujem. ODrodil obe moje deticky a somvelmi spokojna 😉
Ohladne systemu najskor sa musi porazit birokracia na uradoch, pretoze zavedenie systemu do vztahu doktor pacient nie nic narocne. To skor vlada a poistovne sa nejak nechcu prisposobit.

strapco13
6. sep 2011

@svetluska4 ja by som tiez nemenila Dr...tiez obe deti u neho, maximalna spokojnost..ale tak ja viem, ze ja mam iny vztah ako kolegyna a kamoska
ja vidim najvacsi problem v poistovniach..platia malo a platia pausal..cize ci je tam pacient 1 den alebo mesiac nemocka dostane rovnaku sumu 😠 a pritom do poistovni idu prachy od pacientov, zo statu..len sa tam niekde stracaju 😠 😠 😠

svetluska4
6. sep 2011

@strapco13 byt tak kontrolorom na poistovne, to by som tam urobila fukoty. A ze kde sa stracaju peniazky? Ved sa len pozrime ake krasne sidla maju poistovne a pozrime sa na tie chudatka chatrajuce nemocnice. Bola chyba pustit na trh sukromne zdravotky. Mala byt len jedna statna , ktora by podliehala prisnej kontrole. Myslim ze by to tu vyzeralo inak 😠

pici
6. sep 2011

@strapco13 ja som takisto so svojim dokym spokojna. vadia mi tie sumy, aj ked som za zazmluvnenie. ... ale nie platit nehorazne sumy a v podstate za nic... / myslim zaplatit 320 nemocke, 200 dokymu , 200 epi/ ... jasne ze mozem rodit bez epi a s hocikym, ale to nechcem... myslim ze sa tym nic nevyriesi... este nadstandard atd... myslim ze je to nepomer cena a ani nie ze vykon ale cena a prostredie... alebo ako by som to povedala. proste na galantu je to dost. a na tie izby takisto... a este su tam aj neprijemne sestricky... zevraj ako tu niektore baby pisali... v kazdom pripade ak pan boh da, tak rodit tam budem aj keby ten porod stal dvakrat tolko co dnes/ co nie je vylucene/ , pretoze chcem rodit za kazdych okolnosti u svojho dokyho...

libka1
6. sep 2011

@strapco13 takisto ako su na vine poistovne ktore su ciena diera maju za usami aj nemocnice a aj mnoho lekarov... najjednoduchsie je povedat to nie ja, to oni...

libka1
6. sep 2011

@svetluska4 no to by si asi dlho tym kontrolorom nebola, o to by sa velmi rychlo niekto postaral 😀

strapco13
6. sep 2011

@svetluska4 so statnou su este vacsie problemy..najvacsia byrokracia je v statnych uradoch 😝

@libka1 ja netvrdim ze lekari su svaty..okrem mna 😅 ...ale zarty bokom...jasne ze lekari vyuzivaju situaiu, lebo to co za svoje sluzby dostanu od statu je hanba 😠 ..Ti poviem, ze obycajny robotnik, co sa poldna opiera o lopatu ma viac ako ja
jasne pristup je o niecom inom, lekar by mal byt clovek s velkym Č za kazdych okolnosti..ale lekar nema chleba zadarmo

svetluska4
6. sep 2011

@libka1 no ved to to, ten kto chce urobit poriadok, sa dlho na mieste neohreje a to je ta chyba.

libka1
6. sep 2011

@strapco13 neviem kolko zarobis ty, ale mam v rodine 2 lekarov (ak sa to tak da nazvat, maju 28 rokov a este si len robia atestacie), 1 zarobi na figu a maka ako fretka a druhy zaraba raz tolko, namakat sa nenamaka... obidvaja robia v statnej nemocnici, uplne v inych oblastiach sice, ale ja tak mi nejde do hlavy ze ako je to mozne 😉 osobne si myslim, ze lekari az tak zle nezarabaju... a to prirovnanie s tym robotnikom co sa opiera o lopatu presne vystihuje myslenie lekarov... vacsina z nich sa povazuje za cosi viac, keby ten co sa opiera o lopatu nevykopal kanal tak mozeme s prepacenim hajzle zalievat vodou z kybla 😝 kazdy si mysli o tej svojej praci ze je lepsia ako ostatne... u nas makaju vo fabrike ludia ako otroci pri linkach a zarobia posratych 600 eur v lepsom pripade (samozrejme v hrubom a v tom uz maju vsetky rizikove a nocne priplatky) a su radi, na rozdiel od lekarov si nemaju moznost uplatkami ci uz oficialnymi alebo neoficialnymi prilepsit...
maloktory lekar v dnesnej dobe je clovek s velkym Č, takych uz treba hladat lupou, aj ked stretla som aj takych a klobuk dole pred nimi... ale mame ich takych akych sme si ich vychovali... kazdy im pcha do vacku tak to beru ako samozrejmost a ked niekto neda tak to daju patricne pocitit...
neber to osobne, nehovorim o tebe, ale vseobecne, pretoze moralka lekarov je podla mna na bode mrazu (ale to je uz o stave spolocnosti, netyka sa to len lekarov...)

strapco13
6. sep 2011

@libka1 ano povazujem sa za viac ako robotnik co sa opiera o lopatu..ale nie som viac ako robotnik co normalne robi
no ja patrip bohuzial k tym, co makaju a prd z toho..myslim financne od statu..moja praca a medicina ma uspokojuje, inak by som to nerobila

libka1
6. sep 2011

@strapco13 vies ty si ho mozno videla ked sa oprel o lopatu lebo si potreboval po 4 hodinach na 5 minut vydychnut... a on ta mozno prave videl ked si si dala 5 minutovu prestavku a vypila si si kavu a teraz vsade rozprava ze lekari nic nerobia len kavickuju... 😀 no ale toto je uz fakt uplne od temy o porodnici 😅 uz sa krotim 😀 a hlavne idem spat, lebo rano budem v robote len kavickovat a to by nebolo dobre... dobru noc

deticky123
7. sep 2011

@strapco13 vsetci davaju svoje deti studovat,vsetci chu byt pravnici,lekari,ekonomovia,bankari...nebudeme mat murarov,tesarov,maliarov,upratovacky...lebo robit fyzicky je hamba...a v galanskej nemocnici povedala sestricka doktorovi na spinave okno : pan doktor a vy by ste to okno umyli keby ste dostali tolko penazi ako upratovacka? a on na to: urcite nie! 😖 to by tak vyzeralo,keby aj ucitelka nenaucila deti nasobilku,lebo malo zarobi 😀

strapco13
7. sep 2011

@deticky123 inak lekar sa namaka aj fyzicky 😉 a GA nemocka plati kazdemu malo 😝 a ucit dnesne deti, to by som nesla ani za milion 😖 a dufam, ze moje deti si vyberu nieco ine ako medicinu ☹ ale zavisi od nich, ja ich budem podporovat v comkolvek
ale k veci
ja som nikdy a nikde netvrdila, ze clovek co normalne a slusne maka si nezasluzi za to byt ohodnoteny, a ze niektore povolanie nie je dolezite..ale su povalania, ktore su podhodnotene vzhladom na zodpovednost /lekari, ucitelia.../, nadhodnotene /bankari, poistovne.../..proste ked vidim, ze mi pride robotnik na dom a kolko si vypyta firma za pracu /aj ked viem, ze robotnik, z toho nedostane az tak vela/ , a v podstate ak mi urobia chodnik o par centimetrov sirsi, tak sa nic nestane ale ked sa lekar sekne o par milimetrov, tak to ma strasne dosledky a rovnako aj ucitel ked sa pomyli o 1 cislo hore dolu a nauci deti, ze 1+1 su 3 ..proste aj zodpovednost by mala byt patricne ohodnotena
ale sme uz dost od temy

libka1
7. sep 2011

hello, mam dotaz, davaju v GA zupany a nocne kosele alebo si treba priniest svoje? pamatam si ze som menila nocnu koselu dost casto pri prvom porode, tak preto ma to zaujima, vdaka za info 😉

strapco13
7. sep 2011

@libka1 zuapn neviem..ale podla mna pozicaju aj ten..ja som mala na porod ich koselu a potom svoju, ale ked si vypytas pozicaju aj tu

libka1
7. sep 2011

@strapco13 vdaka, zoberiem aj svoje pre istotu 😉 v TT bola taka miestnost a brali sme si stade ked bolo treba a kolko bolo treba 🙂

strapco13
7. sep 2011

@libka1 tu nie su len tak volne polozene....mizli ☹ treba sa spytat ..aj sanitarok aj tie mozu dat

libka1
7. sep 2011

@strapco13 no tak to by ma nenapadlo zobrat si ten sexi zupan domov 😀

svetluska4
7. sep 2011

@libka1 zupany uz davnejsie nedavaju, ale kosela je v pohode, byvali na chodbe v takom vyklenku pri sesterni a tiez aj na umyvarke. Ale ked strapco pise ze myzli tak ich asi dali do sesterne a treba si ist vypytat. Ala odporucam aj ja na porod a po porode tu nemocnicnu a potom svoju 😉

petrucikaa
7. sep 2011

baby nepoculi ste nic o tom minulotyzdnovom incidente v GA porodnici? vraj tam pri porode zomrelo zdrave dievcatko, neviete ktory lekar rodil tu pacientku a kde nastal problem?nieze by som to tu rozoberala kvôli klebetam, to vôbec nemam v umysle a tiez tym nikoho nechcem urazit ani podcenit, chcem to len pre info, aby som vedela comu je dobre sa vopred vyhnut

eminka2510
7. sep 2011

@petrucikaa Coze to je vazne pravda ???

libka1
7. sep 2011

@petrucikaa pocujem to prvykrat. a comu by si sa chcela vyhnut?

pici
7. sep 2011

@libka1 ja si zial myslim ze lekari su viac ako ine zamestnanie...maju zodpovednost za zdravie... a ja by som mohla rozpravat o uplatkoch a to som 7 rokov pracovala v uplne inej sfere. uplatky su vsade a ja mat moznost si privyrobit navyse... vzala by som.. a preco nie?

pici
7. sep 2011

@deticky123 mam vysoku skolu a pracovala/ drela/ som fyzicky rovnako ako zena so zakladnym vzdelanim? preco? pretoze ako ing. som zarobila velke houbeles.

pici
7. sep 2011

@petrucikaa ja som o tom nic nepocula...
@eminka2510 vy o tom nieco viete? a kto mal byt ten doky?

libka1
7. sep 2011

@pici ja si to nemyslim 😉 samozrejme maju obrovsku zodpovednost a nie kazdy dokaze taku tazku pracu robit, za toto si ich velmi vazim, ale robit z nich kvoli tomu nieco viac mi pride od veci, prave preto sa niektori spravaju tak ako sa spravaju, ako sme si ich vychovali, takych ich mame... ja poznam aj lekarov co uplatok nezoberu, to nech si kazdy vybavi so svojim svedomim 😉 a poznam aj takych co sa postazuju ze im babka doniesla len kavu z lidla a uraza ich to, na tych mam tiez svoj nazor....
a neda mi nenapisat story mojho otca, chodi na plucne a raz dosiel k svojej vseobecnej lekarke a doniesol jej vysledky z plucneho v obalke, polozil jej ich na stol (asi nejak nesikovne) a ona mu povedala dakujem pan XY a vlozila obalku do zasuvky... musel velmi hladat slova ako jej povedat ze tam su obycajne vysledky a nie korunky 😅 a ver mi ze sa citil mozno trapnejsie ako ona 😝
ale zas sa vyjadrujem k niecomu co som uz ukoncila... tato diskusia je pre mna total neplodna 🙂
viac ma rozrusilo ze padlo lietadlo a ze zomrel demitra, z toho som nejak mimo... bol mi velmi sympaticky... ale to sem tiez nepatri ☹

pici
7. sep 2011

@libka1 neberiem ti tvoj nazor. ja vsak lekarov vyberam starostlivo a s takym co caka peniaze a nic pre mna nespravi, s takym koncim okamzite a hladam ineho. nemyslim v oblasti gynekologie. ale celkovo. ja si svoje zdravie vazim a vazim si aj toho, kto sa poctivo a svedomito o mna stara...preto hovorim, ze je to predsa len zodpovednejsia praca ako sediet za kompom a robit faktury...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre