Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

dd2112
3. dec 2011

@buffinko tak to si vymákla práve vtedy ked bolo vela pôrodov....tá izba kde si ležala je v podstate pre tehotné ale ked nemaju miesto pre mamičky tak daju aj tam...

dd2112
3. dec 2011

@lienka01 ahoj ja mám s primárom len super skusenost..vďaka nemu som tu ja aj moja malá...ked si rodila prvé sekciou tak väčšinou aj druhé sekcia ...ale nechaj to na lekárov

buffinko
3. dec 2011

@dd2112 - áno, presne tak...na izbe pre mamy ležali 2 tehotné... personálu sa nechcelo sťahovať postele. no nešlo tam až tak o tú izbu (keď je plno, je plno), ale správanie sa sestier, na otázky odpovedali ignoráciou, prípadne aroganciou. proste ochota na bode mrazu. rodila som tam aj pred 3ma rokmi a vcelku ok, nebolo sa na čo sťažovať, tentoraz by som udelila sestrám -100bodov...súhlasím, že pokiaľ je človek na normálnej 2ke izbe, je pobyt v ga pôrodnici v pohode...

adkoalauri
3. dec 2011

@lienka01 Závisí to od toho, akú má náladu :((

pici
3. dec 2011

@lienka01 zalezi od toho aku mas ranu, atd. aky bol dovod na sekciu.. a primar , podla mna ako sa dohodnes...

sjuzan77
3. dec 2011

@dida84 ja sa tiez chystam rodit do GA a ako pozeram, mozno sa tam aj stretneme 😉

svetluska4
3. dec 2011

@mukiii007 ano dr. babisova je este tam :.-) boli sme v nemocke cca 2 tyzdne dozadu na kontrole a stretli sme ju 🙂

svetluska4
3. dec 2011

@dd2112 my sa asi pozname z nemocky 🙂 ty si bola v tej malej izbicke sama ? ak sa dobre pamatam tak mas blond vlasy 🙂 Ako to ide? malinka rastie ?
Ja som bola na tej prvej izbe hned vedla tej izby kde byvaju tehotne. Ale mozno si si skor zapamatala moj certika ked ma prisiel pozriet, tak tam santil na tom kolieskovom kresle 😀

dd2112
3. dec 2011

@svetluska4 asi áno ale neviem si vybavit ako si vyzerala.lebo za ten dlhý čas čo som tam bola sa vystriedalo tolko mamičiek,,,áno bola som tam sama pretože som tam bola dlllho tak mi vyšli v ústrety a nechali ma na tej izbe 🙂

dd2112
3. dec 2011

@svetluska4 malinká nám rastie ako z vody už má 7 kg..ked sa narodila tak sme sa báli čo bude dalej lebo mala len 2050g..ale už sme z najhoršieho vonku...nemáš nejaké foto?

maca_p
3. dec 2011

@buffinko
@dd2112 baby vy vobec nemate k sebe uctu? cisto hypoteticky nevadilo by vam, ani keby vas ubytovali na chodbe? mne ano a urcite si nebudem hovorit: ze som rada, ze mam kde porodit. toto je chore... va neplatite odvody? ja hej a chcem aby bolo so mnou zaobchadzane humanne.

buffinko
4. dec 2011

@maca_p prečo si myslíš, že k sebe nemám úctu? 😀 asi som to mala lepšie vysvetliť, lebo to nie je z môjho príspevku zrejmé 😉 - ja som práve reagovala na dd2112, že máme byť radi, že je ako je a neočakávať interhotel. áno, fajn, verím, že nemocnica nie je interhotel, ale nemala by byť ani dobytčák...vydobyla som si ešte s jednou kočkou premiestnenie na inú izbu (rodila som večer, na druhý deň prepúšťali nejaké maminy domov, takže sa uvoľnilo miesto) - ale bolo to ťažké, lebo nieže by sa nedalo, im sa NECHCELO situáciu riešiť a to je ten rozdiel. keby sa naozaj nedalo, že stav je plný, tak asi bohužiaľ sa nič robiť nedá - myslela som to tak, že by som to vedela pochopiť. inak si naozaj myslím, že tie klasické dvojky izby pre mamy sú v pohode - pokiaľ dostaneš aj "normálnu" spolubývajúcu. ani so sestrami z novorodeneckého nebol problém, všetky na ktoré som narazila ja, boli milé. iné kafe boli sestry zo ženského - ktoré zodpovedajú aj za rozmiestnenie pacientiek na izby - tie sa spávali presne podľa vzoru držte huby a neotravujte, keď som požadovala riešenie (podotýkam veľmi slušne). nakoniec sme to vyriešili cez službukonajúceho lekára a div sa svete, zrazu sa všetko dalo...ale mali ma až do konca pobytu v zuboch....

buffinko
4. dec 2011

@maca_p, @dd2112 - no a pokiaľ bola ako píše dd2112 na izbe sama, sa ani nečudujem, že sa ani nemala veľmi na čo sťažovať 😉

dd2112
4. dec 2011

@buffinko nedá sa mi reagovat nato čo píšeš ..úctu v sebe mám..a k tomu že som bola sama na izbe..nebolo to celý čas ako som tam bola a nebola som tam len 4 dni!!!ale 6 tt a to je rozdiel...vydržat 4 dni sa dá,ale ked máš bábo v poriadku a aj ty si ok po pôrode a nemáš komplikácie,a skus sa vžit do mojej situácie dieta s problémami a ty velké bolesti...a nehovorím že všetky sestričky boli super,nájdu sa aj také,ktoré ked na ne pozriet,prejde ta chut na všetko ako sa tvária...áno boli aj také..

buffinko
4. dec 2011

@dd2112 - ale ja som nikde nepísala, že nemáš k sebe úctu 😕 na úctu sa pýtala maca_p aj mňa a na ňu som reagovala... len som napísala, že mám iný pohľad na vec ako ty - a to že byť za každých okolností rád, že je ako je...prepáč ak sa Ťa môj názor dotkol. ohľadom pobytu na izbe - je mi ľúto, že si musela ležať už tak dlho pred pôrodom v nemocnici - neber to ako osobný útok, myslela som to tak, že pokiaľ si už bola s bábätkom sama, bola to úplne iná situácia, ako keby ste sa mali tlačiť s ďalšími 6timi osobami a preto to nevieš porovnať...postieľku s bábom by si mala pomaly pri dverách a zakaždým, keď niekto potreboval prejsť by ju musel odtlačiť 😒 prebaliť by si musela na posteli, nočné kojenie potme a to nehovorím, že stále bol v noci niekto hore, takže na spánok by ste mohli zabudnúť. za takýchto podmienok to mi ver, by bolo 4 dni priveľa...

ja už končím, len proste ma vždy zarazia tieto názory - buďte radi, že ste radi...a prečo? lebo sa sestrám nechce, tak pacient trp? 😒 proste si myslím, že sa netreba báť ozvať, pokiaľ ste s niečím nespokojné baby....

dd2112
4. dec 2011

@buffinko sorry to patrilo maca_p,ja Ťa chápem mala si proste neštasti a rodila si ked bolo viac pôrodov....ta izba kde si ležala je na figu aj ked nemáš ešte bábo,ležala som tam 3 tt pred pôrodom ...ja som robila v zdravotníczve 22 rokov a viem ako to tam chodí....neobhajujem sestričky a tiež ich netreba hádzat do jedného vreca ..a presne tak treba sa ozvať,pokial sa Ti niečo nepáči...tak a už to nechajme tak každý má svoj názor,,,treba sa vyjadrit..čítaju to tu aj tie sestričky tak hádam si to zoberú k srdcu 🙂

pici
4. dec 2011

aktualne: porodnica preplnena, 3 na izbe, okna tahaju, kazu deti opalovat aj ked slnko akosi nesvieti. postielky pod oknami, na hole deti logicky taha, cize nikto neopaluje. preplnene, sestricky nic okrem kupania neukazu.. a maju dost na haku...

zuska_29
4. dec 2011

@pici toto niesu pozitivne spravy... 😠 ale to ze okna tam tahaju som uz vedela. to so slnieckom je fakt vtipne - ako sa maju malinky opalovat, ked ziadne slnko nie je? ach jaj... no nic. nejako to zvladneme, termin mame za 17dni...juuuj

maca_p
4. dec 2011

@buffinko
@dd2112 tak mi to pripadalo, ked ste pisali, ze mame byt rady, ze je vobec kde porodit. ja osobne oddelujem lekarsku starostlivost od osetrovatelskej. lekari gyndaci uplne super - neda sa nic vytknut. co sa tyka osetrovatelskej starostlivosti zo strany sestier, dalo by sa vytykat a to dost. je v com zlepsovat. napr. klopkanie na dvere, ked chce sestra vstupit. alebo mi celu noc svietilo svetlo do izby, dvere totalne rozdrapene, ked som chcela kricat, tak som nevladala... alebo nekricat zo sesterskej izby, ze P....á. kym som sa tam po sekcii doterigala, tak sestra s nervami v koncoch, ze kde som tak dlho. to ja maaam za nou chodit??? alebo dalsiu par hodin po sekcii poprosim, aby mi priniesli bejby a hodinu nic. dalsiu hodinu nic. tak som ju opät poprosila, nech mi ho prinesie a ona mi s kludom odpovie, ze ona sa stara o mna a o bejby novorodenecke sestry.... musela som sa jej povedat, nech mi da t.č. na novor. ze im zavolam, nech prinesu bejby 😲 😲 .
pre mna osobne za najlepsiu sestru by som vyhlasila starsiu pani, mahagonove vlasy, nizsej postavy. ozaj ochotna.
proste by nas mali brat ako klientky! nie ako ležiacky, o ktore sa treba starat a sem tam ich obriadit vechtom...
a ja koncim, ja uz mam dorodene! ak by som si mala opät vybrat, tak jedine koch ale bo zahranicie.

maca_p
4. dec 2011

@zuska_29 slnko prechadza aj z pomedzi mrakov, len neviem ako je to s hmlou a dazdom 😀. ale aspon nemusia lepit plachty na okna, aby sa vobec dalo lezat na posteli...

jaj a vinea je uz aj ruzova 🙂

zuska_29
4. dec 2011

@maca_p hehe dakujem, ja som na tu ruzovu uplne zabudla 😀

siss_sz
4. dec 2011

to bola jedna z mojich "najblubenejsich viet" - ked jedni sestry hovorili o druhych - my sme novorodenecke, starame sa obabatka a o vas gynekologicke... a naopak... tak co nenosia menovky, kto ich ma prvy den rozoznat?! 😠 😅
@maca_p

pici
4. dec 2011

@zuska_29 ale tak da sa to prezit. par dni...

zuska_29
5. dec 2011

a este ma napadlo, je potrebne absolvovat konzultaciu s anesteziologom ohladom epiduralky? nejake poucenie, alebo take nieco....alebo je mozne si ju vyziadat aj v den samotneho porodu bez nejakej konzultacie? diky

pici
5. dec 2011

@zuska_29 myslim ze nie... hlavne ak ju chces. tam musi byt niekto kto ti ju pichne :D cize musia vediet o tom vopred a s tym suvisi aj ta priprava. dufam ze nehovorim odveci

zuska_29
5. dec 2011

@pici ok, diky...snad sa niekto najde teda 🙂

dida84
5. dec 2011

@sjuzan77 no vychádza nám to na Veľkú noc... tak snáď to tam nebude v tom čase až tak preplnené... 😉 ale na sviatky by som tam veru nechcela byť... ☹

glowix
5. dec 2011

Aj my sme rodili v GA v septembri, ja som tiez bola vonku na chodbe, pretoze nebola volna izba..Tam som si odtrpela s infuzkou na vyvolanie porodu 16 hodin.Ale setricka bola super, vzdy mi pomohla ked ma doktor prezeral a chodila za mnou ze ako sa citim..Po porode som tiez chcela nadstandardku, ale neboli volne, takze som mala za 6 dni na izbe dve baby a chvalabohu prijemne a nemali sme ziadne konflikty.Sestricky sa starali tak asi 3 z 20 ktore su tam..Rad malo, vsetko som sa musela proste naucit sama, aj ako nakojit malinku, kedze bola malinka, lebo sa skor narodila, proste sama som si poradila ze bez klobucikou budeme chudnut a este mi povedali ze nemam jej tak davat , lebo ze ju budem kojit dva mesiace a skoncime a neni to pravda za mesiac ked bola silnejsia sa naucila bez nich..Noo, ale da sa to tam vydrzat, len necakajte ziadne rady a ustretovost hehe..

sjuzan77
5. dec 2011

@dida84 tiez dufam, ze drobec sa vypyta na svet o cosi skor, predstava sviatkov stravenych v nemocnici s personalom, ktory moze byt trocha podrazdeny z toho, ze sa im usla sluzba, ma vobec nelaka 😖

pici
5. dec 2011

@sjuzan77 netreba podla mna dopredu stresovat.. ked nebude vela porodov, co nikdy nevies, urcite budu aj sestricky privetivejsie a viac sa starat. ked boli teraz po tri na izbe a sestier rovnako, nestihaju, cize osobny pristup nebol...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre