Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

silvia1983
11. jan 2012

@katrenka111 ja som tam rodila, a neplatila som nic navyse, len pritomnost mm pri porode

katrenka111
11. jan 2012

@silvia1983 to fakt??

silvia1983
11. jan 2012

@katrenka111 j eto tam pekne,aj sprchovy kut, len som akosi nevyuzila

popinka73
11. jan 2012

@katrenka111
@silvia1983 teda box veru 🙂 kolko sa zan platí neviete?

lenik3
11. jan 2012

@katrenka111 tak odkedy funguje oficialne zazmluvnenie porodnikov, neviem ci sa to este da na ruku. Ci to vobec porodnikovi stoji za to riskovat, lebo nieco by malo ist aj nemocnici - kvoli tomu to zazmluvnenie...ale mozno sa mylim

lenik3
11. jan 2012

@katrenka111 @popinka73 o tej nadstandardnej sale som nepocula ale vyzera dobre, tak nove je nove 🙂 myslim si, ze ju vyuzivaju vtedy, ked asi maju plny stav 😕 nemyslim si ze sa za nu nieco plati

popinka73
11. jan 2012

@lenik3 no ja veru neviem..v dnesnej dobe mi ma to veru ani neprekvapilo keby to pýtali peniaze..skor by ma prekvapili keby nepýtali nic 😒

silvia1983
11. jan 2012

@popinka73 ono to je asi tak, ze kto ju chyti tak sa dostane,. mna sa nepytali kde chcem ist ci tam alebo tam

barbarka
11. jan 2012

@lenik3
@popinka73 za nadstadnardnu salu sa neplati, ak je volna ide sa rodit tam, ak tam prave niekto rodi, tak musite na tu staru 😉 ale teda na salu idete az velmi kratko pred porodom, ja som rodila tam, a teda v to poobedie tam nikto iny nerodil

lenik3
11. jan 2012

@barbarka vdaka za info 😉

katrenka111
11. jan 2012

@barbarka no super.... ak by sa dalo ja by som si za nu priplatila, aby som mohla rodiť tam...predsa to je lepsie....síce neviem ako vyzera obyčajna v Galante....

dida84
12. jan 2012

@silvia0201 ležala som v 10tt v nemocnici... on ma prijímal a bol celý čas veľmi zlatý... chodil ma niekoľkokrát pozrieť, napriek tomu, že nebol môj izbový lekár... tam som sa aj od ostatných báb dozvedela, že robí aj 3/4D ultrazvuk a vypýtala som si číslo... baby, ktoré u neho rodili, si ho veľmi pochvaľujú... 🙂
no možno tvojho bratranca aj poznám 😉 svet je malý... 🙂

dida84
12. jan 2012

@katrenka111 svet je malý... 🙂 daj si fotečku, možno sa poznáme aspoň z videnia... 😉

dida84
12. jan 2012

@lenik3 @katrenka111 ja mám baby takéto info: od 1.júla 2011 je cena za pôrod 320 eur, ak chceš svojho lekára a on tam nie je... z toho 170 eur ide nemocnici... moje kamošky to spravili tak, že ak vedeli, že idú cisárom alebo chceli ísť na vyvolávačku, tak sa so svojimi lekármi dohodli, že prídu v deň ich služby a do vačku im dali nejakú sumu, na ktorej boli vopred už dohodnutí... inak sa treba dohodnúť s lekárom, či sa dá obísť suma 320 eur a či je ochotný prísť aj mimo svojej služby... 🙂

silvia0201
12. jan 2012

@dida84 ja ho poznám tiež, lebo odrodil moju kamošku a sesternicu v 2010 roku. aj ja som už bola u ňho po radu.

katrenka111
12. jan 2012

@dida84 no asi tak nejak to funguje, myslím že asi je to viac na dohode....aby sa nemuselo platiť nemocnici

lenik3
12. jan 2012

@dida84 no u mna to po dnesnej poradni tiez mozno bude na cisarsky, takze je to dobre riesenie dohodnut sa s lekarom ked ma sluzbu 🙂

dida84
12. jan 2012

@lenik3 kamoška bola takto dohodnutá s Havránkom a dokonca neplatila nič... možno ti to navrhne aj sám... myslím, že má službu v pondelky... 🙂

adkoalauri
13. jan 2012

@popinka73
@katrenka111 ja som tiež tu začala rodiť, rodila som pritom sama, takže boli aj ostatné voľné, pustili rádio, začal hrať Michal David-môj človek, zapli ohrievač, manželovi bolo tak teplo, že sa potil jak kôň, musel sa ísť poprechádzať na chodbu 😀 miesto toho, aby mi pomohol. A končila som na operačke, nakoľko som sa neotvárala a malý už bol v pôrodných cestách 😒 Za sálu som nič neplatila.

popinka73
13. jan 2012

@adkoalauri jeej to ti este aj hudbu pustili???? alebo si si ju pýtala ?

katrenka111
13. jan 2012

@adkoalauri no to si mala teda fajn.... takže nakoniec cisársky???
a kto ta odrodil???

adkoalauri
13. jan 2012

@popinka73 Nepýtala, sestričky ju pustili automaticky 😉

adkoalauri
13. jan 2012

@katrenka111 fajn to nebolo, však uvidíš 😅 Nakoniec akútny cisársky a Dr. Janíček ma odrodil.

katrenka111
13. jan 2012

@adkoalauri sory nemyslela som to tak, ale fajn že sa neplatí za tu salu som mala na mysli... fu no cisarsky nie je nic moc teda.... dufam že ja budem normalne rodiť...

adkoalauri
13. jan 2012

@katrenka111 jaaaaj 😀 či máš pri pôrode bolesti, alebo potom... no neviem, keby som mohla vrátiť čas, tak by som išla automaticky na cisársky. Možno som mala to šťastie, že som celú noc po narkóze prespala-ani sestrička neverila, takže tie najväčšie bolesti som prespala, dá sa to vydržať tak či tak 😉

sofinka81
13. jan 2012

Dobry den.Dr.Laluha chodi aj k porodu do GA?Dakujem pekne za odpoved.

dida84
13. jan 2012

@sofinka81 ahoj... no pokiaľ viem, tak nie... v GA by mali byť títo: Dr. Ščasný (primár), Dr. Baran, Dr. Havránek, Dr. Janík, Dr. Janíček, Dr. Zimmermannová, Dr. Vaško, Dr. Kovačik a mladá Dr. Silvia (priezvisko som si nezapamätala) 😀

popinka73
13. jan 2012

@adkoalauri jeeej tak to by bolo super 😉

pici
13. jan 2012

@dida84 klementova :D

adkoalauri
13. jan 2012

@sofinka81 on absolútne nechodí k pôrodom 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre