Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

adkoalauri
17. feb 2012

@katrenka111 ja neviem, nech napíšu aj ostatné baby, ale ja som bola z toho hotová. Podľa mňa je Ga tak naučená na peniaze, že to nie je už normálne. Ale ryba smrdí od hlavy. Treba sa s Dr. dopredu dohodnúť a uistiť sa, že ak zavoláš, fakt príde. Lebo ostatní sa potom už moc nezaujímajú!!!!

strapco13
17. feb 2012

@katrenka111 ak si chces zazmluvnit porodnika..musis mu to povedat ak nechces prides do nemocky na porod a odrodi ta sluzbukonajuci
co sa tyka reci..neboj vsetky vedia po slovensky..len v GA okrese je silna mensina, vela madarskych dedin..ale vedia po slovensky..medzi sebo sa ale bavia casto v madarcine to je pravda
a ine su gynekologicke sestricky zo sestonedelia tie su na ambulancii a ine su na porodnici a ine su na novorodencoch..porodne asisetentky a novorodenecke su strasne fajn 😉

katrenka111
17. feb 2012

@adkoalauri No, len ako dohodnut???

sisinka8
17. feb 2012

vedia tam po slovensky!!!!a kazdy lekar je skoro mili akoze po obalke!!!!nielen v GA.ja budem mat planovanu sekciu a nebojim sa,lekar ma spravi hned rano.dr.janicek je tam super!

katrenka111
17. feb 2012

@sisinka8 ved jasne že po obalke, lenže to mu ju mam dat už teraz hned pred porodom a ked nepríde co potom a odrodí ma nejaka praktikantka nahodou a sposobí nieco zle...hmmm???

sisinka8
17. feb 2012

@katrenka111 urcite nie pred porodom!!!!!!ked ti tam nepride ked treba tak si mala nespravneho lekara....dovera je prva.

petkolasocka
17. feb 2012

@adkoalauri ano ju som myslela. To je sila ved to potom aj takto dopadne ked riesi nieco ine ako maaaa!!!!!

strapco13
17. feb 2012

@katrenka111 pred porodom mu musis povedat ze chces aby on prisiel, ambulantny maju oficialny cennik za sluzby schvalene poistovnou..plati sa po porofde..lebo ak mu prides do sluzby tak neplatis 😉
ci chces dat navyse..to zavisi od teba..ale podla mna je to zbytocne..platba za zazmluvnenie je dost velka

katrenka111
17. feb 2012

@strapco13 pocula som že vobec to nefunguje tak ako pises, že sa dava normalne na ruku...
Mna už z tohto slahne.... aka korupcia..
No moj ma vypísane 250e aj ked je v službe.... a mimo prac.doby 320eur.... a doteraz mi nic o zazmluvnení nehovoril....takže neviem neviem ci aj vlastne pojdem rodiť do Galanty, zacala som mat nejake obavy ....

strapco13
17. feb 2012

@katrenka111 zazmluvnenie navrhuje rodicka...lekar nemoze za teba rozhodnut ci ho chces alebo nie
teraz pokial viem je oficialny cennik na porodnici s nehoraznymi sumami :p

gini
17. feb 2012

no takze vec sa ma nasledovne,nechcem ziadnu tehulku plasit o to tu nejde to ze sem kazda napise svoje pozitivne a negativne skusenosti,tak do toho nema nikto pravo kecat,to je kazdeho osobna vec ako aj to ze potom ktora si to ako vezme jedna je rada ze este pred porodom bola tu poucena o istych veciach a potom sa moze podla toho zariadit a inej sa zase nepaci co tu cita lenze zivot sam nieje sranda a bohuzial vsade sa deju aj zle veci,mne kamaratka o ktorej som tu pisala ze prisla aj o druhe dieta rodila vraj u Babicovej aspon tak viem ze sa vola,ja tiez netvrdim ze ta nemocka je az tak na prd,lebo ja som tam bola z malou 10 dni a som tu,verim tomu ze aj porodnici su NIEKTORI fajn a vedia co robia ale aby nechali praktikantku samu odrodit tak to sa necudujem ako to dopadlo a z dotycnou ma skusenosti viac mojich znamich a ona pri kazdej nieco do.......!no a z hlavnou sestrou mam tiez svoje skusenosti

gini
17. feb 2012

@sisinka8 ja tiez chvalim Janiceka vraj on berie peniaze az po porode a aj to iba ked si s nim spokojna

gini
17. feb 2012

@katrenka111 no kedze som rodila u Janiceka tak to prebiehalo tak ze ked som mala posledny mesiac chodit na poradne do nemocky som ho vyhladala a tak som chodila ku nemu bola som akoze jeho pacientka,dopredu som nic neplatila ale som mu stale zdoraznila ze chcem aby ma on odrodil a nikto iny som mu to tak povedala,dal my svoje cislo a ze keby to na mna prislo tak cestou do nemocky mu mam zavolat a on pride,a aj bez penazi dodrzal slovo a odrodil ma

katrenka111
17. feb 2012

@gini no tak to maloktorý gynekolog je v dnesnej dobe asi taký.... ale ked je už dohodnute že príde a chceme mu dat peniaze tak si myslím že by mal prísť z ludskeho hladiska...
Lenže ty si asi mala ineho gynekologa, nie porodnika a nie z nemocnici v Galante....

gini
17. feb 2012

@katrenka111 gynekologa mam v Sa

crystall12
18. feb 2012

Aj ja môžem potvrdiť, že dr.Janiček je fajn - má dobrý prístup. Príjmal ma na pohotovosti v GA keď som potratila a napriek všetkému čo som vtedy prežívala, ma vedel ukludniť t.j. komunikoval.
Je dobré vedieť že s ním máte dobré skúsenosti...

lusylienka
18. feb 2012

@gini ahoj mozem sa spytat kolko si platila u janiceka za porod dakujem

annus
18. feb 2012

No baby, včera sme boli u dokimu. Vyšetril ma, chvála Bohu je všetko tak ako bolo, takže ešte rodiť nepôjdeme. Hovoril, nech berem lieky aj naďalej, že ešte 2t určite vydržíme (keď máme štastie, tak to vytiahneme až do termínu). Malý ma viac ako 2,5 kila, od min. t. pribral 300 gramov 😀 Takže ešte máme čas 🙂
No a spýtala som sa ho čo a ako bude pri sekcii, lebo sa toho strašne bojím. Všetko mi povysvetloval, tak som sa trošku ukludnila. Slúbil, že keby sa pôrod začalo hocikedy, mám mu zavolať a už letí, alebo on sa rozhodne, kedy sa stretnem v nemocke (proste on vidí všetko na ultrazvuku, a podľa toho sa rozhodne)
No a hlavne som bola zvedavá ako a kolko budem platiť. Mala som si so sebou peniaze, ale nezobral ich, lebo že vraj, v nemocnici je už vyvesený cenník, a podľa toho budem platiť. Čiže po sekcii raz 250 eur a dostanem o tom aj papier. Proste officiálne. Neviem, mne sa to páči viac, než keby som mu mala dať peniaze len tak do ruky. A vy ako? Prajem pekný večer

mata1001
18. feb 2012

viem ze to tu uz bolo pisane xy krat ale nechce sa mi to hladat...preco sa platia tie nehorazne sumy?ako napriklad pisala @annus za sekciu 250eur...to by som chcela vediet ze koho to bol vymysel...a kto na to nema..tak ho akoze neodrodia? či?

strapco13
18. feb 2012

@mata1001 tie peniaze su ak si vyberies konkretneho porodnika..ak prides do sluzby odrodi ta kto bude sluzit bez zaplatenia..platios za to, ze si vyberies lekara a ten ti je k dispozicii 24 hod 7 dni v tyzdni

deticky123
18. feb 2012

@strapco13 a ako to je, ked sa dopredu vie,ze mamicka musi rodit cisarskym rezom ?

gini
18. feb 2012

@lusylienka no on na rovinu povedal 150

gini
18. feb 2012

@crystall12 no aj somnou dost komunikoval ako zo svojou pacientkou,vysvetlil my co treba aj my povedal ze nech sa pytam ked nieco chcem vediet aj ma upovedomil ze aky je porod a co mam robit

siss_sz
19. feb 2012

@mata1001 @deticky123 ved ked ides na cisarsky, tak ho sice mas indikovany, ale ked nemas zazmluvneneho lekara, tiez ta odrodi, ako sa dohodnu na tej "rannej lekarskej schodzi" 😀 teda asi ako to primar rozdeli 😉

siss_sz
19. feb 2012

@annus ty ides tomu Janickovi, ci komu?

katrenka111
19. feb 2012

@annus ahoj, no to je skvelý pristup... a nevies ci berie aj cudzie pacientky, nie len jeho???resp. ci sa to da zamluvniť si ho aj ked k nemu žena nepatrí????

mata1001
19. feb 2012

jaaaaaj aha.dakujem za vysvetlenie 🙂

annus
19. feb 2012

@siss_sz
@katrenka111 Ja chodím k Dr. Perhácsovy do Dunajskej Stredy. On má zmluvu s nemockou v Ga, preto ideme tam rodiť 🙂

annus
19. feb 2012

@mata1001 Presne ako @strapco13 píše. Aj mne tak môj lekár vysvetloval. Samozrejme keď ideš rodiť a nemáš zazmluvneného lekára, tak ťa odrodí, kto je akurát v službe. A ja som kludnejšia, že mám lekára, ktorý dojde, keď je potrebné 🙂

konickarka
19. feb 2012

@annus budes mat doktora zazmluvneneho?Ja knemu chodim uz 8r a som snim max spokojna.Je to skveli doktor.
Kedy mas porod?ja mam termin 13.4.
Premyslam ci si ho mam zaplatit alebo nechat to na sluzbukonajuceho.... 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre