Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

annus
19. feb 2012

@konickarka Aj ja som s nim spokolná na 100%, a dôverujem mu. Aj dcérku som rodila u neho. Aj teraz sme sa dohodli, že on ma odrodí a bude to plánovaná sekcia. Tento t. sme sa porozprávali aj o tom ako bude prebiehať pôrod, a tiež čo sa týka platenia. Povedal, že už je v nemocke cenník a ideme podla toho.
Ty máš termín 13.4??? Ja zas 14.3 😀 😀 😀
A vieš už čo čakáš?

deticky123
19. feb 2012

@siss_sz 😀 nasi lekari ani nemuseli strajkovat 😉

konickarka
19. feb 2012

@annus Ja som bola unho v piatok na kontrole
🙂
A nevies kolko sa plati podla noveho cenika?
Ano viem cakame chlapčeka 😎 A ty?

deticky123
19. feb 2012

@deticky123 legalne vsimne, aj predtym sme davali, ale v dakovnej obalke, teraz je to cez blocek, z toho tazi aj nemocnica,ako sponzorske, mozno to pomoze vybudovaniu lepsej vybavenosti na oddeleni,odsavacky,postelne pradlo,prebalovacie pulty,perinky...... 😉 🙂

deticky123
19. feb 2012

@siss_sz 😀 😀 😀 to som chcela napisat tebe 😀 😀 😀

lusylienka
19. feb 2012

@gini ahoj a este by som sa chela spytat kde ma ambulanciu Janicek? dakujem

annus
19. feb 2012

@konickarka Aj my budeme mať synčeka 😀
Mne doki hovoril, že po pôrode budem platiť raz 250 eur.
Máte už deti, alebo to bude prvé babo?

siss_sz
19. feb 2012

@deticky123 to by som bola velmi zvedava...tretie by som si isla porodit do luxusu😀

deticky123
19. feb 2012

@siss_sz 😀 a pocuj, kupime si letenku za 100 eur do London, porodime, babo dame na klokanky, vyrazime na nakupy, este nam zostane 150 eur, co ty na to? :D

siss_sz
19. feb 2012

@deticky123 ok...ale ja az pri tretom, pri druhom to este skusim zacvakat 😀

deticky123
19. feb 2012

@siss_sz 😀 ja budem asi rodit v ten den, ked bude mat sluzbu ten porodnik koho chcem, ja som jasnovidka 😉

lusylienka
19. feb 2012

ešte by som sa chcela spytat, ktory doktory byvaju v ga pri porodoch?Myslim tak ked maju sluzbu, ktory sa tam striedajú ? 🙂

lucinka83
19. feb 2012

Mile maminky a tehulky, opat Vam davam do pozornosti dve skvele udalosti, ktore sa chystaju v Bambulkove, jednou z nich je prednaska "Vsetko o nostekoch, hrdielkach a uskach nasich deticiek" s ORL pani doktorkou, ktoru poznate aj odtialto z konika 😉 a mnohym nam uz pomohla a rada zodpovie nase otazky aj nazivo- bude 5.3. od 9,30 a druhou akciou je Priprava na dojcenie a porod 6.3. od 15.30 viest ju bude dula a laktacna poradkyna s bohatymi skusenostami, urcite Vam odporucam obe udalosti, v Galante su prve svojho druhu 🙂))

konickarka
20. feb 2012

@annus Tak potom cena sa nezmenila 😒
Ja čakam prve. 😀
Ako sa bude volat? Náš bude Felix. Ale keby nahodou že sa pri porode zmeni na dievča tak by to bola Ebygeil-Eby. 😉
Lebo uz som sa stretla z dvoma takymi pripadmi ze cakali chlapceka vsetko modre nakupili a pri porode to bolo dievca.A pritom este 2tyzdne pred porodom vraveli ze to bude chlapec 😀 😀 Ale to sa stalo v BA.
Kolko si pribrala?Ja zatial 5kg.Mali ma uz 2kg.Ako mnohy nechcu tomu verit ale je to tak mam len brucho,nic ine nikde.Ale som maximalne rada ze to tak je lebo som sa bala ze budem ako moja mamina ona primne pribrala 18Kg. 😨

annus
20. feb 2012

@konickarka Náš bude volať Kristof a má už viac ako 2,5 kg , ja som zatial pribrala 13 kíl 😒
No mne už od začiatku hovorieval doki, že to bude chlapček, tak dúfam, že sa to už nezmení 😉

konickarka
21. feb 2012

@annus Aj mne hovoril od zaciatku ze to bude chlapec, ale som to aj tak citila uz ked som ostala tehotna 🙂
Sak zachvilu porodis a kyla pojdu dole. 😉
Uz budes chodit do GA na kontroli alebo ako?Ja idem 12ho este k dokimu a potom vraj uz do GA.Popravde ani neviem kde je nemocnica v Ga 😀 .
Ja byvam pri TT ale nechcem ist tam rodit je mi ta nemocnica nesimpaticka.Preto chcem ist do GA.Aj ked som citala same dobre veci otej nemocnici ale proste nie. 🙄

annus
21. feb 2012

No vidíš, aj tu je nemocka v Dunajskej Strede, od nás asi 10 minút autom, ale ešte pred 6 rokmy, keď som potratila, som sa rozhodla, že ja sa do tej nemocnice už ani nevkročím. Na moje neštastie na začiatku tehu som trošku krvácala, a kedže môj doki bol akurát na dovolenke, tak som nemala inú možnosť, išla som do DS. Tam som musela ostať týždeň, ale bolo to hrozné.
No ja zatial nemusím ísť do Ga, iba keď už rodiť pôjdem. Na kontrolu chodím k dokimu do ordinácie do DS.
Na začiatku tehu som si bola na 100% istá, že zas budeme mať dcérku 😀

rony2011
21. feb 2012

Ahojte,
rodila som v Galantskej nemocnici pred 3 týždňami, tak Vás chcem informovať o čerstvých novinkách. Ja som sa nabalila s obrovským kufrom a 90% vecí som ani nepotrebovala. Na izbách je také teplúčko, takže žiadne deky tam netreba brať ani pre seba ani pre bábatká. Všetky kočky mali nočné košele s krátkym rukávom alebo na ramienka, lebo tam bola taká sauna.
Ja som rodila cisárskym, takže malého som mala u seba len predposledný deň. Takže pre bábo bolo potrebné zopár plienok, lieh na pupoček, krémik na zapareniny a oblečenie na ten posledný deň. Kúpať mi ho kúpali sestričky a pokiaľ viem ani baby ktoré rodili klasicky nekúpali tam babátká ale sestričky im okúpali. Takže kozmetika tiež zostala nerozbalená.
Čo sa sestričiek týka je to naozaj individuálne, nedá sa povedať či sú príjemné alebo nepríjemné, ochotné a neochotné. Boli aj také aj také, ale ja sa vôbec nesťažujem, tie 4 dni sa dali v pohode prežiť. Izbová lekárka bola tiež v pohode, na akékoľvek otázky a dotazy ochotne reagovala.

sjuzan77
21. feb 2012

@rony2011 ahoj moja, konecne ta niekde vidim 😉 vdaka za aktualne info, uz pomaly balim aj ja a tiez mam pocit, ze je tych veci strasne vela 😖

jofik
22. feb 2012

@rony2011 Ahoj,chcela by som sa spitat,veskere informacie,ked si rodila sekciou,po kolkych dnoch ta pustili domov s babom a kedy ti dali prilozit dieta k prsu a na izbu atd.Dakujem za info

annus
22. feb 2012

@rony2011 Díky za info moja, ja už mám veci pobalené, len sa mi trasú nohy už keď si pomyslím na pôrod ☹ A po sekcii si dostala hneď niečo proti bolesti? Kedy ťa zobudili a previezli na izbu? A po kolkých hodinách ťa postavili? A ako tam bolo s návšťevou?

lusylienka
22. feb 2012

Chcem sa este spytat ako ste boli spokojne s porodnymi asistentkami?

wikina85
22. feb 2012

Ahojte baby.Ja mám este pár mesiacov do pôrodu,ale sa neviem rozhodnúť či mám ísť do GA alebo do NZ.Prvé bábo som rodila este v SA a tak neviem či treba dať pôrodnici dopredu vedieť.ze sa tam chystám rodiť.Za všetky informácie vám vopred dakujem 🙂

rony2011
22. feb 2012

@jofik po sekcii tiez prepustaju po 4 dnoch. Rodila som vecer a maleho mi doniesli na prilozenie tusim doobeda na druhy den. Ale to bolo len take cuckanie a lezanie na maminke, nakolko poleziacky mi to neslo, pohnut som sa nevedela a este som mala aj neforemne male bradavky.
@annus urcite som dostala nieco proti bolesti a v noci sa ma aj sestricka spytala ci nechcem dalsie ale nebolo treba. Kedy ma zobudili to vobec neviem ani si nepamatam, ale svet okolo seba som zacala vnimat asi tak 3 hod. po sekcii, a to som uz lezala na izbe. Hned mi priniesli ukazat drobca, ale po hodine som ich poprosila aby mi ho doniesli, lebo som si ho uz nepamatala 😀 Sekciu som mala v nedelu vecera a na nohy ma postavili v utorok rano, no to bolo naozaj take neprijemne nieco ale zatala som zuby a myslela som na drobca, aby som cim skorej vedela chodit a postarat sa onho. To mi dodalo obrovsku silu. S navstevami je to tiez v pohode. Manzel chodil na izbu kazdy den aj na 2 hodiny pritom sestricky povedali že môže na 5 min. 😀 😀 No ale ja som bola po sekcii, možno keď sa rodí klasicky tak návštevy sú len na chodbe.

jofik
22. feb 2012

Rony 2011 Dakujem ti za info,no ja by som chcela mat babo hned po sekcii aby mi ho prilozili tak uvidim co mi nato povedia a som zvedava za aky cas sa mi prisaje a kedy budem schopna ho mat stale prisebe 🙂 Termin mam v maji ale uz si chcem dohodnut stretnutie s dr.aby som mala istotu ze vsetko bude ok

konickarka
22. feb 2012

@rony2011 Som velmi rada za aktualne infotmacie 🙂 Mne sa to tiez uz pomali ale iste krati.
Chcem sa opitat ci si chodila posledny mesiac do GA na poradnu?Dastala si dakeho prideleneho doktora alebo ako to funguje?Ca kam 1babo a tak sa pitam navsetko 😀
Co sa tika veci co si treba zobrat zosebou dostala si daky zoznam ?Dali ti ho tam?

Drzim palce nech je drobec zdravy 😉

annus
22. feb 2012

@rony2011 Tak dúfam, že čoskoro tým pretrpíme a rýchlo nás pustia domov. Mimochodom, všetky nové info, čo si mi dala musím referovať manželovi a už vidím, že je viac vystrašený ako ja 😀
Díky moc ešte raz a prajem všetko naj s babom 😉

annus
24. feb 2012

Ahojte baby. Ako sa máte? Mne už druhý deň strašne bolí chrbát a hlavne kríže. Keď ležím tak v pohode, ale moja 3 ročná dcérka je doma, keďže majú prázdniny, tak nemám moc času ležať 😖
Ako sa máte? Pekný deň

strapco13
24. feb 2012

@annus bolesti krizov? nechystas sa uz rozdvojit? 😉

annus
24. feb 2012

@strapco13 No neviem moja, kamoška sa pýtala to isté. Možno mi vieš poradiť, ale už druhý deň cítim niečo čudné. Ako keby malý buchol hlavičkou do krčku maternice. Možno to znie hlúpo, aj mne sa to zdá čudné, ale to cítim. Druhé babo budem mať, ale pri dcérke som mala vyvolaný pôrod, takže neviem ako sa to začína. K dokimu idem až bud. t. v piatok...budem zvedavá čo povie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre