Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

nikka23
18. aug 2008

Ahoj Lucka,

neboj nič sa nedeje, všetko je OK, len sa stala taká vec, že ma prišla pozrieť kamarátka z výšky, ktorá býva momentálne v rakúsku a len piatok mala čas. Keby som sa mohla rozkrájať, tak by jedna pólka môjho JA išla cvičiť a druhá pólka môjho JA išla s kamarátkou na kávu, ale to sa žiaľ nedá. Musím sa však priznať, že mi to cvičenie už začína chýbať, tak verím, že v piatok mi do toho nič nepríde a uvidíme sa.

A ty ako? Všetko OK?

annus
18. aug 2008

Ahojte baby. Včera sme boli v Ga v nemocnici s manželom. Išli sme popozerať, ako tam vyzerá. No zatiaľ som spokojná, pôrodnica vyzerá super a sestrička bola milá a ochotná. Takže som kludnejšia...

lucka10
18. aug 2008

Ahoj nika bolo super, v piatok sa dúfam uvidíme.Tento týždeň mám poradňu.Dúfam že bude všetko ok. Annus takže mala si dobrý pocit?No vidíš je to tam pekné a sestričky sú milé.Počujem len dobré ohlasy.Pomaly sa mi to blíži. Juj.

annus
18. aug 2008

lucka ahoj, zatial o nemocnici nemôžem nič zlé povedať. Sestrička bola veľmi ochotná, všetko poukázala, pôrodnú sálu, nové pôrodné kreslo, hovorila, že mamička si môže vybrať polohu, ako chce rodiť, nadyktovala mi, čo si mám zo sebou priniesť pre seba a pre babo, odporučila kde ich mám kúpiť, či v lekárni, alebo v drog., takže som bola veľmi spokojná, a odvtedy som kludnejšia ohľadom pôrodu. Aj tak sa trochu bojím ☹ ale predsa je takto lepšie...

nikka23
18. aug 2008

Ahoj Annus,

a ja som sa bola pozrieť v nemocnici v Galante a tiež som bola spokojná. A to, že sa začínaš báť, je asi normálne, keďže aj ja mám niekedy, ako tomu hovorím "blbé" myšlienky ohľadom pôrodu. No musíme si veriť. 😉

annus
19. aug 2008

Ahoj Nikka,

no vidím, že nie som sama... ☹
Ale asi každá prvorodička má trochu strach z pôrodu. Vlastne ani nie z pôrodu, ale z toho, že nepoznám tú situáciu, neviem čo ako presne bude a čo ma čaká....
Ale ty to už čoskoro budeš mať za sebou 😀 držím ti palce

evitkamalicka
19. aug 2008

annus mohla by si mi napisat ten zoznam co ti nadiktovala sestricka co zo sebou?

lucka10
19. aug 2008

evitka
klikni na www.studioprezeny.sk

lucka10
19. aug 2008

Potom klikni na aktuality a tam to máš 🙂

evitkamalicka
19. aug 2008

lucka je uz nejaky zoznam mam, len som to chcela porovnat

janabotkova
19. aug 2008

ahoj katic odkial si? aj ja mam doktora Perhácsa.

lucka10
19. aug 2008

evitka - aha nevedela som 🙂

nikka23
19. aug 2008

Ahoj Lucka,

tak ako si dneska dopadla v poradni? Všetko OK?

Ešte by som sa ťa chcela spýtať, či pôjdeš cvičiť zajtra alebo až vo štvrtok. 😉

annus
20. aug 2008

dobré ranko baby,
evitkamalička, sestrička mi hovorila že pre babo stačí oblečenie, v čom ide domov, čo potrebuje v nemocnici, všetko daju. Teplomer jednu pre teba a digitálny pre babo, benzinalkohol, to si môžeš kúpiť v lekárnik ( že presne na čo to neviem, asi na pupočník ), krém s rybacím olejom, to tiež z lekárne, pre teba príbor a pohár, keď bude otecko pri pôrode, pre neho papuče, potom pre teba vložky po pôrode, ale sestrička hovorila, že v žuadnom prípade Alwaysky, tie nie sú vhodné, radšej si vypítaj v lekárni, pre teba šaty : pyžamo, al. nočnu košelu, župan, ponožky, ostatné podľa mňa vieš. Ja si zoberem aj odsavač mlieka, kamoška minulý mesiac rodila, hovorila, že to potrebovala, a samozrejme podprsenku a vložky do toho.
Keby ti ešte niečo napadlo, daj mi vedieť, bojím sa že na niečo zabudnem 😉

evitkamalicka
20. aug 2008

annus tak to je zhruba asi to co mam aj ja napisane, dakujem 😉

annus
20. aug 2008

evtitka, máš ešte niečo okrem? Chcem si už pomaličky zabaliť veci 🙂 ...ozaj sestrička vravela ešte plienky, Pampersky že vraj sú naj, tak 5 kusov...

evitkamalicka
20. aug 2008

annus hej pampersky mam, ja uz som zbalena, ja tam mam navyse zbalenu este zavinovacku a vecicky pre maleho do porodnice, ale ked pises ze netreba, tak to idem vybalit, lebo mam tu tasku dost natrepanu

lucka10
20. aug 2008

Ahoj nikka, v poradni vcelku všetko ok, cvičiť už nemožem, ale prídem sa pozrieť zajtra 🙂
Dnes som pozvaná na mešiu oslavu. Z práce oslavuje jedna kolegynka okrúhle narodeniny. Tak by som sa tam mala ukázať 🙂
Kedy si ty bola v poradni? Všetko ok? Ozaj už si zbalená?

nikka23
20. aug 2008

Ahoj Lucka10,

ja som bola v poradni minulý týždeň a bolo všetko v poriadku. Ďalšiu poradňu mám budúci týždeň a potom každý týždeň až do pôrodu. Ja by som išla dneska cvičiť, lebo mi to už aj chýba 🙂
No na takých 80% som pobalená, niektoré veci si dobalím až keď to na mňa príde, ako napr. šampón a sprchový gél, kefku, pastu a podobne.
Teraz tak rozmýšľam, keď si tu čítam vaše názory, či mi bude treba aj odsávačka mlieka. Nie je to lacná záležitosť a neviem, či to budem potrebovať. Čo mám podľa Vás robiť?

annus
20. aug 2008

ahojte,
nikka, neviem, či je odsávačka naozaj potrebná, len kamoška mi odporučila...ešte neviem, či si to kúpim, lebo sú strašne drahé...ale možno, že niekde nájdem, za lepšiu cenu...tie ktoré som si pozerala stáli tak okolo 2000 sk, alebo aj viac. Napríklad Avent v lekárni aj s pohárikmi stojí u nás 3300,- tak to naozaj nie je sranda.

Evitka, sestrička mi vravela, že si môžem zobrať veci pre babo, ale podľa nej, to nie je potrebné, veď babovi dajú všetko kým ste tam. Stačí si zobrať veci, v ktorých už ide domov, na čo vláčiť tolko šiat...okrem toho, neviem kde ako, ale sesternici v DS v nemocnici ukradli veci, čo mala pre babo. Takže, ja si to ani neberem so sebou. Vtedy keď pre nás manžel príde, aleb deň pred tým stačí...

evitkamalicka
20. aug 2008

nikka ja odsavacku do porodky neberiem

siwike25
20. aug 2008

Baby zoberte si oblečenie pre babetko,ony tam daju to je pravda,ale v akom stave-roztrhane ☹ .Vydela som v čom bol pipinkyn maly oblečeny,a ked ho mala už pri sebe tak si ho obliekla do svojho.A hlavne perinku si zoberte svoju,tie su v katastrofickom stave-neni tam vloška,takže malemu vysi cela hlavička,viem čo hovorim z vlasnej skusenosti.Aj ja som mala maleho vo vlasnom oblečeneho.Ale všetko ostatne je tam dobre.Však uvidite same. 🙂

evitkamalicka
20. aug 2008

siwike dik za info, tak si to oblecko a zavinovacku predsalen necham v taske

siwike25
20. aug 2008

Evit ked budeš rodit tak taška bude pritebe a ked ta prenesu na izbu tak tašku ti daju k noham na postel takže stale bude pritebe.Ja by som si určite zobrala svoje 🙂
Na odsavacku mam svoj nazor-ja som ju potrebovala a zaroven aj druha mamička takže sme sa nevedely dohodnut kto ju bude mat-maly len jednu.Takže som poslala kupit muža-običajnu z Dm drogerie,stala 300sk.Keby som ju potrebovala viacej tak by som si kupila drahšiu,doma som ju použila ešte 20x.Takže ja by som si brala aj to,nespoliehala by som sa že ony my požičaju a čo ked ju bude zaroven potrebovat aj druha mamička,hm,mam pravdu baby? 🙂

annus
20. aug 2008

siwike, díky za info, tak asi aj ja si zoberem oblečenie pre moju maličku.
Inač podľa mňa máš pravdu. Radšej si zoberem odsavacku svoju vlastnu...a kde si kúpila za 300? V DM? No asi si na to idem pozrieť 🙂 To by mi určite stačilo...

siwike25
20. aug 2008

Ano v dm-drogerie.Stoji tušim od 300-400sk to neni až take drahe 😉 .To je dm-cky vyrobok takže to hladaj pod babylave značkou.A ty si odkial ak smem vediet, 🙂

siwike25
20. aug 2008

Ozaj a určite si tam neberte drahe pampersky ale napr.Teskacke alebo Dm-cke plienky.Lebo ked vam daju maleho alebo malu vobec nebude mat nasebe svoju plienku ale uplne niekoho inu,nato si dajte pozor.Ja si pametam ,ked som ja rodila -cisarskym tak maleho my davaly iba cez den ,kupila som mu drahy cumlik-krasny a volakto sa ulakomil na jeho cumlik.Sestrička my ho doniesla s uplne inym dudlikom-až my došlo zle ked som uvidela aky dudel ma maly-už bol vydudlany.Iba vtedy dajte nanho svoje veci ked už bude stale privas-skor nie lebo sa vam to strati alebo volakomu sa to zapači a privlastni si to!!!A 5 kusou plienok je velmy malo,ja som tam možno použila pol balika plienok-však to babo sa čisti,kaka apiša stale. 🙂 🙂

lucka10
20. aug 2008

Dík za info.
Odsávačku mám doma jednu, takú obyčajnejšiu. 🙂
Aj dudlík treba zobrať?

siwike25
20. aug 2008

ked chceš aby maly mal tak ano 🙂

nikka23
20. aug 2008

no ako sa mi vidí, tak si tú odsávačku pôjdem pozrieť do dm-ky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre