Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

sisinka8
27. apr 2012

@buffinko na tej izbe nieje detska postielka?????to neukazovali......

buffinko
27. apr 2012

@sisinka8 - je tam postieľka samozrejme 🙂 na kolieskach, ľahko sa presúva...

sisinka8
27. apr 2012

@buffinko JAAAAAAAAJ,lebo to som nevidela...to neukazovali.... 😉

luskacik
27. apr 2012

@sisinka8 - ináč dobrý postreh 😉 ja som si to vôbec nevšimla, že tam chýba 😀 v tom prvom apartmáne som ju videla na fotkách hneď vedľa maminkovskej postele takú drevenú aj s baldachýnom.
@buffinko - tak ja som v tej izbe (čo je teraz druhý apartmán) ležela po pôrode pred tromi rokmi, ale ešte v tom hroznom pôvodnom stave 😒 žalúzie nešli ani hore ani dole, záchod sa hýbal, lebo nebol pripevnený o podlahu a na tej izbe nesvietilo žiadne svetlo, len jedna nočná lampa. Tak som zvedavá, ktorú izbu vyfasujem tentokrát 😅

sisinka8
1. máj 2012

Mate miektora skusenost so spinalnou analgezou v galante?kto to picha a treba sa dopredu dohodnut?dakujem

konickarka
1. máj 2012

Ahojte 🙂
Tak porodila som piatok 13ho,drobec mal 3800g a 52cm.
Porod bol kratky iba kontrakcie nekonecne 😖 .Ale cely cas tam bol somnou moj drahy a bol mi velkou oporou.
Bola som na izbe č2..Mala som super spolubivajucu.
Utorok nás pustili domov a tak uz sme 2tyzdne doma.
😀
Maly je uplne super, mame zneho max radost.
Dakujem panovy primarovy, a panovy Janičkovy za super pracu.Sestričkam že ochotne poradili, pomohli,A boli mile.

monika333slov
2. máj 2012

@silvia0201 ahoj ja idem do ga a janicešk je moj doktor aj si ho zajednavam ajk by si chcela poradit napis

xen21
2. máj 2012

@monika333slov kedy mass termin?

peta1230
2. máj 2012

sisinka8 ahoj ja som rodila so spinalkou...picha ju anesteziolog tesne pred porodom potom hned zacinaju s cisarskym rezom aby sa do plodu nedostali latky ktore obsahuje....musis po nej 24 hodin lezat a nesmies zdvihnut hlavu...co ja som sa pozabudla par krat a preto som mala neznesitelne bolesti hlavy este asi tyzden po porode....spinalka ti vlastne umrtvi od pasu dole cele telo...a mala som to dohodnute s primarom a on mi aj vybavoval anesteziologa nakolko som od zaciatku vedela ze pojdem cisarskym.....ak mas este nejake otazky tak sa pytaj 🙂)

peta1230
2. máj 2012

sisinka8 a dokonca aj ja som rodila v juli 🙂 minuly rok 🙂 28.jula.... ty mas kedy presne termin? 🙂

sisinka8
3. máj 2012

@peta1230 ahoj!dakujem za tvoj prispevok.ka budem mat planovanu sekciu 12.7 najneskor ak sa to nerozbevne skor samo od seba.pri prvom tehu som mala celkovu anestezu ale teraz budem mat spinal.mam obavy troska ako to dopadne,ci mi to pichnu spravne atd.a bolest hlavy dufam ze nebudem mat.je dost narocne aspon pre mna lezat bez pohybu24hodin aj ked som citala vyjadrenia tu anesteziologicky ze bolest hlavy zavisi aj od ihly scim pichaju.potom este mam obavy ze mi to zaucinkuje ako ma,nie napoly ma umrtvia ☹

monika333slov
3. máj 2012

@xen21 ahoj ja mam termin 23.6. ides aj ty do ga? a uz si tam rodila? kedy mas termin ty?

xen21
3. máj 2012

@monika333slov ahoj, ja mam 2.7....ale dufam,ze by to mohlo byt skor....mala by som ist do ga...rodila som tam aj pred 2 rokmi- 10 dni pred terminim,tak sa spolieham aj teraz nato :D

monika333slov
3. máj 2012

@xen21
no taak to sa tam mozno uvidime 🙂 a ake to tam bolo?

xen21
3. máj 2012

ja som chcela ist do tt najprv,ale som sa nakoniec rozhodla ist do ga...a voooobec nic nelutujem..ja som bola spokojna so vsetkym,tak snad sa nesklamem tentokrat :D

silvia0201
4. máj 2012

ahojte dievčatá. potrebovala by som poradiť. nakoľko dr, ktorého som chcela k pôrodu, ma nevie zobrať k sebe, lebo má veľa žien, potrebovala by som poradiť, kto je tam ešte relatívne dobrý dr. alebo sa dá sio všetkými??

jofik
4. máj 2012

@silvia0201 a ty si chcela dr.Janicka?To on ta nevzal k sebe?O inom ja neviem :(

silvia0201
4. máj 2012

@jofik presne tak jeho som chcela. a aj sa poznáme, no ale čo už mám robiť?? škoda, že nevieš 😢

siss_sz
4. máj 2012

@silvia0201 ale ved tam nie je nikto zly... a takto aspon usetris 😉 aj ked aj ja som Janickoa pacientka, takze viem, o com hovoris... ale keby som nebola, nebojim sa ist rodit hocikomu 😉

silvia0201
4. máj 2012

@siss_sz aspoň si ma trocha potešila. len neviem či dr baran je tiež taký dobrý a milý a ešte o jedenom som počula, že dosť pije. som zvedavá koho fasujem 😝 😝

siss_sz
4. máj 2012

@silvia0201 baran? ale ved co ja viem, za neho by niektore pacientky aj zivot polozili .-D ale on asi rodi iba svoje pacientky, on ani sluzby neberie (nebraval).. a to o tom druhom dr. sa len hovori, lebo on tak vyznieva...ale je srandista a pohodak, ja som si ho celkom oblubila, ked som bola hospitalizovana... 😉
a potom je tam este taky, co malo hovori..to by asi pre mnabolo najhorsie, lebo ani nesranduje, ani nic....ale dr. je dobry 😉

silvia0201
4. máj 2012

@siss_sz takže to mám jedno, kto ma odrodí, sú tam všetci v pohode. no som strašnš zvedavá koho fakt fasjujem. nevieš kde by som kukla zoznam doktorov, čo tu robia??

siss_sz
5. máj 2012

@silvia0201 asi na dverach gyn.ambulancie na 10.posch. 🙂 nie, neviem... na oficialnej stranke nemaju zoznam, tak neviem...

peta1230
5. máj 2012

sisinka8 neboj nebudes prva ktorej anestziolog bude pichat spinalku....oni vedia velmi dobre co robia a maju to tam na dennom poriadku.... 🙂 tak sa teda drz aby ti to vsetko dobre dopadlo 🙂

lucinka83
6. máj 2012

Baby, 12.5.od 15 bude v mestskom parku v Ga super akcia Míľa pre mamu a bude tam aj poradenstvo pre tehuľky vedené odborníčkami z rôznych oblastí, môžete sa tam posadiť a pokecať s nimi od tehulkovania, cez porod, dojcenie, pripravu na dojcenie, nosenie, satkovanie, ale napr. aj o modernych latkovych plienkach, bezplienkovani, bude tam aj laktacna poradkyna, dula... pre celu rodinu je tam super program

suee
7. máj 2012

@sisinka8 ahoj, citam, ze mas nejake obavy ohladom spinalky. Ja som rodila min. rok 22.7. s sa sekciou a mala som tiez pichnutu spinalku, tiez som sa neskutocne bala ale nastastie moje obavy boli nedovodne, moja svagrina-vrch.sestra na are mi vsetko vysvetlila a nakoniec som ani vpich takmer necitila,je len dolezite, aby si sa riadila pokynmi anesteziologa a vsetko bude ok. Po sekcii ma previezli na izbu, a nemala som ziadne bolesti hlavy a ani nic podobne.Treba len vela pit-radila coca colu aj kavu ale podla mojich skusenosti bude potom babo nekludne a placlive.Na druhy den mi sestricka pomohla postavit, treba opatrne a podla vlastnych moznosti, ja som uz vecer isla sama do sprchy a kazdou hodinou mi bolo lepsie, treba si pridrziavat rez a bude to v porode. Drzim palce a bud kludna 🙂

sisinka8
9. máj 2012

@suee dakujem! 🙂 chcem si kupit tu poporodnu bandaz na brusko pocula sm ze velmi pomoze....menej boli rana a netreba si s rukou drzat.nema niekto skusenostu stym????????????????????????????, 😝

suee
10. máj 2012

@sisinka8 ja som mala korzet, ale pouzivala som ho az po navrate domov, pomohol mi, mozno aj vdaka tomu som sa rychlo dala do poriadku 🙂

sisinka8
10. máj 2012

@suee takze je to uziticne?nechcela by som zbytocne vyhodit 25 eur za ten pas 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre