Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

sisinka8
10. máj 2012

@strapco13 ahoj !co ja chcem je iny pas je to od chicco a je to gumovy pas taky specialny po porode 😉

strapco13
10. máj 2012

@sisinka8 ja som si nevsimla..len bol tu spominany korzet tak som hodila link na babu od ktorej mam zopar zostihlujucich celkom dobre fungujucich veci a v dobrej cene
ale viem co myslis http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=14065593&tab=2 len ten je pouzivany
a nasla som aj novy http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=13352780&tab=2

sisinka8
11. máj 2012

@strapco13 dakujeeeeeem!!!!!! 😀 🙂 😉

chantall185
11. máj 2012

ahojte mamičky rodičky 😉 viete mi prosím poradiť či sa treba objednať do poradne v nemocnici príp. od kedy tam ordinujú ...nie som z ga a neviem sa nejak dopracovať k ordinačným hodinám.... kujém 🙂

siss_sz
11. máj 2012

chantall185 od 8,00 a podla toho, co potrebujes... ked len kontrola, tak sa netreba objednat 😉

chantall185
11. máj 2012

@siss_sz ... kujééém strašne moc za inošku 🤐 ... som vedela že tu sa všetko vie 😉 ...som v 36 tt a doktorka mi povedala, že od budúceho týždňa mám chodiť do ga na poradňu na 10. ... a je to jedno že v ktorý deň, či?

siss_sz
11. máj 2012

@chantall185 tak to ano... myslim, ze stredy robi primar, tak to skor nie, to ASI berie iba svoje..ale iny den mozes asi hociktory 😉
tam zaklopes sestricke a oni uz poslu dakeho doktora, kt.ma sluzbu..alebo len ten monitor ti spravia..uvidis ;-ň

chantall185
11. máj 2012

@siss_sz ahááá no paráda ešte raz veľká vďaka ... tak sa tam teda vyberiem na vandrovku hádam sa ma niekto ujme 😀.. ale aj tak sa nespoznávam jak som bola stále kludná nejak sa mi začínajú bičovať vášne 😀 ....

lucinka83
14. máj 2012

BABY, v piatok bude v Bambuľkove burza oblečenia detskeho a tehu, da sa tam super nakupit, lacno a kvalitne, aj kopec znackovych a novych alebo si dojdite predat tie svoje veci po detoch ci sebe. info bambulkovo@szm.com

niky1336
14. máj 2012

ahojte mamicky a buduce mamicky. Rodil uz niekto z Vas s Dr.perhacsom?? Tiez ordinuje v Ga! neviete kolko chce za porod a aky je?

lucinka83
15. máj 2012

zajtra odborná prednáška v Bambuľkove od 9.30 Mudr. Lenka Hudeková Ako správne liečiť horúčku u detí, vstupné sa platí len 1€ do Bambuľkova

lucinka83
15. máj 2012

oprava pozajttra-stvrtok

luci44
16. máj 2012

Ahojte, ja mám termín 3. júla 2012 a mala by som rodiť u doktora Havránka v galantskej nemocnici. Máte niektorá s ním skúsenosti? Uvažujem aj o epidurálke, ale kedže som si prečítala rôzne negatíva na internete, stále nie som rozhodnutá.

petrucikaa
16. máj 2012

luci44- ja som u doktora Havranka odrodila obe deticky a mozem ti ho skutocne odporucit, je vynikajuci odbornik 🙂

luci44
17. máj 2012

@petrucikaa Tak to som rada, a rodila si klasicky bez epi? Mne ho poradila jedna známa, ešte som sa s ním v živote nestretla, tak preto zisťujem. O dva týždne som k nemu objednaná. Len sa bojím, aby ma to nechytilo skôr ako sa dohodneme na termíne pôrodu. Aj ty si mala vyvolávačku? Počula som, že vtedy sú bolesti intenzívnejšíe.

sisinka8
18. máj 2012

AHOJ!ma niektora zvas termin okolo12.7??? 😉

fialka821
21. máj 2012

Maminky ja tiez budem rodit v galante...viete mi prosim vas poradit neakeho dobreho porodnika,za ktorym sa oplati ist a daco vybavyt? Ja tam nepoznam nikoho som zo serede.....dakujem.....

petrucikaa
21. máj 2012

luci44 rodila som klasicky bez Epi a ani by som si Epi nedala....je to sice dobra vec, ale len vtedy ak ti ju spravne daju a je tiez otazne ako na to bude reagovat tvoj organizmus. Tvrdi sa, ze pri epi necitis tak tie kontrakcie, na druhej strane je dobre, ak tie kontrakcie citis, lebo vies kedy mas tlacit 🙂
fialka821 ja by som ti odporucila MUdr. Havranka, po dohode odrodi aj pacientky, ktore k nemu nepatria. Treba sa u neho objednat a tak sa s nim dohodnut. Blizsie info na www.afw.sk , dufam, ze som pomohla

luskacik
21. máj 2012

@fialka821 - podľa mňa je tam veľa dobrých lekárov. A keď si zo Serede, tak tam má ambulanciu dr. Janíček, ktorý chodí k pôrodom do Ga. Pozri si tu na MK diskusiu: "MUDr. Frantíšek Janíček z Galanty". Ale napr. ja som veľmi spokojná s primárom a chcem u neho aj rodiť.

fialka821
21. máj 2012

@luskacik Dakujem velmi pekne za radu a myslis ze by sme za tym primarom mohli ist,ked uz budem tak ze pojdem rodit alebo treba ist skvor? Dakujem.....

sisinka8
21. máj 2012

v galante je jednoznacne najlepsi lekar teraz dr,janicek!!!! 🙂

katarina1103
21. máj 2012

Ahojte,

ja som akurat 2 týždne po porode a rodila som v Galante. Ako lekárov odporucam urcite pana Dr. Janiceka. Je to skvely lekar, s neskutocne profesionalnym ale zaroven aj ludskym pristupom ku svojim pacientkam. Je tam den aj noc, a pravidelne kontroluje svoje pacientky. Je velmi mily a velky profesional. Dokonca uz na oddeleni sme si robili srandu, ze pokial ma sluzbu Janicek, tak deti sa rodi hned viac. Akokeby mamicky cakali len na to aby ich mohol odrodit on. Ja som rodila sekciou, a operoval ma Dr.Sisak a asistoval mu Janicek. Ranu mam krasnu, ani ju nevidiet a vsetko prebehlo uplne v poriadku. Aj na Dr. Sisaka som pocula len dobre. Urcite by som nechcela rodit u pana Dr. Kovacika. Nepoznam ho nejak specialne, len pocas beznych vizit mi prisiel nesympaticky, neludsky a nepocula by som za cely ten cas co som tam bola (co boli 2 tyzdne) ze by nejaka si ho priam ziadala. Naopak, pokial im porod vychadzal na Kovacika, neboli spokojne..Co sa tyka primara, tak ten je dost svojsky. Podla mna ludskost mu chyba ale je to velky profesional a bolo citit, ze ma iny pristup k svojim pacientkam a pacientkam inych lekarov. Ale nemozem nic zle povedat na neho, aj ked nas zaciatok nebol nejak slavny (videli sme sa prvykrat na vizite a uz bol vulgarny) koniec koncov, zachranil mi dieta a na dalsich vizitach sa ma zastaval a dost pomohol aby som aj svoju nedonosenu dceru mala na izbe cim skor. Urcite skvelou doktorkou je aj Dr. Badidova. Je to uzasna zena, velka profesionalka a je velmi ludska. Je to mlada lekarka, ale je uplne super. Ja som s nou absolvovala vela vizit a jej pristup bol ohromujuci. Je fakt skvela. Mojim gynekologom je Dr. Havranek, ale nakolko som rodila v 35-tom tyzdni o porode sme sa este nebavili a tak som nemala ani cas si ho "rezervovat" na porod. Jedine na co som mala cas, bolo ze som zavolala sestricke, ze teda po hospitalizacii v nemocnici idem o 6 hodin na to rodit. Kedze zmluva nebola podpisana, len podakovali za info. Neskor na vizite, pan Dr. Havranek ma prisiel pozriet a ubezpecit sa ze sme v poriadku. Myslim, ze s tymto lekarom je lepsie si porod dohodnut, a vtedy je istota ze pride.
Co sa tyka oddelenia sestonedelia, tak sestricky su v celku ok. Su tam dobre aj take co robotu flakaju a za co zaplatene nemaju tak nespravia. Mne sa tam osobne najviac pacila stanicna sestra- je prisna ale vie preco (inak velmi zlata), mlada tamovlaska Zuzka a taka starsia cervenovlasa na kratko ostrihana Mauricia (asi tak nejak sa volala)..Tie svoju robotu ozaj maju radi a su velmi prijemne a mile k pacientkam.
Co sa tyka novordeneckeho, je to tam rozmanitejsie. Su sestricky, co maju vsetko " na haku" a su aj striktne, ktore vam pomaly ani len dieta neukazu pokial doktorka nedovoli. Musim upozornit, ze laktacna sestra tam nie je, a velmi odporucam, aby ste si najeku dojednali cim skor po porode. Moja osobna skusenost s kojenim bola cista psychiatria. Tym ze som rodila sekciou, dieta mi nosili len 2-3 za den na prisatie. Niektore dietatu pomohli s prisatim, ine mi ho dali len na hrud a odisli. U tychto sestriciek mi chybalo to, ze mlade mamicky neucili ako kojit a odborne im neradili. Ak clovek za nimi prisiel ze ma problem s prisatim, len stlacili bradavku, prilozili dieta k nej, ale neukazali a nepoucili mamicku ako stlacit bradavku. Spravili to za nu, len nech sa uz dieta prisaje ale neucili mamicky ako to spravit same. U mna to skoncilo tak, ze som mala problem s kojenim, jednak ze moja mala bola nedonosena, tak jej to islo tazsie ale aj psychicky to bolo velmi tazke, necitila som tam podporu. Preto najvacsia istota je, ak si laktacnu sestru dohodnete osobne a ta vam individualne ukaze ako na to. Tam proste sestricky na to nemaju cas a ani nechcu. A este, bola tam jedna velmi mila sestricka, ktora aj postala pri vas a pozerala ci dieta saje dobre, ci to zvladame, no fajcila a uplne ma zarazila ked vzala dieta, moju bradavku a tymi zafajcenymi rukami, resp. prstami prikladala dieta k bradavke. Ja som ten smrad citila tak si neviem predstavit co muselo prezivat moje dieta, ked tie prsty malo hned pod nosom.
Celkove hodnotenie nemocnice je vsak pozitivne. Mne sa lekari aj sestricky pacili a bola som s nimi spokojna. Jedine co bolo nacelom pobyte deprimujuce, bolo to kojenie ale to bolo skor take psychicke, a tym ze som prvorodicka, tak som nevedela co robit. Nabuduce by som si zajednala laktacnu sestru a bola by to jedna parada

luna303
22. máj 2012

@dida84 jeeeej, ahoj susedka!!! 😉 tak aspoň na modrom koníkovi som ťa našla... keďže už nebývam doma tak sa nemáme kedy stretnúť. Keby si nevedela kto som, bývala som hneď oproti kým som sa nevydala aj s Adrikou a Boriskom 😉 Pýtala som sa Adriky ako sa máte po pôrode, ale nevedela veľa. Tak čítam vyššie že aj druhý pôrod bol relatívne rýchly a celkom v pohode. Aspoň si sa vyhla tej vyvolávačke. Ja sa nemám koho opýtať na priebeh pôrodu v GA tak tu aspoň čítam, že to tam nie je vôbec hrozné a netreba sa báť, prístup lekárov je tam teda ok, čo mi odľahlo 🙂 ja začínam 20 týždeň a o pôrode sa ešte ani v poradni nebavíme, no ja som aj tak zvedavá čo ma čaká. Asi tiež budem rodiť v GA, len neviem či si to mám vybaviť sama alebo dá gynekologička nejaké odporúčanie, vôbec neviem ako to chodí 😒
Držím palčeky a nech ťa drobci poslúchajú!! inak mohla som písať aj do IP, neva veď nabudúce 🙂

silvia0201
23. máj 2012

dievčatá, neviete náhodou, kde by som našla zoznam lekárov, čo robia v GA nemocnici na pôrodnici ??

katarina1103
23. máj 2012

@silvia0201 Ahoj Silvi, priamo zoznam nemam, ale viem naisto, ze odrodit v GA ta vedia: primar Scasny, dr. Kovacik, dr. Janicek, dr. Sisak, dr. Havranek, dr. Kovacik, dr. Badidova..inak odporucam dr, Janiceka 🙂

silvia0201
23. máj 2012

@katarina1103 janíček ma odmietol.... a poznám ho ososbne.
tá badidivá nie je náhodou babišová?? o badidovej som doteraz nepočula.

siss_sz
23. máj 2012

@katarina1103 a este Dr.Klementova a este Dr. Jancik a este ten byvaly primar zo sale... velmi mily, vzdy zabudnem meno... 😉
@silvia0201 mozno ta odmietol ako pacienku, ale odrodit ta moze, nie? 🙂

silvia0201
23. máj 2012

@siss_sz áno to môže, ale to by som musela rodiť práve vtedy, keď bude mať službu. a najhoršie na tom je, že ja neviem kedy sa malá vypýta na svet.

siss_sz
23. máj 2012

@silvia0201 ano, to nevie nikto... ale on ti vyslovene povedal, ze ta neodrodi, ci ze ta nevezme za pacientku? lebo to je rozdiel... víš...

silvia0201
23. máj 2012

@siss_sz ono to bolo tak, že ja nepotrebujem gynekologa, ale pôrodníka. volala som mu keď som bola v 36tt a povedal mi že ma nevie zobrať, lebo má veľa pacientiek, že mám zavolať, keď budem v 39tt. volala som, 5x ani raz mi nezodvihol.... no coment. zajtra idem do nemocky, má službu na ambulancii, tak sa osobne opýtam. ak nie, tak sa popýtam na iních lekárov, len neviem na koho by som sa mala pýtať, preto som chcdela nejaký zoznam, aby som sa vedela ako-tak zorientovať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre