Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

ladyka8
30. nov 2012

ja som rodila v ga a nemôžem sa sťažovať. super dr, super sestričky, ochotné. druhé dieťa porodím tiež určite v ga

meli19
30. nov 2012

dakujem pekne laluna 79.

meli19
30. nov 2012

dakujem pekne lulana 79

meli19
30. nov 2012

dufam že všetko bude ok,velmi sa bojim je to moj prvy porod.

lulana79
30. nov 2012

@meli19 mimochodom, malý šiel von tiež zvonom

meli19
30. nov 2012

aj ja sa bojim ale verim že bude všetko poriadku.

zankaj
30. nov 2012

@lulana79 preco siel zvonom?

meli19
30. nov 2012

zankaj čo čakáte chlapčeka alebo dievčatko?

lulana79
30. nov 2012

@zankaj bábo malo tak nejak zle šnúru prehodenú cez plecia; darmo som ja potlačila, šnúra ho vtiahla opäť dnu... tak preto ho potom ťahali...

zankaj
30. nov 2012

@lulana79 fuuha no pekne. Ja dufam vsetko dobre dopadne a malicka bude ok. Ozaj a co si potrebovala do porodnice? jedna mi pisala ze oblecenie netreba ze to mi daju v porodnici aby sa nam nestratilo a druha zase ze treba :( tak neviem co nabalit. A aj vlozky poporodne treba ci maju? kazda da inu info a ja som potom nejaka pomylena fakt neviem co nabalit.

zankaj
30. nov 2012

@meli19 slecnu 🙂 a vy?

ladyka8
30. nov 2012

@zankaj ja ti poviem len toľko 🙂 všetko si ber ! 🙂 ja som zostala prekvapená že ani príbor nám tam nedali :D a ber aj šatočky lebo je pravda že tam dajú detské oblečenie ale také nepekné. ja som prezliekla maličkú hneď jak mi ju doniesli. aj perinku som jej dala našu, všetko bolo také zasivené, škaredé

meli19
30. nov 2012

ja som nabalila aj oblečko,kozmetiku pre seba aj pre babo,čakame chlapčeka.

roxy
30. nov 2012

Ahojte zienky. Ja sa chystam rodit v ga, a chcem si dohodnut lekara...ale vobec netusim koho. Teraz choditm ku Gindlovi ale rodit u nho nebudem. Neviete mi poradit? Tazko vybrat, vazne tazko.

zankaj
30. nov 2012

@ladyka8 Ok nabalim sa poriadne :D radsej mat ako nemat :D len nech uz to mam zasebou tak sa bojim ze az :(

meli19
30. nov 2012

aj ja som počula že tam treba všetko zobrat,davaju ale nepekne

meli19
30. nov 2012

mam termin 28.decembra ale bola by som rada keby som to mala už na vianoce,nech to mam už za sebou

lulana79
30. nov 2012

@zankaj asi prve 4 dni mal nemocničnú košieľku, ale vieš, to sú také, čo sme ešte my nosili, na šnúrku na jednom pliecku a to sa jednak stále odväzovalo, alebo tie šnúrky boli dotrhané a tak malo bábo stále holé plecia... keďže som malého pri sebe celý čas nemala, lebo bol pod lampou (mal silnú žltačku z hematómu na hlavičke), tak potom už mal svoje body, mala som tam asi 3... Iné nemal svoje nič. Jedna mamička mala svoju perinku, ale to jej sestričky vytkli, resp. neboli z toho nadšené. Vložky áno, tie som si stále dokupovala, resp. tato mi ich dokupoval ako sa míňali. A hlavne nezabudni na jednorazové podložky pod seba, to využiješ pri vizite, keď sa treba nachystať, dať si dole nohavičky, tak tú podložku máš pod sebou, aby si si plachtu neušpinila

zankaj
30. nov 2012

@meli19 no podla mna silvestrovsky darcek budes mat 🙂

ladyka8
30. nov 2012

@zankaj nemáš sa čoho báť 🙂 zvládneš to a budeš najšťastnejšia mamka pod slnkom akonáhle uvidíš ten zázrak čo nosíš pod srdiečkom 🙂 ešte ak ti môžem poradiť, poviem ti jak som pochodila... už som išla každú chvíľu rodiť, v tom sa ma sestrička pýta či som si doniesla vložky a ja že jasné, ukázala som jej že aké mám a ona že to sú zlé. ja krava som zobrala klasické vložky vieš. tak potom mi povedala že treba tie obrovské hrubé. najprv som sa v sebe smiala že kriste pane čo s nimi budem robiť ale keď na to došiel rad tak som bola vďačná že mamina čakala v čakárni kým porodím a šla mi rýchlo do tesca kúpiť tie materna vložky lebo ináč neviem neviem jak by to dopadlo 🙂

zankaj
30. nov 2012

@lulana79 A kde si kupovala tie vlozky ci staci anejake super save? a tie podlozky?? kde to zozeniem? No ta vizita ako prebieha?

ladyka8
30. nov 2012

@zankaj vložky v tescu, volajú sa materna myslím a podložky kúpiš v lekárni.

zankaj
30. nov 2012

@ladyka8 ja som kukala u nas v tescu tie vlozky a tu ich nemaju ja neviem co je to za tesco :D asi budem muset do NR ist kuknut :D

ladyka8
30. nov 2012

@zankaj tak kúp tie najväčšie a najhrubšie 🙂

zankaj
30. nov 2012

@ladyka8 aspon 10 balikov :D no dufam ze malicka este vydrzi ved som len v 31tt nech este chvilku pobudne :D nech sa mama neboji

ladyka8
30. nov 2012

@zankaj 😀 zas desať niee :D a zober si aj hrnček

lulana79
30. nov 2012

@zankaj http://prebalovaci-pulty-a-podlozky.heureka.cz/... takto to vyzerá a kúpiš ich aj v drogérii alebo v lekárni... vizita je v pondelok, stredu a v piatok... sestričky zakričia na celú chodbu: "mamičky, vizita, pripravte sa, dole nohavičky" (znie mi to v ušiach ešte teraz a asi ešte dlho aj bude - len teraz sa nad tým smejem ale predtým mi bolo dooosť trápne)... tak sme sa nachystali, prikryli paplónom a čakali... vizitu tvorili cca 3-4 lekári a nejaké tie sestričky, primár odhrnul paplón, pokukal, ako sa hojíš, opýtal sa, ako sa máš a presunul sa k vedľajšej posteli...

zankaj
30. nov 2012

@ladyka8 no cely pribor pobalim aj salky no fajne krasne slovensko nase nemocnice :D

meli19
30. nov 2012

dufam že skorej ako na silvestra,lebo už teraz nevladzem,som unavena a strašne ma bolia nohy.v noci to je hrozne,strašne ma picha dole v brušku každy den,neviem čo to má byt.

zankaj
30. nov 2012

@lulana79 normalne do teba stuchal a kukal z nutra? ci len kukol z vonku ? No trapne mi je teraz ked moja doktorka ma kuka :D a zarastena chumajda no to bude traposina :D :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre