Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

aristokratka
6. máj 2013

@buci ehhm.... a to ako na tu bolesť aj zaberalo? 😅
@trish31 ja som tiez strachoprt ked ide o bolest...mne je konec uz len ked mi maju krv brat a to mi teraz musi manzel min.do porodu pichat fraxiparin 😢

inak ja sa bojim ze nebudem vedieť ako predychavat

trish31
6. máj 2013

@aristokratka na predychavanie mas predporodnu pipravu,to sa spolieham ze ma naucia...ja sa ani nebojim samotneho porodu,to musi prist,ja sa bojim nastrihu,sitia a toho,zze tam budem zbytocne stresovat...Uz teraz lutujem mojho lekara,ja sa ho uz teraz pytam len vidim ze ide nieco robit ze Bude to boliet???

buci
7. máj 2013

@aristokratka zabrali oblbováky na bolesť - nehovorim že som VOBEC nic necitila. Citila - to musis citit, aby si vedela kedy predychavat a kedy tlacit. Kocky - zvladnete to. Aj tie bolesti - po porode si poviete, ze to bol super pocit. 😎 ja si to vravim. Ked sa pozriete na drobátko, tak to je potom taká krása - prepáčte, ale ja sa neviem poriadne vyjadriť ako som sa cítila...Je to neopísateľný zažitok - ja som si ten pôrod uživala od rána do večera - aj s tými bolesťami. Nebojte sa, musíte byť v pohode. Dýchanie - základ - nosom donutra (akokeby do brucha) a ustami von. Dlhý nádych a dlhý výdych. To si môžes nacvicovat aj ked máš teraz tvrdnutie burska. Ale ak to nebudete vedieť, tak vám pomôžu a vysvetlia aj pôrodne asistentky.. Na to sú tam. Velmi vám drzim palce 🙂

roxy
7. máj 2013

@trish31 na akú predporodnú prípravu sa chystáš? v nemocnici sa to vraj už nerobí teraz...minulý mesiac sme chceli ísť a známej povedali, že sa to už teraz nemávajú. 😖

trish31
7. máj 2013

@roxy a neboli ste nakoniec v Bambulkove?

ccaro
13. máj 2013

Ahojte, ja by som sa tiez chcela podelit so svojou skusenostou s galantskou nemocnicou, kde som rodila vo februari. Osobne som sa strasne bala, kedze nasa rodina s touto nemocnicou nema velmi dobre skusenosti. Nakoniec, kedye chodim k Dr. Janicekovi, tak som sa predsalen rozhodla rodit tam. Musim povedat, ze to rozhodnutie bolo dobre. Pan doktor bol uplne super, uz aj pocas tehotenstva (sice som k nemu prestupila v siedmom mesiaci) aj pocas porodu aj pocas celeho pobytu v nemocnici. Sestricky - no tak tie boli vacsinou v pohode, na vzdycharni aj na porodnej sale boli sestricky uplne super. Starali sa a fakt boli velmi mile. Na oddeleni sestonedelia - tak tam musim povedat, ze vacsina setriciek bola uplne super, ale nasli sa aj take, ktore boli velmi neochotne. Treba ale podoktnut, ze maju vela roboty a kedze po porode mamicky su precitlivele (vlastna skusenost) 🙂, tak niekedy si veci moc zoberu k srdcu. Ak zaujmete postoj jednym uchom dnu, druhym von, aj menej mile sestricky sa budu zdat OK - tiez vlastna skusenost. Vsak tie 4 dni sa vydrzat daju, hlavne ked mate drobca pri sebe 🙂. Urcite odporucam si zaplatit nadstandardnu izbu, kedze tam mate vacsie sukromie, hlavne vlastnu sprchu a zachod. 🙂 a tiez navstevy mozu v podstate prist hocikedy a mozu s vami byt na izbe. A hlavne ak sa budu pytat, ci chcete babatko mat pri sebe prvu noc, tak ked nie ste moc unavene, tak urcite si babo vypytajte ako sa bude dat. Je to najlepsie pre oboch. A hlavne urcite sa spytajte na spravne dojcenie, kedze ja osobne som sa aj s tym potrapila. Je tam jedna mensia sestricka, taka hnedovlasa a ta je velmi ochotna v tomto a urcite pomoze. Hlavne sa netreba bat, vsetko sa da zvladnut v pohode. Drzim palce vsetkym co sa tam chystate v najblizsej dobe aj v buducnosti 🙂

buci
13. máj 2013

@ccaro Plne súhlasim s Tebou. ja som tam rodila v koncom aprila, tiez som bola na apartmane 🙂 a personal ozaj dobry 🙂 môžem potvrdiť!

trish31
13. máj 2013

@ccaro
@buci ale vy ste vystihli apartman akurat volny,vsak?

buci
13. máj 2013

@trish31 ja som rodila v pondelok - vtedy bol AP este obsadený. V utorok sa uvolnil a len tak som sa spytala sestričky, či by som tam mohla ist - a tak ma tam dali. Mohla som 🙂 Takze urcite to treba aj dajako odsledovať a mať otvorené uši 😎 a pýtať sa na AP či je volny príp. kedy sa uvoľní 🙂

siss_sz
13. máj 2013

burza oblecenia nielen pre deticky 😉 uz o dve soboty v RC Bambuľkovo 😉

ccaro
13. máj 2013

@trish31 No, najprv ma dali na osmcku, co je hned vedla novorodeneckeho oddelenia, uplne vzadu a potom ale prisli sestricky, ze jedna, co mala byt na nadstandardnej izbe, si to rozmyslela a ci tam nechcem ist ja. Tak som teda tam isla. 🙂 Fakt, ak ta izba bude volna, urcite tam chod. Je to naozaj na nezaplatenie. 🙂

ccaro
13. máj 2013

@buci 🙂 to som rada.

trish31
13. máj 2013

@ccaro skoda ze sa neda dohodnut ta izba dopredu

ccaro
13. máj 2013

@trish31 To ano, ale ako buci pise, ak sa na to spytas sestriciek, tak aj ked nahodou nie je volna ta izba a uvolni sa, tak Ta tam v pohode presunu 🙂

eribac
16. máj 2013

Ahojte mamičky, ja sa v GA chystám rodiť koncom augusta, tak by som čo to chcela vedieť dopredu o tejto nemocke. Síce som už raz ležala na 9-vine, ale na ženskom a bolo to v poho. Čítala som si aj staršie príspevky, no zdali sa mi neaktuálne. Píšete tu o nadštandardnej izbe a čo nadštandardný pôrodný box. Platí sa tam? Aké sú izby, resp. kúpelky na obyčko izbách? Je to tak, že každé dve izby majú vklastnú sprchu a wc? Je to tam aspoň trošku vynovené? Chcela by som si prehliadnuť oddelenie, je to možné? Boli ste tak? Kedy je to možné?

buci
16. máj 2013

@eribac Ahoj 🙂 Ja som rodila v aprili tohto roku v GA 🙂 Čo sa týka nadštandarného por. boxu - tam rodia všetky - automaticky. Ak by ste náhodou rodili 3 ženy uplne naraz, tak neni isté, že ta tam daju. Ale ak budes sama, tak rodis uplne normalne, bez priplatku na nadstandarde. Plati sa len za nadštandardnú izbu - apartmán 20 e za den. V apartmáne (AP) máš vlastne WC aj vlastnu sprchu, nosia ti na izbu jedlo a návšteva tiez môže na izbu hocikedy cez den od rana do vecera. V normálnych izbách máš WC spoločne pre 2 izby a Sprchy su na chodbe. Inak sa tam da celkom v pohode vydržať. Nie je to All inclusive, ale na nemocnicu je to dobre. Tie 4 dni tam vydržíš 😉 Čo si máš zobrať do porodnice - tak to sa dočítaš tiez v mojom príspevku na predchádzajucich stranach 🙂 Tu v tejto diskusii máš uplne čerstve info od strany cca 223 ak sa nemýlim 😎 Ak máš dajaké otázky rada odpoviem (ak viem)

mezike
16. máj 2013

ahojte baby! Rodila z Vas niektora v GA druhe dietatko prirodzene po prvom cisarskom? Je to tam mozne? Este nie som ani tehotna, ale desim sa druheho cisaraku, tak zbieram info kde v okoli by to teoreticky bolo mozne. Dakujem

moka
16. máj 2013

@mezike ahoj, ano, ja som rodila prveho sekciou (v TT), druhy porod bol prirodzeny (v GA) 😉

mezike
17. máj 2013

@moka ahoj! Ani nevies ako si ma potesila. A vidim, ze ani 2 roky neboli medzi dvomi porodmi. To Ti ani nechceli robit sekciu? Alebo sa tak rozbehol porod, ze uz nestihali? U koho si rodila? Mala si zazmluvneneho lekara? Prepac, ze tolko otazok, ale fakt ma len predstava dalsej sekcie desi. Svojho gyndosa som otravovala podobnymi otazkami hned na prvej kontrole po porode. Chudaka som vystrasila, ze uz aj planujeme druhe babo 😀

eribac
17. máj 2013

@buci ďakujem za odpoveď, idem čítať,lebo som si nebola istá, od ktorej strany je to vôbec aktuálne. Aký je tam personál? U koho si rodila? Mala si lekára zazmluvneného?

buci
17. máj 2013

@eribac Personál je tam super, aj pôrodné asistentky (teda tie určite ktoré som vystihla ja), aj sestričky na 600nedielku aj sestričky z detského. Poradia, pomôžu, môžeš sa ich na hocičo spýtať, sú ochotné. Ja som rodila u MUDr. Vaska - mala som ho zajednaného, k nemu chodim. Bol tam len pre mňa 😎 Ku komu chodíš?

eribac
17. máj 2013

@buci chodila som k Havránkovi, no z osobných dôvodov som prešla k Eliášovi do TT. No v TT rodiť nechcem, keďže ten pôrodník ani nechodí k pôrodom. Zrejme zazmluvneného lekára mať nebudem, dúfam, že sa mi dostane rovnakej starostlivosti. Od 35 tt by som chcela chodiť na poradne do nemocky. Je možné, aby bol so mnou manžel na vzdychárni, kým nepojdem na sál? On už na sále nechce byť. Ako je to s podaním epi. Niekde som čítala, že nie je vždy k dispozícii lekár, čo ti to podá.

buci
17. máj 2013

@eribac Pôrodnici su tam dobrí 🙂 nemám ich odskúšaných, ale prístup majú fajnový. Manžel s tebou môže byť stááááále. Aj na vzdychárni aj v pôrodnom boxe (ak budes rodit normálne). Od začiatku až do konca pôrodu a este aj 2 hodiny po pôrode, kým musis byť na pôrodnej sále tam môže byť partner. A to je velmi fajn!!! So mnou tam bol od rana do večera (proste celý deň). Škoda že na sále nechce byť (to mi je luto) je velka podpora ak tam niekto je. Kto spravi prvé fotky? 😉 Ale samozrejme nechcem sa do toho montovat (len radím). 😀 EPI neviem ako su na tom - s tym nemam skusenosti. No ked zacnes chodit do potadne do GA tak sa poinformuj určite. 🙂

moka
17. máj 2013

@mezike ahoj, rada Ti odpoviem 🙂 Rozdiel medzi porodmi bol presne 19,5 mesiaca 😉 Hned, ako som otehotnela, som sa svojho Dr. pytala, aky bude druhy porod. Samozrejme mi to nemohol na 100% zarucit, ale on je velkym zastancom prirodzenych porodov, a preto povedal, ze ak bude vsetko v poriadku, nevidi dovod, aby som nerodila prirodzene. Na kazdej poradni mi kontroloval jazvu, pytal sa, ci nereze, nepali, ci v nej necitim bolest. No a to iste samozrejme aj pri porode. Mojim gyn. je MUDr. Janicek, u neho som aj rodila, mala som ho dohodnuteho. Velmi zalezi od lekara, mala som skusenost v nemocnici, ze niektorym automaticky po prvej sekcii "naordinovali" znova sekciu.

mareli
17. máj 2013

@eribac epidural musis mat dopredu dohodnuty a potvrdeny...

trish31
17. máj 2013

@eribac ak nie je anesteziolog v sluzbe tak si za EPI priplacas...Aspon tak som to citala v cenniku,cize k dispozicii by mala byt stale...Len ci i ju stihnu pichnut je otazne.Ja by som si porodnika zazmluvnila,ale je to kazdeho osobna vec

aristokratka
20. máj 2013

@buci a plienky si vytiahnem svoje z tasky alebo mi ich zoberu daju na sklad s ostatnymi a potom budem dostavat take ake im pridu pod ruku? pocula som uz aj o tychto praktikach...

trish31
20. máj 2013

@aristokratka co?To snad nie...

aristokratka
20. máj 2013

@trish31 hej ako nie konkretne v ga - ale pre istotu sa pytam ako to tu chodi 😀

bashka
20. máj 2013

@mezike ano, s rozdielom 2 roky...nie je dovod na druhy cisar ked nie su komplikacie...a teda rodit je iny zazitok ako rezat 😝 ale zalezi od porodnika, moj ma v mojom rozhodnuti podporoval 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre