• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

4. januára 2017 
Mamičky, ktoré ste už rodili v GA, chcem sa sa spýtať. Mali ste napísaný pôrodný plán? Akceptovali ho?
18. júl 2013 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eribac ahoj, bolo celkom fajn, mila teta setricka a celkovo aj dojem som mala dobry, cakala som horsie, poviem ti pravdu.... Ale nech povie este @denide
co sa tyka porodnych planov, asi by si bola prva, co im nieco take da, teda aspon tak sa tvarila teta sestricka :slight_smile: Ale podla mna ak im to donesies, tak sa nic nestane... ;)
Som zvedava co povie @denide ;)
18. júl 2013 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lulux83 s denide som si popísala cez poštu, nechcela sa vyjadrovať verejne. Mala rovnaký názor ako ty :slight_smile:
18. júl 2013 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eribac @lulux83 ahojte baby dneska ked som bola na poradni tak som sa priamo spytala lekarky ako to je s epi atd. lebo sme sa bavili ci nechcem rodit cisarskym som jej povedala, ze skusim normalne popripade s epi a ona mi povedala, ze to neni len tak treba ist na 5 poschodie na taky pohovor ci co to je k pani doktorke Vlnova-Fuksova, takze ak mate niektora zaujem, ze by sme sa sli za nou pozriet niektory den, aby som nesla sama, a budu to take zadne dvierka ktore nemusime pouzit ale mozme ak by sme chceli bez toho to vraj nejde
24. júl 2013 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denide daj vediet ja by som sla,zaujima ma to
24. júl 2013 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@trish31 ok, pozriem na internete ci najdem na nu tel. c. chvilu pockam ci sa este niekto ozve, ze by sme sli viacere a dam vediet :grinning:
24. júl 2013 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
24. júl 2013 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denide aj ja by som šla, ale až bud. týžden môžem
24. júl 2013 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denide asi aj ja by som šla, i keď nad tým neuvažujem, ale pre istotu. Môžem tiež len budúci týždeň.
25. júl 2013 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to čo okolo toho robia??? ja som mala epi a povedala som len svojmu lekarovi, že chcem a to bolo celé, pri pôrode prišli, pichli a platila som, keď mi vyberali ihlu ... ale tak ja som rodila pred dvoma rokmi
25. júl 2013 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sissika Ahoj a ty si mala epi v Galante? a bola si spokojná s epi?
25. júl 2013 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denide aj ja az buduci tyzden
25. júl 2013 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@trish31
@michala11111
@eribac zajtra jej zavolam, nasla som ju na nete, tak sa spytam kedy by sme tam mohli skocit, mne uz hori za patami :grinning:
25. júl 2013 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@denide no moja ty uz to mas za par :wink:
25. júl 2013 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denide ja by som sla urcite tiez... ja som sa sice pytala mojho lekara a on tvrdil, ze netreba nic take absolvovat, tak neviem ci to nie je zbytocne....
25. júl 2013 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michala11111 ano, rodila som v Galante, takze aj epi bolo tam ... nejak extra spokojna som nebola, kedze mi ju pichli dost neskoro, takze kontrakcie som si pretrpela, ale pri porode to uz bolo fajn, ani sitie som necitila
25. júl 2013 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, dneska tam neni ta pani doktorka, mam jej zavolat v pondelok rano tak vam potom dam vediet
26. júl 2013 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denide ok, budeme čakať, len aby si sa nám dovtedy nerozdvojila :grinning:
@sissika epi sa podáva už až keď ideš tlačiť bábätko, takže kontrakcie pred tým si aj tak pretrpíš, ale tie ešte silnejšie už nie. Je to tak všade, preto rozmýšlam či epi ano alebo nie.
26. júl 2013 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eribac nie, epi sa podava, ked si otvorena na 5 prstov, lenze sme boli dve na epi, a kym pichli prvej maminke (bola na 5 prstov), zatial som sa otvorila na 8, cize som sla hned rodit
26. júl 2013 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sissika a na konci si vedela tlačiť ked si necítila tie posledné kontakcie? Totiž to som čítala ako nevýhodu epi že žena necíti kontrakcie a nevie tlačiť
26. júl 2013 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michala11111 blbost, citila som vsetko, len ta bolest bola minimalna
26. júl 2013 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michala11111 necitaj tolko, potom len stresujes :slight_smile:
26. júl 2013 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@michala11111 zamiesam sa trosku..ja om sice nemala epi, le kontrakcie som skoro vobec necitila... a lekar ti povie vsetko (teda mal by) - teraz tlacte, teraz staci... dychajte... vsetko by ti mali povedat... :wink:
28. júl 2013 o 07:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy007 ahoj, ja by som doplnila @buci
oblečenie pre mimčo si určite vezmi, lebo ti ho donesú v košielke a na nožičkách bude mat len plienočku zaviazanú.ja som si ho hned prezliekala lebo som ho nevedela do toho naspäť zamotať :wink: látkové plienky ti dájú oni 7ks a ked ich zašpiníš tak ich vymenia za čisté. ja som si brala aj také tie maxi vložky čo vyrába Chicco 10kusov a bolo mi málo.radsej si vezmi tie ešte k tým SAMU vložkám, na pôrodnej sále a na prvé dni ti budú lepšie tie dlhšie. a ten YAL si isto daj predpísať, ja ked som rodila tak mali na pôrodnej sále ich YAL ale posledný dali mne. po mne rodili kočky tak použili už svoj.
a k tej EPI, baby ja som sa pôrodu bála jak čert kríža ale dalo sa to prežiť v pohode...a to som rodila 33hodín :wink:
28. júl 2013 o 19:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@roxy nevedela zamotať - to sa mi ľúbi :grinning:
28. júl 2013 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sissika aha, kamoška mi hovorila, že sa to dáva, až ked ideš už rodiť.
28. júl 2013 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@roxy ďakujem :slight_smile: ... a rodila si teda bez epi ? Ja ani neviem ako to s nami dopadne lebo mi doki povedal že je malý o 1 1/2 tt väčší. Tak som zvedavá
28. júl 2013 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy007 ano rodila som bez epi. moj malý mal rovné 4kilá a 52cm. dalo sa to zvládnut.dokonca hned po porode som povedala že môže byt aj druhé :wink: ak možeš zober si zo seboz muža, vela to pomáha hlavne na psychiku. ja som sa tiež bála, že ako ho vytlačím a mm ma povzbudzoval na vzdychárni, vela sme sa aj smiali a robili si srandu.proste to tam odľahčoval.nakoniec malý uplne v pohode vyšiel.dokonca len 3stehy som mala. :wink:
28. júl 2013 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@roxy wau tak to ta fakt obdivujem, mesiac po porode a ze v pohode a ktomu este 33 hodin rodit, to ja by som to tak urcite neospevovala, gratulujem a u koho si rodila mala si dohodnuteho lekara? kedy tam za tebou dosiel, predpokladam, ze tam s tebou nebol 33 hodin
28. júl 2013 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denide u mna bolo asi to, že som si také hororové scenáre vykonštruovala v hlave, že to mohlo byt už len lepšie :grinning:
rodila som u Havráneka, mala som ho dohodnutého ale došiel až hodinu pred tým ako sa drobec narodil, lebo mal v tedy ambulanciu. čiže videli ma hádam všetci lekári na oddelení. ale v pohode, aj tak neviem čo by mi pomohol keby tam bol skorej, aj takto ma to len znervóznovalo, že furt chodil či už cítim tlaky na tlačenie :grinning: :angry:
28. júl 2013 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok