Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

dada229
20. jan 2014

Baby chcem sa opytat na poplatok ktory sa plati prri zazmluvneni lekara citala som ho na chodbe porodnice ze je to od 250az 350 Euro podla toho ci je doktor v sluzbe alebo nieje.Treba ho uhradit este pred porodom.Pocula som uz aj take od 3 mamiciek ze ten konkretny lekar neprisiel na porod a peniaze majicke nevratili.Je to prevda?Ma niekto aj take skusenisti?

trish31
20. jan 2014

@dada229 spytaj sa svojho lekara kolko berie za porod a cennik v nemocke si nevsimaj 😉

trish31
20. jan 2014

@dada229 a ja osobne by som si nezazmluvnila lekara ktory vezme peniaze vopred...

marhulka13
21. jan 2014

@dada229 vopred peniaze? a to ktory tak berie? dobre palky za porod. ja som si ani raz nezazmluvnila nikoho

papalinka7
26. jan 2014

@dada229 ja som sa pytala mojho gyn. a plati sa az po porode..

dulkagabulka
8. mar 2014

relacia Reflex o nastrihoch
http://reflex.markiza.sk/aktualne/1746661_nastr...
v relacii zaznel dávno zastaralý nazor o nástrihoch priamo z Galantskej pôrodnic - čísla o ich nástrihoch vravia niečo iné, ako slová

jaja018
8. mar 2014

@dulkagabulka ja som rodila v Ga dva krát. Prvy porod s velkym nastrihom, No dvamesiace som nesedela, ale bol to dlhy a tazky porod a nastrih bol si myslím ze potrebný. Dryhy porod lahky rychli, ten isty porodnik. Spravil mi mali nastrih, sedela som ešte v ten den. Ale myslím si ze bol zbytočný ☹myslimsi ze by to bolo bez poranenia ☹ cvičila som epino

moka
9. mar 2014

@jaja018 u koho si rodila? Mozes aj do IP. Ja som tiez cvicila s epinom, ale vopred som sa dohodla s porodnikom, ze nastrih iba ak to bude nevyhnutne.

jaja018
9. mar 2014

@moka rodila som u dr. Šišáka nemala som zazmluvneneho dr. Uviedla som ze som cvčila s epinom. Kedy ma nastrihol ani netuším a sedela som som v tureckom sede dve hodiny po porode takze sa to prezit dalo.b

marhulka13
10. mar 2014

mna tiez strihali, prvy porod v Nitre a druhy v Galante. no pri prvom som sa aj potrhala, kopa stehov a neskutocne bolesti. teraz druhykrat uplna pohoda. ci bol druhy nastrih potrebny, neviem, ja verim lekarom, ze vedia, co robia, tak neriesim. asi som divna, co? 😀 😀

lucinka83
24. mar 2014

odporucam 🙂 pridte, ak mate cas!

zuzka_cz
9. apr 2014

Ahojte. Vie niekto prosim, kedy a kde robi dr. baran? Dakujem 🙂

krasneleto
25. apr 2014

ahoj pondelok rano galanta, utorok rano kralova pri senci, streda galanta na objednavky, stvrtok poobede kralova pri senci, piatok galanta doobeda
@zuzka_cz

mrsbrown
25. apr 2014

...ja som lezala na galantskej gynekologii po SA a teda jednali tam so mnou jak s nejakou chuderou...rodila som medzi poslednymi mamickami v sali u dr.zimmermanovej a ta bola uzasna...vsetko mi vysvetlila,nastrih nebol potrebny a je to asi najlepsia lekarka aku som kedy mala.Mam taky pocit ze galantski porodnici sa s tebou bavia az ked das nejake vsimne a ak nie si konkretne ich ambulantna pacientka,tak zabudni ze sa ti budu nejak extra venovat....a maju divny zmysel pre humor...hlavne pan primar asi vela pozerava dr.house-a 🙂

marhulka13
25. apr 2014

@mrsbrown tak ale s tou staroastlivosťou, ak nie si ich pacientka, je to podobne aj v iných pôrodniciach. ANpr. ja som prvé dieťa rodila v NR a tam ma tiež nikto nepoznal, nemôžem povedať, že sa o mna nestarali, ale bolo to iné, ako v GA, kde mám svojho lekára. skôr ide o môj pocit, cítila som sa tam lepšie. Tak primár má svojský humor, ja sa vacsinou tvárim, že mi je to smiešne 😀 našťastie, ja už mám svoje odrodené, tak už mám pokoj s pôrodnicami 😀

mrsbrown
25. apr 2014

@marhulka13 vsade ta maju v prvom rade brat ako pacienta a nie ako ty si odo mna a ty nie...na zaklade farby mojich vlasov a ze som odmietala kyretaz a chcela som sa ist docistit domov ma nazvali typickou cigankou...ako keby som utekala od dietata alebo co...primar mi povedal ze on je tam na to aby urcil ci sa bude kyretovat alebo nie a ja som tam len na krvacanie...ako keby som sa aj nasilu chcela smiat tak sa mi chcelo z neho len grcat...a este poznamky typu ze ked zijem v rakusku tak som mala ist tam do nemocnice sa mi nezdali vobec namieste...neviem...ak potratis v noci na navsteve na slovensku, tak asi budes utekat rychlo do rakuska 200 km...proste galanta desny des a to nielen na gynekologii...

marhulka13
25. apr 2014

@mrsbrown to mi je ľúto, že máš také skúsenosti, našťastie, ja mám iba dobré, takže som rada. No mne tiežtrochu primár akoby vyčítal, že prečo som išla rodiť do Nitry, ked chodím k nemu, no ja bývam pri Nitre a bola som rada, že som vôbec stihla do nejakej pôrodnice dobehnúť. Zatiaľ ani jeden lekár nebol ku mne nejak nepríjemný.a napokon ti kyret urobili?

mrsbrown
25. apr 2014

@marhulka13 ano...aj ked som nechcela... :((

marhulka13
25. apr 2014

@mrsbrown a kto ti ho robil? teraz budeš už rodiť v AUT?

mrsbrown
25. apr 2014

@marhulka13 neviem...nejaka zena...teraz budem v at...

krasneleto
29. apr 2014

@mrsbrown bohuzial kazda nemocnica ma svoje pravidla a oddelenia a na to su tam primari, ze oni rozhoduju v ramci zdravotnej starostlivosti... cize zial ked primar na gynekologii je naozaj na to , aby urcil co sa bude diat... a po potrate cistit treba, nikto ma nepresvedci ze vycistit sa sama a dufam ze to bude dobre a nebude aj tak treba cistit... ale to je len moj nazor. primara aj vsetkych ostatnych lekarov som zazila nie raz. pan primar ma skutocne zvlastny humor, ale asi ho treba tak brat... a ked pocuvam , ake mudre tam chodia pacientky, pomaly co diktuju porodnikovi ako ich ma rodit a dr.google medicinu co vsetky na nete nastudovali, tak sa niekedy necudujem ze ma take zvlastne reakcie.. nic to nemeni na to, ze nema byt neprijemny.... a ma sa chovat k pacientke slusne ci zije alebo nezije v rakusku a ci je alebo nie je ciganka.... to je trosku na hanbu

mrsbrown
29. apr 2014

@krasneleto ja som volala mojej byvalej gynekologicke a ta si vyziadala vysledky,povedala ze podla utz som nepotrebovala kyretaz...
...a hlavne som sa pytala preco ostatne zeny mozu ist po kyretazi domov hned na druhy den a mna tam drzali dalsie 4 dni a nikto mi neodpovedal preco...tak som isla rovno za primarom a ten mi nalozil,ze som sa citila vinna,ze som sa vobec pytala na moj zdravotny stav...vtedy som povedala,ze radsej porodit hocikde inde ako v skorumpovanej Galante,kde kvalita operacie alebo liecby je priamo umerna vyske uplatku...
ok...primar moze urcit co treba,ale nie vselijakymi psychickymi natlakmi dosiahnut svoje...nebola som v ohrozeni zivota...nakoniec mi povedal ze sa to robi preventivne...to ako keby mi zubar preventivne vyvrtal zdravy zub,len preto lebo sa zvykne kazit casom...nonsens...
...proste som viac doverovala svojej gynekologicke nez galantskym gynekologom...

krasneleto
29. apr 2014

@mrsbrown mas urcite pravdu ... ale preventivne po potrate vycistit by som zrovnala preventivne zazit ranu po vytrhnuti zubu , ako ochrana pred moznym zapalom....

trish31
2. máj 2014

@mrsbrown suhlasim s tym ze primar je prvotriedny magor,bohuzial.Nevie sa chovat k pacientkam a robi neuveritelne rozdiely medzi jednotlivymi pacientkami.To,co Ti povedal o Rakusku je len dokaz o jeho nekonecnej jesitnosti,mne takisto povedal ze ked mam lekara v Kanade mala som ist na pohotovost do Kanady.Civela som na neho ako puk 😅

evulka0401
18. jún 2014

Ahoj ja som sa rozhodla ze pojdem rodit do galanty.chcela som sa spytat ci tam robia nejaku pripravku.dakujem

nikynike
19. jún 2014

Dievcata, ja som rodila v Galante v 27. tt. Odrodil ma ten, ktory mal prave sluzbu, konkretne pan doktor Jancik a postaral sa o mna maximalne profesionalne. Nikomu som nedala ani cent a starostlivost lekarov aj sestriciek bola vyborna. Jedine primar sa na vizite spraval ako hulvat. Nebojim sa ho, tak som mu odpovedala ako zasluzil a potom dal pokoj.

trish31
21. jún 2014

@evulka0401 pokial viem tak robili len v Bambulkove

marhulka13
23. jún 2014

@nikynike to fakt mate vsetky až tak negatívne skusenosti s primarom? 🤐 to je blbe

nikynike
23. jún 2014

@marhulka13. Veru tak 🙂

marhulka13
23. jún 2014

@nikynike a tebe čo zaujímavé vyviedol, resp. povedal? z tých jeho "hlášok" by sa aj kniha dala vydať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre