Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

natali821
9. aug 2017

@sindas ďakujem za info 🙂 bola som len zvedavá,ale tak aspoň aj to je niečo...

alybetka
15. sep 2017

Ja a som 3 tyzdne po porode (2x sekcia)druhej dcerky a moja skusenost je neporovnatelna s prvym otrasnym porodom v Bratislave.... bola som z Galanty nadšená ... služby ,doktor, personal, hygiena, starostlivosť, ľudskosť ja osobne vrelo odporučam 😊

natali821
18. sep 2017

Dobrý deň, gratulujem, no tak to som už zvedavá 🙂 ak to celé bude....ďakujem za recenziu 🙂

denisa87
2. okt 2017

Ahojte baby,tie ktoré si dali zazmluvyt lekara k porodu,ako to funguje,ak ste dohodnutý na planovanej sekcii,co vtedy ak sa nieco skomplikuje a pride to skor,on je povinny prist,alebo ako to chodí?ci aj vobec pride ak bude treba,,,konkretne chcem rodit u kovacika...máťe skusenost?

alybetka
2. okt 2017

Ahoj bola som planovana sekcia ale nezazmluvnena robil ma primar a bola som nadmieru spokojna😊 personal a pristup na 1* pri porovnani s prvou sekciu

denisa87
3. okt 2017

@alybetka kvoli comu bola sekcia?

alybetka
3. okt 2017

2x aj prva dcerka musela qx 4 vyvolavacky a ani milimeter som sa neotvorila ani kontrakcie ani nic...pri druhej automaticky lebo to iste a hl.omotana pupocna

joachimka
9. okt 2017

Ahojte baby, zažili ste niektorá v galantskej pôrodnici bonding? Resp. Že vám babo nechali aspoň hodinku s vami na pôrodnej sále nielen pár minút? Čo čítam tak v TT je to pomaly samozrejmosťou v posledných rokoch, Galanta je na tom ako?

elmunda81
11. okt 2017

@joachimka ahoj bonding áno ale podľa toho koľko majú práce rešpektovať.porodov. akje toho veľa tak takú pol hodku ale ak je kľud tak aj hodinku ti ho nechaju. Ale inak si môžeš sama povedať, veď dieťatko je tvoje, ty si zakonny zastupca. Ak je v poriadku dietatko neni problém. Držím palce!

joachimka
11. okt 2017

@elmunda81 ďakujem za odpoveď lebo čo mám kamošky vraveli ze im ho zobrali po pár minútach, v podstate tak ako sme videli v babyboome tam žiadna nemala bonding. Ale rozhodne si ho budem pýtať aspoň nachvilu. Môžem sa spýtať akého porodnika ste mali pri pôrode?

elmunda81
11. okt 2017

@joachimka Ahoj ja som mala pri oboch porodoch Mudr. Jacekovu Veselicku uzasna PANI doktorka, mlada , ale perfektna, porod som mala vdaka nej super! A treba hlavne komunikovat co sa tyka vsetkeho (nastrih, bonding). Netrba zbytocne vypisovat porodne plany atd. na to nie je cas pre personal si to citat... ovela efektivnejsie je skusit si vytvorit pocas porodu 1. fazy pozitivny ";vztah" s personalom, byt priatelska, usmievat sa rozpravat o vsetko co Vas trapi alebo si zelate, vsetko Vam splnia ,) ja som bola velmi spokojna ,) drzim palce, potom napiste svoju skusenosti ,) Andy

joachimka
11. okt 2017

@elmunda81 tak to ste mali skvelé že sa vám postastilo mať pri oboch pôrodoch p.Jacekovu počula a čítala som na ňu samu chválu snáď aj mne sa podarí zastihnúť ju. Aj keď dohodnúť sa dá hádam s každým lekárom. Zajtra mam termín ale zatiaľ nič tak čakám,na pôrod sa teším tak dúfam že mi ho nikto nepokazí nevhodným správaním.ale uvidím najdôležitejšie je aby bolo dieťatko v poriadku ostatné je len bonus

elmunda81
13. okt 2017

Babule, trocha mimo tému, ale pre mňa to bolo veľmi užitočné v nemocnici.Po pôrode - zlata zila- klasický problém používala som perfektný krém Levanduľový s aloe Vera. Na bábätko hneď od narodenia Mandľový telovy krém krásne zvlacnilo aj suché miesta na telicku. A veľmi vhodne - aromaterapia na psychiku maminky a povzbudenie pri pôrode do aromalampy. U mňa to bolo super! Keby ste mali záujem dodám, sú to produkty Just Nahrin. A nezabudnite Rosalgin roztok úžasný na hojenie šitia.😊😊

joachimka
17. okt 2017

Takže pridávam svoju skúsenosť,porodila som tu svoje druhé dieťatko syna Igorka (4100/53),prostredie bola ozaj ako z filmu čo sa pôrodnice týka,cítila som sa tam fajn. Pôrod som mala pohodovy celkovo tri hodiny.Po prijatí som ešte chvíľu predychavala kontrakcie,sestričky boli celkom fajn nejak som ich moc nevnímala keďže boli celý čas u seba,čo mne vyhovovalo mala som kľud na rodenie 😊 lekára som taktiež videla len na príjme kde mi rovno pustil vodu a potom až pri pôrode. Asi po takej hodine od pustenia vody som sa začala cítiť tak zvláštne, zavolala som sestru nech ma pozrú lebo kontrakcie boli už hodne silné, lekár ma skontroloval a hneď poslal na box. Po vyjdení na stôl mi však kontrakcie zoslabli takže sa mi veľmi ťažko tlačilo asi po druhom potlačení mi chcela sestra trochu tlačiť na brucho to som však zamietla. Doktor nebol veľmi komunkativny ale povedala som mu aby ma usmernoval keď pôjde hlavička aby som sa nepotrhala avšak asi po 15 min tlačení na to nemal náladu keďže hneď ako som zacítila hlavičku na hrádzi tak pri ďalšom potlačení ma nastrihol. Neviem ci to bolo treba alebo nie takže neviem posúdiť, len som mala pocit ze už to chce mať Dr. za sebou. Čo mi bolo najviac ľúto že mi malého nedali na brucho ale rovno ho podal pediatricke a tá ho obliekla a tak mi ho dala. Je pravda ze som si ho nevypytala ale myslela som ze to už robia naozaj všetci že aspoň nachvilu ho podajú na bruško. Takže bonding sa nekonal ale popravde v tej chvíli mi to až tak nevadilo. V každom prípade som bola relatívne spokojná, na sestonedeli to je fajn tam nemám žiadnu vycitku. Aj ten nastrih sa dobre hojí mám len tri stehy takže v pohode fungujem aj keď je to trosku nepríjemné ale lepšie ako prvý krát. Takže suma sumarum išla by som sem kľudne opäť aj keď to nebolo úplne podľa mojich predstáv ale záleží aj na koho narazíte aj keď niekoho vyslovene nepríjemného som tu nestretla. A musím povedať že pre mňa aj pán primár bol veľmi milý človek a to som čakala všeličo. A mimochodom ja som rodila pri Dr.Sisakovi.Tak a teraz si už len užívam môj druhý voňavý balíček... Krásneho Iginka 😊

poljana
17. okt 2017

@joachimka aj ja som rodila pri sisakovi, len mna nastrihol hned ako som vysla na kreslo :/ ale v tu dobu som neprotestovala, kedze som si nevedela predstavit ako inak by som maleho vytlacila.. tentoraz cvicim s aniballom tak dufam ze budu akceptovat ze nechcem nastrih ak nebude nutny...

joachimka
17. okt 2017

@poljana no tak možno tí mladí lekári ktorých je tam teraz naozaj dosť sú tí ktorí zlepšujú štatistiku nenastrihov v Galante 😊 nechcem posudzovať prácu Dr.sisaka nevidela som si tam v tej chvíli ale teda asi ho robí častejšie ( neviem ak je tu nejaká ktorú nenastrihol nech sa kľudne ozve 😊) Avšak šitie je fajn vôbec ma nebolelo uvidím po dohojeni.napriek tomu ze pan Dr.nebol extra komunikatívny a usmievavý mala som pocit ze som ja a hlavne moje dieťatko v dobrých rukách 😊

poljana
17. okt 2017

@joachimka u mna bol velmi prijemny.. mna zas sitie bolelo strasne moc, ale ina dr sa vyjadrila ze : jeee ako pekne ste zasita, kto vas sil? :D takze mu to asi ide dobre :D konec koncov, odrodil aj mna pred xy rokmi :D

elmunda81
18. okt 2017

@poljana ja som hneď nazaciatku ešte kým som bola "pri vedomí" pozuadala asistentku aj doktorku aby nerobila nástrih ak nie je nutné a pekne riadila nástrih aby som nemala zranenia. Mala som 2vnutorne stychy pri oboch čo bola malina 😋😋 záver: treba komunikovať a žiadať ak vám niečo neposkytnu. (Nástrih, bonding atď atď)

elmunda81
18. okt 2017

@elmunda81
@elmunda81
@elmunda81
@elmunda81
@poljana
@poljana oprava nie riadila nástrih ale TLACENIE 😂😂

joachimka
18. okt 2017

@poljana je pravda ze keď nám bol po pár dňoch na vizite tak bol fakt milý čo som si hneď vravela ze pri pôrode tak na mňa nepôsobil, tam bol taký vecny žiadne vykecavacky jedno dvojslovne odpovede a hotovo. Možno len nemal svoj deň alebo mi tie kontrakcie poupravili úsudok 😊 tiež som počula že šitie robí dobre ja s tým zatiaľ nemám problém uvidím keď sa to zahojí.

joachimka
18. okt 2017

@elmunda81 určite súhlasím s vami je to o komunikácii, netvrdím že lekár je ten zlý lebo ma nastrihol aj keď som ho poprosila o pomoc pri tlačení aby som sa neroztrhla - možno videl ze to aj tak nepôjde a preto sa na to vykaslal a rovno to uľahčil mne aj jemu.ked som začula synčekov plač už to išlo mimo mňa,bola som šťastná že je vonku a v poriadku a zrazu som ho mala pri sebe oblečeného. Zasa netvrdím že by tam nebol priestor rýchlo ohlásiť sestru nech ho neoblieka ale dá mne najprv ale v tej eufórii ani neviem načo som myslela. Je to smutné že žena musí aj v takejto chvíli manažovať aby jej bolo dopriate a nieje to automaticky ale vedela som ako to u nás funguje takže áno komunikácia je kľúčová. Preto voči nim necítim žiadnu zast alebo co, robili si svoju prácu ja som v poriadku, mam krásne zdravé dieťatko a to je to hlavné 😊

elmunda81
18. okt 2017

@joachimka presne tak, je to veru smutné, že ovsetko treba žiadať a pritom školení personál to vie, čo matka vo chvíli keď porodí potrebuje.... Veď predsa to najzakladnejsie- vidieť svoje prirodzené dieťatko. Je mi veľmi ľúto tých mamičiek, mám také okolí, ktorým to nebolo dopriate a dodnes majú z toho nedôveru spomienku... To ale nieje vaše zlyhanie ale zlyhanie personálu. Ach jo...

domizara
20. nov 2017

Ahojte mamicky. Vedeli by ste mi poradit, som v 36tt, chcela som sa nahlasit na porod do Galanty, len ak zavolame, nikto nam nevie presne povedat kam, kedy a za kym mame ist. chceli by sme aj vopred zaplatit, aby otecko bol so mnou pri porode, aby sme potom nemuseli riesit taketo veci ked bude den D. dakujem Vam za informacie

alybetka
29. nov 2017

Pozrite si ch stranku tam mate postup zavolajte si dohodnite stretko a tam vsetko vyriesite nic zlozite 😁

olivs
11. máj 2018

ahojte,ma niekto cerstvejsiu skusenost?

domizara
13. máj 2018

Ahoj.no stranka perfektne spravena, ale na VIP izby ked nemas znamost tak mozes zabudnut.chcela som EPI, spravili mi vysetrenie ale zial nadarmo som cakala,nemal mi ju kto pichnut,ale tak ja som to napokon ani nepotrebovala lebo bez problemu (5neskutocne silne bolesti) a za necelu hodinu som mala malinku v ruke.rodila som v decembri a na izbe sme nemali kurenie a nemali nas kam dat,tak doniesli nam maly prenosny radiator.a dokonca ani teplu vodu sme nemali,babatka boli len raz okupane aj to len narychlo kym je aspon trusko teplejsia voda a my mamicky sme sa kupali po porode v studenej vode.no 5. den som sa tak tesila domov ako nikdy.personal a porodna sala tip top ale ostatne....

olivs
14. máj 2018

@domizara fuha..:((dakujem za infosky..tak asi radsej teda nie,no..

elmunda81
14. máj 2018

@olivs tak podľa mňa sa to stále zlepšuje, je pravda, že som rodila v júni 2017 tzn pred rokom ale bola som veľmi spokojná. Personál velmi ústretový a spravia pre vás takmer všetko aby ste mali pohodlie, zaujímali sa o mňa cibjieco nepotrebujem ako sa mám. Tieto technické veci ako kúrenie a teplá voda sa môžu stať hocikde je to bohužiaľ operatívna záležitosť. Vip izbu som dostala bez problémov, mala som ju nahlásený pred pôrodom, asi som mala šťastie.

sindas
14. máj 2018

@olivs
@olivs tak ja som tam bola pred necelým rokom. Vôbec nieje pravda ze VIP izba len po známosti, majú tam zošit kde sa ženy co majú záujem o izbu zápisu a ak je v tom čase izba volna tak ti ju ponúknu ak nie tak si na normálnej... Pri prvom som bola na normálnej izbe všetko v pohode len mi vadilo že návštevy spolubývajúceho chodili na izbu stále (boli sme po sekcii tak boli dovolené návštevy na izbu, ináč len vpredu na chodbe.) a pri druhej som bola na VIP a odtiaľ som nemusela ani nos v strčiť z izby. Jedlo ti nosili priamo na izbu a aj ho prišli zobrať. Mala som súkromie návštevy prišli na izbu a mohli byť koľko chceli, nikto ich neprišiel poslať preč. Co sa týka personálu nemám čo vytknúť ba dokonca musím povedať že keby boli všetky sestričky také tak radosť chodiť do nemocnice(toto si myslím veľmi záleží od toho ako sa pacientky chovajú k nim tak taka je odozva od nich. Ja som nikdy, nerobila cirkus, vedela som počkať ak niečo mali iné na robote, nie ako niektoré ktoré prídu do pôrodnice a si myslia ze sa tam bude skákať iba okolo nich) za mnou sestričky prišli na izbu opýtali sa ako sa mam ci niečo nepotrebujem ci je všetko v poriadku. A tak isto aj sestričky z novorodeneckého keď prišli že ide babo na vyšetrenie vždy som sa opýtala o co ide co mu budú robiť a kedy mi ho vrátia, prípadne či môžem ísť s nim(všetky vyšetrenia im. Robili na novorodeneckom, nenosili deti preč z oddelenia) a sestričky nikdy nemali problém ze by mi neodpovedali co ma zaujímalo. Samozrejme pôrodná sála tip top. Mala som dve sekcie manžel čakal na chodbe a obe deti mu hneď ukázali od fotil si ich dokonca sestrička mu povedala nech si malinku chytí že ho odfoti. Takže za mňa určite pozitívna skúsenosť a rada spomínam na toto obdobie.

domizara
16. máj 2018

vsak na personal a na porodnu salu nemozem povedat nic zle, lebo vsetko tip top.ale celkovo...ja som rodila v decembri 2017 a s izbou som mala taketo skusenosti. a na VIP izbu ked som sa isla zapisat do toho zosita este v novembri, tak hned mi povedali ze mozem zabudnut,a gynda mi tiez povedal ze bez znamosti bohuzial, lebo su len 3 Vip izby...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre