Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

sonenschein
25. jan 2008

pre mna by bola Sala aktualnejsia, kde presne to byva? to by sme mohli stihnut aj exkurziu + cvicenie myslim stvrtok. som na to zvedava.
ucite sa dychat alebo co este? mozem prist hocikedy ako na aerobik? nenadväzuju jednotlive hodiny na seba, aby som tam nebola ako depko 😀

bashka
25. jan 2008

byva to oproti nemocnici, tam kde je socialna poistovna, volakedy tam bola aj vseobecna zdravotna, vies? Hodinku cvicime, dychame ucime sa predychavat kontrakcie a druhu hodku debatujeme, o porode, alebo pozerame videa, alebo co ja viem, vzdy nieco ine, co nas zaujima tak sa pytame a dozvieme sa.

elenita
7. feb 2008

Ahojte! Tak ja som lezala teraz v Galante a dostala som sa na 10,poschodie, medzi sestonedielky a novorodencov, lebo na 9.zrejme boli plni 🙂 . Sestricky v pohode, pytala som sa tak skusmo mamiciek, ako su ony spokojne, a vsetky si sestricky chvalili.....inak strava otrasna, ale to asi ako v kazdej nemocnici 😅 .
A ktore z Vas chodie na tu pripravu k Emoke? 😲

bashka
8. feb 2008

ahoj elenita, tak uz si doma, super, my sme tam boli minuly tyzden na exkurzii, aj som rozmyslala, ci tam niekde nie si, boli sme aj na 9. aj 10. posch. Uz si OK? Ako sa maju babatka? Na pripravu chodim ja, aj Sonen, aj Kisska, teda z nas co sme tu, chystas sa? Vcera sme akurat rozoberali cely porod, no horor nad horor...

elenita
9. feb 2008

bashka, rozmyslala som aj ja nad tou pripravou. Len neviem, ci mozem aj ja chodit, ked som na rizikovom......
Vy chodite samy, bez manzelov? Ako dlho to trva, ako a kde to prebieha? Dik za info 🙂
Babatka sa maju fajn, su o 2 tyzdne vacsie, ako to povodne vychadzalo podla UZV 😉 . A uz aj ja sa riadne gulatim.....od kedy som dosla z nemocnice, co den, to kilo 🙂

bashka
9. feb 2008

elenita, no to neviem, ak ti da tvoj doktor odporucenie, ze mozes, tak mozes, ak naozaj nemas take problemy, ze by ti to ublizilo, lebo chodia tam baby co su na rizikovom, ale vlastne ani by nemuseli byt...takze tak. Codime bez mangelov, ale robi ta pani potom pred porodom aj take sedenia s otcami. Trva to 2 hodiny, hodina cvicenie a hodina debata, o tehu, o porode, co chceme, najdem link na tu stranku, pockaj

bashka
9. feb 2008
elenita
9. feb 2008

Jeej, dik bashka, pozrela som stranku...a Ty chodis do SA alebo do GA? V GA je teda len v tomto jednom datume? (stvrtok) To sa mi moc nehodi, idealne by to bolo az tak navecer.....ja moc ani chodit nemozem a byvame dost daleko, takze aj tak ma bude musiet vozit manzel....zato som sa na to pytala 😅
To cvicenie u mna asi neprichadza do uvahy (na to som sa dokiho pytala, to mam zakazane), ale velmi ma zaujimaju hlavne tie prednasky a nacvik dychania........

bashka
9. feb 2008

ja chodim do SA, ono je to tak nejak spolu, tie dve hodiny, dokonca ani nie presne hodina a hodina, ze by si chodila len na druhu cast, no neviem, vsak je tam tusim aj tel.c. skus Emoke zavolat. Viem, ze organizuje aj take prednasky cisto len teoreticke, napr. starostlivost o babatko v nemocnici, starostlivost o babo doma, alebo prednaska o odbere pupocnikovej krvi, ale to neviem kedy presne, urcite ti rada povie, ked jej cink...no skoda, ze nemozes cvicit, je to super 😉

elenita
9. feb 2008

Hmmm, no skoda, ideal by bol, keby som s nejakou nastavajucou maminou chodila priamo do GA..... 😅
No ved, asi jej brnknem........len ja sa na nieco dlho odhodlavam, a potom aj na to zabudnem..........to ta tehu demencia 😝

kisska
9. feb 2008

Ahoj elenita - aj ja chodim do GA, vlastne chodim aj aj, lebo v SA v utorok mame priestor a cas na prezentaciu o porode a v GA sa dobre cvici, lebo nas zatial nie je moc 😉 a aj rodit sa chystam v GA, tak si zvykam na priestory. Inak aj ja som rizikova, teda na rizikovom, ale cvicenie s Emou mi robi velmi dobre, tak si to uzivam, aj ked som zacala len pred mesiacom... A kde byvas? Ja sa vozim sama zo Ziharca, tak ak by som ta mala nejak po ceste, tak ta kludne vyzdvihnem... alebo by sme sa nejak dohodli 😉

bashka - aka bola kava? 😉 Skoda, ze mi to nevyslo, ale boli ste vazne prilis skoro 😀 Co ste brali na priprave?

elenita
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sonenschein
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kisska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sonenschein
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bashka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sonenschein
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kisska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sonenschein
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bashka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzka_cz
29. feb 2008

Ahoj baby! Neviem, či sem ešte kuknete, ale nespoliehajte sa na to, čo písali v Mama a ja o GA pôrodnici. Ja som tam rodila a teda je tam veľa mylných info.

uva
29. feb 2008

ahoj zuzi sice som necitala ten clanok,ale rada by som sa nieco dovedela lebo sa tam chystam rodit, ake mas dojmy, kto ta rodil, ako to tam vyzera, proste vsetko co ta napadne, diky.

zuzka_cz
1. mar 2008

ahoj uva, mňa rodil dr. barán, ale mala som to s ním dohodnuté. Odporúčam! No a k tomu článku - píšu, že v GA odporúčajú klystír, čo nie je pravda. Jednoducho ti ho dajú a hotovo. A tak isto je to aj s holením. Nápoje prijímať nemôžeš, môžeš sa pohybovať v priestoroch pôrodného traktu. Aj sprchovať sa môžeš neobmedzene. Ďalej tu píšu, že môžeš používať prehrávač, aromalampu - ale len keď poprosíš, pretože o takejto možnosti som nevedela. Nepovedia ti to. Ale fitloptu mi sestrička ponúkla, ale mne nevyhovovala. Napr. píšu aj, že "dieťatko ti po narodení položia na bruško a počkajú asi 2O minút a až potom odnesú na vyšetrenia. Medzitým sa pokúsia,aby sa ešte nahé dieťatko prisalo k prsníku." Takže - po pôrode ti ho dajú na bruško, ale len asi na dve minútky, potom ho vyšetria a predtým, ako ho odnesú na novorodenecké ti ho priložia k prsníku, či sa prisaje, ale to moje malinké ani nemalo chúďa čas, lebo mu na to dali asi 3 sekundy. ☹ 😠 A brali ho preč. Neskôr dokončím...

uva
1. mar 2008

dakujem za info si zlata ak budes mat este cas odpovedat na moje zvedave otazky budem rada 🙂 a sestricky ake? da sa? ja budem mat asi havranka, a ako je to s platenim? mala si nadstandard izbu? neviem este ako sa vsetko vyvinie ale mala sa zatial neotaca a moze byt ze pojdem aj cisarskym, ja by som si radsej priplatila len nech je vsetko ok.

zuzka_cz
1. mar 2008

Jasne,kľudne sa pýtaj 😉 Sestričky sú veľmi milé, aj na novorodeneckom, aj na šestonedelí. Ja som nemala nadštandardnú izbu, ale tuším 500 Sk stojí na noc keby si chcela a bude voľná. No a s platením - u Havránka neviem ako to je, pretože som čítala, že on si pýta 5000 Sk. Ale že či je to ozaj tak, to neviem. Ale ja by som si určite niekoho dohodla, pretože Dr.Jančík má dosť často vypité. No a čo by som ešte... aha- píšu, že všetkým ženám ponúkajú epidurálku - čo tiež nie je pravda. Mne ju nikto neponúkol - ale ani bysom nechcela. Dá sa to zvládnuť aj bez nej 🙂 No a návštevy môžu chodiť hocikedy. Nie je to striktne vymedzené.

zuzka_cz
1. mar 2008

a držím palce, nech sa Emka otočí 🙂 😉

kisska
2. mar 2008

Ahoj zuzi, neviem, ci mas v pase komplet info, ale podla toho si tam rodila pred rokom a anketa sa robila nedavno. Gratulujem ku krasnemu syncekovi... aj ja chceeeeeem 😉

Ja sa tiez chystam ist tam rodit (dufam, ze uz coskoro, lebo ma picne), tiez u dr. H.. Epi mi sice neponukali, ale ked som sa spytala, nikto ma od nej neodhovaral, ale klasicky problem je v tom, ze ju picha len primarka anesteziologie a ta samozrejme nesluzi 24-ky a preto jemne ma pripravuju na to, ze ak tam pani dr. nebude, tak nebude ani EPI. Nadstandartnu izbu mi tiez ukazali (500Sk), ale samozrejme neda sa objednat, treba mat stastie, ze bude volna, rovnako ako novy porodny box (tiez 500Sk), ktory ma krasne kreslo, samostatny sprchovy kut a novu malovku (prijemnu marhulovu) 😉 .

Uva - odporucam, skus sa nakontaktovat na PA, ktora vedie psychofyzicku pripravu (kazdy stvrtok okolo 16,00), ta nam zabezpecovala aj prehliadku porodnice a zoznami ta aj s vrchnou sestrou (velmi zlata a aj ine sestricky co sme vtedy stretli boli mile).
Co sa tyka platenia lekarom, myslim, ze je to v poriadku, ked chces od niekoho, aby k tebe prisiel vo svojom volnom case a mozno aj tesne po narocnej sluzbe a stravil s tebou minimalne par hodin... Ale v GA by mozno nebol problem ani bez zmluvy, pretoze zatial som nepocula na nikoho krive slovo, takze by mi mozno bolo aj jedno, kto ma odrodi... Stretla som aj pana primara Scasneho a tiez je to sympaticky pan, ktory sa zaujima o (nielen svoje) pacientky na oddeleni.
Ale neboj, len co pridem domov, podam cerstve info 😉

uva
3. mar 2008

ahoj kisska, dakujem za dalsie nove info,kedze ja som na rizikovom a byvam este aj mimo GA nemam moc velku moznost dostat sa k pani co robi psych.pripravy aj ked som o nej uz pocula, mozno sa mi podari ist nakuknut do nemocky niekedy po poradni ak budu ochotní sa mi chvilku venovat, ak nie tak sa budem spoliehat ze vsetko bude ok ked tam dorazime 🙂
s platenim doktora samozrejme ratam ked pre nic ine tak aspon pre lepši pocit 🙂 ,že predsa len budu ku mne inak pristupovat (mozno) no a sestricky nech uz budu akekolvek nejako to budeme musiet zvladnut no nie🙂.
trosku ma sklamala ta epi,ale uvidime ako to vide 🙂
este by ma zaujimalo ako je to splatenim nemocnice, ci sa nieco plati za pobyt tam a tak...
tak drzim palceky aby ste to s Adamkom zvladli v pohode a rychlo 😀 budem cakat na cerstve infosky.

biba12
autor
4. mar 2008

Caute baby,

Kisska vcera priviedla na svet Adamka 49cm, 3,4kg. Obaja su v poriadku a dnes rano uz papali 😉

bashka
4. mar 2008

Dakume za infosku, tesime sa 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre