Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

uva
4. mar 2008

jeee tesim sa s nimi, gratulujem a pozdravujem ich oboch 🙂

zoldy
9. mar 2008

GALANTA a SALA nikdy...radsej sa skuste poinformovat niekde inde...Gynekologovia sa vedia velmi dobre pretvarovat,ved im za to zaplatite!!!!Ale neviete ako sa zachovaju v skratovej situacii...ved clovek nikdy nevie co vsetko sa moze ale aj nemusi pri porode skomplikovat...a co sa tyka detskych lekarov,na nich tiez pozor,na vsetko sa dokladne pytajte,uz sa neraz stalo,ze dieta rodene v Sali skonci na JIS v BA kvoli neschopnosti lekarov,ale to vam do oci níikto nepovie!!!Napr.DR HAVRANEK jednej znamej dg.Cystu s tym,ze to musi ist von,ze jej to pohltilo vajecnik a musi sa to robit klasickym rezom a nie laparoskopiou,tak som jej poradila BA-Ruzinov,Cysta velkosti 10x9 cm je vonku laparoskopiou a vajecnik sa zachoval v poriadku...Takze zaver:pytajte sa,zistujte,porod je krasna vec,tak si ju naplno uzite s lekarom ktoremu plne doverujete...Drzim palce... 😉 🙂

kisska
12. mar 2008

Ahojte, tak uz sme s5, podavam hlasenie 😉
Porodnica v GA uuuplne super, aj napriek tomu, ze som rodila cisarom (na kontrole mi zistili zle prietoky a kvoli dlhodobo vysokemu tlaku - preeklampsia- sa doki rozhodol pre SC, nakoniec este zistil, ze maly mal pupocnikovu snuru okolo krku, takze najlepsia vec aku mohol urobit).
Som velmi vdacna panovi doktorovi, ze sa rozhodol tak, ako sa rozhodol a pomohol na svet uzasnemu babenku. Uzila som si vsetky chutovky, ktore k tomu patria - klystir, holenie, cievkovanie... Ale nic nebolo take strasne ako sa tu rozprava. Nehovorim, ze som sa vyzivala, ale mozno som mala stastie na sestricky, ktore vsetko urobili, rychlo, cisto, bezbolestne a este aj stihli byt mile a prijemne.
"Moj" pan doktor ma chodil kazde rano osobne skontrolovat (aj ked nemal sluzbu), ale aj ini doktori vedeli, co som zac (myslim diagnozu a tak 😉 ). Ranu mi krasne zasil(budem mat len tenku jazvu) a teraz uz takmer neviem, ze som po operacii.
Samozrejme, ze ziadna nemocnica nie je hotel (aj ked apartman v tejto nemocke sa tomu blizi 😎 ) a preto ani netreba ocakavat nejake luxusne vybavenie. Ale myslim, ze tu ide hlavne o nase babenka (novorodenecke oddelenie je krasne vynovene s dobrou atmosferou a uuzasnymi sestrickami), sestricka chodila maleho kontrolovat minimalne 3x denne, bez slova si ho vzali kedykolvek som potrebovala a poradili a pomohli mi so vsetkym.
Strava - nemocnicna, ale po dvoch dnoch tekutej stravy sa hranice mojej tolerancie vyrazne posunuli a s chutou som bastila aj maslovy chleba 😀
Hmmmm, neviem, co by som este pridala, ak by ste chceli cokolvek vediet, kludne sa pytajte 😉
Ja osobne si rada pojdem do Galanty aj po druhe babenko 😉

uva
12. mar 2008

kisska gratulujem a hlavne Adamkovi nech sa dari, som rada že sa ti to takto vydarilo aj ked nakoniec cisarskym. som už dostala strach po prispevku zoldy pred tebou 😒
mala si cisarsky so spinalom či uplne uspanie? dokiho si mala dohodnuteho?

kisska
12. mar 2008

Povodne sme uvazovali aj o spinale, ale nezohnali sme anesteziologa, tak som musela par hodin (3) pockat, pretoze som prisla najedena a isla som do celkovej.
Povodne som sice mala iny plan, ale kedze moj doki mal vtedy aj sluzbu, nemusela som ho ani volat a "urobil" ma v ramci sluzby, aj ked o 9,30 vecer...

uva
12. mar 2008

ale povodne si nemala ist cisarskym či hej? a koho si mala dokiho?
mne to už teraz vyzera na cisarsky tak neviem či si ma naplánuje na svoju službu alebo si ho mam zajednat

zoldy
12. mar 2008

UVA- nemusis sa bat,ked plne doverujes svojmu lekarovi,tak je vsetko v pohode... 🙂 KISSKA-Nezohnali ste aneteziologa????A to je co za nezmysel???V kazdej nemocnici musi byt anesteziolog v pohotovosti!To ti nieco nezmyselne narozpravali,anesteziolog musi prist,ked ho zavolaju!!!!!ja robim v tomto obore,tak viem ako to chodi...tak sa drzte tehulky...

spojka
12. mar 2008

Zdravim Vas, uz to bol spominany MUDr. Havranek. Tak par slov o nom. Ako mozno aj vy aj ja som z neho bola paf, aky bol skvely, mily, empaticky.A co by nie? Ved ma za mna peniazky, a postrasit pacientku takym nehoraznym sposobnom ako postrasil on mna, hodnotim velmi neprofesionalne. mozno to je jeho taktika, urobit z komara somara, aby mu pacientka dzobala z ruky. Pan MUDr. Havranek bol pre mna dobry do urciteho casu, pokial som nemala iny navrh, ktory by zachranil moj organ..lebo on by len rezal. a to je vseobecne zname. Odisla som od neho so slzami v ociach, potom ako ma spinavo zhodil. Zaujimave, ze jeho empatia sa nahle vytratila. Boli by ste velmi prekvapene, ak by ste ho zazili z tejto stranky. Nechcem ho odsudzovat, ale ako aj chvaly, tak isto by sa mu nemali odoberat hany. majte sa pekne 🙂

elise
12. mar 2008

dievčatá ja ked som rodila tak som mala v pláne Galantu lebo tam robí anesteziologičku moja sesternica ale rozhodla som sa pre trnavu lebo som mala blyžšie rodičov 😉

uva
14. mar 2008

ahoj elise,
prosím ta ako to je teda s tou anestezilologičkou? ked je to tvoja sesternica nevieš či je tam stale k dispozicii lebo ja som to už tiež počula, že keby som rodila v noci a chcem EPI nemam šancu lebo tam nie je, čo mi je dost čudné ved v nemocnici by mal byt niekto stale nie?

zoldy
15. mar 2008

Tehulky to je uz strasne citat tie veci co tu pisete,epidural sa da pichat kedykolvek,teda aspon v normalnej porodnici,co asi galantska nie je...Ja robim na novorodeneckom v BA,chodim k porodom a je jedno ci je 13:00,alebo 3 v noci epidural sa PICHA na ziadost mamicky...

kisska
16. mar 2008

Ahojte - samozrejme ze anesteziolog k dispozicii bol (ved ako inak by ma boli uspali do celkovej anestezy). Ide len o to, ze EPI a spinal rodickam picha LEN pani primarka anesteziologie a tym padom nie je k dispozicii 24hodin denne, 7 dni v tyzdni (co je samozrejme nevyhoda malej nemocnice, oproti BA). Bola som pri tom, ako sa jej doktor snazil dovolat a nedvihala telefon. Doktor sam mi navrhol spinal, ako alternativu k tomu, ze by sme nemuseli tak dlho cakat, ale nakoniec sme museli...
Uva - povodne som cisarak nemala a zalezi len na vasej dohode. Ked som sa s nim dohadovala na EPI, pripustil, ze sa bude treba prisposobit sluzbe pani primarky anesteziologicky, ale mne povedal, ze s tym nema problem. Ze aj on sa radsej prisposobi anesteziologovi, ak rodicka trva na EPI.
Dievcata - je mi luto ak mate niektora zle skusenosti s lekarmi. Je to samozrejme individualne. Pretoze aj ja si viem predstavit, ze keby som mala "naozajstny" problem (tento som si ani nestihla uvedomit a bolo po vsetkom), alebo, keby som mala placlivejsie babo a potrebovala by som sestricky 20 hodin denne, tak by som sa mozno aj ja pozerala na celu nemocku inak. Ale som velmi rada, ze som mala dost stastia na to, aby som ich az tolko nepotrebovala a uzivala som si svoje dieta tak, ako nic doteraz... Drzim palce, aby ste aj vy mali toho stastia co najviac 😉

uva
17. mar 2008

ahoj kisska
ďakujem za info, tak ja mám cisarsky viac ako istý takže by som z anesteziologom hadam nemala mat problém 🙂
kisska a ako je to s priložením babatka? ako často ti ho nosili, alebo si mala Adamka stále pri sebe? a ako sa mu darí, poslucha? 🙂

kisska
17. mar 2008

Ahoj uva - drzim palce, ja hovorim, ze cisarak je velmi pansky porod 😉 zacinas bez bolesti a si zahojena ovela skor ako po klasickom porode... Aj ked ja sa neviem ubranit pocitu, ze mi nieco uslo, ked som len jednoducho dostala babenko do ruky. Ale aspon mas aj babo narodene bez stresu 😉 Preco ides na cisara? Neuvazujes tiez o spinale?

Priznam sa, ze si prilozenie nepamatam. Akurat viem, ze operacia bola o 9,30 vecer a uz o jedenastej mi ho na chvilenku davali do postele, ale neprikladali. Pamatam si to len zbezne, lebo som sa este len preberala z narkozy (drahy mi to potvrdil) a rano mi ho uz niesli na "krmenie". Prve dva dni mi ho nosili na krmenie a ked som chcela, tak mi ho nechali kolko som vydrzala... Po troch dnoch som im ho uz nedavala ani na noc, ale mohla som... Ale hovorim, ze Adamko je velmi dobre babenko, takze s nim nebol ziadny problem: pekne papal, kakal aj spinkal 😀 Akurat s kupanim mi sestricky pomahali, vlastne ho kupali oni, lebo v GA je to o sprchovani babetiek a nie o kupani, ale aj to sa drobcovi pacilo a doma zvlada na vybornu aj vanicku... no jednoducho to je rybicka 😉

uva
17. mar 2008

malinka sa nechce otočit, teda možno by sa aj chcela, ale vraj mam stiahnutu maternicu a už nema miesto na otočky 🙂
no mne je jedno ako budem rodiť len nech je všetko v poriadku 🙂 ked už nam to naplanuju na cisarsky tak určite spinal ak teda nebudu žiadne komplikacie, uvidime ako sa dohodnem s dokim musim sa s nim už aj o porode konečne podebatovat,lebo akonáhle mi povie že drobec v poriadku tak zabudnem od radosti čo som chcela 🙂
uvažujem aj nad tou izbou nadštandard,len neviem či to má vyznam 😒
akurat ma bude mrziet že ocko (ked sa už konečne odhodlal,že pojde k porodu) nebude moct byt pri nas ak pojdeme CR 😒 asi mu to nie je sudene 🙂

bashka
17. mar 2008

Uva, ta izba sa neda dopredu, len ked je volna akurat 😒

uva
17. mar 2008

ja viem bashka,že sa neda dopredu, len neviem či si ju mam potom pytat, či je lepšie byt sama alebo s mamičkami, predsa skor prejde cas a niečo sa aj podozedas od skusenejších 🙂 ved uvidime

kisska
19. mar 2008

uva - ja som bola tak, ze prvych 5 dni som bola na dvojke. Malo to vyhodu, ze som nebola sama, pokecali sme a pomohli sme si ked bolo treba (postrazit babo kd ides do sprchy, najest sa a pod.). Nevyhodou ale je, ze ak je co len jedno babo placlive, nevyspite sa ani jedna... 😝 Ale ked ju potom pustili domov (rodili sme v jeden den, ale ja az vecer), bolo mi velmi smutno a kvoli tlaku si ma tam este nechavali dalsie dni, tak som sa vypytala do apartmanu. Izba ma uplne skvelu atmosferu a kedze som uz vladala okolo maleho sama, nebol tam ziadny problem. A hned mi tam klesol tlak, takze som si ho uzila len dva dni... 😎
A neboj drahy ta pri SC moze pockat hned za dverami a ak by si isla do celkovej narkozy, tak on bude prvy, kto uvidi babenko. Moj drahy bol tak fascinovany, ze zabudol fotit a keby ho nebola pani doktorka nakopla, tak tam stoji mozno do dnes 😀 . Ale bola zlata, maleho kvoli tatinkovi aj este raz vyzliekla, aby mohol fotit.

uva
19. mar 2008

tak uvidime ako sa to nakoniec všetko vyvrbi 🙂 a ty si prečo vlastne bola rodit v galante ked pozeram že si zo šale?

kisska
20. mar 2008

uva - lebo som ked som si hladala gynekologa tu v okoli (do materksej som chodila do BA), tak som dostala dobre odporucanie prave na lekarov tam a dr. H. bol prvy na koho som dostala aj kontakt... tak som sa rozhodla ze nebudem spekulovat... na SA mi vtedy nikto nevedel povedat co a ako...

uva
20. mar 2008

ahoj kisska- ina som na tu vašu nemocnicu počula teraz 😒 jedna naša aprilovka tam teraz ležala a teda nič moc 😒 Ja mam tiež toho lekara, aky bol pri porode? ja som zatial spokojná.
Adamko ako sa ma? pekne pribera?

kisska
20. mar 2008

Uva - no ja neviem... co cakas od nemocnice, ked si potom sklamana? Ved nikdy tam nejdes ako do interhotela... v kazdej nemocke sa citis nesvoja, lebo nie si doma, ale vtedy je jedno, aka ta nemocka je... stale je to nemocnica a preto sa odtial tesis domov a trpis kazdy den navyse, ked tam mas byt... Ale ked malo ocakavas, nikdy nebudes sklamana 😉
moj doki bol pri porode skvely, vtipkoval este ked som lezala na stole 😎 a som mu vdacna, lebo humor je castokrat to posledne co mi zostava... a v takych situaciach duplom. Takze hlavu hore, nasad 120 Wattov zenskeho sarmu a tehulkovskeho optimizmu a vsetko bude ok 😉
Adamko je uz tucko najvacsi, za tyzden doma pribral 320g a + 3cm, dnes papal kazde dve hodiny a vysel na mame zakazdym minimalne 45minut, takze sa citim ako vechtik 😝 😝 😝 Ale je to pokladik najvacsi, v prestavkach pekne spinka, len mamina to nestiha 😉

uva
21. mar 2008

kisska- nemyslela som to tak, že by som potrebovala nejaký luxus, len som čítala, že tam riaditeľ zatvoril jednu stranu ložkového oddelenia a na izbe ležia ženy rizikovky spolu s rodiacimi v prvej dobe, ženy po potrate i operaciach, čo je dost silná kava ked má žena čo potratila počúvať tu čo sa otvára a pripravuje na porod 😒
no a kedže porodná sala je pri sprchách takže ked si na wcku alebo v sprche počuješ celý porod 😒 ale zase sestričky a lekari robia maximum napriek tomu, že neviedia či budu ešte buduci mesiac fungovat.
čo sa tyka porodu zatial v pohode ja sa nejak nebojím, sm pripravená, že bude bolest,ale tak stoji to zato 🙂 strach určite príde,ale aj to musi byt 🙂
Tak to je super ze drobcovi chutí a ma čo papat tak nech vam to vydrží čo najdlhšie.

yanou
26. mar 2008

Prosim Vas tie co to mate za sebou v GA mohli by ste mi napisat co ste si vsetko museli priniest z domu pre babatko?
Uva my sa tam dokonca mozno stretneme aj ja mam termin zhruba ako ty 😉 Len uvidime kedy sa tej nasej uraci na svet 🙂

mexx
26. mar 2008

Ahojte babky, trosku sa vam sem zamiesam - ja som teda este nerodila a osobne galantsku nemocnicu vooobec nemusim, mam z nej zly pocit a neviazu sa mi k nej dobre spomienky, ale to je jedno. Kazdopadne som si vzdy hovorila, ze by som tam teda nechcela ist rodit, ale mam kamaratku, ktora tam rodila asi tak tri tyzdne dozadu a bola veeelmi spokojna - a ked som videla fotky, tak som bola dost prekvapena. Zaplatila si popredu tu nadstandardnu izbu, a podla toho, co hovorila, bola velmi spokojna. A moju mienku to tiez celkom poopravilo, ked som videla foto. Neviem, mozno niektora maminka, ktora tam rodila, ma fotky a mohla by ich prihodit, aby sa to dalo posudit...
Aj tak sa vsak musi rozhodnut zrejme kazdy sam. 🙂

uva
26. mar 2008

ahoj yanou- pošli mi mail do IP pošlem ti zoznam čo mam ja stiahnuty do nemocnice,
je to by bolo celkom super aspon niekoho tam poznat, tak sa neponáhlajte a vydržte aby sme sa stretli 🙂
chodíš aj na nejaké prípravy alebo cvičit? si priamo z GA? koho máš dokiho?

ahoj mexx 🙂 ty už zarob nejaké mimi ved si na koniku ako doma 😀
neviem kedy si bola v galantskej nemocke ale vraj sa to tam dost zlepšilo tak uvidime 🙂 potom ti dám vediet či už možeš aj do GA ist rodit 😀

mexx
26. mar 2008

No jasne, ja najprv nazbieram info, a ked budem mat vlastne mimino, tak budem uz taka mudra, ze viac to ani nepojde. Puknem od dokonalosti. 😀 Koza namyslena... 😅

uva
27. mar 2008

mexx tak potom daj vediet ked už budeš uuuplne dokonala budem sa u teba na všetko informovat 😀

yanou
28. mar 2008

uva nechodim na ziadne cvicenia ani pripravy, neni som priamo z GA a u nas som nevedela kde to presne je az teraz som sa dozvedela, ale tak uz sa mi to zda byt zbytocne. Teraz len dufam, ze budem schopna predychavat aspon kontrakcie 😒 A ty chodis na nejaku pripravu? Hadam tam len nebudem sama, co nema pripravu za sebou ☹
Dokiho mam tu z nasho mesta, v GA nikoho nepoznam, chystam sa tam ist cisto len tak ked ma to ako sa hovori chyti 😉

yanou
28. mar 2008

Este by ma zaujimalo, ci sa v nemocnici v GA mozu prijimat navstevy na izbu, alebo treba ist niekam von s malinkym...?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre