Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

pici
9. feb 2009

tak to sa velmi tesim, ze pocuvam samozrejme na neho same dobre chvali., mohli by sem baby napisat aj popripade ak s nim spokojne neboli...

leila2110
9. feb 2009

Macka, to bol naozajstny bocian.Ja ked som ho zbadala, tak som behala ako blazon po dvore.Velmi ma potesila jeho navsteva. Petruci, ale ver, ze uz by som radsej prijala bociana v podobe mojej babiky, ale aj to potesilo 😵 Baby, cim som blizsie k môjmu terminu, tym viacej stresujem.Vôbec si neviem predstavit ten pôrod 😝

kisska
9. feb 2009

babynovas - no super, tak mozeme s drahym supsnut na to 😀 😀 😀 a krasne? zdrave? sikovne? ja si len take prosim... aj syntora som takeho pytala, tesne ako mi prilozili masku na tvar (SC) a dostala som 😀

babynovas
10. feb 2009

no jasnééé kiss, môžete supsnut 😉 okrem toho má pán doktor zlaté ruky a to hovorím z osobnej skúsenosti, fakt sa o mna staral, no klobúk dole. A budeš mať v jednej materskej dve detičky 🙂

petruci6
10. feb 2009

leila neboj,vsetko dobre dopadne 😉
to je normalne,ze stresujes,ved nevies co ta caka,ale predstav si,ze po vsetkom uz budes mat Vanesku v naruci a uz ju nepustis 😉

leila2110
10. feb 2009

Petruci,to by som uz chcela.Dnes som mala taky šok, že som už myslela, ze aj porodim.Ked som došla z mesta, tak som si vybalovala veci, ktore som pokupila .A nejake papiere, čo som vybavovala, tak som si poukladala, ale ako som to všetko robila, tak sa mi podarilo zapotrošiť tehotensku knižku, v ktorej samozrejme mam aj kartičku poistenca.Prve čo ma napadlo, tak bolo to, že som ju stratila.Tak som obtelefonovala poštu, tesco, no proste všetko kde som bola.Normalne sa mi až kolena triasli.Dom som prehodila hore nohami a stale nič.Potom som si uz začala namyšlať, že už idem asi aj rodiť, lebo ma začalo pobolievať aj brucho.Normalne hororova situacia.Ale potom ani neviem ako,našla mi ju moja mama a to na takom mieste, že tam by som ju ja určite nenašla.Ked sa ponahľlam, tak hocičo niekam položim a potom hladam.Ale si neviete predstavit, aka to bola uľava, ked som ju mala zase v ruke. 😝

kisska
10. feb 2009

leila presne si pamatam tvoje pocity... veeelmi som sa bala, ze co a ako a ked som uz chytala total paniku, tak som radsej myslela na to, co bude hned potom 😉 , ake bude babo malinke, pokrcene, vonave a uuuplne na zjedenie, neboj, vsetko dobre dopadne 😉

babynovas - tak sa tesim, aj ja mam len dobre skusenosti, len dufam, ze uz nebude taky natresk ako minuly rok. Ja som to vystihla na poslednu chvilu - tyzden po mne uz mali komplet plno 😉

leila2110
10. feb 2009

Kisska, ked ti mam napisat pravdu, tak mna jedine to utešuje, ze si predstavujem moju malinku 🙂 🙂 🙂

petruci6
11. feb 2009

aj ja som to robila a vyzerala uplne inak 😀 este krajsie samozrejme

macka23
11. feb 2009

..my sme ani nevedeli ci je to chalan alebo baba...tak sme sa nevedeli dockat 😉
..a aj teraz sa pristihnem ako len sedim pri postielke a neviem sa na ten zazrak vynadivat 😵 😵 😵
..ako moze nieco take dokonale narast v brusku za 9mesiacov?

kisska
11. feb 2009

macka tak to ta obdivujem - ja by som nevydrzala nevediet, co to bude... aj ked ja som vedela, ze chalan hned odzaciatku 😉 Ja v podstate nemam rada prekvapenia 😀 . Teraz si to uzivaj, budu aj chvile, ked ti bude pripadat najkrajsi len ked bude spinkat 😀
leila mozem ti slubit, ze bude nadherna - najkrajsia zo vsetkych 😀 😉

macus
11. feb 2009

Ahoj aj ja si už žeôám aby môj malý už bol dzravučký na svete, čím je to bližšie tým som nervóznejšia. Hlavne teraz ked sme sa v sobotu presťahovali do svojho nového hniezdočka a hľadám či mám všetko pobalené vychystané. A popritom stresujem o pôrode. 🙂

leila2110
11. feb 2009

Kisska, dakujem Ti, si zlata. Baby, inak mne zo začiatku všetci hovorili, že budem mať chlapčeka, tak už som bola aj v tom, že určite to tak bude. Aj som nakupila nejake dupačky v modrej farbe a nakoniec, ked som si dala urobit 3D, či 4D, tak vyšlo najavo, že to bude dievčatko.Skoro som spadla z tej kozy, ked som to počula.Potom som hned menila dupačky za ružove.Ale mne to bolo jedno, ze ci to bude dievčatko alebo chlapček, len si želam nech je to zdravučke. 😔 Macus, gratulujem k novemu byvaniu!

petruci6
12. feb 2009

macus aspon sa zamestnavas vybalovanim a chystanim a menej stresujes 😉
ja som nemala co robit pred porodom a ratala uz minuty 😀

buffinko
12. feb 2009

jee baby, idem vas mrknut 🙂 gratulujem k novym babatkam a drzim palce buducim maminam. nebojte, v GA su vazne dobri odbornici, vy aj vase babatka ste v dobrych rukach.

ja som bola v podstate spokojna, vsetci boli mili. akurat by som ocakavala viacej informacii ohladom kojenia a starostlivosti o babatka, lenze pri sucastnej vytazenosti personalu chapem, ze to velmi nejde. inak by mozno pomohlo personalu aj preskolenie ohladom odporucani WHO, co sa tyka kojenia, striktny 3hodinovy rezim sa neodporuca, takisto podavanie tekutin do 6mesiacov...potom sa maminy cuduju, ze nemaju mliecko.

rodila som v case, ked bol prisny zakaz navstev, takze moj videl malu len pri porode a potom az doma. ale az tak prisne sa navstevy nedodrziavali. hmm. mali sme smolu, ze mala nakoniec stafylokokovu infekciu dostala. nastastie len jedno lozisko, ale poviem vam, behat ku koznej s tak malym miminom vobe nie je sranda 😒

petruci6
12. feb 2009

buffinko v tom kojeni mas pravdu,ale tiez to chapem,ze maju vela roboty a vela babatiek,hlavne vtedy ked sme tam boli my,tak sa sestricky vobec nezastavili,ale mna to stalo dohryzene bradavky a odstavenie na cas,kym sa zahojili 😖

leila2110
12. feb 2009

Baby, nestrašte ma 😠

petruci6
12. feb 2009

leila ty sa vela pytaj!!!ja som urobila chybu,ze som sa nepytala
ked ti ju budu nosit na kojenie,tak ju hned zastav a opytaj sa ako si ju prilozit,aby sa pekne prisala a nech sa chvilu pozera sestricka ci to robis spravne,tie laktacne sestry su tam od toho a teraz mozno ani nebude tolko rodiciek a budu mat viac casu 😉

buffinko
12. feb 2009

leila, neboj 🙂 petruci ma pravdu - pytat sa, pytat sa, pytat sa. urcite ta neodbiju. len niektore informacie, hm. mala by si byt pripravena, ze mozu nastat problemy pri kojeni. teda ak si odhodlana kojit. ja som cakala po dobrych referenciach na porodnicu, ze teda niektore veci mi budu vysvetlene. ocakavala som, ze malu prilozim a bude pit. nastastie to aj tak bolo, ale mali sme ine problemy. napisem viac vecer, alebo zajtra, mala tu vystraja a za chvilu ideme von 😉 teda ak mas zaujem.

petruci, ako to myslis, ked ti ju budu nosit na kojenie? 😕 ja som mala malu pri sebe nonstop cca od 5hodin po porode az do odchodu 😕

petruci6
12. feb 2009

buffinko keby mala cisarsky,ja som ju mala pri sebe az na 3 den po cisarskom

denisa87
12. feb 2009

Ahojte tehulky,aj ja by som chcela rodit v GA,u pana primara a ak sa da tak cisarskym na zelanie,mam aj problemy s chrbticou....je tu niekto kto ma skusenost?

babynovas
12. feb 2009

ahoj denisa87, u primara síce nemám osobnú skúsenosť, lebo som rodila u Havránka, ale inak pôrodnica je super, tú môžem len odporúčať 🙂

macka23
12. feb 2009

denisa,
pokial je mi zname, cisarskym sa na zelanie rodit neda. Musis mat na to indikaciu, ja som mala od chirurga, ale tiez to tam este na operacke riesili, ci to mam od neho aj na papieri. Co ti na to povedal tvoj gynekolog? Alebo uvidis co ti na to povie primar 🙂
Vela stastia 😉

siwike25
12. feb 2009

denisa87 ak maš peniašky tak sa da vybavit cisarsky 😉 😀 😀 😀 .Viem o par dievčat ktore tak porodily,držim palce pa 😀

leila2110
12. feb 2009

Petruci, dikes za rady.Budem sa určite vela pytat. 😉 Buffinko a ty mi napiš, ja budem len a len rada, naozaj. Inak, ja idem zatial rodit normalne, ale to sa môže počas pôrodu rychlo zmeniť, takže neviem čo ma čaka 😕 Zajtra mam poradnu, tak som velmi zvedava,že čo mi povie doktor. Babynovas,ako si rodila? Ja patrim tiež k dr.Havrankovi. 🙂

babynovas
13. feb 2009

leila2110 rodila som normálne i keď som si veľmi želala cisársky, lebo som sa taáááák bála 😨 , a nakoniec som bola fakt rada, že som rodila normálne, lebo som videla vedľa na izbe mamička aká bola po cisárskom vyčerpaná, ale to zas každá maminka je iná. Nemáš sa čoho báť dr. H. je fakt skvelý a navyše on je taký optimista 🙂 veď uvidíš, držím palčeky

leila2110
13. feb 2009

Však aj ja som chcela ist na cisarsky len preto, že mam strach, ale doktor ma odhovoril.Ja sa len bojim toho, ze on ma buduci tyzden dovolenku, ide do Talianska, a ze aby ma to nechytilo prave vtedy.Idem sa obliekat, idem do poradne, tak uvidim, ze ako sa pyta na svet Vaneska.Dufam, že bude mat chut čakat na doktora 😖 Minuly tyžden som sa este vôbec neotvarala a malá mala 2900g.Potom napišem, peknučky den Vám prajem!

babynovas
13. feb 2009

aj u mňa to bolo presne tak, že pred mojim pôrodom išiel na dovolenku na celý týždeň. Malý sa mi nakoniec narodil v nedelu a on už v pondelok odlietal, takže som to ešte stihla. Pred pôrodom som chodila k nemu do poradne takmer každý deň, až nakoniec ked som išla v sobotu tak som si nechala v kuchyni rozrobené veci ako zaváranie, však bolo leto, pod domienkou ,,veď sa o chvílu vrátim,, no a už som tam zostala 🙂
leila daj vedieť ako bolo v poradni

buffinko
13. feb 2009

caute 🙂

som akosi vcera nestihala, som na malu cely den sama a uz si vyzaduje vela pozornosti 🙂

leila - neboj sa sponntaneho porodu, ani cisarsky nie je med lizat. i ked som si 3tyzdne nemohla poriadne sadnut a prve dni som sa ledva suchtala, tak zhuba na treti den som uz v pohode chodila. predsa len cisarsky je operacia a mal by sa prevadzat vazne len ked je nejaka indikacia.
porod moze nastat kazdym dnom, ale u prvorodiciek je bezne, ze prenasaju. ja som napriklad 10dni. skor je teda pravdepodobne, ze ta odrodi tvoj lekar, ba mozno bude musiet vyvolavat. keby si vsak nahodou rodila skor, ziadne obavy, su tam naozaj dobri lekari, a ak si uz naozaj nevedia rady, situaciu zachranuje primar. berie sa to ako samozrejmost, ale bohuzial, nie vsetky porodnice sa mozu takym niecim pochvalit. niekde dokazu porod pekne spackat 😔

k tym radam, neviem ako si odhodlana kojit, ja som bola presvedcena, ze budem 😀 urcite si daj skontrolovat sestrou, ci je mala dobre prisata. vedela som z literatury a niekde aj na youtube to bolo, ako ma vyzerat prilozenie. sestra totiz len malu priniesla a uz bola na odchode a len z dialky povedala, ze dobre. takze, ak si nie si ista, urcite sa spytaj, ci je to dobre. mala si nevedela odgrgnut, bola som uplne hotova z toho, ze sa zadusi, no ziadna poloha nepomahala, v podstate sa naucila odgrgavat az ked mala 1 mesiac a v noci ju nedavam vobec, lebo sa budila. najlepsie nam vyhovovala poloha na odgrgnutie taka, ze babo malo polozenu hlavicku na mojej hrudi a takto som ju v stoji alebo sede drzala, kym neodgrgla. vas sa to vobec nemusi tykat, ale u nas to bol dost velky problem, lebo kedze si neodgrgla, ked som ju opat nadvihla napr. kvoli prebaleniu, riadne sa povracala. papala pahltne a vela naraz. takze v postielke polohovat (polozit nabok, ked sa aj mliecko vrati, vyjde von a dieta ho neaspiruje) a ked pridete domov, odporucam vyvysit matrac v postielke - o nejakych 30°. je to dobre aj kvoli refluxu. ked si babo neodgrgne do 5minut, polozit a skusit potom o chvilu. kazdopadne je najlepsie ho pre istou polohovat.

ked budes rodit spontanne odporucam kupit plavacie koleso - dost tazko zohnat v zime alebo v zdravotnickych potrebach specialny vankusik. ten je sice drahsi, ale komfort urcite ocenis 🙂

neviem, ci je to pisane v zozname - urcite zobrat babatku deku, tie postielky maju pogumovane matrace, zdali sa mi dost chladne.

co sa mi pacilo bolo, ze kupanie nam ukazali asi 2x, aj ked doma som kupala potom na lehatku, zdalo sa mi to jednoduchsie a hlavne pre manzela. neukazali mi vsak, resp. vobec nepovedali ako sa starat o intimne partie dievcatka. cize ako cistit smegmu a preventivne opatrenia proti zrastaniu malych pyskov.

dalsia vec - postolky. ja som kupila na zips, ortopedicka tieto zipsove zavrhla, vraj nedrzia nozicky v spravnej polohe. ale co lekar to nazor...takze, ak budes mat tie na kruzky a nebude ti to mat kto ukazat z rodiny (moj pripad) vezmi ich do porodnice a nechaj si to ukazat.

vsetky veci, ktore budes mat v porodnici - myslim tym rozne ja neviem kremy, obaly na zubnu kefku, mydlo, hreben, ktore nie su pratelne, po prichode domov umy aspon v saponate. pre istotu.

ak budes mat este chut a cas, listni si kojeni.net su tam prakticke rady ohladom kojenia a problemov, ktore sa mozu vyskytnut.

buffinko
13. feb 2009

dalej papanie - k dispozicii je laktacna poradkyna, urcite s nou konzultuj vsetko, co sa ti nebude zdat. nato tam su a su velmi ochotne. moze sa stat, ze nebudes mat mliecko hned, alebo bude mala papat prilis vela, zaspavat na prsniku a podobne. je pravdepodobnejsie, ze sa nejaky problem vyskytne, ako, ze ho nebudete mat.

po prichode domov, ak si nebudes ista ohladom kojenia, urcite mrkni tie stranky vyssie a dobre je obratit sa tu na MK na maminu annag. je velmi skusena a zbehla a jej odporucania su v sulade s najnovsimi poznatkami 🙂
urcite ziadne cajiky - do pol roka babo nepotrebuje. je to jedna z dobrych ciest ako ukoncit kojenie...sama mam kopec znamych, co kojili velmi malo resp. dokrmuju, lebo nemaju dostatok relevantnych informacii. co je skoda, pretoze materske mlieko je ziva substancia a je namiesane presne podla potireb konkretneho babatka.

a este posledna rada - ked budes rodit spontanne, malu ti prinesu par hodin po porode a bude s tebou stale. ked sa budes citit velmi unavena, kludne popros sestry, nech si ju na par hodin v noci zoberu k sebe a ty sa pokus pospat. ja som to neurobila a v podstate som spala asi tak hodinu denne, spolubyvajuca mala velmi nekludne dietatko (bola fajciarka...). ked som prisla domov, mala som halucinacie 😝 😝 😝 druhy x by som to uz nespravila. myslim, ze pokial by si bola este sama na izbe, to by sa dalo, ale pokial je vas viac a jedna ma skutocne placlive dieta, neoddychnes si.

no snad budu niektore rady uzitocne na inspiraciu. podotykam, ze su to moje osobne skusenosti - u kazdeho moze nastat iny problem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre