Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

petruci6
31. mar 2009

stastickova nemozem ti poradit,lebo neviem porovnat,musela by som rodit aj v TT,aby som vedela pre a proti,ale v GA som bola spokojna 😉

macka23
1. apr 2009

stastickova,
ja som tiez rodila v galante a bola som spokojna, pokial nie si nejak extremne narocna tak je to tam ok 😉
Tiez som uvazovala nad aprtmanom, ale nakoniec som bola rada ze som bola este s jednou babou na izbe, aspon sme mohli kecat...a oni ak nemju plny stav snazia sa davat na izby po jednej. WC bolo jedno pre dve izby a sptcha na chodbe, ale bolo to ok...ja som sa sprchovala vzdy rano okolo 5tej, este pred tym nez nam doniesli babatka na prilozenie 🙂 clovek pred porodom mysli nea vselijake detaily, ale ked budes mat babatko pri sebe, zistis, ze kopec veci bol uplne nepdstatny 🙂

dedde
3. apr 2009

stastickova
rodila som v GA pred 3 týždnami, čo sa týka izieb, kúpelne a lekárov, som bola spokojná. No so sestričkami vôbec. Bola som prvorodička a pomoci som sa fakt velmi nedočkala a to som bola za nimi len 2x pre radu a tie grimasy a neochota. Mala som problémy s krmením, malá sa mi narodila predčasne a vážila len 2,55 a nechcela vôbec jesť ani moje mliečko ani umelé. strašne vela schudla a sestričky žiadny záujem. Okrem toho každá vysvetlovala dojčenie inak, bola som z toho úplne blbá. a chceli nás odtial dostať čím skôr aj ked ja by som tam radšej zostala kvoli priberaniu malej, hoci s nami nemali vela roboty, akurát to kúpanie raz denne.

Chvála bohu teraz je už všetko v poriadku, pani doktorka Stalmachová ju dala do poriadku, pekne priberá.

stastickova
15. apr 2009

ďakujem vám..je to teda 2k 1..no uvidím..ešte mám čas sa rozhodnúť..

lenoc
20. apr 2009

Ahojte.
Baby, vidím, že mnohé z vás chodia (rovnako ako aj ja) k Havránkovi a chcem sa vás spýtať, či ste neboli u neho aj na 4D uzv, prípadne, či nemáte nejakú kamošku, ktorá bola a ako bola spokojná.....
Veľmi rozmýšľame nad 4D, no neviem, či ísť ku nemu alebo do Hlohovca.
Vďaka.

dosa
20. apr 2009

ahoj stastickova - ja som rodila pred skoro tromi rokmi v trnave. o par mesiacov ma to caka znova, ale do trnavy uz nechcem ist. asi naozaj zalezi aj na doktoroch a okolnostiach, ale ja som sa tam velmi zle citila. lezala som tam tyzden pred porodom, kazdy vecer mi povedali, ze rano som na rade a rano pre nma nikto nechodil... bolo to na nervy, nikto sa nestaral, nikto nevedel... na to by sa uz dalo aj zabudnut - ale tie vecka a sprchy - to bolo nieco strasne. hold, trnavska porodnica ma uz svoje roky... nakoniec som po piatich dnoch konecne prisla na radu, no zialbohu vyklul sa z toho cisarsky rez, starostlivost o mna bola v poriadku, ale ked mi po troch dnoch priniesli malu na "prve" prilozenie - to bola tragedia - nechce sa mi to rozpisovat, ale dojceniu tam zrejme neboli moc nakloneni a nakoniec som svoje dieta ani nedojcila... druhe chcem ist rodit do galanty - snad uz ma nic horsie necaka 🙂

lucka10
24. apr 2009

dedde to ma mrzí, že si so sestričkami nebola spokojná. Ja som bola tiež prvorodička, ale ja som si to tam maximálne pochvaľovala. Počnúc izieb, lekárov, sestričiek, všetko bolo super. Galantu odporúčam. 🙂

denisa87
28. apr 2009

ahoj babenky,mali ste niektora tu nadstandartnu izbu v GA?budem rodit cisarskym,rozmyslal som nad nou,ako je tam s navstevami?a vybavenie?boli ste spokojne?

tuto27
29. apr 2009

Ahojte som tu nova chcem sa spytat co si treba doniest so sebou do porodnice v Galante ale chcem vediet co najnovsiu infosku. A kto tam teraz tento rok rodil dalo sa to vydrzat ja mam ist na cisarsky koncom maja tak mi prosim poradte.dakujem.

dzani
29. apr 2009

Ahoj Tuto27, ja som rodila v GA v decembri, myslim ze sa toho odvtedy vela nezmenilo. Co potrebujes? Myslis pre seba? Urcite nocne kosele, najlepsie gombikove alebo kojenecke, aj ked po cisarskom som nosila prve dni ich erarne, nakolko budes aj krvacat... neznicis si aspon svoje. Urcite zupan, lebo mne tam dali ich nemocnicny, no bol taky zaplatany, ze som radsej poprosila manzela, nech mi prinesie svoj. Prezuvky, resp. slapky, koj. podprsenky apon 2, spodne pradlo, aspon 2 bal. vloziek poporodnych, jednorazove podlozky pod pacienta, postacia aj klasicke prebalovacie podlozky pod babenko aspon 3ks, mala som aj sietkove nohavicky, no ked mi dali dolu naplast z rany tak sa mi tam stichy zapierali, takze aj svoje nejake bavlnene nohavicky, hyg. potreby, Yal som mala bolo to urcite lepsie ako klystir, rychla aplikacia...osusku a uterak na tvar aspon po 1ks, potom ti podla potreby prinesie manzel alebo rodinka samozrejme veci pre babenko, viac ma nepada. 😵 Ak mas vsak otazky pytaj sa 😵
Vydrzat sa to dalo samozrejme, ja som lezala v nemocnici prvy krat v zivote, a vydrzala som a hlavne budes mat pri sebe ten pokladicek malinky, rychlo ti to ubehne, neboj. Drzkam palceky.

mel30
1. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som sa spýtať, či ste niektorá mala pri cisárskom tatina. A či vôbec robia v Galante bez narkózy sekciu. Mne sa tam narodila pred 4 rokmi dcéra sekciou a vtedy sa sekcie robili len v narkóze. Teraz by som mala rodiť v TT ale nepáči sa mi to neľudské správanie, že tatinkovia môžu vidieť svoje ratolesti len cez sklo a nie že pri pôrode nemôžu byť, ale nepovolujú ani 10 min. spoločného šťastia s maminkou a s bábätkom keď už je mamina zašitá. To isté je vraj aj v Nitre.... Tak mi prosím skúste pomôcť, kam mám ísť...?!

martinaema
1. máj 2009

skús sa popýtať v NZ, vraj sú tam super

dosa
2. máj 2009

mel30 - kamaratka rodilla vlani v GA - mala cisarsky, tatino sice pri nej uplne nebol, ale bol vedla a ked sa mala narodila, tak ju hned videl a motal sa tam, ked ju umyvali, vazili a pod. hned ju mohol aj popestovat. a kamoska mala spinalku, takze bola pri tom 😉 mala nadstandardnu izbu, takze tatko tam mohol byt kedykolvek. velmi si to tam pochvalovala.

mas pravdu - v trnave je to neprijemne, ked prisiel muz za mnou na navstevu, malu som mu mohla ukazat len cez sklo. akurat tam bol jeden ten telefon pokazeny, druhy obsadeny a ked sme sa chceli porozpravat, tak som musela ist za nim von a babatko zaniest k sestrickam, lebo som bola sama na izbe. a to potom ked prisla nejaka dalsia navsteva, len som chodila s malou hore dole, za sestrickami, aby ju postrazili a pripadala som si, ako keby som ich otravovala...

ja sa tentokrat chystam rodit do galanty, dufam, ze ma nesklamu 😉

bubatinko
3. máj 2009

ja som pri cisarskom na sale manzela nemala ale maleho ukazali jemu aj starsiemu synovi hned ako ho obliekli a odvazili mohol si ho popestovat na rukach odfotit a tak ...ja som mala planovanu sekciu ale moznost robit ju inak ako v celkovej mi neponukli tak ju asi inak nerobia neviem... babatko moze potom na navstevach tatik vidiet lebo navstevy sa robia dnu na tej chodbe pri dverach ale ja som tam bola vzdy iba chvilu lebo tam bolo vzdy kopu ludi tak navstevy sme len rychlo odbavili nevladala som tam dlho stat.... inak Galantu len odporucam ....

petruci6
4. máj 2009

v GA je mozne rodit aj spinalom pri cisarskom
treba sa len vopred dohodnut s dr 😉

tuto27
4. máj 2009

Ano v Galante sa da rodit spinalom pri cisarskom tiez tak budem rodit koncom maja.

denisa87
5. máj 2009

ahoj tehulky,ma niektora termin okolo 14 juna a bude rodit v GA? 😉

pipinka82
5. máj 2009

Ahojte baby ja som rodila spinálkou cisaráka som mala ale poviem vám je to pekné ked vidíte malé mimčo ako prvá ale potom tie pocity fuuj trpne vám celé telo nemôžete sa hýbat 24 hod.ved ani sa nedá necítila som si polku tela a teraz viem ako sa cíti ochrnutý človek...nohy som mala akoby cudzie ked som si ich chytila boli hnusné na dotyk no katastrofa a ten mravenčí pocit v nohe ako ked vám strpne.. no druhý raz si asi zvolím narkozu radšej 😀 to je môj názor!!! 😉 ale stojí to všetko za to ved som sa tešila na miminko 😀 držím palčeky!!

pipinka82
5. máj 2009

Ga pôrodnica je fajn a ako aj sestričky a aj detské sestričky sú skvelé 😀 😀 ja sa nemôžem stažovat pomáhali ako vedeli!!! a na môjho malého boli suprové!!! 😀 😀

tuto27
6. máj 2009

Viete mi poradit dobru pediatricku v Galante, ktora by prisla aj pozriet malu k nam domov ked prideme z porodnice? Prosim poradte. Dakujem. 🙂

siwike25
6. máj 2009

Tuto vrelo doporučujem Dr,štalmachovu,zo všetkych je tam najlepši odbornik.Inač nedavno sme to rozoberali v teme A čo takto ga a okolie? pozri si to tam 😀 😀 😀 😀

macka23
6. máj 2009

My chodime k Dr Repkovej a sme spokojni 😉

zoldy
6. máj 2009

macka nie si ty maminka,co lezala s malym na kojencoch a potom som vas stretla v obuvi...???

mel30
7. máj 2009

Prepáčte baby, dlhšie som tu nebola, lae ďakujem za odpovede. Mimochodom, bola som v Ga za dr. a podarilo sa mi to vybaviť. Tatinko bude pri mojej hlave, bude ma držať za ruku a spoločne budeme môcť privítať naše dievčatko. Tak sa veľmi teším 🙂 mala by som rodiť koncom mája, tak držte palčeky tak ako ja držím vám. Mimochodom, aký je príplatok za ten apartmán? Zabudla som sa opýtať, tak keď niekto viete....

dosa
7. máj 2009

mel - a chodis teraz na kontroly do porodnice? ktoremu doktorovi? moja prva sa narodila v trnave ale po tych skusenostiach chcem teraz vyskusat galantu. vsetky kamosky z okolia mi odporucaju stastneho - mam taky pocit, ze vsetky rodia len u neho a potom co tam robia ti ostatni lekari? a ma ten primar vobec tolko casu? 😀

a baby, este by som sa chcela opytat - rodila ste niektora v galante s porodnym planom? bol akceptovany, alebo vobec prijaty? nechcem nic vynimocne, len k par veciam drobucke dotazy, tak by ma zaujimalo, ci viete ako to v galante beru. dakujem 🙂

bubatinko
7. máj 2009

nie stastny ale Dr. Ščasny 😉 on je primar a je fakt dobry, par krat som ho tam stretla a mal taky fajn pristup.... mna rodil/sekcia planovana/ dr. Baran a bola som s nim nadmieru spokojna

s porodnym planom neviem ja som dr povedala ako si predstavujem povedal ze fajn ale nakoniec to dal na sekciu tak nic ... ale sestricky su tam fajn ked im povies ze co by si chcela tak myslim ze by ti nemali robit problemy.... mne pred sekciou povedala ci chcem klystir a ja ze mam ten yal ze chcem tam ... a ona ze fajn ale ak ste sa vyprazdnovali predtym tak nemusime dat.... 😉 dalo sa s nimi dohodnut

denisa87
7. máj 2009

ahoj Dosa,pan primar je moj lekar a je fakt suprovy,budem u neho aj rodit okolo 14 juna planovanym cisarskym,tak dufam ze vsetko dobre dopadne 😀

dosa
8. máj 2009

dakujem baby - ja som prvu mala tiez cisarskym, takze zatial vobec neviem, ako to bude s druhym. to mi zrejme povedia az na tych poslednych kontrolach v porodnici. skusala som citat toto forum, kazda je spokojna s inym lekarom a tak si neviem vybrat. no snad ked pojde do tuheho, tak ma tam nenechaju na chodbe 😀

bubatinko - a ako to bolo s prikladanim a kojenim po sekcii? v trnave mi dieta priniesli az po dvoch dnoch (a to som ich tam chodila "otravovat" uz na druhy den, ze uz som v pohode a ze to zvladnem, ale sestricky mali svoje) a to uz bola odchovana na umelom mlieku z flase a nikto mi potom nepomohol aby sa mala preorientovala na prso, takze do par dni bolo po kojeni.

pipinka82
8. máj 2009

Ja som po sekcii na druhý den kojila priniesli mi ho nebol prikrmovaný a prisal sa mi hned 🙂) tak aspon to bolo u mna no nemôžem nič zlého povedat na sestričky v ga porodnici 😉

mel30
8. máj 2009

Dosa, áno, už budem chodiť do nemocnice - každý utorok. A mala by som tiež rodiť u Šťasného, je naozaj príjemný, urobil na mňa dobrý dojem. Mala by som mať plán. cis. koncom mája ale nemám pocit že to dovtedy vydržím. A čo sa týka toho kojenia....prvá dcéra sa mi narodila tiež v Ga a mala som podobné skúsenosti ako ty v TT. Tiež mi ju nakrmili čím sa dalo, takže som ju vôbec nekojila, nevedela sa prisať, sestričky síce boli fajn ale nemali čas sa venovať takýmto "banalitám". Takže Nutrilon....až doteraz a to už má 4 🙂 ale čo keď iné mlieko nevypije? Teraz som pripravená na všetko, mám odsávačku, klobúčiky na kojenie, krém na bradavky a hlavne odhodlanie že tento krát budem kojiť. A budem!!! Myslím si, že by každé oddelenie malo mať nejakú poradkyňu na kojenie. Takú sestričku, ktorá by sa starala len o toto. Ale to by bol pre naše zdravotníctvo luxus...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre