Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

manika77
7. júl 2009

baby primar robi len cisarske alebo ako?

kristinabianka
7. júl 2009

ahoj,manika77 preco si myslis?

manika77
7. júl 2009

ja len tak lebo kazda vravi ze unho rodila cisarskym

kristinabianka
7. júl 2009

ja som mala taky problem,ze dcerka mala hore hlavicku,mala som malo plod.vody a este keby to nestacilo aj pup. snuru mala omotanu okolo krku,takze som rada ze napriek vsetkemu to dobre dopalo a dnes nam robi radost nas ANIELIK!

lucka10
7. júl 2009

Ahojte, primár nerobí len cisárske. Ja som rodila normálne. Je to skvelý človek plný humoru. Ja som tiež rodila u neho a som maximálne spokojná.

manika77
7. júl 2009

kristinabianka..tak to je super ze to dobre dopadlo 😉
lucka super..ja som sa len informovala ako to je..lebo zatial si jedina ktora normalne..teda co poznam..lebo aj byvala kolegina rodila cisarskym unho

lucka10
7. júl 2009

To vážne? Ja som počula na neho samé dobré správy, no a sama som ho mala pri pôrode. Boll veľmi zlatý. Každý deň ma prišiel pozrieť ako sa mám. 🙂

manika77
7. júl 2009

ja nevravim ze zle 😉

kristinabianka
7. júl 2009

jej to vtipkar so zvlastnym humorom,ale zatial sme s nim spokojni

lelkesova
8. júl 2009

Aj ja so rodila normálne u primára,a bola som s ním maximálne spokojná.Vdaka nemu mám krásného syna, 🙂

petruci6
8. júl 2009

primar je skor za normalny prirodzeny porod,nie ako niektori,kt davaju vsetkym verdikt cisarsky,aby si zarobili
ale ked by mali nastat problemy a komplikacie,tak radsej berie cisarsky
ja som mala po termine,vobec som sa neotvarala,ani sa nepripravovalo telo na porod a dcerka uz bola dost velka na mna,tak mi povedal,ze ked nechcem rodit dlhe hodiny s vyvolavackou a tiez by som bola aj dotrhana a vysilena na konci,by som uz nevladala tlacit,tak ze je to na moje zvazenie
ja som sa rozhodla,ze bude rezat 😉

zanet78
8. júl 2009

Ahojte,ja som tiež chcela rodiť u primára,ale asi nebudem,on zvykne slúžiť v utorok a naobjednáva si pacientky na ten deň a všetky idú na cisársky,aj kamoška tak bola ale ona trvala na tom že keď netreba tak načo,tá rana po cisárskom je bolestivejšia ako celý pôrod.A info že Babišová je tehotná som overila bola som u nej na ultrazvuku,asi v januári má termín,tak mi slúbila že keď bude v pohode bude do konca robiť a mohla by som k nej chodiť,lebo ja mám termín na október.Nechcem vás na ňu nahovárať ale tiež sa s nou dá dohodnúť,a jej ludský prístup sa nedá ničím zaplatiť!!

petruci6
8. júl 2009

skoda,ze pojde na matersku
ja ked uz zmenim dr,tak aspon na par rokov,nie mesiacov ☹
zanet dik za informovanie 😉

pipinka82
8. júl 2009

PETRUCI6 prečo chceš zmenit svojho gyn.???Prímara tuším hm? 😉 ved si písala že si sním spokojná alebo ani nie??? 🙂

monikakus
9. júl 2009

tiez som rodila v GA a mala som vybaveného dr. Vaška a som rada ze to tak bolo, myslim, ze sa s nim da dohodnut a pride aj mimo casu kedy sluzi. treba sa ho opytat.

petruci6
9. júl 2009

pipinka ja som u primara iba rodila,obvodneho gyndosa mam v BA a to mi je uz daleko tam chodit 😉

manika77
9. júl 2009

ja neviem dievcata ale z toho celeho mi nakoniec vyslo ze kazdy jeden lekar si necha zaplatit...ci je to primar alebo nie..lebo mam koleginku ktora za primarom sla a on je povedal ze jedine cisarsky za 3000 sk..tak k tomu nemam co dodat...

petruci6
9. júl 2009

asi mimo sluzby nie?
kto by robil zadarmo mimo sluzby pocas svojho volna? 😕

manika77
9. júl 2009

porodila v utorok 😉 a nechcel ju normal odrodit len cisarak a nemala ziaden problem níc..proste sa mu nechcelo cakat 😒

buffinko
9. júl 2009

manika, no to je fakt cudne 😕 som prekvapena, lebo ja som prenasala 10dni a nijako ma do porodu cisarskym netlacil, iba mi teda na poslednej kontrole tusim v piatok bola, oznamil, ze ak do utorka neporodim, rano sa mam hlasit na hospitalizaciu a poradime sa ako dalej...zacala som ale rodit den predtym, v pondelok, prirodzene a normalne ma odrodil....a to som rodila od rana 7.30 do 14.30, medzitym ma pravidelne kontroloval, ako porod postupuje.
urcite nemala ziadny problem?

pipinka82
9. júl 2009

Petruci 🙂 už chápem 🙂 tak prejdi ku primarovy ked si sním spokojná nie?? Ved ta aj odrodil tak načo pojdeš k inému alebo k inej 😀 alebo nechceš radšej? Mala si narkozu pri cisárskom??? Ja nie ja som mala spinálku 😉 a viem všetko čo sa dialo xixi najprv im zlihal tlakomer automatický museli ho menit xixi potom ked sestrička sa spítala či budú odsávat dr.H.povedal že nie ved neni čo ved som nemala vodu už žiadnu a ani mi neodtiekla tak kam sa podela netuším...a ked už ranu chceli spálit aby nekrvácala tak im spalovačka nefungovala museli zohnat druhú xixi no ale prežila som a sme v poriadku !!! A prímár ma vyšetroval nieraz počas hospitalizácie pred pôrodom a aj povedal že mám pomenej vody plod.a ked som sa ho spítala že prečo a či to nevadí babetku tak bol neochotný a odrhkol ma ☹ no ja som sním nebola vôbec spokojná po celý ten čas čo som tam ležala bol surový pri prehliadke.. a dost žien sa tiež stažovalo nanho ale všetci su nejaký 🙂 len to ma štvalo že nikto neporadil a to ma vyšetril primár aj Havr. lebo som sa neotvárala telo nereagovalo ako malo porodila som až 41tt a asi na poslednú chvílu :((( a za tento prístup sa mi zhnusili všetci dr:tu v ga!!! cisarák som si vybavila cez rodinu, doktorku na are a tá sa porozprávala s mojim.gyn.a ešte on sa na mna vyhovoril že ja som tá čo som si to spôsobila že ja som odmietla cisarák a že chcem spontálne aj ked to nepojde ale to neni pravda kebyže mi to aspon navrhne určite by som súhlasila so sekciou len mna si tam len pohadzovali a nič sa nedialo až nakoniec ked zistili že tam mám skoro celú rodinu zamestnanú potom začali okolo mna lietat už som bola dobrá tak čo mám na toto celé povedat !!!!!

manika77
9. júl 2009

buffinko nemala teda aspon vravela ze nemala ziaden problem..a toto jej povedal ale nebola som pri tom...to len ona vravela..ale ja z toho primara tiez nemam dobry pocit..mne proste vobec nesedi ako clovek...a este furt sa chyta v rozkroku 😀 a fuj

pipinka82
9. júl 2009

manika ešte nespíš???nezobrala ho von??? 😀 odpočin si nie!!!! 😀 😀 😀

manika77
9. júl 2009

uzz odisli este len teaz 😉

petruci6
9. júl 2009

100 ludi 100 chuti 😉

baby uz som to tu pisala,keby mal primar vlastnu sukromnu ambulanciu s USG v nej a da sa k nemu objednat tak k nemu idem
ale nemam cas pol dna vysedavat v cakarni a potom pol dna cakat na USG,kym sa tam nazbiera 5 zenskych,na kt som absolutne neni zvedava bez nohaviciek 😝
asi tolko...

kaatkaa25
10. júl 2009

ahojte....tak ja som prve dieta prenasala 2 tyzdne a kym sme nedali panovi primarovi obalku nic nespravil....ten den ako sme mu dali som isla rodit a za 5 hodin sme uz mali chlapceka na svete....mal vymocenu pokosku a najprv ani nedychal vsak si to viete prestavit.....ma 3 roky a este nerozprava mozno nie kvoli tomu ale ja si myslim ze hej lebo v rodine sme stym nemali problem ani z manzelovej strany........no a druhym chlapcekom sme mali problemi a nic neriesili.....zacalo sa to okolo 20 tyzdna ked vraj podla ich merania stale zaostaval v raste a neriesili to......v 38 tyzdni jeho velkosti zodpovedali na 31 tyzden........potom ma obvodny hned poslal do nemocnice lebo stymito vysledkami ma poslali domov....prijal ma dr havranek a hned vyvolal porod......vsak ze sa stym uz neda nic robit ze bude ake bude......hned volali aj na decke a ze asi ho aj do zamkov prevezu lebo bude malicke.....vystriedali sa sluzby a dosiel tusim dr Szunyogh.....on si ma prezrel a nechapal ze v takom velkom bruchu by bolo take male babo vtedy mi uz aj plodova voda odtiekla......najvacsich bolestiach ma zobral na ultrazvuk a podla jeho merani bolo vsetko ok.....tak sa rusila sanitka zo zamkov a narodil sa 2950g a 51cm....co tvrdili ze bude mat 40....bol uplne skvely aj na druhy den prisiel za nami a vsetko mi vysvetloval co bolo....vysvitlo sa ze placenta mi vobec nefungovala a ze som mohla byt rada ze maly je v poriadku......keby som mala este jedno diete v zivote by som tam nerodila aj ked su tam sestricky skvele ale doktory len peniaze beru a je im jedno co je s detmi

pipinka82
13. júl 2009

moja rec suhlasim stebou Kaatkaa25 😉 sestricky suprove ale dr..na plac ☹ ja som taktiez prenasala maleho rodila som sice 41t+3 dni ale to len preto ze rodinka mi to uz posurila unho ved somnou nic nerobil a vedel dobre ze som po termine.. ☹ ja som sa neotvarala nereagovalo moje telo ako by malo,ja som sa mu uz prosikala nech mi vyvola porod nech dopomoze celemu ale odmietol vyhovoril sa ze je este skoro este treba pockat a uvidi sa a ze ajtak by som sa neotvorila ani od inekcii a infuziek ☹ a sekciu mi ani nenavrhol a cakal dalej ale ja som uz bola zufala nepacilo sa mi ze maly v brusku pada na bok ked som lezala na posteli na boku nebol tak tlmeni ako predtym proste som citila ze akoby tam uz nemal to pohodlie a tlmenie vodou a nakoniec sa vysvitlo ze som nemala vobec plodovu vodu bol na suchu a to nevidel moj gyn...primar to vedel ale nic nerobil stym preto ze som neni jeho pacientka, ale ineho dr. s ktorym je pohadany asi takyto su nezodpovedny 😠 kebyze si nevibavim cisarsky maleho dodnes nosim xixi ☹ no asi take prirovnanie 😒 druhe netusim kam pojdem vlastne ku komu odrodit!!! 😝

zuzka_cz
14. júl 2009

baby, a dr. baran tam už nie je?

manika77
15. júl 2009

zuzka jasne ze je 😉

zuzka_cz
15. júl 2009

už som sa zľakla, lebo všade čítam len o primárovi, Havránkovi a Babišovej.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre