Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

petruci6
15. júl 2009

co poznam baby od barana,vsetky mali cisarsky,aj tie co nemuseli
neviem ci sa boji normalne rodit 😒

zuzka_cz
15. júl 2009

ja som u neho rodila normálne 🙂

petruci6
15. júl 2009

a aky bol?on ma tusim dole ambulanciu nie?

manika77
15. júl 2009

ja ked som lezala s jednou kockou v nemocnici ona si ho stasne chvalila..ale on je taky moc rychly namna...ale inak sympos 😉

petruci6
15. júl 2009

ako rychly?

manika77
15. júl 2009

on proste ked zanou dosiel..tak za dve minuty ju mal vzdy vybavenu..vzdy sa dakam ponahlal...a to som pocula ze ma vela pacientiek a nestiha ale vraj je dobry tak neviem 😒

petruci6
15. júl 2009

ked som lezala ja v porodke spravil 8 cisarskych za den 😒
pustali nas aj skor domov,co bolo plno

manika77
15. júl 2009

noo a nepripadalo ti to take hr brr 😉

petruci6
15. júl 2009

😀 😀 ved hovorim,ze nebolo casu,kym zenska porodi,takto ako na beziacom pase 😀

manika77
15. júl 2009

hmm noo to len ja som tam tak dlho trcaĺa miesto 4 dni 8.. 😖

petruci6
15. júl 2009

ja 4 noci pri cisaraku,ale nemali sme zltacku,tak sme mohli

zuzka_cz
15. júl 2009

ja na neho nemôžem povedať nič zlé..
je pravda, že robí rýchlo.. aj pacientok má veľa..
ale pri pôrode sa nikam nehrnul, nič neurýchloval..

doki
19. júl 2009

Baby uz som vas tu davnejsie necital.
Potrebujeme tu vyjasnit nieco: primar oddelenia to je funkcia, primar je jednoduchy lekar ako ostani jeho sekundari, takze je to len funkcia, primara menuje aj odvolava riaditel nemocnice. Po odvolani sa moze stat primarom dalsi sekundarny lekar (sekundar), podporovany riaditelom zdrav.zariadenia. Primar urcuje postupy (protokol-operacny aj kurativny) na pracovisku, napr. aj to akym materialom sa sije, atd.Takze tato funkcia nic nehovori o odbornej sposobilosti daneho lekara, nemyslite si, ze primar je nejaky boh, ktory riesi uplne vsetko lepsie, ako jeho podriadeni. Je to obycajny lekar vo veducej funkcii, takze kludne sa moze pomylit aj on. To ze ho volaju stale ku komplikaciam, je uplna samozrejmost, totizto primar musi byt vzdy informovany, ked nieco nejde podla planu (my to nazyvame protokol). Nevolaju ho tam kvoli tomu, ze dotycni lekari nie su schopni si poradit s danym problemom, ale kvoli povinnosti ho informovat. Proste ked sa vyskytne nejaky problem, kazdy lekar je povinny informovat primara alebo prednostu.

Ine: kaatkaa25, ja poznam Dr.Szunyogha, ale on robi v N.Zamkoch. Chodia do GA rodit aj z NZ?

petruci6
19. júl 2009

doki a ty pracujes v GA na porodnici?

petruci6
19. júl 2009

to s tym primarom,mas pravdu,ale malo by to tak byt,ze sa vymenuje najskusenejsi,co ma najlepsiu prax,alebo nie?
podla coho ho potom menuju do funkcie?
jasne,ze neni BOH,to tu ziadna netvrdi 😉

manika77
19. júl 2009

petruci to uz davno neni tak ze sa menuje do funkcie najskusenejsi a najlepsi 😒

petruci6
19. júl 2009

a podla coho teda?

stastickova
20. júl 2009

Ahoj chcem vás poprosiť o pomoc. chcela by som vedieť či sa v ga robí nejaká exkurzia po pôrodnici...kedy a o koľkej.´
Ďakujem

manika77
20. júl 2009

petruci podla znamostii 😉 stastickova myslim ze ano na tych predporodnych kurzoch alebo si najdi na nete cislo na vrchnu sestru a skus sa s nou dohodnut 🙂

kaatkaa25
20. júl 2009

doki...ja neviem a fakt robi v nz?....ja som mala na neho stastie bol uplne skvely a ludsky........bez toho aby som bola jeho pacientka sa o mna staral veeeeeeeelmi dobre co som asi nezazila u nikoho aj sa pytali ci som mu platila xi xi 😀 ........nooo ak by si bol taky dobry tak mi napis ci je tam a ci tam ma aj ambulanciu....takemu lekarovi by som rada chodila a aj platila 😅 😅

kaatkaa25
20. júl 2009

a baby este k dr baranovi tolko ze si nemyslim ze je taky uzasny.......aj ja som poznala baby ktore zneho boli pafff kvoli tomu ze je mili no a pri prode ani nebol len ked uz bolo treba........a lekar nemusi byt podla mna mili a zabavny a ukecany nech je profesional a najlepsie sa postara o mna a moje dieta 😉

lenoc
20. júl 2009

Doki a Kaatka, Szunyogh robil v GA do cca. mája minulého roku, potom prešiel do Zámkov.
Ja som ho akurát ešte zastihla, keď som ležala v GA. No neviem, ja som z neho až taká nadšená nebola - mal kopu múdrych rečí o tom, kde všade on bol na stáži a tak, na jednej strane sa ma síce snažil povzbudiť v mojej situácii (v 20tt mi začala odtekať pl. voda), no na druhej strane si nemyslím, že je normálne, aby za mnou lekár chodil s tým, že on by si na mojom mieste dal spraviť serkláž - akoby som ja o tom rozhodovala, veď na to tam bol hádam on a môj lekár+primár. Stále len mudroval a keď mal raz večer službu a zavolali ho ku mne, keď sa mi prepadla pupočná šnúra von z pošvy, tak bol vyplašený hádam viac ako ja, totálne sa klepal.

petruci6
20. júl 2009

boze,lenoc to znelo hrozne
hlavne,ze ste ok

kaatkaa25
21. júl 2009

lenoc mne vtedy pomohol a veeeeelmi....mne tvrdili ze s mojim dietatom nebude vsetko v poriadku a bola som na ultrazvuku u vsetkych aj u priimara a ich vysledky merania boli ze babo je mensie ako zodpovedajuci tyzden ☹ ......a mne pri porode pomohol a aj potom bol zaty 😎 ......ked si zmierena stym ze tam nieco nie je ok a na posednu chvilu niekto spravi ultrazvuk na ktorom je vsetko ok tak asi to o niecom sveci.......ale sto ludi sto chuti.........pre mna je supeeeeeeeeeeeeeeer 😀

pipinka82
21. júl 2009

Lenoc a to co si mala?!! Boze az zhrozena som zostala 😅 ty si si tiez uz prezila svoje moja 😔 esteze ste v poriadku s drobcom 😉 a ozaj ved mas termin skoro ako s dvojickamy tie si mala mat koncom augusta ako ja ze? Prajem vsetko naj naj a nech sa vsetko ustali a dopadne dobre 😉 ale aspon ze nemame az take teplo ako som mala ja ked som finishovala xixi aspon nech toto ti vijde aby si este vydrzala do septembra bez opuchnutych noh a potenia sa..... ja som to mala strasne xixi bola som ako sardinka vo vlastnej stave xixi 😉 😉 oazaj a meno uz mate vybrane?? 😎

zanet78
21. júl 2009

lenoc,ja som v šoku aké všelijaké problémy môžu byť,držím ti palce.A kde sa chystáš rodiť,v GA? A u koho?

lenoc
21. júl 2009

Kati, tak potom jasne, to by som aj ja inak brala...

Pipi, to bolo vtedy, ked som lezala s dvojickami. Hej, s nimi som mala termin 29. augusta. Mená máme asi tak 3 či 4 a nevieme sa rozhodnúť. Čakám, kedy nás niečo osvieti a bude už konečne rozhodnuté. Ozaj, tvoj malý aj oslavuje meninky?
Nohy mi našťastie neopúchajú, ale s tým veľkým bruškom je to aj tak sranda. Nerobí mi moc dobre, keĎ je pár dní sychravo a prší, vtedy m bruško viac pobolieva, no ani veľké teplá - to som tiež ako sardinka vo vlastnej šťave. A ďakujem.

Zanet, ďakujem. Chcem rodiť v GA, asi u Havránka (chodím k nemu aj normálne a aspoň pozná moju anamnézu), ešte nie som na 100% rozhodnutá. V podstate by mi bolo jedno, u koho budem rodiť, veď som tam preležala tento rok skoro celý máj, tak všetkých poznám. Len sa hrozím toho, čo by bolo, keby mal zrovna službu taký Jančík. 😖

pipinka82
21. júl 2009

Lenoc 🙂 maly oslavuje meniny 24.januara 😀 😀 nasli sme to v anglo americkom kalendary xixi 😀 tam je Ryan bezne meno i 😀 neboj vsetko bude o.k. ale nezavidim ti uz ten pocit s velkym bruskom a este k tomu toto teplo xixi mne nohy opuchly nenormalne na Ga trhy ked som cely den prebehala po nich xixixi a vecer ten pohlad no hrôza az moj drahy sa nalakal mala som dvojite clenky xixixi a to som mala 5 dni pred porodom no na rozpadnutie som bola xixixi 😀 Mena aspon mate a ved este sa mas cas rozhodnut 🙂)) ja som bola rozhodnuta hned od zaciatku moj drahy vybral pre syna a ja som suhlasila takze on uz od bruska pozna svoje meno lebo sme ho uz vtedy tak oslovovali 😀 😀 a ja mam pre dceerku uz teraz vybrate meno xixi no len aby sa raz zadarila aj princeznicka 😎 😝 prajem pekny den a pozdrav kinderko 🙂)

zanet78
22. júl 2009

lenoc,ja tiež chcem rodiť v GA,nemusiš sa báť Jančíka,keď práve nie je podgurážení je výborní odborník a to mám s overeného zdroja,robím v GA v nemocnici a tiež sa trochu obávam že čo ak budú komplikácie tak si všeličo zistujem v kuloároch.Jančík je dlhoroční odborník,len je smola že si rád dá do nosa.Tiež nie som rozhodnutá lebo každý má niečo za a proti.

lenoc
22. júl 2009

Pipi, tak super, e malý nie je ukrátený o meninovú oslavu oproti detičkám so slovenskými menami. 😅
Mňa riadne boleli nohy, keď sme išli piatok z kontroly a boli ešte v pár obchodoch, n oale opuchnuté na dvojnásobok 😀 našťastie neboli.

Žani, veď práve, je to odborník (to mi tam viackrát aj sestričky povedali aj nejaký lekár tuším) a preto ho tam primár vraj aj drží, ale ak si nedohodnem Havránka, prídem s kontrakciami a uvidím tam Jančíka, ktorý bude mať vypité, asi mi od strachu aj kontrakcie prejdú. 😀
Baby, nech sa trochu zasmejete - keď som tam ležala a Jančíkovi som na vizite vravela, že mám také akoby menštruačné bolesti, povedal mi doslovne toto: Vy ste teraz v 24tt, 6x4 je 24, to ako keby ste mali teraz šieste KRÁMY, telo si pamätá. A bola som vybavená. 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre