Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

skrutka11
30. júl 2009

zoldy ty pracujes v NZ? Pracujes v zdravotnictve?

zoldy
30. júl 2009

V BA v detskej nemocnici....

skrutka11
30. júl 2009

aha... tak verim, ze clanok, co som poslala je o tom zmienenom detskom probleme.

zoldy
30. júl 2009

ale to nebola invagincia...to bolo daco ine....ale nemozem o tom pisat.....

skrutka11
30. júl 2009

Aspon viem, ze aj nieco taketo existuje

zoldy
30. júl 2009

to urcite,taketo veci nie je naskodu si precitat,aspon budes vediet ako postupovat keby daco...a budes vediet co mas od lekara preventivne vyzadovat.....

rose86
30. júl 2009

skrutka no to ja asi skorej. teda termin mam na 11.9. ale mam planovany cisarsky takze to pojdem asi skorej. uz zajtra idem na krv a maju mi robit predoperacne vysetrenia.

macka23
30. júl 2009

petrzalka,
pokial viem, tak ta mamicka z ganu mala rupturu maternice, zhruba dva tyzdne pred planovanym cisarskym 😒
Je to jej druhe dietatko, chlapcek ma 5 rokov a tiez sa narodil cisarskym.
Ale vraj su ok...nastastie 😔

rose,
cisarsky sa robi zhruba tyzden pred terminom a pokial viem v ga sa nerobia ziadne predoperacne vysetrenia, mne teda ziadne nerobili, odbery a vsetko az v den porodu. Mozno je to ine ak mas nejake ochorenie alebo komplikacie ? A ja som rodila v spinalke, a za to sa neplati, len sa treba dohodnut s porodnikom 😉

Vela stastia 😉

manika77
30. júl 2009

boze dobre ze mame zdrave deticky...nevedela by som si predstavit ten zial keby sa mu daco zle stalo ☹

dosa
31. júl 2009

ani ja som nechodila na nijake predoperacne vysetrenia. cisarsky som mala naplanovany osem dni pred terminom a v den nastupu mi porobili vsetky vysetrenia. rano pred osmou ma prijali a o pol dvanastej som isla na plac. este aj to, ci chcem spinal, ale celkovu narkozu sa ma pytali az na prijme. ja som sa rozhodla pre celkovu, spinal som mala pri prvej dcere, tak som chcela porovnat 🙂

rose86
31. júl 2009

dosa a ake skusenosti su teda? co je lepsie?

petrzalkaa
31. júl 2009

macka
ano viem, že to bola ruptura pred pôrodom, ale chcela som vedieť ako sa to mohlo stať?myslíš, že mohla niečo ťažké zdvíhať? lebo doki povedal, že jej to prasklo z ničoho nič a to sa mi nechce veriť.....

dosa
31. júl 2009

rose - prislo mi to tak, ze je to za jedno. poznam baby, co mali po spinalke bolesti hlavy a ine problemy, ale ja som nemala ziadne komplikacie, ani po spinali, ani po celkovej narkoze. lezat som musela po celkovej skoro 24 hodin, po spinalke som lezala tiez tak nejak do 24 hod. akurat mam pocit, ze som sa po tomto druhom cisarskom velmi dobre a velmi skoro zotavila - nechodila som v predklone, hned som stala vzpriamene a chodila som ako srnka 😀 ale to asi nebude v narkoze, skor to pripisujem tomu, ze to bolo uz druhy raz a bola som v psychickej pohode oproti prvemu 😉 akurat ze som nevidela hned maleho ked sa narodil, ale akonahle som sa prebrala mi ho priniesla sestricka na prilozenie. a taktiez som bola po kazde v inej porodnici a mozem povedat, ze v galante som sa citila ovela lepsie - preto ta psychicka pohoda 😉

petrzalkaa
31. júl 2009

dosa gratulujem ti k synčekovi 🙂
čítam, že si rodila cisárskym v celkovej narkoze, kedy, po kolkých hodinách si sa mohla prvý krát postaviť a mala si velké bolesti?

dosa
31. júl 2009

petrzalkaa, dakujem, maly sa narodil 11.45 a vstavala som na druhy den okolo obeda - takze cca 24 hod lezania. prisla rehabilitacna sestricka, rozcvicili sme si hohy, ruky a pomaly sme vstali (boli sme dve na izbe). prvy krat (pred tromi rokmi) som mala neskutocne bolesti a do sprchy som isla v predklone a asi pol dna, ale teraz som sa krasne postavila, hned do vzpriamena a mohla som v pohode chodit. ale sestricky nas do sprchy hned nepustili, najprv sme sa museli rozchodit. sice to trocha bolelo, ale dalo sa. co bolo najhorsie, chytil ma kasel - a s tym rozrezanym bruchom to bolo na zaplakanie, ked sa mi chcelo zakaslat - inak si tento druhy cisarsky mozem len pochvalovat. prave som to rozoberala dneska s kamoskou, tiez mala po druhom lepsiu adaptaciu ako po prvom, neviem, cim to je 😉

anettad
1. aug 2009

petrzalka, ja mam za sebou, tiez dve sekcie, a tiez mi skoro rupla matarnica. Ja som vedela ze sa nieco deje uz od 35 tt som mala bolesti, lekari mi odvtedy merali tzv. dolny segment uzv/ hrubka jazvy dobre je do 5 mm/ v 39tt som mala cely den bolesti, tak som sla na pohotovost, spravili uzv, a ja som mala jazvu 4mm. Hned na dalsi den mi naplanovali sekciu. 😉 Boli to bolesti, nemohla som v noci poriadne spavat, tak ruptura musi hrozne boliet. Nastastie sa to dobre skoncilo. 🙂 Rodila som obe deti v Blave.

petrzalkaa
1. aug 2009

dosa, tak si to skvele zvládla,až ti závidím 😵 že si to mala také celkom pohodové,možno psychika tiež robí veľa...
ja idem 10.aug.,za týžden už na tretí cisársky,takže viem čo ma čaká,ale predsa sa bojím, lebo po 10rokoch som už čosi pozabúdala ako to bolo, ale na ten stres a tie narkozové stavy a bolesť si pamätám.....
a kedy ti nechali malinkého na izbe na stálo?
ako sa darí malinkému? isto je rozkošný a ste šťasní, že to už máte za sebou...držím vám palčeky, nech sa vám dobre darí 😉

dosa
1. aug 2009

petrzalkaa, deticky nam nosili na prilozenie tak sporadicky, davali im tam papat aj umele mliecko, ale aj nam ich nosili. dva tri razy cez den, dva krat v noci, ako kedy. ked som uz mohla vstat z postele, aj som si medzitym odsavala odsavackou, aby sa to rozbehlo, lebo pri prvej dcere som mala problemy s dojcenim. deticky sme dostali na cely den v sobotu - sekciu som mala v stredu - a v nedelu sme isli domov. malinky sa vola Oskar, narodil sa s mierami 3300 g a 49 cm. je strasne zlatulinky, zatial len papa, kaka a spi 😉 dost mi pripomina dceru Hanku, ked sa narodila - tatino asi pouzil tu istu formicku 😀

petrzalkaa
1. aug 2009

To je milé 🙂 tatino je šikovný 😀
Oskarko mal pekné miery,isto si ho všetci užívate....
a nemala si problém s dojčením, ked im dávajú umelé mliečko,chcel potom cuckať od maminky?
Kto ti robil cisársky?
a čo všetko si absolvovala od rána, ked si prišla na príjem?

petrzalkaa
1. aug 2009

anettad našťastie ti to dobre dopadlo, tak ti gratulujem 😉

dosa
2. aug 2009

petrzalkaa, ked mam pravdu povedat, ja ani neviem, kto ma operoval. do ambulancie som chodila dr. babisovej, aj si ma pisala na planovanu sekciu, ale na tej sale boli vsetci taki zamaskovani, ze ani neviem, kto to tam vsetko bol... a potom mi dali pred tvar tu zelenu plachtu, takze si pamatam len anesteziologicku 😀
ked som prisla na prijem, dali mi pasy CTG na brucho, medzitym sestricky zakladali porodopis a vypisovali vsetky tie papiere okolo toho, potom mi robili EKG, dostala som klistirek 🙂, potom zaviedli kanylu a pustili mi nejaku infuziu (lebo sme nemohli pit ani jest), potom prisla dr., pozrela ma zdola, zaviedli mi cievku "na cikanie" (jedina vec co mi vadila, ale neda sa inak) a isla som... na sale ma ulozili na stol, umyvali ma tym dezinfekcnym roztokom, medzitym sa so mnou rozpravala anesteziologicka a ani neviem kedy som zaspala, len som sa prebrala uz na izbe 😉
malinky nastastie nerobil problemy s prisatim. sice im davali umele, ale medzitym nam ich aj nosili, tak nebol v kuse na flasi, mal to na striedacku 🙂

neboj nic, mala by si sa pozitivne naladit a hovorit si, ze to zvaldnes a ked s tym pojdes do nemocnice, tak to tak aj bude. a po predchadzajucich sekciach si kojila? ja som po prvej nekojila, bola som z toho nescasna, sem tam ma chytali depky, ale co uz narobim? neslo to. a hlavne som zboznovala tie komentare od svokry a pod... ale teraz som si povedala, ze budem kojit a spravila som pre to vsetko, babo mi nosili, medzitym som odsavala, robila som si cajik pre kojace zeny (ten granulovany, netreba ho varit ako caj, mozes dat aj do studenej vody) zo zaciatku som mala aj drobne trhlinky, az to v mozgu stipalo, ked sa maly prisal, ale zatla som zuby a uz je lepsie a ide to.

petrzalkaa
3. aug 2009

dakujem dosa, 🙂
ja som kojila v pohode, tak dúfam, že ani teraz to nebude problém, a určite budem kojiť čo najdlhšie, je to pre dieťatko najlepšie.....najhoršie som znášala tú situáciu, ked ma niesli na operačný stol a ked som sa preberala z narkozy a tie bolesti, ale inak som sa celkom dobre zotavovala, na druhý den SC som už deti večer kúpala sama....
viem, že psychika robí veľa ale je ťažké ju ovládať, no treba preto urobiť všetko ako píšeš a ono sa to potom nejak preprogramuje... 😀

pipinka82
3. aug 2009

Dosa gratulujem k malinkému 🙂 prajem vela zdravíčka 🙂
Petržalka a tebe držím palčeky 😉 už sa ti to blíži 😉 😉

baby prečo ste mali pri detičkách sekcie??!!! Zo zdravotných alebo len tak ste chceli rodit?? 😎

Petržalka ja som rodila 14.augusta pred rokom pomali 😀 ešte vládzeš v tomto teple??Ja som bola na nervy o takomto čase xix 😀 mala som aj ja cisaráka so spinálkou,ale ja som musela mat bo moje telo sa nepripravilo na pôrod iked som bola už po termíne 😖 ale druhé snad už pojde spontálne.aspon by som chcela si aj ten pôrod vyskúšat 😝 😀

dosa
4. aug 2009

pipinka dakujem, ja som mala sekciu pri prvej asi nejak tak ako ty - bola som po tremine, neotvarala sa, dieta uz sa zdalo byt velke a dali mi aj dve vyvolavacky a tie mi nezabrali, takze telo absolutne nespolupracovalo... a druhu sekciu mi automaticky navrhli kvoli prvej. sice som nebola nadsena, ale som sa bala komplikacii a nakoniec som sa s tym zmierila a ten druhy cisarsky si mozem oproti prvemu len pochvalovat 😉

petrzalkaa
4. aug 2009

pipinka dakujem,
to teplo je hrozné,ale našťastie nemusím nič robiť, tak len navarím a polihujem celý den, to teplo mi až tak nevadilo,skôr to že som stále unavená a nevládzem nič robiť...
oba cisárske som mala o dva týždne skôr kvôli vysokým hodnotám pečenvých testov,všetko ma svrbelo a ked mi zobrali krv,tak som mala výsledky ako notorický alkoholik, 😀 😀 takže okamžite na SC....
teraz idem už o tri týždne skôr,zas pre istotu,kvôli tým dvom už je to nebezpečné,aby sa mi nenatrhla maternica, tak ked pôjdem 10.,budem 37+2 a bojím sa či malinká nebude moc malinká,či to nie je skoro.....

denisa87
4. aug 2009

ahoj baby,dnes som sa dozvedela ze mojej znamej dnes zomrelo babatko este v brusku,zajtra mala ist na cisarskyk panovy primarovi...povodne mala rodit u barana,dala mu obalku a on odisiel na dovolenku..hruza toto ☹

dosa
5. aug 2009

baby, ja som nikomu nic nedala - a nemozem si stazovat. v nemocnici som bola spokojna. co sa tyka doktorov - ani neviem poriadne, kto ma rezal, lebo vsetci boli "zamaskovani" a potom som ich vidala len na vizitach. ked si niekto zasluzi obalku, tak su to asi tie sestricky, co sa o nas potom starali. tie boli naozaj zlate a trpezlive. nechala som im tam akurat nejake kavy, nech maju do sluzieb 😉 idem dnes na stehy, aj som rozmyslala, ci doktorke nieco zaniest, ale je na dovolenke, tak je to pase... ale peniaze by som nedala, mozno by muz zaniesol nejake kvety a kavu.

mozno ine je to pri prirodzenom porode, ked tam zena potrebuje mat doktora, na ktoreho sa moze spolahnut a ktoreho pozna 😉

denisa - strasne volaco 😢

petrzalkaa
5. aug 2009

dosa, máš úplnú pravdu s tými sestričkami, dole klobúk pred ich prácou,i ked aj doktori to majú ťažké, ale aspon zaplatené.........
no čo urobiť,ked Havranek ma oficialne na dveroch cenník a za asistenciu pred,pri a po pôrode má sumu 200 eur...
tak je to otázne,dať či nedať,či si možno bude aj pýtať?neviem, uvidím, čo povie na poslednej poradni....

petrzalkaa
5. aug 2009

bože denisa a čo sa stalo?

denisa87
5. aug 2009

zatial viem len tolko ze vcera rano necitila pohyby babatka a utekali do nemocky a babo bolo uz mrtve..a to je najlepsie ze tam nebol ani lekar kto by jej ho vybral,musela cakat...ak sa dozviem viac,napisem...ale mal ju odrodit baran,skor,ale odisiel na dovolenku...to babo mohlo zit ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre