Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

csikike
2. sep 2009

ahojte, tak ja idem zajtra k Babisovej, uz sa tesim, ze po 7tt uvidim nasu malinku 😵
a drzime palce dnesnej rodicke 😉 a prajeme zdravu kocku a vela mliecka

manika77
2. sep 2009

csikke tak fajn daj vediet ako si dopadla 🙂

petrzalkaa
2. sep 2009

tinka,
presne viem ako sa cítiš,ja som to taktiež prežívala ako ty, a to ja mám 36 rokov, ma strašili ešte viac aj kvôli veku a možným genetickým problémom, no jeden lekár mi veľmi pomohol, ktorý mi vždy všetko rozumne vysvetlil a tak človek si je vedomý možných rizík a problémov, ale sama musíš cítiť, že to zvládneš a myslieť pozitívne 🙂
hlavne sa veľmi šetri, veľa odpočívaj a dávaj pozor na prudké pohyby a hlavne nič nezdvíhať a nenosiť ťažké veci....tak ti silno držím palčeky,aby ste to dotiahli do úspešného a šťastného konca !!!! 🙂

darla
2. sep 2009

ahojte baby, dnes som bola na kontrole v nemocke a poslali ma aj na CTG a mam taky pocit, ze na vzdycharni medzi tymi dvoma nastavajucimi mamickami bola aj rose 😉 aspon si myslim, dedukovala som to podla blondavych vlasov a tusim aj podoby na fotke 🙂 no v kazdom pripade to uz ma za sebou a dufam, ze je vsetko OK.
mne dnes doki konecne povedal, ze som otvorena na spicku prsta a na CTG som mala jednu slabu kontrakciu. zajtra uz termin... dalsia kontrola v pondelok, ale nenahnevala by som sa, keby dovtedy maly vykukol aj sam 😝

skrutka11
2. sep 2009

ahojte dievcence, tak ja sa pridavam tiez k Vam, budeme rodit v GA.
Dnes som bola na kontrole a doky Ščastný ma pozrel, zospodu az som chcela po stene liezt a vraj sme postupili. 😕 Bolo to take rychle, ze som ani nestihla reagovat... poslal ma na monitor a vraj keby nieco cez vikend, tak mam prist, inak znova kontrola v pondelok rano na monitor a ze mi ukaze sálu... mozno si to tam aj rovno odrodim 😀

Darla, tak sa tam mozno v pondelok stretneme... Nehovorim, ze budem rodit, ale tvaril sa dost zahadne, ja blba, ze som sa nepovypytovala 😒

lenoc
2. sep 2009

Čau kočky.

Jeej, tak rose už má určite babulku malú na svete! 😵

Darla, no super, aspoň niečo. Aj my toho nášho nahvárame, aby už išiel von, ale kašle na nás.
Mne ani tak nevadí to bruško, ja by som vydržala kľudne ešte nejakú dobu bruchatá. Skôr sa bojím o malého a hrozím sa, aký veľký ešte narastie do termínu.

Skrutka, teraz ku koncu to vyšetrenie zdola neni veru príjemné ani mne.😖

Ja som už takmer 2 týždne na špičku prsta, uvidíme zajtra, či sa niečo zmenilo. minulý štvrtok som mala aj uzv na "váženie" bábätka, rozmermi zodpovedáme 41tt a hmotosť teda cca. 4190g!!! Predbežne sme sa dohodli, že ak sa to nerozbehne samé,tak 14.9. ma čaká cisarák, no zajtra sa to možo zmení a cisársky bude už najbližší pondelok. Tak sa tam možno v pondelok uvidíme. 😉

csikike
3. sep 2009

baby, tak mozno nakoniec sa tam stretneme vsetky naraz 😀

zuzkap203
3. sep 2009

Ahojte baby. ja som bola včera na kontrole a 9.sep idem na sc koli tlaku.Chcem sa opytat či mi viete povedať kedy ste dostali babetka po sc na izbu? Dakujem.

lenoc
3. sep 2009

Zuzi, poradiť ti neporadím, keďže ma to ešte len čaká, ale váš drobec bude mať krásny dátum 9.9.2009. Aj môj muž nahovára malého na tento dátum, sčasti kvôli samotnému dátumu a sčasti preto, že je to streda = na víkend ešte nebudeme doma a on to bde môcť osláviť. Keď však budem rodiť v pondelok, budem hádam už v piatok doma.
Ale baby, čo mali cisársky, to tu pár strán dozadu rozoberali.

darla
3. sep 2009

lenoc, presne, mne tiez to brucho az tak nevadi (aj ked sa uz v duchu zase vidim v mojej predchadzajucej velkosti S 😀 ), ale tiez mi doki povedal, ze asi bude velky, a to bolo pred 2 tyzdnami! tak si neviem predstavit, co to bude za macka, ked pojdem konecne rodit 😅 ozaj, a ten USG na vazenie babatka, to ti robili ako v ramci vysetrenia v nemocnici? lebo mne nic take nerobili... mna primar iba prvykrat zobral na USG, aj to preto, lebo sa mu zdalo, ze maly nie je hlavickou dolu, ale nejak divne otoceny. samozrejme hlavicka bola dole, ale odvtedy mi ziadny USG nerobil...
teda ale vyse 4 kila ked ma ten vas drobec uz teraz, to si tiez neviem predstavit 😕 ale moze to byt iba odhad. hlavne nech su ti nasi drobci zdravucki, to bude najvacsia ulava, aj ked budu vacsi 🙂
skrutka, a o kolkej si vcera bola u neho? ja tak o 9tej. tiez mi kazal prist v pondelok skoro rano, uz o pol osmej (to je pre mna teda skoro 😒 ) a ze rovno na porodnu salu, ze tam si ma vysetri. tak sa tam asi fakt stretneme, ak dovtedy jedna z nas neporodi.
baby, a ako sa inak citite? mate aj poslickov? ja som ich prvykrat zaregistrovala predvcerom vecer, ked som lahla do postele, a tuto noc sa to opakovalo, tak som spala tak trhane, stale som sa pozorovala, ci to nezosilnie a nebudu pravidelne tie bolesti. ale nic... iba take akoby na kramy

denisa87
3. sep 2009

zuzka mne po cisarskom priniesli maleho po dvoch hodinkach ukazat,ale to som bolo este trochu mimo z narkozy,potom mi ho nosili aby sa prisal,na izbe somnou bol na štvrty den,aj v noci a na piaty nas uz pustili domov...

pipinka82
3. sep 2009

Rose 😎 tak gratulujem a hlavne nech je všetko v poriadku 😉

Baby mne malého taktiež doniesli nejak hodinu po Sc 😉 no tatinko ho priniesol bol si ho vypítat 😀 a potom mi ho nosili na papanie,ale naštastie hned sa prisal a papal krásne 🙂 a ked som chcela mohla som ho tam mat kedykolvek,ale na noc okolo pol noci ich zbierali od nás..a ráno o 6 nosili na papanie 😉 ale ked mi ho už nechali na izbe aj v noci tak to na 4noc ako spomína Deni 😉 a na 5 den sme išli domov 😎 takže jednu celú noc sme spinkali spolu 😎

LENOC 😉 ja som mala term. 7.8.08 a aj my sme chceli aby sa malý narodil 8.8.08 😀 no ale doki nedovolil vyvolávačku iked som bola den po termíne.... sice bez nejakých náznakov na pôrod 😅 a tak ma nechal ešte trápit 😀 až do 14.8.08 takže a nakoniec zvítazil SC 😅 😎 no darmo sme sa prihovárali malému... 😎 im je asi v brušku dobre 😀 ved majú všetko čo potrebujú xixix 😀

Držím palčeky mamičkám pred pôrodom nech sa detičky poponáhlajú na svet a nech je všetko v poriadku 😉
myslíme na vás 😎

manika77
3. sep 2009

baby ten odhad je strasne nepresny tych babatiek nato sa netreba spoliehat..moj marko mal byt tiez okolo dvoch kil dva a pol a mal 4300 a svagrina tej vraveli cez styri a mala len tri kila mala...tak nato sa nepoliehajte

🙂

csikike
3. sep 2009

ahojte, tak uz som spat, mala je OK, ale pojdem pre istotu na SC, zatial sme sa este nedohodli na termine, ale niekedy okolo 21.9.
inac ma cca 3100g, tak som zvedava kolko bude mat ked sa narodi 😲

darla
3. sep 2009

csikike, a preco na SC? aj prve mas cisarskym alebo preco?

svetluska4
3. sep 2009

csikike, tak to sa tam asi uvidime, mne moj doki vysmatral termin 20. - 21. 9. , ak sa drobec nevypyta skor
lebo podla pohybov mi zas povedal termin 15. No neviem, hlienova zatka este neodisla, i ked brusko si cvici falosne kontrakcie. Dnes som bola na CTG, krivke sa nerozumiem, ale povedal ze tam mam 3 jednotky 😀 a doky sa tvaril spokojne. No my sme s drobcom taky malinky aj brusko mam take male, ked tak pozeram po babach na poradni. Pred tyzdnom mal drobec len 2800g, a ze vraj vaha baba je podla rodicov, tak hadam by mohol mat nejakych 3200g, inak mu tam uz je dost tesno, kolko krat uz mam gulicku na brusku z jeho peticky a vyzeram jak vrece krumpiel 😀

csikike
3. sep 2009

darla, hej, aj prvy bol cisarsky
svetluska, no dnes tam bolo dost bab na monitore... teda aspon ked som bola ja, dokonca tam bola jedna co ju doniesli v 33tt a odtiekla jej voda

giuli
3. sep 2009

Ahojte babule.. malého mi priniesli hneď ako som sa prebrala z narkózy na izbe cca o 13tej..SC som mala o 9.50...potom stále na kojenie a na izbe som ho mala na tretí deň...mne sono robil dr.pred nástupom do nemocnice ,mala som plánovaný SC a váhu určil na 3880g...zdalo sa mu to veľa ,nakoľko som bolo v 37tt+2,malý sa narodil s váhou 3850g...takže u mňa to bolo skutočne skoro presne na gramy...

rose86
6. sep 2009

caute baby. tak uz sme doma aj s malou Patkou. mala 2650g a 48 cm. fotky prilozim ked nebudem umierat pretoze ma neskutocne boli hlava s tej sprostej spinalky 😢

csikike
6. sep 2009

rose, gratulujeme, a po CS uz na 4ty den pustaju? wau 😲

manika77
6. sep 2009

rose gratulujeme 🙂
csikike asi ich je tam vela 😕

rose86
7. sep 2009

dakujem, hej v galante pustaju na stvrty den ked je vsetko ok a babo nema zltacku. teraz tam tak vela mamiciek nebolo a aj pred dva a pol rokmi ma tak s malym pustili.

zuzkap203
7. sep 2009

Ahoj rose gratulujem. Mate to za sebou. Mna to čaka teraz v stredu len sa rozhodujem ešte či si dam celu aneste. aledo spinalku. Počula som že po spinalke strašne boli hlavva. Ako si to znašala ty? Malinku si kedy mala pri sebe? Kolko si musela ležať po sc?

rose86
7. sep 2009

zuzka no ja ta nebudem prehovarat ale ja som prvu sekciu mala v celkovej a druhu v spinalke a mozem povedat ze prvy krat to bolo tisic krat lepsie. neviem ci mi tu spinalku zle pichli alebo ci mi zle zabrala ale vsetko som citila a bola to neskutocna bolest. no a s tou hlavou je to tiez tak. ma boli este do teraz a to riadne.. vobec neviem kedy to prestane. lezat som musela 24 hodin. baba co mala predomnov sekciu tak uz davno chodila a ja som musela este lezat.

zuzkap203
7. sep 2009

Dakujem už som sa rozhodla. Radšej si dam celu. Kto ti to robil?

giuli
7. sep 2009

musím súhlasiť s rose,spinálku by som nikdy nechcela,po celkovej som "behala "už večer...a kolegyňa z vedľajšej izby chúďa ležala ešte ďalší deň bez pohnutia...

lenoc
7. sep 2009

čau kočky!

Darla, ja nechodím tento posledný mesiac do nemocnice ale stále k Havránkovi do ordinácie, zakaždým ma vyšetrí zdola a potom si tam poležkám trochu na CTG, uzv mi robil v 32tt a teraz v 38tt.
Poslíčkov mám tiež, tak 10-15x za deň, to mi buď stvrdne brucho alebo taká bolesť ako ty hovoríš - ako pri krámoch a trvá to aj minutu. No na môj krčok to zatiaľ nijako nevplýva. furt som len trochu otvorená, už tri týždne. Keď to teda nepôjde samo, 14.9. ráno nastupujem do nemocky a bude cisársky. Už ma aj "objednali".
Myslím, že mi včera odišla zátka, ale nie som si úplne istá.

ahoj rose, gratulujem k malému pokladíku. 😵

Zuzka, drž sa zajtra!

Nechcela som spinálku práve kvôli tomu dlhému ležaniu a bolestiam hlavy, tak ste ma teraz utvrdili v tom, že ju naozaj nechcem.

Giuli, tak to si mala tiež veľké bábo a keby tak bol v brušku ešte dlhšie....wow. Ja sa stále spolieham an to, žeten uzv neni úplne presný, že tá váha je len odhad a môže tam byť rozdiel aj pol kila. No aby som nebola prekvapkaná. 😀 No nič, hlavne, aby bol náš krpec zdravý, aj keď bude valibuk.

rose86
7. sep 2009

zuzka robili mi to babisova a janicek. peknu jazvu mi urobil ten janicek 😀

zuzkap203
7. sep 2009

lenoc jaj keby si mala pravdu že už zajtra ale ešte 1den musim čakať. Tieto posledne dni su strašne dlhe. Ked ti asi odišla zatka tak sa tam možno stretneme.

lenoc
7. sep 2009

jeej, ze peknu jazvu - aj take existuje? 😉

zuzi, hups, akosi som bola v tom, ze je dnes utorok. nebola by som proti, keby sme sa tam stretli, keby sa malemu chcelo von. ale co som citala. moze zatka odist aj tyzden-dva pred porodom. a nebolo to ani krvave, len taky zlto-priesvitny strasne husty hlien.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre