Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

zuzkap203
7. sep 2009

Pri malej pred 4 rok mi tiež odišla zatka a bolo to take soplave a tahave. na druhy den sme už mali malu na svete.

lenoc
7. sep 2009

ten opis sedi aj u mna - soplave a tahave. bodaj by si mala pravdu. 🙂 aj ked zatial to tak nevyzera, ziadne kontrakcie.

mandula
8. sep 2009

ahojte dievcata, vyzera to tak, ze sa pridavam k vam a rodit budem v galante. Nas mily ocinko nas opustil a ja som sa vratila k mame do sale. zajtra idem este na vysetrenie do ruzinova, ale uz viac cestovat asi nezvladnem, tak by som si chcela dohodnut galantu. potrebujem od vas radu, ci je tam jedno kto ma odrodi, alebo by som si mala lekara zajednat? mohli by ste mi prosim napisat, ake je to rodit v galante? k lekarovi pojdem asi k vaskovi, toho ako tak poznam, snad ma prijme este na tychto par dni, nikoho ineho tu nepoznam. mozno niektoru z vas stretnem, side mam termin 5.10 ale ja to citim tak, ze pojdem skor. mozno ho dostanem ako darcek k narodkam, ktore mam 11.9 🙂 tak zatial. dakujem vopred za odpovede.

svetluska4
8. sep 2009

ahojky Mandula, vidim ze nevies spinkat 🙂 no ja tiez pojdem do GA a moj doktor je pan primar Vasko. Ja som si ho rovno zajednala aj k porodu. On chodi do GA normal rodit a kazdu stredu tam ma smenu, takze pozna aj prostredie a pre mna je lepsie ked budem ma t pri sebe niekoho koho poznam. Inak z galantskych doktorov poznam este Mudr. Babisovu, ta volakedy robila v Sali a potom ako zavreli SA presla do Ga. Ona je tiez velmi dobra. Inak ked nemas dohodnuteho lekara tak ta odrodi ten kto ma sluzbu,ale ze vraj su vsetci celkom fajn.
Ja mam termin od 15. do 21. 9. , ale uz by to aj mohlo byt, maly ma uz dost tlaci 😀
Ak potrebujes este nejake infosky kludne sa spytaj

zuzkap203
8. sep 2009

Ahoj lenoc ešte si doma? Ešte nič? Ja už zajtra idem držte mi palce.

lenoc
8. sep 2009

Zuzi ano, doma som, nič sa nedeje...Stískame aj s Maroškom palčeky už odteraz.

Mandula, o každom lekárovi v GA kolujú dobré aj zlé historky, ani jeden nie je taký, o ktorom by som počula len a len negatíva. A "ocinko" nevyzerá, že by si to mohol rozmyslieť? ☹

Ozaj baby, už od dvoch ľudí som počula, že Jančík už nepije, tak som zvedavá, čo je na tom pravdy.

binas
8. sep 2009

ahojte tiez budem rodit v GA ale az koncom novembra ,je tu nieaka co asi priblizne tiez?

rose86
8. sep 2009

zuzka drzime silno palce 😉

manika77
8. sep 2009

lenoc nepije 😉 a je velmi dobry, jediny ktory si vsimol ze sa mi sitie rozpadlo a kazdy den mi to osetroval a bol velmi prijemny...bola som tam osem dni bol tam kazdy den a ani raz nebol opity 😉

mariqruz
8. sep 2009

Ahoj binas ja by som mala rodit koncom novembra v Ga.U koho budes rodit ja este nemam nikoho ale chcela by som Dr.Babisovu,chodim k nej na ultrazvuky a je velmi mila.

mandula
8. sep 2009

svetluska, lenoc dakujem za odpoved. dnes som bola v ruzinove a oznamila som im, ze rodit budem na 90% v galante, lekarka mi povedala, ze to je v poho a nemam sa bat. A ked to aj vy hovorite, tak to asi necham na osud. Kazdopadne som sa rozhodla ist bez epiduralky, hrozne sa jej bojim, tak dufam, ze to bude ok.

svetluska - mas pravdu, spat sa mi uz velmi neda, vsetko ma tlaci a maly je dooost nepokojny 🙂 stale mu opakujem, len nech este spinka, este ma cas, ale vyzera to tak, ze si neda povedat a pride na svet skor. Aj lekarka mi dnes povedala, ze mozem cakat od pondelka kazdym dnom, tak sa uz tesim 🙂 spytala by som sa snad uz asi len to, co si treba zobrat do porodnice? mam nocne kosele, hygienicke potreby, spodne pradlo, zupan, prezuvky, odsavacku na mlieko, plienky, podlozky, cumlik, oblecko a jasne ze doklady. Treba nieco specialne? alebo je to asi v kazdej nemocnici to iste, vsak?

lenoc - hm, bola by som velmi rada, keby si to rozmyslel. Snad ked uvidi malinkeho, tak mu to cele pride a bude nas znova chciet. Niekto by mi povedal, kasli na neho, ked Ta nechal v takomto stave pre 17-tku, ale chyba mi, mam ho moc rada a chcem ho spät. Boze, povedzte mi, co je to dnes za svet, to to dievca nema srdce? Ved je mlada, naco jej je 30 rocny pako, ktory este k tomu ani majetny nie je ☹ jeho este chapem, vsak ked sa prejdem po vonku, nestiham sa cudovat, kde to rastie take baby, ale ona? Boooze, ved ich moze mat tisice, tak preco musi mat zrovna toho mojho a mne nicit tie krasne chvile. Ach, ale asi to nevyriesim, musim len cakat a dufat 🙂

Ste velmi mile, dakujem, ze som sa mohla pridat 🙂

svetluska4
8. sep 2009

ahojky Mandula, ja som si veci do porodnice pripravila podla zoznamu co som nasla na nete http://www.studioprezeny.sk/index.php?page=3
okrem ziletky to si ja chcem odbavit doma. Inak ten klistir je lepsie si dat vypisat recep od doktora, mas to potom za polovicu.
Je tam dost veci co treba, pisu ze zupan a pyzamo netreba ale ja si beriem svoje, nechcem erarne, iba na porod si vezmem erarne.
ozaj, co sa tyka dokladov, prepokladam ze sobasny list asi mat nebudete, tak vtedy treba potvrdenie z matriky ze otec suhlasi ze dieta bude mat jeho priezvysko. Viem ze to je hakliva tema, ale treba to vybavit, mam znamych co nie su zosobaseny a ta ked sa babo narodilo nemali papiere v poradku a trvalo im pol roka kym to dali do poriadku. ale drzim Vam palceky, a hlavne nebud smutna, on to este nevie ale dal ti to najlepsie co mohol, ked sa male narodi, budes ta najstastnejsia na svete.
Co sa tyka epiduralky, ja som najskor chcela epi, ale ked mi kamosky povedali ze epi robi v GA len primarka anesteziologie a nie je velmi ochotna prist v noci alebo cez vikend tak sa pripravujem na normalku. I ked nechapem preco ta neochota ked si to aj tak musime zacvakat, sak z toho maju prachy.
no idem do postele, nejak nas to taha hajat

mandula
8. sep 2009

ahoj svetluska, dakujem, si strasne zlata. chod pekne hajat, ja idem studovat tie veci, co si pripojila 🙂 ale potom pojdem dnes snad aj ja hajat, som total vycerpana, snad aj maly to tak citi 🙂
Ty, ale co sa tyka toho potvrdenia, ja som si toez myslela, ze to budem potrebovat, potom mi tu v nejakej teme povedali, ze to nepotrebujem, ze to potom staci, ked prideme spolocne po rodny list a tam sa to vybavi, ja som z toho teraz fakt cvok, tak kedy to treba? Mam ist na tu matriku este pred porodom? A do Galanty? Asi to budem musiet nejako prezistit, jasne ze nechcem natahovacky. Priatel sa hlasi k malemu, jasne ze nema problem, to on ma tetaz problem asi so slobodou, preplo mu, ale ja verim, ze to prejde, a ak nie, tak mas pravdu, nemohol mi nechat lepsi darcek. My to s malinkym zvladneme.
Tak pekne snicky, zajtra napis.

svetluska4
9. sep 2009

Ahojky Mandula, no ja co som sa u kamosiek vyzvedala ze ako to je so zapisom , tak ze vraj male sa zapisuju autimatika v Galante a potom sa musi ist na matriku do GA a urobit prepis na SA. ale este si to overim u jednej kamosky co rodila pred dvoma tyzdnami ze ako to je.
Na tvojom mieste by som sa radsej isla spytat na matriku ze ako to bude s papiermi, ved od toho su tam , aby poradili 😎 Podla mna staci sa ist popytat do SA, vsak matrika je statny urad tak by mali mat rovnake pravidla.
radsej sa spytat ako sa potom natahovat. Ja som pri hlaseni sobasu chcela priezvysko po slovensky (zakon to tak umoznuje) ale oni chceli este zvlast prehlasenie ze na vlastnu ziadost chcem priezvysko inak 🙄 . No birokrati su vsade 😀

binas
9. sep 2009

ahoj Mariqruz este som nad tym nerozmyslala,navstevujem Dr-a Vaska som snim velmi spokojna zevraj da sa ho mat pri porode ale svagrinu odrodila Dr.Babisova a bola snou velmi spokojna,no ale citam ze aj ostatni su v pohode tak neviem ,porad mala by som si zarezervovat?

binas
9. sep 2009

ozaj baby ze sa pred epiduralkou dava podpisat nieaky papier ze si to davate na vlastnu zodpovednost?a preco ake tam je riziko?

lenoc
10. sep 2009

Mandlula, tak keď ho ľúbiš, budem držať palčeky, aby si to rozmyslel.
Ja mám zbalené pre malého aj vlhčené obrúsky, čapičku a rukavičky - tie tenučké proti poškriabaniu (v nemocke ti oblečko dajú, ale toto nie. Kamoška tam rodila pred 3 týždňami, tak som sa bola radiť. A vlastné oblečko pre bábo sa moc neoplatí nosiť, lebo sa môže ľahko stať, že ti ho stratia), krém na riťku,... už ma nič také nenapadá. Pre seba mám aj šľapky do sprchy. skúsim pohľadať link na jeden dosť dobrý zoznam, čo som využila...
Tu je: http://www.bublinka.sk/myweb5/tahak_do_porodnic...

S tou matrikou moc neporadím, ale ak stihneš, bude istejšie vybaviť to radšej skôr.

Binas, mám dve kamošky, čo ich rodil Vaško (boli s ním dohodnuté) a veľmi si chválili. Čo sa epidurálky týka - ak to neviem.
Ja epi nechcem. ešte včera na poradni mi doktor vysvetľoval, čo so mnou budú v pondelok robiť a hovorí: ... a potom sa vás opýtam, či chcete spať alebo nie.... No hneď som mu oznámila, že chcem spať. 😀

Otvorená som stále len trochu, tak ak sa cez víkend nič neudeje, v pondelok ráno nastupujem a budú ma rezať. Už teraz poriadne nespím, všeličo možné sa mi preháňa hlavou, tak neviem, čo budem robiť v nedeľu. Drahý zo mňa asi zošalie. 😀

csikike
10. sep 2009

ahojte, tak ja uz mam termin 23.9 ideme nato... kto sa prida?

hippokrates
10. sep 2009

lenoc : jeej, ze peknu jazvu - aj take existuje? existuje. ja mám krásnu jazvu! som vdačná Dr.Jančíkovi...už nepije 😉 a ver mi, je najlepsí odborník - lekár v okolí. 🙂

pipinka82
11. sep 2009

Ja som bola na matrike zapísat malého a uznat otcovstvo ešte ked som bola tehotná 😉 a ked ma prijímali do pôrodky tak si ten papier aj pýtala sestrička 🙂 A ked sa malí narodil potom tam v pôrodke mi sestra zobrala občiansky a odniesla na matriku a po prepustení som si mohla vyzdvihnúť občanák a rod.list malého na matrike 😎 Ja som to mala aspon takto 😀

zanet78
11. sep 2009

pipinka82 tak vraviš pred pôrodom vybaviť papiere,ja mám tiež dilému.A na matrike sa vybavuje otcovstvo a dohoda o priezvisku,je to tak? A to na matrike v mieste bydliska,alebo v mieste narodenia,neviem kde vydávaju potom rodný list?

rose86
11. sep 2009

mne ked sa maly narodil tak sme neboli este zobrati a nevedeli sme ze treba to priznanie otcovstva. tak ked sa maly narodil, mal priezvysko po mne no a potom ked sme isli na matriku pre rodny list tak isiel aj tatino, nieco sme podpisali a uz mal maly meno po tatovy 😀

pipinka82
11. sep 2009

No teraz neviem 😉 asi bude najlepšie ked sa pojdeš spítat 😉 Ja som rod. Ga a tak ja som šla na našu matriku 😎 No a šiel som nou aj priatel my sme neni zobratí tak uznal otcovstvo a priezvisko bolo písané automaticky po nom mna sa ani nespítali či chcem dat svoje xixi 😀 ale mne to neprekážalo lebo sme chceli dat po tatovi priezvisko 😀 možno sa raz zoberieme a stačí ked budú prepisovat moje xixi 😀

zuzkap203
13. sep 2009

Ahojte mame to za sebou. Mame Andrejka 2850g a 49cm. Všetko je chvala bohu o.k. dnes nas pustili domov. Som rada že sme doma ale už by som sc nechcela. normalni porod je najlepši. lenoc čo je stebou?

rose86
13. sep 2009

zuzka gratulujem. nech je andrejko zdravy a stastny. tak teraz sa zotavujes?? mala si celkovu narkozu?

zanet78
13. sep 2009

Všetkým závidím čo to majú za sebou,ja až v oktobri,neviete,dávajú nejaký zoznam vecí do pôrodnice,lebo mám taký pocit že všade je to trochu iné.
pipinka tak som zistila že misíme isť na matriku do Galanty,je to podla miesta pôrodnice.

lenoc
13. sep 2009

Cau kocky, tak u mna sa nic nerozbehlo, tak zajtra drzte palce.
ozvem sa, ked budeme doma. 😵

Zanet, asi si si nevsimla - prave na tejto strane sme spomínali zoznam do porodky v GA, su tam dva linky.

manika77
13. sep 2009

zuzka gratulujem k malinkemu 😉
lenoc myslime na teba..ozvi sa ked pridete 😎

pipinka82
13. sep 2009

Lenoc držíme palce myslíme na vás zajtra 😎 držte sa 🙂

Zanet 🙂 no vidíš aspon to budeš mat vybavené a nemusíš behat ubolená s papiermi 😎 rod.list môže aj otecko vyzdvihnúť 😉

Zuzi gratulujem malý mal aké suprové mieri malinkátý drobec nie ako môj malý sloník 😀 prajeme všetko dobré 😎

pipinka82
13. sep 2009

Jej manika ahoj 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre