Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

rose86
13. sep 2009

Lenoc drzime silno palce 😉

lenoc
13. sep 2009

baby, dakujem

joj, zuzkap, na teba som zabudla, gratulujem k drobcovi, uzivajte si jeden druheho. 😵

darla
14. sep 2009

tak uz aj my to mame za sebou, ani nevieme, ako 🙂 mame Dominika, narodil sa pred tyzdnom v pondelok 7.9. o 16:00 s mierami 4kg a 52cm 😀 porod bol prirodzeny, v piatok sme docestovali domov.
takisto gratulujem vsetkym babam, co uz maju na svete svoje pokladiky a drzim palce vsetkym, ktore to caka

rose86
14. sep 2009

darla gratulejšn 🙂

manika77
14. sep 2009

darla gratulujeme 🙂 riadny chlap to bol skoro ako ten moj 😉

kersty
14. sep 2009

Ahojte baby,

Lenka(lenoc) sa stala okolo 9:00 uz maminou-Marosko ma 4800g a 53 cm.

manika77
14. sep 2009

waw gratulujeme k valibukovi 😉

csikike
14. sep 2009

lenoc a darla, gratulujeme 😵

mariqruz
14. sep 2009

Ahojte pozna niekto Dr.Šišaka?pocula som ze je dobry

pipinka82
15. sep 2009

Lenoc gratulujem nooo riadny chlapák je Maroško 😎 všetko dobré prajeme 🙂

Darla 😉 gratulujeme aj vám Domonik je menší o centimeter od môjho ked sa narodil 😉 takže je tiež macko 😉 všetko dobré 🙂

och tie naše deti kde sa schovávali také velké v našich bruškách..a nechápen Lenoč v tebe sa kde skríval malý macko??ved si bola super tehotná 🙂

Lenoč ty si bola pekne tehotná čo som videla fotky 🙂 ja o takomto čase pred pôrodom som bola ako velryba s kosatkou skrížená prevalcovala by som aj tank xixixi 😀

rose86
16. sep 2009

Lenoc gratulujemeeeee. fakt pekny kusok 😀

mariqruz to ten vysoky blondak mlady??? ak hej tak ten mi bol neskutocne nesympaticky 😠

mandula
16. sep 2009

Lenoc, gratulujem, tak to mas riadneho valibuka, nech ste hlavne zdravi 🙂

Inak co sa tyka tej matriky, je to tak, ze najlepsie je to mat vybavene pred porodom. Ak su dvaja neni zosobaseni, treba aby obaja isli na matriku aj s rodnymi listami aj s obcianskymi a spisali tak to vyhlasenie otcovstva. Ja sa tam chystam zajtra, snad ten moj dorazi. Ked uz o ine nema zaujem, snad aspon toto pre mna urobi.
Boooze, nech uz je ten malinky na svete, nech uz skonci toto moje trapenie.

dosa
16. sep 2009

mariqruz - sisak asi nebude mlady blondak, ze? je to brat mojej znamej, moze mat uz nejak cez 50, nie? ale on ma tusim sukromnu ambulanciu a do nemocnice asi nechodi. neviem, ak by si nieco chcela vediet, tak sa mozem spytat. ale aky je lekar, to veru neviem.

novopecenym maminkam prajem vsetko dobre a hlavne nech cim skor nabehnu na aky taky rezim a nech si dobre v noci pospia 🙂

svetluska4
16. sep 2009

Ahoj Kocky, gratulujemku krasnym babatkam.
Tak Vam zavidim, 🙂 ja sa este stale gulam, ale uz to hadam coskoro bude, prvy termin som mala vcera
a dalsi mam v nedelu. Zajtra idem k dr. tak uz hadam bude mat pre nas papierik do nemocky. Uz by aj bolo na case lebo maleho uz citim aj na chrbte 😀
Ozaj ako ste uz vedeli ze to ide? Myslim este pred tym ako praskne voda. Ja uz mam par dni take tlaky ako pred mnzs a slabe bolesti do krizov, ale nie je to pravidelne, vacsinou rano a popar minutach to prejde potom este tak za 2 hodky a potom cely den nic. Brusko to mi niekedy stvrdne jak skala ale to sa asi maly natahuje, chudatenko , ma uz malo miesta. ☹

Mandula, ty mas ako termin? Uz si presla pod niektoreho doktora alebo este chodis do BA?

luskacik
16. sep 2009

Ahojte kočky, už dlhšie vás čítam a zapisujem cenné rady. Blíži sa mi termín pôrodu, balím tašku a chcem sa vás spýtať, či môžem bábätku zbaliť do pôrodnice aj ortopedické nohavičky. Na exkurzii nám totiž sestrička hovorila, že už sa nesmú používať až keď to neskôr odporučí detský lekár. A ešte jedna otázočka. Mám zbaliť pre bábätko aj hygienickú výbavičku (teda mydlo, olejček..)? Oni tam vraj používajú sponzorskú kozmetiku. Vopred ďakujem za odpoveď. 😅

rose86
16. sep 2009

luskacik no ortopedicke nohavicky nie. ale mydlo mu zbal. olejcek nepouzivaj radsej telove mlieko lebo olej upchava pory.

svetluska4
16. sep 2009

kocky,poradte mi, ako to je s detskym lekarom ked sa male narodi? Je potrebne navstivit detskeho lekara este pred porodom a dohodnut sa alebo to staci az potom ked sa babo narodi? alebo to je automaticky brane ze porodnica nahlasi novorodenca k lekarovi?

manika77
16. sep 2009

svetluska to si vybav urcite pred...v nemocke sa ta nato budu pytat oni to pistu do spravy prepustacej 😉

luskacik
16. sep 2009

rose ďakujem za odpoveď.
svetluska, tiež tak viem, že to treba vybaviť pred pôrodom. Ja som sa už informovala u jednej detskej lekárky či nás zoberie, lebo nepatríme do jej obvodu. A súhlasila, tak v pôrodnici nahlásim ju.

chriss1
17. sep 2009

Čaute baby, som tu nová,tiež ma čaká pôrod v Galante takže by som sa k vam pridala. A ešte gratulujeeeeem všetkým maminám. 😀

mandula
17. sep 2009

svetluska, tak Ti zavidim, ze uz to budes mat za sebou. Ja uz maleho presviedcam, aby isiel von, aj ked viem, ze ma este tyzden alebo 2 cas ale ja uz tiez nevladzem 🙂 Tiez mi niekedy tak stvrdne brucho, ale to sa malinky len natahuje 🙂 Najhorsie je to, ze ma nenormalne tlaci akoby na pravej strane pod rebrami a poviem Ti, uz mam niekedy hviezdicky z tej bolesti. Lekar ale hovori, ze to je ok, ze to len ma malo miesta, tak tlaci kde len moze.
Do BA uz nechodim, vlakom je to nemyslitelne a auto nam nas skvely ocinko zobral. Nahlasila som sa ale tu u Dr. Vaska. On ma bude aj rodit, dohodla som sa nim. V Galante som este nebola, on mi robi vsetky vysetrenia, aj teraz v pondelok idem znova k nemu. Ja som pobalila co som len mohla aj na zaklade toho Tvojho zoznamu aj toho co poslala Lenoc. Mam zbalene aj ortopedicke nohavicky - luskacik, to sa vazne uz nesmu pouzivat? To som este nepocula, v BA to vyslovene do nemocnice ziadaju. Ale to je jedno, ved ich prinajhorsom znova vezmem domov 😀
Ty luskacik - olejcek ale vazne velmi nepouzivaj, radsej len hydratacny krem. Olej vraj nie je dobry pre miminka. Pocula som to uz z tolkych stran, ze na to urcite bude nieco pravdy.
Svetluska - a toho detskeho lekara idem teda aj ja navstivit. Ja som este ako dieta chodila k Vaskovej - to je zena Dr. Vaska, ona je skvela lekarka a velmi zlata zena. Ja verim, ze ma vezme, ale idem teda radsej este pred porodom. Boze, tak v nedelu? Tesis sa? Hned by som isla s tebou 🙂
Chriss vitaj.

svetluska4
17. sep 2009

Ahojky
Manika, dakujem za radu, dnes somuz aj vybavila, bola som u Dr. Neuwerthovej, velmi mila a ochotna, hned mi dala vizitku.

Mandula, no mna maly tiez v 38. tyzdni tlacil na rebra a vacsinou na pravo. Ale od 39. tyzdna uz je dole a rebra
si uz oddychli, ale za to teraz tlaci dole 😀 takze chodim cvrlikat na WC castejsie. Ale inak je dobrucky.
Dnes som bola na poradni a Dr. ma potesil ze uz to je na spadnutie ze max. do tyzdna to bude, uz sa otvarame
takze sa uz teskam, uz aby to bolo 🙂
Ja som tiez zabalila ortopedicke nohavicky,nikdy nevies, a radsej nech ma svoje ako nejake erarne. Ja mam kamosku a mala uz ide na 3. mesiac a stale ich musi nosit. Takze to zalezi od babatka ci ich bude potrebovat alebo nie. jendo je iste musi byt balene na siroko kvoli klbikom a pampers neudrzi nožky tak nasiroko ako treba.

Chriss vitam ta medzi nami

luskacik
17. sep 2009

mandula, my dve sa v Galante možno aj stretneme 🙂 tiež by som to už chcela mať za sebou. Je to strašné! Nevládzem už veľa chodiť, ani sedieť, ani ležať... Tak to celé dni a noci kombinujem. Doki mi povedal, že som otvorená na jeden prst a to je tak všetko ☹
No a s tými ortop. nohavičkami: ani ja to nechápem, doteraz sa detičky museli povinne baliť naširoko, a zrazu tento rok sa to vraj zmenilo... a už to neodporúčajú! ale aj ja som ich už kúpila... A s tým olejčekom, dobre že hovoríte, to som zase ja nevedela. Tak zoberiem len mydielko a tel. mliečko. Olejček som zatiaľ - našťastie ani nekúpila.

chriss1
17. sep 2009

Na exkurzke v GA nám sestrička na šestonedelí potvrdila že už nepožívajú ort. nohavky až keď lekár po 6 týždňoch povie či treba alebo nie. 😖. Ja som tiež kúpila nohavky a myslím si že tým neublížim dieťatku keď to budem používať. 😅

mandula
17. sep 2009

svetluska, o WC ani nehovor, aj ked este nie je dole, tak chodim podla mna az prilis casto. Tak to uz mas naozaj naspadnutie, budem na Teba mysliet, nech vsetko dobre dopadne.
luskacik - mozno sa uvidime, podla terminu je to mozne. Moj termin je 5.oktobra, ale ja dufam, ze pojdem skor 😉
Ty uz si otvorena? Tak to mozno pojdes aj skor. Ja som este uplne zatvorena, krcok tuhy - baby, vsak ja ho mozno budem aj prenasat 😀
Dnes ma prist moj priatel kvoli tej matrike. Mal by tu byt tak do hodiny. Baby, ja mam taky stres. Ani neviem, co mu povedat. Na jednej strane sa na neho tesim, na druhej strane sa toho strasne bojim. Bojim sa, ze neovladnem svoje emocie a zase budem zla. Aj maly to asi citi, uplne sa stiahol a ani sa nepohol uz hodinu 🙂 Snad to zvladnem bez slz a emocii. Ale uvidim ho, aspon an chvilku 😉 No, a je to tu, uz teraz sa mi tlacia slzy do oci. A pritom si to vobec nezasluzi. Urcite hned ked vybavi matriku so mnou pojde zase za tou svojou pipkou. Tak velmi by som chcela, aby povedal chybas mi, ale bojim sa viem, ze sa toho nedockam 😢 Drzte palce, nech to az tak neboli.

chriss1
17. sep 2009

Mandula držíme ti palce aby všetko dobre dopadlo a neboj jemu to raz určite dojde čo stratil. A možno keď uvidí syna, tak sa od vas už ani nepohne. 🙂

binas
17. sep 2009

ahoj baby citam same dobre spravi gratulujem maminkam k ich ratolestiam,uz aby som aj ja mala drobceka 🙂 neviem sa dockat

chriss1
17. sep 2009

ahoj binas, v ktorom týždni si ak sa môžem spýtať?

binas
17. sep 2009

chriss1,ahoj som v 28.doktor mi dal termin na 14-novembra ale na 4d-ultrazvuki mi povedal ze koncom novembra tak neviem 🙂

luskacik
17. sep 2009

mandula, veľmi Ti držím palčeky, aby to s priateľom dopadlo tak ako si želáš. Dávaj na seba pozor. Bábätko to všetko prežíva s tebou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre