Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

mandula
23. sep 2009

luskacik, uz som skusila, aj preto, ze keby nahodou nieco, tak som sa uz rovno oholila 😀
Zatial je to fajn, takze asi to dnes este nepride, ale mohlo by, normalne si zelam, aby uz islo o kontrakcie. Ale vyzera to tak, ze asi nic. Asi je len maly dnes nejaky nepokojny. Velmi divne sa sprava. Stale sa prieci, sem tam kopne ale vobec to nie je ako ine dni. Ale vies, aj ja sa teraz moc sledujem, psychika robi vela. Idem sa na to vykaslat, idem si pozriet nejaky film a ked to pride, tak pride.
Ty si snad uz doumyvala tie okna a oddychujes 🙂 Kedy mas najblizsiu poradnu? Ja ak dovtedy nic tak v pondelok. Potom budem zase o nieco mudrejsia.

luskacik
23. sep 2009

mandula, chápem ťa. Ja mám už tiež nervy. Dnes sa ma cestou do mesta asi 5 ľudí spýtalo, že a ty si ešte neporodila??? 😲 No nie!!!! Mám pocit, že už som tehotná 2 roky 😅
Včera som vravela dokimu, že už mi veľmi často tvrdne bruško a mávam aj kontrakcie, ale na monitore nebolo nič. Tak v piatok ráno idem znova na monitor.

siwike25
23. sep 2009

Strapo však ti si pani doktorka na krčom,že??a že prečo si mi taka znama 😀 😀 😀 😀 😀 😉 😉

mandula
23. sep 2009

luskacik, tak ma to uplne preslo 😝 sem tam mi este stvrdne brusko, ale podla mna to je nieco uplne ine ako bliziaci sa porod, asi len maly je nejaky nepokojny a prieci sa mi 😀 taaakze cakam dalej.
Poznam ten pocit, aj ja som isla dnes po meste a tiez ma zastavilo par ludi, niektori boli v soku, ze preboha co to je 😀 / vies, som tu v Sali po asi 10 rokoch / a druhi sa ma pytali, ci som este cela. No ano, asi este dalsi tyzden budem. Vsetci uz maju kvoli mne zapnute telefony aj v noci a ja staaale nic. A dnes to vyzeralo tak nadejne.
Takze ak nic, v pondelok ukecam dokiho nech ideme na to 😀
Ty inak vies co som si stale hovorila? Paneboze, len nech moje dieta nie je v znameni panny, lebo ja som a je to strasne znamenie 😀 tak a panna je az do 26.9. az potom su vahy - tak si teraz hovorim, ci ten maly chudak necaka na zmenu znamenia 😀 😀 😀

luskacik
23. sep 2009

😀 😀 😀 No jasné tu je problém!!!! Veď tvoj malý je už z teba úplne na prášky 😀 😀 😀

pipinka82
23. sep 2009

Baby ja vám verím aké je to už v posledných týždnoch zlé a dlhé to čakanie ako píše LUSKACIK ako by ste boli tehotné 2 roky 😀 ja som mávala poslíčkov aj ma pobolievali kríže už pri konci a v den termínu som ešte ležala aj v nemocke a nič 😝 a to som sa chodila sprchovat s teplou vodou a ešte ked som ušla domov cez den xixi 😀 mala som tutu mutu a nič!!! Večer som sa tak nasr..a a z 4 poschodia na 10te som šla pešo ale nechcite vediet ako mi bolo xixi 😀 na umretie a s malým to nehlo a to mi doporučili aby som sa prešla po schodoch 😀 😀 😝 no na mna nič nezaberalo a nakoniec ma pustili domov a po termíne na 7 den mi malého až museli vytahovat zo mna s SC 😝 😀 keby že mám čakat na prírodu asi som dodnes tehotná xixixi 😀 a to som aj ja doma denne luxovala a okná som taktiež umývala ešte 3 dni pred Sc a to som stihla prejst ešte Galantské trhy počas tých 3 dní a v celku som zostala itak len s opuchnutými nohami som potom večer bojovala mala som dvojnásobne velký členok ešte že bolo leto a nosili sa šlapky v zime asi mamuskách by som musela chodit xixixi 😀 😀 😀

Baby držím palce a vydržte 😎 po roku si spomeniete na tieto pocity so smiechom... ako ja 😀 dnes mi je to už smiešne a zabavíme sa občas s kamoškamy ako sme vyzerali a čo všetko sme robil pretoi aby sme porodili a nakoniec ajtak nič!!! 😝 Ja osobne som pila aj maliníkový čaj no mne nepomohol ani ten!! 😝

Pekný večer a krásny zajtrajší den prajem

rose86
24. sep 2009

hej to s tymi schodami poznam. ja som sa pri prvom presla z 10teho na prizemie a potom naspat hore. vysledok bola strasna svalovica ze keby som nemala sekciu tak snad ani vladat tlacit nebudem 😀

evitkamalicka
24. sep 2009

ahoj kocky,
csikike uz je mamina, Hanka sa narodila vcera okolo pol stvrtej s mierami 3550g a 50cm

mandula
24. sep 2009

ahojte babenky,
jeeej tak csikike to ma uz za sebou, ona bola cisarom, dufam ze jej to vsetko dobre dopadlo, hlavne gratulujem 🙂 🙂 🙂 nech su zdrave obidve.

pipinka - ja som sa tak nasmiala, ked som citala Tvoj prispevok 😀 😀 😀 ale keby som sa nebala, tak robim to iste. U mna je to tak, ze postielku som uz 2x prevliekla, vecicky som uz 2x vyprala a nechci vediet, co vsetko som za ten tyzden este dokupila, preboha ved uz ani peniaze pomaly nemam 😲 a to vsetko len preto, ze uz neviem co robit. Okna ja umyvat nemozem, to by ma mama zabila, po schodoch chodim a nic. Kazdy den chodievam s nasimi na zahradu peso. Som ich presvedcila, ze potrebujem prechdzku, tak pol hodka tam, pol hodka naspät a maly je uplne kludny 😀 Vcera prvy krat to uz vyzeralo nadejne ale vsetko sa ukludnilo a ja viem, ze ma caka zase len cakanie. Ach jaj. Vies keby som nemala tak opuchnute prsty na rukach a keby som nemala tak neuveritelnu kyselinu a keby mi maly tak strasne netlacil na jedno miesto, ze uz z toho asi zosediviem, tak nech si tam je. No a jasne ze, keby som sa na neho uz tak velmi netesila.Kazdy koho stretnem mi hovori, bud rada a vyspi sa este kym mozes, ano ja viem, ale radsej by som ho uz mala na rukach a stresovala co dalej 😀 😀 😀

Luskacik, ako dnes? Pohodka? Ci dalsie okna? 😀

luskacik
24. sep 2009

Ahoojte baby,
pipinka, no aj ja som sa nasmiala pri čítaní tvojho príspevku... Vidím, že všetky tehuľky sú na konci v rovnakom duševnom rozpoložení 😀 Ďakujeme Vám za povzbudivé slová, ani neviete baby ako nám to pomáha nezblázniť sa.
Mandula, no jasné že umývam, teda práve idem... aspoň ďalšie dve... potom si spravím obed, pozriem telku, sadnem k počítaču, zase pôjdem niečo jesť, zase telka, zase počítač, možno ožehlím... Och, strašná nuda.. Nemám sa ako unaviť, a potom v noci nespím.... Momentálne by som mohla ísť robiť nočného strážníka, toľko energie mám po nociach.
A po pôrode budem na toto "krásne nudné obdobie" už len spomínať 😅

mandula
24. sep 2009

Luskacik, presne tak isto som na tom aj ja. Teraz som prave dozehlila, idem si lahnut k telke, v ktorej absolutne nic nie je, potom nieco zjem / uz ani neviem co, lebo uz mi nic nechuti / alebo pojdem do Tesca zase kupit nejaku somarinu, potom pocitac, zase telka, zase pocitac a zase pride ta hnusna noc, ked sa len prevalujem, kazdu hodinu chodim na wc a nemozem sa dockat rana. Nakoniec okolo 4-5 nad ranom zaspim a budim sa o 8mej ako zbita.
Nech to uz skonci. A potom si naozaj 2 tyzdne po porode napiseme: jaj keby bol este v bruchu a ja sa mohla nudit 😀

katus83
24. sep 2009

Ahoj maminky, pomaly sa mi blizi termin porodu a mala by som si hladat nejakeho porodnika. Kedze ja nikoho v GA nemocnici nepoznam potrebovala by som vediet vase nazory. Ja som myslela, ze skocim za primarom, ale moj doki mi odporuca nejakeho Dr. Jancika. Hm, ktoreho? 😨 Nemate na nich nejake kontakty alebo prosim kedy a kde ordinuju? Za vsetky infosky dakujem 😉

manika77
24. sep 2009

gratulujeme k dalsiemu babatku 😵 🙂
baby ked neviete spat, dojdite ku mne marko vas zabavi aj celu noc 😔
katus ja som rodila u havranka a spokojnost ...primara moc nemusim a toho druheho nepoznam 😉

barbarka
24. sep 2009

ahojte, ja sa chystam tiez rodit do galanty sice az trochu neskor🙂 dufam 🙂 tak sa chcem opytat ci ste vsetky mali dohodnuteho porodnika alebo ste to nechali aj na nahodu. a este ci s vami mohol byt partner po cely cas porodu? dakujem

svetluska4
24. sep 2009

Ahoj Kocky,
tak dnes nas uz pustili domov. Som zvedva aka bude prva noc doma. V nemocke bol malinky vlemi dobrucky
spinkal skoro celu noc, on ked sa napapa tak spinka aj 3-4 hodiny v kuse. Aj terza este spinuska, a to som ho pred tretou kojila. No zlatusik je to.
barborka - ja som mala dohodnuteo doktora a je to lepsie ak mas niekoho dohodnuteho , komu doverujes, ja nelutujem a som mojmu porodnukovi velmi vdacna, neviem ako by to dopadlo keby som isla na nahodu. Tatino moze by pocas celeho porodu, moj bol a vydrzal to 😀 je to chlapik. Za pritomnost otca pri porode sa plati 16 Eur a par drobnych.
Mandula - este to vydrz, za chvilku to bude, ako vidis ja som sa trafila na termin presne, takze odhad bol celkom fajn. Ale to ze to ide tak na to prides, ono ten nas siesty zensky zmysel ta neoklame. Ja som tiez bola na tom tak ze som si 100 krat myslela ze uz, ale vtedy ked tona mna isloo som mala tucha uz od rana, sak vies. No a vecer to bolo. Treba byt trpezliva a pride to vtedy ked to najmenej cakas. My sme s muzom boli normlka v soku ze uz je to tu, i ked sme to cakali. Ale je to fajn pocit.

luskacik
24. sep 2009

katus83, keď budeš mať trošku času mrkni sa na staršie stránky v tejto téme, tam baby písali svoje názory na niektorých doktorov. No, čo osoba to iný názor. Tak sa na to priprav. Ja som si to tiež čítala, ale nepoznám tých lekárov osobne, tak ich nemôžem posudzovať. A pôrod mám ešte len pred sebou 😢 Tak ja Ti asi veľmi neporadím.

luskacik
24. sep 2009

Svetluska, nemala si problémy s kojením?? A izby boli aké?? Bola si na nadštandardnej alebo normálnej? Čo je lepšie? A mala si pre bábätko oblečenie z domu? Prepáč, že mám zase toľko otázok 😅 To tie moje nervy....

mandula
24. sep 2009

svetluska, tak to je super, ze si uz doma a vitaj znova na pokeci 🙂 je skvele, ze je malinky taky dobry, to je na nezaplatenie, to viem od kamosiek. Nech vam to tak vydrzi este hodne dlho. Uzi si prvu noc doma a posli malemu boztek aj za mna. Musi byt velmi zlatunky. Nemas este nejake fotky? A budem cakat na Tvoje odpovede od Luskacika, tiez ma to zaujima 😀
barbarka - ja som sice este len cakatelka, ale lekara som si dohodla, ja mam tak väcsiu istotu a je podla mna lepsie, ked mozes niekomu doverovat. Hlavne v den porodu. Neviem si seba ani predstavit, keby som nemala dohodnuteho lekara. Takto viem, ze mu zavolam a mozem si byt ista, ze bude pri mne 😉
luskacik - ty si strasne zlata 🙂 mas uplne take iste myslienky, nervy a pochody ako ja. Bude fakt sranda ked sa tam stretneme, myslim, ze sa na 100% spozname 😀 Len nech uz sme tam, co?

pipinka82
24. sep 2009

Gratulujeme k novému miminku 😉 všetko dobté prajeme 😎 😎

Tak to som rada že som vás pobavila 😀 no bavím sa už aj ja na tých spomienkach ale v tedy mi to nebolo jedno 😀 😀 😀 To je tak ked tým našim miminkám je najlepšie v brušku ved tam majú all inklusiv ved s 5 hviezdičkového hotela ani mne by sa nechcelo 😀 😀 nebojte už to máte za pár a držím vám palce silnoooooo ako Alinko vravieva 😀 😀

pipinka82
24. sep 2009

Rose 😀 no to si potom lepšia než ja ja som ich zvládla len raz a to smerom hore, no nikdy viac sa nespustím na schody s tými kilami navyše xixi 😀 😀 😀 no svalovka bola aj u mna a to stým tlačením to máš pravdu, ale ja by som nevedela ani vyliest na kozu 😀 ešteže som v ten den nešla rodit 😀 😀 v ten den by asi žeriav museli pristavit ku koze 😀 😀

pipinka82
25. sep 2009

Baby nemáte zaujem o ohrievačku na flašky na všetky typy flašiek a aj na detské výživy a kašičky je značky Philips najdete ju tu http://deti.bazos.sk/inzerat/2241845/Ohrievac-f... 😀

pipinka82
25. sep 2009

A mám aj hajúci nočník tu je link čítajte http://deti.bazos.sk/inzerat/2274545/Hrajuci-no... 😀

ak by ste o niekom vedeli, alebo mali záujem kontaktujte ma dakujem 😎

pipinka82
25. sep 2009

Tu na modrom.koníku na bazári- mám zopár vecičiek na zimu pre miminká,overaly a capačky kuk 😀

strapco13
25. sep 2009

pipinka - dnes som bola na nakupoch, minula som tolko, ze ma manzel ide zabit...tak radsej na tu ponuku ani nekuknem 😅

pipinka82
25. sep 2009

hehe no neboj to ho prejde 😀 ved kuknút môžeš hehe to nestojí nič 😀 to inak poznám môj ma taktiež prizabíja a hlavne ked to nosí len pár týždnov a potom to predávam lebo to je malé 😀

rose86
26. sep 2009

pipinka lehatko nahodou nemas?

pipinka82
26. sep 2009

Rose už nie mala som od fisher price vybrujúce, ale som ho už predala 😎

svetluska4
26. sep 2009

ahojky luskacik, mandula
s kojenim som nemala problem, mliecko sa mi zacalo robit a hned prvy den mi sestricka priniesla maleho na kojenie, ono cim skor zacnete , tym lepsie. Jediny problem mam ze maly je strasne pazravy a ked zacina papat tak mi ide roztrhat bradavku a po par cucnutiach sa uz ukludnia ide na normale. ale kupila som si masticku na bradavky a kojim na striedacku, nakojim potom natriem a dalsie kojenie ide z druheho prsa. A tak dokola.
Ja ked som porodila tak ma dalina normal izbu. Normalne izby su na juznej strane, cize cely den tam svieti slnko. Rolety su pokazene a nedaju sa zatiahnut. Okna su velke a ale vetrat velmi nemozete kedze miminka budu vacsinu casu s vami. Pri kazdej posteli je aj postielka. na izbach su dve maminky.sprchy su spolocne a su mimo izby wecko je v kazdej izbe.
´Kedze v case ked som tam bola ja bolo vonku krasne teplo, ale na normal izbe na nevydrzanie, v prvy den som bola mokra ako mys az som si mohla vlasy zmykat. Tak som sa bola popytat ci je volny apartman, ten sa totiz neda rezervovat, jednoducho je volny alebo nie. Nastastie bol a tam som amal vacsie pohodlie. Mala som vlastne vecko, sprchu, radio, telku, chladnicku. Jedina nevyhoda bola ze je na chladnej strane a slniecko tam nesvieti. Pre mamicku je to super, ale babatko potrebuje slniecko, aby nedostalo kojenecku zltacku. Moj Samko sa preto povinne opaloval na novorodeneckom aby mu kelsal bilirubin. Nastastie klesal 🙂
takze ci apratman ci normal izba maju svoje za aj proti. Ale pre man bol lepsi apratman, viac kludu, jedlo vam tam doniesli, navstevy som mala kedykolvek, je tam aj pohovka pre navstevy. Skoda len ze bol na tej studenenj strane. Postele su inak dost vysoke, takze je troska proble po porode z nej zliezt a na nau vyliezt, na aparmane , je postiel tiez vysoka ale da sa na nej polohovat operadlo, takze viete lepsie kojit aj z postele.
S tym ze chcete mat babatko vo svojich satockach nie je ziadny problem. Ja som svojho prezliekla hned ako mi ho doniesli na izbu,t.j. hned rano po porode. len perinku je lepsie si nechat tu co vam daju lebo je na nej cislo a meno babatka, to aby na novorodeneckom vedeli cie je babatko. Inak kosielky , dupacky a tak si kludne dajte svoje. Ja som mala aj svoju zavinovacku ale vyuzila som ju akurat na prve fotenie 😎 . Inak v nemocke vam hnednpovedia ze sa na siroko uz nebali a preto nepotrebujete ortopedicke gatky pre babo. tak si ich do nemocky neberte, neskor ich vsak budete potrebovat, lebo moja detska doktorka mi hned povedala ze mame maleho balit na siroko. Inak baby uz ste si vybrali pediatra? to potrebujete nahlasit v nemocnici.

mandula
27. sep 2009

ahojky svetluska,

dakujem za vycerpavajucu odpoved 🙂 ja si teda asi hned zaplatim apartman, vsak ja kym pojdem rodit, aj zima bude 😀 podla mna buduci tyzden uz nebude take slnko, tak mi to bude asi jedno. Ved uvidime. Mam radsej väcsie pohodlie. A okrem toho budem mat asi dost navstev, tak nech tam nerusim 🙂
Satocky pre babeno som si uz zbalila, to mu budem urcite obliekat, zavinovacku nechavam doma. Doma je uz vsetko pripravene, aj postielka stoji pripravena, uz len ten maly. Stale nic, stale vaha 😉
Pediatricku budem mat Vaskovu - zenu dr. Vaska, ja som k nej chodila ako dieta, bola vyborna, nedam na nu dopustit, este som za nou ale nebola, to som cela ja. V pondelok idem k Vaskovi, tak cestou sa u nej zastavim.
svetluska - ty si len uzivaj, dufam, ze sa aj vyspinkas 🙂

luskacik - hallooo, co je s Tebou? Uz som Ta tu nevidela 3 dni - dufam, ze si este neporodila a nenechala si ma samu 😀 Si ok?

csikike
27. sep 2009

ahojte, tak uz sme doma, stretla som sa s luskacikom, v piatok sa jej narodila Natalka, vraj mala super lahky porod, akurat dnes sme sa zoznamili 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre