Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

mandula
15. okt 2009

jaaaj, a malinky sa narodil 9.10 o 17,25 s mierami 3650g a 50cm, ma cierne vlasky a veeelke kukadla 😉

denisa87
15. okt 2009

ahoj mandula,konecne si sa ozvala,musim napisat,malo sem pisem ale sledovala som to tu 😀 Blahozelam,cakame fotky 😉

denisa87
15. okt 2009

Mandula a u koho si rodila

luskacik
15. okt 2009

Ahoj mandulka,
to som rada, že píšeš 🙂 Všeeetci sme tu na teba čakali.
Jééj aj moja Natálka má tmavé vlásky (po ockovi) a okatá je po maminke. Uvidíme ako sa časom zmení... 😀
Srdečne Vám blahoželáme, a prajeme veľa, veľa zdravíčka, šťastíčka a splnenie všetkých tajných sníčkov a želaní.
Nech Ti Petrík robí veľa radosti. (dala si mu krásne meno).
Ja som zo začiatku odsávala, lebo som mala strašne naliate prsia. (niekedy sa mi podarilo 60 ml, inokedy 40 ml alebo len 20 ml ... vždy to bolo iné). Teraz odsávam len vtedy, keď malá prespí papanie po 3 hodinách a ťahá 6 hodinový spánok...

manika77
15. okt 2009

ahoj mandula gratulujeeem konecne si sa dockala 😀
baby moj maly mal tiez tmave vlasky a velke ocka...ocka zostali velke ale vlasky vybledli 😉

rose86
15. okt 2009

jeeeeej mandula gratulujem!! konecne! nech je malinky zdravucky a robi ti radost. a aj ty nech sa rychlo uzdravis nech si ho mozes uzivat naplno. a na toho uja sa vyprdni ved uz najdolezitejsiu pracu urobil a teraz to zvladnete aj sami dvaja aj ked to bude tahsie. ved on bude raz lutovat. a ty sa snaz hlavne vela vela pit nech sa mliecko tvori.

svetluska4
15. okt 2009

Jeeee, mandulka , GRATULUJEME.
Vidim ze si mala podobny porod ako ja, hihi, tusim podpichnem toho nasho dokiho ze ci sa specializuje na tento druh porodu 😀
Ja uz mam bolacky za sebou , ja som mala nastrih a jak som si to okukala tak hadam aj 8 cm. Troska horsie sa mi to hojilo, ale uz to je celkom OK. Ked ta nieco zaujima tak napis, poradim.
😉

pipinka82
15. okt 2009

Mandua gratulujeeeeemeee 😉 tešíme sa na fotečky malého 🙂 mal pekné miery taký drobec aj na to že si prenášala trocha 🙂 môj bol o niečo vetší xixi a my sme mali hned od narodenia blondaté vlásky a velké kukadlá xixi 😀 a blondáčik aj zostal 😀

Mandula prajem skoré zotavenie a neboj mliečko nepomynie en odsávaj a nezabudni vela tekutín potrebuješ od toho sa tvorí najviac mliečko a ja som ešte pila ten nápoj vanilkový na tvorbu mliečka nechutio mi to moc xixi ale pre malého som všetko obetovala 😉

A na ex mužíka sa vykašli on docupitá neboj jemu to dojde 😉 a bud silná !!!! 😎

catrine
16. okt 2009

Baby to važne je v nemocnici chripka, ja sa tam chystam v pondelok na vyšetrenia a možno tam ostanem aj do porodu, tak to si ma mandula vobec nepotešila.

mandula
16. okt 2009

babulky, dakujem za gratulacie, ste zlate.
No u nas to je stale zle, som na tom tak, ze cokolvek zjem ide zo mna hned aj von, mam strasne hnacky. Malinky je z toho nekludny, a aj tuto noc od 11,30 az do 6,00 rano plakal!!!! Baby ja uz som bola zufala. No tak sa lekarka rozhodla ze mu nejake 2-3 davky nahradime nutrilonom aby som si oddychla a dala sa dohromady a potom budem pokracovat v kojeni, zatial mam odsavat.
Mam na Vas nejake otazky s ktorymi si neviem rady - prosim, pomozte mi.
- musim odsavat mlieko po kazdom kojeni? Mam dost velke prsia a mlieka sa mi tvori pozehnane. V porodnici povedali odsavat az do vyprazdnenia po kazdom kojeni, baby ale to ja by som mohla odsavat a hodinu z kazdeho prsnika po kojeni. to musim tolko? Ved som z toho uz na prasky? Ako to robite vy? Ci vy ani neodsavate? Prosim, napiste.
- rozmasirovavate si nejak prsniky? Mne sa na nich urobili take malinkate hrcky - neboli to, ani nemam tvrde prsniky, takze zapal to asi nie je, ale musim to asi rozmasirovavat ze? Ako casto, staci raz za den pod teplou sprchou? Teraz som si to rozmasirovala a prsia ma teraz bolia ako hovado 😀
Vsak ale ja cely den nic nerobim len nakojim, odsajem, nieco rychlo zjem, prebalim a mozem ist znova kojit, to je chore, ved ja nemam ziadny oddych, ani sa necudujem, ze ma chytili hnacky a cela som sa vyhadzala.
- krmite kazde 3 hodiny? A ako v noci? Budite drobcov aj v noci, alebo ich nechate spat?
- stane sa aj vam, ze male place celu noc a neviete co robit? Alebo to len ja mam takeho jedosa? On sa mi cely den pekne napapa po 3 hodinach a krasne spinka - niekedy ho necham aj 4 hodiny, lebo je uplne zabity, ale potom pride vecer tak 11,00 a on nie a nie zaspat. No a tuto noc plakal az do 6,00 - myslela som, ze uz vyskocim z okna, Normalne som plakala s nim. Stale hladal, akoby bol hladny, lenze ked som mu dala, tak to vygrcal a mal stkutku, posral sa a zase len plakal 🙄
Pouzivam espumisan kvapky, aby ho nebolelo brusko, ja neviem ci to je brusko, alebo sa len tak jeduje, ja fakt uz neviem.

To je co? On je krasnucky, strasne nadherny, ale co mam robit s tym, aby mi aj v noci spinkal, repsktive aby neplakal tak strasne?
Baby prosim, napiste nieco, lebo sa zblaznim. Milujem ho a urobim pre neho vsetko.
Dakujem
Cmuky

lupena
16. okt 2009

aj ja som o ten chrípke počula... a bola som tam včera v poradni a na tej strane kde je ambulancia je brutálna zima. vraj na druhej je trochu teplejšie, ale neviem, čo si mám predstaviť pod pojmom trochu. Ale včera aj odvzdušňovali radiatory, tak to hádam troška pomohlo, lebo ja sa tam chystám v utorok na cisársky

manika77
16. okt 2009

mandula, odsavaj ked mas plne prsia lebo sa ti zapalia..tie hrudky musis odsat 😉 az do dna 😎 noo a kojit musis vzdy ked si zapyta take babo...len jeho tiez moze boliet brusko z tych hnaciek..ja by som asi na par dni skusila ten nutrilon...myslim si ze to bude lepsie...aj mne ked sa rozdpadla rana po porode som musela dokrmovat a nie kojit lebo som mala strasne teploty 😒 lebo aj tebe bude lepsie budes kludnejsia ked ta tie hnacky prejdu...ked vygrcka a stika je asi dost napapany ja si mylsim ze aj jeho moze boliet to brusko z tej chripky ☹ chuda moje 😒

svetluska4
16. okt 2009

Ahojky Mandula,
mne sa uz mliecko prisposobilo drobcovi,takze vela uz odsavat nemusim, tolenked niekam ideme a nemozemkojit tak sa mi naleju a vtedy musim a vytaham aj 100 - 120 ml. Inak ked si skusam normal vysat tak mi nejde ale maly si vie cucnut lebo je cely obrizgany mlieckom. Ja osm zo zaciatku tiez mala cici take tazke naliate s hrudkami, a tie musis dostat prec, lebo sa ti moze zapalit cici. Takze masirovat cici, smerom od hrudnika k dvorcu, kruzivymi pohybmi a potom odsavaj. Ja pri odsavani este cici aj trosk atlacim ako pri kojeni , vtedy lepsie strieka mliecko. Ono sa ti to potom upravi tak v tom 3. tyzdni, ja som sa az lakla ze nemam dost mliecka pre maleho lebo prsne vlozky ostavali suche. Ked sa cici upravia tak su makke, bez hrciek. Aj po odsati by mali byt makke bez hrciek. Nas maly papa tak v tych 3 hodinovych intervaloch. Na vecer papa tak okolo tej siedmej osmej potom chrni do tej 11 a potom sa budi az okolo tej 3-4 a potom az rano o 7. Ja ho v noci nebudim, nechavam to na nom, sak on sa ozve ked je hladny. Taky je jak keby mal digitalky 😀 . Horsie je ze sa nam zacali koliky, ale nastastie to ma vecer a nie v noci. Ze vraj to samoodoznie v tretom mesiaci, no tesime sa 😠 . Neviem ci mas malehu nauceneho na dudel, mi mame a najradsej ma kaucukovy , mame aj aventacke ale tie velmi nemusi. Sestricka na novorodenckom nam vravela ze sa tym babo samo ukludnuje. Nas maly ked nema dudu tak je taky ako si pisala akokeby hladal cici. To ze ked si muponukla prsko a potom grckal a mal stikutku tak to bolo ze je plny. To robi aj moj ked sa prehlta mliecka. To ze ti place po nociach, tak to moze mat aj z tej chripky, ale babo je velmi citlive na stres, to vidim ked si ho vezme moj muzicek 😀 , ked uz zacina byt nervozny maly reve jak pavian pridem ja vezmem na ruky a je ticho. Takze hlavne klud. MOj mal yma tiez rad hudbu tak mu pustam. Ze vraj babatku pomaha aj ked je prilozene na mamicku tak nahate, no mi sme nudizmus 😀 neskusali,mi to praktikujem obleceny a pomaha. Ked nas boli brusko tak si ho polozim brusko na brusko a hlavicka medzi cici, vtedy pocuje moje srdiecko a je kludnejsi. Niekedy ked je nejak nervny a nechce spinkat tak sup ku mne do postele, tam sa pekne ukludnime a on zaspi, a potom ho prelozim do postielky. Treba skusat, sak ajon sa musi este ucit co a ako. Inak to pozeranie a kontrolovanie ci dycha som mala aj ja,ale ptom som si kupila tu podlozku co mali v nemocke a kludne spim.
dufam ze ti nieco z toho pomoze. hlavne ty musis byt v klude a pohode to vela robi.

svetluska4
16. okt 2009

Ahojky kocky, taakze, tie co mate za sebou porod a ste zo Sale a blizkeho okolia, vytvorila som nam temu v oddeleni Babatka - Maminky zo Sale. Uz sa tesim ako si budeme moct navzajom radit 😉

svetluska4
17. okt 2009

Taakze, po dohode s adminom mame novy pokec pre nas cerstve maminky zo Sale v oddeleni regiony a tema maminky zo Sale 2009 , link: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

mariqruz
24. okt 2009

Ahojte je tu niekto komu sa uz blizi porod?ja idem rodit cca za dva tyzdne a hrozne sa bojimmmm ☹

svetluska4
25. okt 2009

Ahoj Mariqruz, ja uz mam sice porod za sebou ale hadam pomozem.
Porodusa neboj, jednoducho sa to musi prezit, ono cely porod je proces ktory ty nevies ovplyvnit, ked to uz zacne tak to ide az do konca, len sa tomu netreba branit, treba bt v pohode tak ako sa len da.
Ja som mala sice tazky porod ale bol rychly. Cele som to vnimala ako vo sne a je to taklepsie, rychlejsie zabudnes. Nebudem ti klamat, bolest tam je ale da sa to prezit (vid mna 😀 a kopu inych maminiek). Taktiez kazdy porod je iny u jedenj je tazky a u druhej ... ani nevie ze rodila. Takze treba to brat tak ze je to priroda a proti nej sa neda. Neboj sa zvladnes to , viem aky to je pocit ist do nieco neznameho a rozmyslat nad vselijakymi scenarmi, ale ver mi poporode sa uz len pousmejes a na vsetko rychlo zabudnes, staci sa pozriet na ten pokladik a povies si ze to stalo za to.
Drzim palceky a hlavne v pohode, ved porod vrcholi tym najkrajsim pocitom, ze si maminka.

katus83
25. okt 2009

Ahoj Mariqruz, ja mam termin buducu sobotu, tak uvidime co z toho bude. Malemu sa totiz zatial vobec nechce vyliezt 🙂 Z porodu mam zmiesane pocity, ale hlavne by som hrooozne chcela mat drobca pri sebe. Drz sa!

ajkaag
25. okt 2009

Ahojcek mariqruz, my by sme teda mali ist 23-ho, tak ak nas 3 dni pockate, mozme ist spolu 😀 inak tiez mame doma Davidka, ale trosku starsieho, ma uz jedenast a teraz cakame Dominika. Ako sa inak citis?

mariqruz
26. okt 2009

Ahojte velmi pekne dakujem ze ma podporujete som v strasnom strese.Prvy porod som mala strasne tazky a dlhy a odvtedy sa bojim ale hadam druhy bude lepsi stale si to opakujem ze,, bude dobre"tak teda dufajme inak sa uz nevieme dockat nasej malej princeznicky strasne sa na nu tesime.A u koho budete rodit?Ja dufam ze stihnem este Dr.Babisovu

binas
26. okt 2009

ahojte ako vydim mame blizko seba termini tiez mam obavi som prvorodicka ,rozmyslala som nad epiduralkou potom na terminovanom porode ale som sa rozhodla ze si to prejdem :- pekne prirodzene ako to pride 😉

manika77
26. okt 2009

binas nieje ten porod taky strasny ako to daktore opisuju.. 😉

binas
27. okt 2009

🙂 tiez si myslim, uz sa nanho velmi tesim a dik 😉

lucka10
31. okt 2009

Ahoj luskacik 🙂 malinká poslúcha? 🙂

ajkaag
5. nov 2009

ahoj binas a mariqruz, tak ako? este ste v kope? vidime sa v porodnici? ja som bola dnes na prehliadke a vraj este tyzden dva potiahneme, tak uvidime 😉

mariqruz
6. nov 2009

Ahoj ajkaag.hej este som v kope.aj mne lekar povedal ze asi este tyzden tak uvidime ale uz by som aj isla. 😅

strapco13
7. nov 2009

ahoj ajkaag..co noveho?
u mna nic..nastupujem v pondelok na vyvolavacku 😠 maly nechce von

binas
8. nov 2009

ajkaag ahoj pridavam sa ,som este cela 🙂 v utorok idem na poradnu som velmi zvedava co mi povie dam vediet 🙂

ajkaag
8. nov 2009

teeeeda ked tak vidim tie nase terminy, tak sa tam tusim fakt pekne krasne postretame 😉 teda az na Teba strapco, predpokladam, ze najneskor v utorok uz mas mimiiiska v naruci, tesis, hm? svokru mas dokedy? ostava az kym pridete z porodnice? moja sa chysta medzi sviatkami, tak snad to bude taka pohoda ako u Teba 😉 keby si sa do stvrtka neozvala, mozem sa na Teba spytat doktora? lebo ja uz budem zvedavaaaa 😅
mariqruz ako Tvoj Davidko? uz sa tesi? ten moj ma s braskom taku cezbrusnu klopkaciu rec, no srandy kopec 🙂
binas tak sa potom ozvi, nech vieme ci nas tiez este dockas 😉
ako sa inak citite baburky? mna fuurt nieco tlaci, hlavne nemozem dlho sediet, lezat na chrbte, lebo sa mi zle dycha, ked lezim na niektorom boku tak ma zas maly okopava ze sa mu to nelubi, no obdivujem mojho manzela, ze ma so mnou trpezlivost, lebo niekedy ju uz aj ja so sebou stracam 😖

binas
8. nov 2009

nooo tak to poznam presne ako u teba ,a niekedy staci aby som sa viac zakecala a uz lapem po dichu 🙂 bolia ma aj krize ale nie az tak ako teras posledne panva alebo krcok,a dost casto sa mi mali sponuje v brusku co nie je naj prijemnejsie ale ked upratujem alebo sa tak mierne hybem tak je dobry,no ale aj tak je to pekny pocit byt tehu a bude este krajsi ked budeme po 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre