Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

evitkamalicka
4. jan 2010

lea nie neoperuje, ma uz len ambulanciu pokial viem....najlepsie je tam ist vo stvrtok alebo v piatok, v stredu mava poradnu a pondelok a utorok tam je myslim Alfoldi

evitkamalicka
4. jan 2010

ale nerobi v nemocinici, lebo ta je zrusena, ale oproti nemocnici v takej novej modrej budove ma ambulanciu, dole je lekaren

lea028
4. jan 2010

evitkamalicka ďakujem, a aký je ? je dobrý ?

evitkamalicka
5. jan 2010

lea je super, ja by som uz k inemu nesla

lea028
5. jan 2010

evitkamalicka a platíš za ultarzvuk ? treba sa objednať ?

evitkamalicka
5. jan 2010

lea neplatim, objednavat sa netreba, ale ak si tam nikdy nebola a si novy pacient tak si tam radsej zavolaj

kisska
6. jan 2010

lea - preco by si nemohol pytat 200€ za porod? Ked ho vytiahnes z ambulancie plnej pacientiek, vecer z domu, v nedelu od obeda...podla mna je to este dobra cena za to, ze ma velmi vela pacientiek a keby sa do nemocnice nastahoval, tak ma stale co robit? Babule uvedomte si, ze aj doktor je len clovek a predsa pribehne vzdy, ked si mamina zmysli...

manika77
6. jan 2010

kisska uplne s tebou suhlasim, mne by sa tiez nepacilo keby muz odchadza non stop z domu k porodom tak aspon nech to ma zaplatene...ved on si nemoze nic naplanovat lebo vzdy daka maminka rodi 😉

mata1001
7. jan 2010

baby uz som sa to tu pytala ale nejak mi nikto neodpovedal. ani jedna z vas nerodila alebo nebude rodit u dr Barána? alebo nepoculi ste o nom aky je?vdaka

manika77
7. jan 2010

mata asi dobry ved ma vela pacientiek 😉

mata1001
7. jan 2010

aj ja som pocula na neho len pozitiva ale chcela som nieco pocut aj od vas... 😉

manika77
7. jan 2010

mata urcite je dobry ma milion pacientiek ale urcite sa najde dakto kto ti povie ze nieje dobry..lebo to mas vzdy..skusis a das nam info 😉

jarka34
7. jan 2010

Mata dr. Barán je dobrý odborník, patrím k nemu a ležala som v nemocnici 2,5 mesiaca, len je veľmi ulietaný a rýchly, má toho ozaj dosť. A prečo sa pýtaš, patríš k nemu alebo by si chcela k nemu chodiť.

mata1001
8. jan 2010

jarka patrim k nemu,ja som s nim max spokojna,len som chcela vediet skusenosti inych bab s nim pri porode.

lucka10
9. jan 2010

Ahoj evitkamalicka práve pozerám že čakáte druhé bábenko? Blahoželám 🙂

lea028
9. jan 2010

kisska nie je to spravodlivé voči maminám, ktoré na to nemajú, každá žena a bábo si zaslúži starostlivosť, a on veľmi dobre vie, prečo to robí.A to, že nechá ambulanciu plnú pacientiek a ide za svojím zapalteným a dobre, zárobkom, sa mi tiež nepáči. Toto povolanie je poslanie, vyžaduje si svoje. Aj ja mám manžela lekára,a viem , o čom hovorím.

evitkamalicka
9. jan 2010

lucka dakujeme 🙂

manika77
9. jan 2010

lea prepac ale dovolim si ti odporovat : ale nechcem sa tu vadit 😉
ta mamicka ktora nato nema ako si to ty napisala..tak predsa o nu bude uplne standardne postarane aj o nu aj o mimi...to ze ti lekar pride k porodu a ty si to zaplatis je nadstandard a tvoja volba a kto to nechce mu predsa nemusi platit..ja osobne by som zase nesla do porodnice s tym ze aa sak dakto ma odrodi..radsej si zaplatim...
a keby nepytali za to peniaze..tak by svojho lekara chcela mat uplne kazda a ambulancie by mohli zavriet lebo by len rodili 😉

lucka10
9. jan 2010

evitka malinký poslúcha? Moja malá je veľmi podarená, živé striebro 🙂

evitkamalicka
10. jan 2010

luci Adamko je zlaticko, preto sme sa rozhodli pre druhe uz teraz

kisska
11. jan 2010

lea - ja viem, ze je to nespravodlive... ale zase, zivot je otazkou priorit - ked vies, ze chces svojho dokiho a bude ta to nieco stat, vies si nasetrit, pozicat...
A nastastie je Galanta teraz o tom, ze je naozaj jedno kto ta odrodi, nepocula som ziadne konkretne meno na koho by sa maminy stazovali. Ked som isla prvy krat rodit a pred 2 rokmi fungovala este Sala, tak tam bolo 4 doktori, z ktorych 2 boli hodnoteni ako super a dalsi 2 ako hororovi masiari... velmi rychlo som sa rozhodla ist do GA a teraz je to dokonca najblizsia moznost 😉
Ja som zatial rozhodnuta priplatit si v pripade komplikacii, ale ak by som mala rodit normalne a budem mat smolu, ze to nevyjde na pondelok, tak porodim u sluzbukonajuceho lekara... Teda dufam 😉

mata1001 - ked som rodila pred dvomi rokmi, lezala som na izbe s maminou, ktora mala tiez SC ale u dr. Barana a bola maximalne spokojna. Ja som sice mala krajsiu jazvu 😎 , ale aj dr. Baran prisiel za nou kazde rano sa spytat ako sa ma, skontrolovat si ju, aj ked nemal sluzbu. Velmi sympaticky, prijemny... aj ked ako pocuvam teraz uz aj velmi zaneprazdneny 😉

mitani
11. jan 2010

ahojte maminky, ja sa v máji chystám zajednať si primára, bol pri mne pri prvom pôrode a bola som spokojná aj s jeho starostlivosťou na izbe. a zaplatím si, lebo viem čo dokáže urobiť pohľad na obálku aj keď nevediac, čo je jej obsahom 🙂 mala som zajednaného iného dr. (nemôžem si spomenúť jeho meno, tuším niečo na J), ale som ho telefonátom vyrušila na večierku a vraj mu mám zavolať, keď sa dám v nemocnici vyšetriť. prišla som do pôrodnice, po úvodnom vstupe ma chytili bolesti a to som mu už nevolala a bola som rada, že je tam primár (hoci v tých bolestiach by som tuším pristala aj na to, že ma odrodí kominár). tak mi ráno povedal, že som sa naňho vysr... doslova. tak to som si povedala, že ak sa tam vyskytnem aj druhý raz, tak k nemu nepôjdem. ja som bola v poriadku, malá bola v poriadku a že on prišiel o bakšiš...tak to ma netrápilo

lucka10
11. jan 2010

Aj naša Emuška to je veľký poklad, tiež uvažujeme o druhom, ale asi ešte počkáme. 🙂 Je predsa ešte malinká a chcela by som ísť trošku do práce. Pracujem s detičkami 🙂

lucka10
11. jan 2010

mitani primár je super, tiež by som ho chcela mať aj ja pri druhom bábenku.

lea028
11. jan 2010

manika podľa foto si vo veku môjho syna, je mi ťa lúto , lekár má byť v prvom rade lekárom, a rovnako by sa mal postarať o rodičku a bábo aj takej ženy, ktorá si to nemôže dovoliť ! žena a dieťatko majú na to právo , neviem, kde sa v tebe ako v žene berie toľká arogancia. S tebou sa už nemám o čom baviť.

strapco13
11. jan 2010

lea..to, ze si zajednas lekara k porodu..nie je o tom, ze by sa on nepostaral o ine ..ale je to o to, ze pride k tvojmu porodu aj ked nie je v sluzbe..defakto si ho zajednavas na 24 hodin 7 dni v tyzdni..a funguje to vsade ..len na rozdiel v inych nemocnicach to funguje tak..ze zajednas si lekara v nemocnici a ta suma je rozdelena medzi nemocnicu a lekara, pricom vacsia cast ide lekarovi..v GA nemocnici to takto nefunguje, ale zajedvas si to u lekara, cim vlastne Galantska nemocnica prichadza o peniaze

lekar je lekarom...ale nemozes od neho chciet aby ta prisiel odrodit mimo svojej sluzby a zadarmo...on tiez musi z niecoho zit a v obchode mu nakup zadarmo nedaju.

a ver tomu, ze v Galantskej nemocnici aj ked si nezajednas lekara, ci uz nechces alebo na to nemas a prides ked ta to chyti a nech ta odrodi ktokolvek, tak to urobi ako to najlepsie vie..pretoze su to vprvom rade lekari..inak by to nemohli robit...

to ze ma tuto sumu vypisanu na dverach..znamena, ze to ma oficialne schvalene a musi Ti dat potvrdenku a to znamena, ze sa nejedna o uplatok, ale platbu za sluzbu a za to, ze potom nema ani minutu istotu, ze ho niekto neodvola...nemoze ist ani na dovolenku, ani sadnut s kamaratmi..a hlavne je tym ohrezene aj jeho fungovanie v rodine..gynekolog je v tomto viac obmedzovany ako iny lekari...tym ho nestaviam na vyssi piedestal, len hovorim, ze je v inej situacii

lea a to nehovorim len tak, som lekarka, takze viem o com hovorim, uz dlhsie som citala ako sa tu dohadujete na tuto temu, nechcela som reagovat ale musela som

ano je to nespravodlive, ze niekto ma na to aby si zajednal lekara a iny nie..ale rovnako nespravodlive je aj to, ze niekto ma mercedes a iny len bicykel, niekto ma 10 deti a niekto nemoze otehotniet..takze tu sa nerozhorcuj o nespravedlnosti..je to princip..ak chces nieco navyse, tak to zaplat

manika77
11. jan 2010

strapco suhlasim s tebou ten posledny odsek je fakt pravda 😉

lea nikto ti nekaze si ho platiit..bude o teba standardne postarane..tak neviem co sa rozculujes...ja som zazila pristup lekarov ked som si nezaplatila a uz nikdy viac dopadlo to hrozne ale to je o inom uz...

a myslim ze kazdy lekar ma sluzbu a aj ten co si to nechava zaplatit tak v ten den ked ma sluzbu ta odrodi aj zadaarmo...

a ty asi nevies citat lebo som ti napisala ze bude o teba postarane aj ked neplatis..nenecha ta predsa nik rodit na ulici..a odrodi ta kazdy..

a ty si podla veku syna v rokoch mojej mamy len skoda ze ona ma normalne nazory a na nikkho sa tu nepotrebuje osocovat ako ty..

strapco13
11. jan 2010

lea...a ze necha ambulanciu a ide k porodu...v ambulancii pockaju..porod nie...a ak je niekto v ambulancii velmi akutny aj tak musi ist do nemocky

evitkamalicka
12. jan 2010

baby ja som nezaplatila a ani nezaplatim a bolo o mna velmi dobre postarane, co sa neda povedat o kocke ktora so mnou lezala na izbe a dala obalku, dr. sa bol na nu pozriet akurat ked bral tu obalku do ruky a potom uz viac nie

mitani
12. jan 2010

ja som rodila v galante pred štyrmi rokmi a som si hovorila, že sa zhlboka nadýchnem a vydržím, ale bola som celkom prekvapená, doktori boli zlatí (až na jednu doktorku), na sestričky stačilo zavolať, dokonca mi aj strava chutila. vizita každý deň, upratovanie každý deň, fakt som bola spokojná. švagriná tam rodila minulý rok a tá sa sťažovala, že vizitu mali len raz, že sa sestričky neobťažujú, že na záchod sa jej ani nechce ísť, lebo je celý zacákaný. tak neviem, či mal akurát primár dovolenku, alebo vrchná sestra mala dovolenku...alebo mali chaos z toho, že sa rušila Šaľa a nevedeli sa zatiaľ skĺbiť... 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre